Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

selam kizlar bende dün ignemi yaptim karindan ay cok korktum ama nese dün 7 de ignemi yaptim daha birliktelik olmadi sabah denedik ama esimcok streslendi ondan basarili olamadik :KK50: iste simdi bunun stresi var :KK43: sizde ne zaman yapmaliyiz doktor bir gün sonra dedi ama ya erken catlarsa:44:

cnm bende dün öğlen oldum iğnemi aynı seninle günümüz:)ben 12,24 ve 36. saatte çalışma yapmayı düşünüyorum.ilk çalışmayı dün gece yaptık.ama benim doktorum saat vermedi 3gün çalışma dedi sadece:)inşallah hepimiz güzel haberler veririz burdan :))))))))

canim bende karar veremedim zamanlarina cok sik yaparsan spermler kalitesiz olur diyolar ama beklersemde sanki yumurtalamayi tutturamicakmisim gibi geliyor. Ben dün 7 de vurdum ignemi ve sag tarafim sanki sis gibi rahatsiz ediyor beni. Hala daha da birlikte olmadik umarim birlikte olmadan catlamaz yoksa gider tüm ay bosa kullandiklarim haplar of offff :KK43:

cnm ben doktoruma sordum eşimin sperm sayısı sınırda çünkü.oda haraketlilik iii bi sakıncası yok 3 gün çalışın dedi:)ama tabi herşey allahan inşallah tutar hepimizinki...cnm sen akşam 7demi yaptırdın iğneyi sabah 7demi?

selam kizlar bende dün ignemi yaptim karindan ay cok korktum ama nese dün 7 de ignemi yaptim daha birliktelik olmadi sabah denedik ama esimcok streslendi ondan basarili olamadik :KK50: iste simdi bunun stresi var :KK43: sizde ne zaman yapmaliyiz doktor bir gün sonra dedi ama ya erken catlarsa:44:

Hadi bakalım iğnen faydalı olur inş..Genelde doktorlar 1 2 gün içinde çatlar diyolar kaçırmazsın cnm merak etme yumoşlar çatladıktan sonra 2 gün canlı duruyomuş öyle demişti doktor..

Hadi bakalım iğnen faydalı olur inş..Genelde doktorlar 1 2 gün içinde çatlar diyolar kaçırmazsın cnm merak etme yumoşlar çatladıktan sonra 2 gün canlı duruyomuş öyle demişti doktor..

kızlar ben bu yolla hamile kaldım çok yeni. çatlayınca beyaz cidden yumurta akı kıvamında parmaklarının arasında uzayan ve tuvalete girince görebileceğiniz bir sıvı geliyor. onu görünce ilişki olması lazım. ben iğneyi gece 12 de vurdum kendime o gece 10 gibi bir ilişki oldu ne olur ne olmaz diye bir de ertesi gün öğlen 2 gibi ilşiki oldu tekrar ama ben öğlen 12 gibi gördüm o sıvıyı.ilişkiden sonra yarım saat ayalarım duvarda yattım, yıkanmadım hiç bi şekilde ve ayaklarımı sıcak tuttum. ama gönül rahatlığı çok önemli stres olmamak lazım. nasıl olsa olacak hayırlı zamanda olsun işallah... gönlünüzü ferah tutun...ben bir de o ay her gün aynı saatte bir koca fincan adaçayı içtim 12. güne kadar.yumurtlamaya yardımcı oluyomuş aklınızda bulunsun....

cnm ben doktoruma sordum eşimin sperm sayısı sınırda çünkü.oda haraketlilik iii bi sakıncası yok 3 gün çalışın dedi:)ama tabi herşey allahan inşallah tutar hepimizinki...cnm sen akşam 7demi yaptırdın iğneyi sabah 7demi?

canim dün aksam 7 de yaptim. ama birlikte olamadik bi stres oldu esim cok etkiledi bu ay baya bizi ne yapcaz bilmiyom.valla isyerimiz eve yakin öglen arasi denicez gene insallah olur. gec kalmiyalim da bide üff bide bu dertle ugrasiyoruz yaa. Hayirlisi insallah. Yalniz cok canimi sIKIYOr böle birlikte olmaz is gibi yapiyoz bebek olsunderdine kac aydir. Bir daha yemin billah korunmiycam. Bunun stresi adami hasta eder cidden yaa bide üzüntüsü.
Allah hepimizin yüzünü tez zamanda güldürsün insallah :KK25:

kızlar ben bu yolla hamile kaldım çok yeni. çatlayınca beyaz cidden yumurta akı kıvamında parmaklarının arasında uzayan ve tuvalete girince görebileceğiniz bir sıvı geliyor. onu görünce ilişki olması lazım. ben iğneyi gece 12 de vurdum kendime o gece 10 gibi bir ilişki oldu ne olur ne olmaz diye bir de ertesi gün öğlen 2 gibi ilşiki oldu tekrar ama ben öğlen 12 gibi gördüm o sıvıyı.ilişkiden sonra yarım saat ayalarım duvarda yattım, yıkanmadım hiç bi şekilde ve ayaklarımı sıcak tuttum. ama gönül rahatlığı çok önemli stres olmamak lazım. nasıl olsa olacak hayırlı zamanda olsun işallah... gönlünüzü ferah tutun...ben bir de o ay her gün aynı saatte bir koca fincan adaçayı içtim 12. güne kadar.yumurtlamaya yardımcı oluyomuş aklınızda bulunsun....

Canim ne güzel hamile kalmissin darisi bizlerin basina saglikla kucagina alirsin insallah yavrunu. Bende son 2 aya kadar hep o yapiskan sivi geliyodu yumurtalama günümü ordan anliyordum. ama o zaman prolaktin yüksekti olmadi. simdi ise son iki aydir görmüyorum o akintiyi gecen ay yumurtalayamamisim zaten bu ayda klomen ve igne tedavisi gördüm ama o akinti hala yok. dün aksam 7 de oldum igneyi insallah görürüm o akintiyi. Bizde daha birliktelikte olmadi maalesef of cok stres yaa bu isler coooooook

dün dr a gittim 3 tane yumoş olmuş özellikle birisi baya büyüktü tam çatlama kıwamına gelmişler dr iğne wermedi kendin çatlatırsın zaten dedi gayet sağlıklı bi yumurta dedi bi hafta boyunca hergün çalışın dedi bakalım hayırlısı neler olcak sonuç.....

canım bizzat incir kürünü uygulayan birisi olarak ben anlatayım sana.adetimin 5. günü başlayıp 20. gününe kadar sabah ve akşam taze olarak kaynatıp içtim.her seferinde 2,5 bardak kaynamış suyun içine 5-6 tane dilimlenmiş inciri atıyorsun tam 20 dk kaynatıyorsun kapağı kapalı.ılıdıktan sonra içiyorsun.aç karnına içmen gerekli yada yemeklerden 2 saat sonra. ben sabahları kahvaltıdan yarım saat önce akşamları da gece yatarken yaptım.faydasını da gördüm.sonuçta doğal bişey denemekten ne çıkar :)

canım benim ya ne kadar zor işler dimi yumurta olur koca olmaz koca olur yumurtalar gelişmez hep kadınların sıkıntısı:) ama üzülme eğer cuma günü kontrolünde yumoşun büyüdüyse hemen iğne yaptır ve cumartesi pazar da çalış.hatta pazartesi kocanı uğurlamadan önce çalış son anda yani :) elinden geleni yap içini ferah tut olacağı varsa zaten olur.inşallah kavuşursun bebeğine.

Hormon testi yaptı bunun dışında ulturasyon falan herşeyin normal olduğunu söyledi..klomeni verdi 5 gün kullan hamilelik olmazsa yine aynı şekilde 5 gün kullancakmışım yine olmazsa rahim filmi çekicekmiş bunun dışında söylemiş olduğu bieşy yok hani şu tarihlerde falan ilişkiye girin hiç bi şekilde bilgilendirmedi:)

bence takip yapması gerekli tamam doğala bırakıyor anladık ama en azından adetinin 12. günü çağırıp yumurtan var mı yok mu boyutları ne hamilelik için yeterli mi ne zaman çatlar vs.. bakması lazım bunlara ya gittiğinde sor mantıklı bir vecap alamazsan da doktorunu değiştir daha güzel ilgilenen yapması gereken takibi yapannn bir doktor bul kendine canımcım...

canım..ne güzel tekrar ayağa kalkıp yeni umutlara yelken açmışsın...ben daha toparlayamadım kendimi..kürtaj felan olmadığı halde...daha rahime bile yerleşmemişti oysaki..demek hiç korunmana bile gerek yok dedi doktor öylemi..cok tuaf canım ya..benimki kürtaj olmadığı halde 3 ay gebelik istemiyoruz diyor...3 ay....oha dedim içimden..neyse burdaki kızlara sordum gerek yok dediler...bende dün itibariyle kırmızılar gözüktü...ama bugün bişey yok gibi..sanrım tam sökülemedi...karnım belim kopuyor..sanırım bu gece devam edecek...şimdi ben 5 günü kendi kendime klomene başlasammı acaba diye düşünüyorum...yoksa bıraksam mı bu ayda kendi haline..bişey kullanmasam da korunmadan devam etsem..incir mincir takviyesi yapsam ..

canım sağol yapıcak bişey yok napalım toparlanmak zorundayız yani bana 1 ay normal adet görmen yeterli dedi 31 mayısta kürtaj oldum zaten 10 gün sürdü kanamam şimdi ben anca 10 temmuzda falan hastalanırım.ondan sonraki ay olursa olucak kendiliğinden olmazsa ağustos ta klomen e başlicam.ben de hemencik olsun istiyorum hatta tsh ımda düzene gireceği için temmuzda doğal belki olur diyorum ama rahim toparlanmışmıdır acaba diye de korkuyorum.ben çarşamba günü bir profesör e gidicem artık detaylı sorucam kısmetse.bence sen de bu ay korun canım sonra üst üste üzülme vücuduna müsade et toparlanması için derim ben.

canım bence kesin yumurtan çatladı hatta döllenme oluyor şuan :) sevinmelisin.aynı ağrıları ben de çektim yumurtam soldaydı ve sol bacağım belim kalçam koptu ağrıdan bir iki gece sonucunda hamileydiiiiim :) hadi bakalım hayırlısı...

çağlacığım sen sakın hamiş olmayasın.benim göğüslerimde adetime 1-2 gün kala acırdı hamile olduğum ay 10 gün kala acımaya başlamışlardı.inş hamilesindir...

hayır hiç de erken değil canım tam zamanında yaptırmışsın hatta ben de 19 mm iken vurulmuştum iğnemi sen kaçırma bugünleri üst üste çalış.hadi rast gele:)

canım koyu sarı renkte filan da olduğu oldu ama hiç kahverengi olmamıştı bende.bilemiyorum ne desem doğru olmaz sen istersen bir doktoruna görün...

çok güzel çok sevindim inan Allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin emeklerimizin karşılığını alıyoruz birer birer onca tedavi ilaçlar iğneler:)
bende de tiroid çıktı canım ilaç kullanıyorum şuan 5.2 idi en son çok yüksek değil ama 2,5 civarında olması gerekiyormuş sağlıklı bir gebelik için.senin bu bahsettiğin haşimato tiroidinin teşhisi nasıl konuyor?benim tiroidim ne tiroidi acaba?senin değerin kaç tı ilk öğrendiğinde?

canım biz 8 ay denedik ilaçsız bişeysiz olmayınca dr a gittim hemen tirodine bakalım dedi çünkü benim yüzüm gözüm şiş,sesim çogunlukla kalın veya kısık, yorgun, kaşlarımın kenarları dökük durumdaydım hiç anlamadım valla. ilk tahlilde tsh 59 çıktı, oha dedim, dr dedi bu değerle olmazdı ama hadi olsaydı bebeğe çok zararlı iyi ki olmamış hamilelik dedi. sabah aç karnına yüksek dozda başladım 6 ay boyunca ayda bir gidip kan verdim değerime baktırdım 9 ay sonra 1 seviyelerine düştü. şu anda 1.50 civarında ama sürekli kontrol ettireceğim. haşimato tiroidini anti tpoya baktı bir de T3 ve T4 düşüktü tsh yüksekti zaten bu tip tiroid 30 yasuından sonra çıkıyormu bir de genetik yatkınlık olmalıymış annende ya da teyzende oluyormuş genelde bende yok gerçi öyle bişey ama ben hastayım. kilo sorununa falan yol açıyormuş kilo veremiyorsun çabuk alıyorsun çünkü metabolizman çok yavaş oluyormuş ama tedavisi var diyelim şükür...

canım bizzat incir kürünü uygulayan birisi olarak ben anlatayım sana.adetimin 5. günü başlayıp 20. gününe kadar sabah ve akşam taze olarak kaynatıp içtim.her seferinde 2,5 bardak kaynamış suyun içine 5-6 tane dilimlenmiş inciri atıyorsun tam 20 dk kaynatıyorsun kapağı kapalı.ılıdıktan sonra içiyorsun.aç karnına içmen gerekli yada yemeklerden 2 saat sonra. ben sabahları kahvaltıdan yarım saat önce akşamları da gece yatarken yaptım.faydasını da gördüm.sonuçta doğal bişey denemekten ne çıkar :)

canım benim ya ne kadar zor işler dimi yumurta olur koca olmaz koca olur yumurtalar gelişmez hep kadınların sıkıntısı:) ama üzülme eğer cuma günü kontrolünde yumoşun büyüdüyse hemen iğne yaptır ve cumartesi pazar da çalış.hatta pazartesi kocanı uğurlamadan önce çalış son anda yani :) elinden geleni yap içini ferah tut olacağı varsa zaten olur.inşallah kavuşursun bebeğine.

Hormon testi yaptı bunun dışında ulturasyon falan herşeyin normal olduğunu söyledi..klomeni verdi 5 gün kullan hamilelik olmazsa yine aynı şekilde 5 gün kullancakmışım yine olmazsa rahim filmi çekicekmiş bunun dışında söylemiş olduğu bieşy yok hani şu tarihlerde falan ilişkiye girin hiç bi şekilde bilgilendirmedi:)

bence takip yapması gerekli tamam doğala bırakıyor anladık ama en azından adetinin 12. günü çağırıp yumurtan var mı yok mu boyutları ne hamilelik için yeterli mi ne zaman çatlar vs.. bakması lazım bunlara ya gittiğinde sor mantıklı bir vecap alamazsan da doktorunu değiştir daha güzel ilgilenen yapması gereken takibi yapannn bir doktor bul kendine canımcım...

canım..ne güzel tekrar ayağa kalkıp yeni umutlara yelken açmışsın...ben daha toparlayamadım kendimi..kürtaj felan olmadığı halde...daha rahime bile yerleşmemişti oysaki..demek hiç korunmana bile gerek yok dedi doktor öylemi..cok tuaf canım ya..benimki kürtaj olmadığı halde 3 ay gebelik istemiyoruz diyor...3 ay....oha dedim içimden..neyse burdaki kızlara sordum gerek yok dediler...bende dün itibariyle kırmızılar gözüktü...ama bugün bişey yok gibi..sanrım tam sökülemedi...karnım belim kopuyor..sanırım bu gece devam edecek...şimdi ben 5 günü kendi kendime klomene başlasammı acaba diye düşünüyorum...yoksa bıraksam mı bu ayda kendi haline..bişey kullanmasam da korunmadan devam etsem..incir mincir takviyesi yapsam ..

canım sağol yapıcak bişey yok napalım toparlanmak zorundayız yani bana 1 ay normal adet görmen yeterli dedi 31 mayısta kürtaj oldum zaten 10 gün sürdü kanamam şimdi ben anca 10 temmuzda falan hastalanırım.ondan sonraki ay olursa olucak kendiliğinden olmazsa ağustos ta klomen e başlicam.ben de hemencik olsun istiyorum hatta tsh ımda düzene gireceği için temmuzda doğal belki olur diyorum ama rahim toparlanmışmıdır acaba diye de korkuyorum.ben çarşamba günü bir profesör e gidicem artık detaylı sorucam kısmetse.bence sen de bu ay korun canım sonra üst üste üzülme vücuduna müsade et toparlanması için derim ben.

canım bence kesin yumurtan çatladı hatta döllenme oluyor şuan :) sevinmelisin.aynı ağrıları ben de çektim yumurtam soldaydı ve sol bacağım belim kalçam koptu ağrıdan bir iki gece sonucunda hamileydiiiiim :) hadi bakalım hayırlısı...

çağlacığım sen sakın hamiş olmayasın.benim göğüslerimde adetime 1-2 gün kala acırdı hamile olduğum ay 10 gün kala acımaya başlamışlardı.inş hamilesindir...

hayır hiç de erken değil canım tam zamanında yaptırmışsın hatta ben de 19 mm iken vurulmuştum iğnemi sen kaçırma bugünleri üst üste çalış.hadi rast gele:)

canım koyu sarı renkte filan da olduğu oldu ama hiç kahverengi olmamıştı bende.bilemiyorum ne desem doğru olmaz sen istersen bir doktoruna görün...

çok güzel çok sevindim inan Allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin emeklerimizin karşılığını alıyoruz birer birer onca tedavi ilaçlar iğneler:)
bende de tiroid çıktı canım ilaç kullanıyorum şuan 5.2 idi en son çok yüksek değil ama 2,5 civarında olması gerekiyormuş sağlıklı bir gebelik için.senin bu bahsettiğin haşimato tiroidinin teşhisi nasıl konuyor?benim tiroidim ne tiroidi acaba?senin değerin kaç tı ilk öğrendiğinde?

Bu ay tedavi yok, stres yok çok rahatım, gün de saymıyordum, ama ateşimi ölçtüm bu ay adetin ilk gününden itibaren, değerler hep aynı gidiyordu hiç yükselmedi, ta ki bu sabaha kadar, yani dün çatlama oldu arkadaşlar, bunu çok iyi bir şekilde hissettim, benim çatlama günlerimde karnım ağrıyordu, belki de yumurta çatlayamıyordu yada sağlıksız yumurtaydı bilmiyorum, ama dün bütün gün neredeyse sol kasığım ve yumurtamda sancım vardı, her aykinden farklıydı, çatladığını hissettim ve gerçekten bu sabah ateşimin yükseldiğini gördüm (akşamıda boş geçirmedim tabi çalıştım:KK1::KK1:). Bu akşamda çalışayım sonrası Allaha emanet umarım tutunur bebişim.:KK49::KK49::KK49:

mrb canım bu ay ben klomen kullandım adetin ilk gününden beride ateşimi ölçüyorum her sabah saat aralıkları 6ile en fazla 7bucuk oluyor bugün 13.günüm hala 35.8 çatladığında kaç çıkmıştı senin birden mi yükseldi sabitlendiğinde kaç derecelerdeydi benimki genelde bu civarda arada bi 36.1 falan cıkıyor bu normal mi sence ???

mrb canım bu ay ben klomen kullandım adetin ilk gününden beride ateşimi ölçüyorum her sabah saat aralıkları 6ile en fazla 7bucuk oluyor bugün 13.günüm hala 35.8 çatladığında kaç çıkmıştı senin birden mi yükseldi sabitlendiğinde kaç derecelerdeydi benimki genelde bu civarda arada bi 36.1 falan cıkıyor bu normal mi sence ???

Canım sanırım sen koltukaltından ölçüyorsun, ateşin çok düşük, en iyi sonuç için dilinin altından ölç, (ama bu ay nasıl başladıysan öyle bitir), benim değerler hep aynıydı ilk gününden itibaren 36,2 - 36,3 bunun dışına hiç çıkmadı, 16. günümde kasığıma sancı girdi ve yumurtağıma, hemen hemen gün boyu sürdü bu sancı, ertesi günü ölçtüğümde ateşim yükselmişti 36,6 ya çıktı. O hissettiğim sancı çatlamadan dolayıymış. Ateşim 0,3 arttı bu bana az gibi geldi ama normalmiş, önemli olan birden artış göstermesiymiş, şimdi yavaş yavaş yükselip 37,0 ve üzerine çıkarsa bu normal bir çatlama olduğuna işaretmiş. Bende ilk kez bu ay deneyerek kendimi tanımaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi için "ateş ölçme yöntemleri" topiğine gir ben oradan yardım alıyorum.

Canım sanırım sen koltukaltından ölçüyorsun, ateşin çok düşük, en iyi sonuç için dilinin altından ölç, (ama bu ay nasıl başladıysan öyle bitir), benim değerler hep aynıydı ilk gününden itibaren 36,2 - 36,3 bunun dışına hiç çıkmadı, 16. günümde kasığıma sancı girdi ve yumurtağıma, hemen hemen gün boyu sürdü bu sancı, ertesi günü ölçtüğümde ateşim yükselmişti 36,6 ya çıktı. O hissettiğim sancı çatlamadan dolayıymış. Ateşim 0,3 arttı bu bana az gibi geldi ama normalmiş, önemli olan birden artış göstermesiymiş, şimdi yavaş yavaş yükselip 37,0 ve üzerine çıkarsa bu normal bir çatlama olduğuna işaretmiş. Bende ilk kez bu ay deneyerek kendimi tanımaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi için "ateş ölçme yöntemleri" topiğine gir ben oradan yardım alıyorum.

yok canım dil altından ölçüyorum hergün sabah saat 6ile en fazla 7bucuk arası bu ay banada düşük geldi en fazla 36.3 oldu 9.günümde sonrasında yine düştü dün dr a gittim yumoşlar olmuş çatlama kıvamında dedi ama ateşim çok yüksek değil bnde anlamadım gitti o tpiğede yazdım inş cewap weren olur sende çok saol yazdıgın için canım...

cnm benim solda 2 adet 19 cm sağda bir adet 12 cm:KK1::KK1: bu büyümemiş.... ya benim dr kafası karışıktı heralde yada o cok umutluda banamı söylemiyo acaba :KK52:bunu düşünmek daha iyi ama banada bişey demedi 3 yada 4 gün ilişki önerdi onun haricinde olmaz ise önümüzdeki ay aşılama yada iğneli tedaviye geçicek ama ben bu klomanden iyi sonuç alıyorum diyo dr bilemiyorumki neler olcak cnm hayırlısı hepimiz için.........

canım 19 luk yumoşların bana da ümit veriyor çatlatma iğnemi olduğumda benim de 19 mm di hadi bakalım hayırlısı umuyorum ki bu ay meleğine kavuşucaksın çalışmayı sakın ihmailetme 4-5 gün çalış.

...

bence hamileliğe karar veren bütün kadınların ilk önce yapmaları gerekenşey tiroit testi yoksa sonucu çook kötü olabiliyo ben tiroitim yüksek olduğu iiçin ikibuçuk aylık bebeğimi kaybettim bibuçuk sene önce sonrasında kürtajım kötü geçtiği için bi dış gebelik geçirdim ve sağ tüpümü kaybettim yani sonuçları ağır olabiliyo önce tiroit düzene girecek sonra daha sağlıklı bi hamilelik ALLAHIN İZNİYLE

çok geçmiş olsun canım gerçekten tiroid çok sinsi bir hastalık benim dün kürtajdan sonraki ilk kontrolüm vardı doktor muayne etti bir sorun yok dedi göbekten ultrasonla baktı kanamam da bitti çok şükür antibiyotik kullandım iltihap da olmadı.ama şimdi içime kurt düşürdün ben zaten doğuştan tek tüplü ve tek yumurtalıklıyım onlara da bişey olursa ben yaşayamam:KK43:kürtajdan sonra nasıl oluyor dış gebelik iyi temizlenmediği için mi içerde parça mı kaldı canım?yoksa yeniden mi hamile kaldığında oldu bilgi verirsen sevinirim.ben doktoruma tiroid yüzünden mi gitti bebek dedim ki benim çok yüksek değil daha 5.2 doktor kontrol altındaki tiroid asla zarar vermez onunla alakası yok dedi.

kızlar lısteye 13 hazıran dıye yazdırmıstım batımı ama malesef ne gelen var ne gıden malesef dıyorum cunku ıdrarda baktım bugun ve kocaman negattıf gordum yanı ıkıncı cızgı ole pembemsı falan hıc bır sekılde cıkmadı kocaman bır negatıf yanı baya da umutlanmıstım bu ay bel agrım adetım yakın olmasına ragmen bol akıntım kasıklarımda bama hersey vardı yanı anlıcagınız ama kocaman bır negatıf gordum soganı bırakıyorum ve artık galıba tedavıye baslıyorum hanımlar ınsallah cok bekletmez bebeklerımız artık
doktorum adetın bır hafta gecsın daha sonra kanda baktır cıkmazsa farlutal ıc dedı ama ben hemen baslamak ıstıyorum farlutale sonucta polıkıstık overım var yanı bellı bırsey ve adet gununde gelemdıyse 100 sene beklesem gelmez

canım çokk üzüldüm ama sen üzülme olur mu bence doktorunu dinle hemen alma ilaç ya varsa bebek bir de öyle düşün iki gün sonra yine de tekrarla testi derim ben sonra canın yanmasın kendine iyi bak...

Merhaba canıım. Evet benim de olmuştu bahsettiğim gibi. İlkinde normal adet gibi söküldü. İkincisinde de söküldü ama doktor kontrolünde olduğum için adetimin üçüncü hamile olduğumu farketti doktorum. Benim bütün endişelerime rağmen doktorum bunu çok doğal karşıladı. Hem adetliyim, hem de olur mu ki dedim. Elbette oluuurr dedi. Evet olmuştu ama Allahım sizlere yaşatmasın düşükle sonuçlandı. Fakat bende düşük oldu diye sende de olacak diye birşey yok güzelim. Bence sen bütün korkularını yenerek dooğğğruu doktoruna git. Hiçbirşey yoksa bile için rahat eder, bebiş varsa da ona göre önlemini alırsınız. Rabbim hayırlısını versin canım.

canım taa başından beri yazdıklarını okuyorum bir yer kaçırdım sanırım o yüzden toparlamakta güçlük çekiyorum hamileydin ve kanaman mı oldu çok geçmiş olsun canım benim ben de heveslenmiştim günüm geçti diye yazılarını okuyunca.üzülme en azından benim kadar üzülmüş olamazsın kalbi atıyordu bebeğimin düşün :KK43: böyle şeyler başımıza gelecekse taa en başından gelsin demek daha doğru demekki sağlıksız bir durum vardı hiç üzme kendini her seferinde bir adım daha yaklaşıyorsun böyle düşün...

Canım seni çok iyi anlıyorum, benim de senin ki gibi geçmişti çünkü. Bazıları hiiiçç birşey anlamadım derken, bende niye böyle oldu demiştim. Hatta benimkini de tekrarlamıştı doktor. Ağrılarının geçmesine sevindim gülüm, büyük geçmiş olsun. Allahım başka elem keder vermesin.

Günaydın canıııımmm
[

Keşke bende kafamdan biraz olsa atabilsem sizlerin eşi okuduğum kadarıyla sizlere destek oluyorlar ama benimki öyle değil suya sabuna dokunmuyor aklı sıra çocuk istemiyor ilgilenmiyor beni üzmemek için ama farkında değil beni daha çok üzüyor bırak diyor olursa olur olmassa da olmaz ilk evlendiğimiz zaman deli gibi çocuk istiyordu ben istemiyordum acısınımı çıkarıyor bilmem içimi döktüm yine sizlerde olmasanız ne yaparım bilmem...

canım böyle deme seninki de destek oluyordur yalnız ca çocuk istiyorum deyip seni sıkboğaz etmek istemiyordur eğer öyle davranırsa daha çok strese gireceğini tahmin ediyordur aynen böyledir bak buna emin ol yoksa hangi erkek evliyse ve mutluysa baba olmayı istemez ki içini çürütme sen eğer duymayı bu kadar istiyorsan elbet söylicektir bir gün :)

canım ben de aynı senin gibi telaş yapmıştım ben de iğnemi akşam 5 de vuruldum o akşam ilişki olmasın dedi doktor ertesi güne daha çok sperm kalsın diye ay o ertesi akşam geçmedi bir türlü bir de eşim işten 9 da geldi eyvah 24 saat geçti yumurtam çatladıysa sönüyodur şimdi diye paraladım kendimi eşim geldi nerdeyse kapıda boynuna atlicaktım adamın koş hadi hemen yatağa diyorum görsen ne alemdik yani şimdi gülüyorum :) hiçbişeycik olmaz geç kalmazsınız yumoş çatladığı zaman zaten 12-36 saat arası canlı kalabiliyor illaki yakalarsınız strese sokma kendini eşini de görevmiş gibi yaklaşmaması için rahatlat.umarım meleğin sana gelir bu ay...

canım biz 8 ay denedik ilaçsız bişeysiz olmayınca dr a gittim hemen tirodine bakalım dedi çünkü benim yüzüm gözüm şiş,sesim çogunlukla kalın veya kısık, yorgun, kaşlarımın kenarları dökük durumdaydım hiç anlamadım valla. ilk tahlilde tsh 59 çıktı, oha dedim, dr dedi bu değerle olmazdı ama hadi olsaydı bebeğe çok zararlı iyi ki olmamış hamilelik dedi. sabah aç karnına yüksek dozda başladım 6 ay boyunca ayda bir gidip kan verdim değerime baktırdım 9 ay sonra 1 seviyelerine düştü. şu anda 1.50 civarında ama sürekli kontrol ettireceğim. haşimato tiroidini anti tpoya baktı bir de T3 ve T4 düşüktü tsh yüksekti zaten bu tip tiroid 30 yasuından sonra çıkıyormu bir de genetik yatkınlık olmalıymış annende ya da teyzende oluyormuş genelde bende yok gerçi öyle bişey ama ben hastayım. kilo sorununa falan yol açıyormuş kilo veremiyorsun çabuk alıyorsun çünkü metabolizman çok yavaş oluyormuş ama tedavisi var diyelim şükür...

benimkisi seninki gibi değil sanırım canım saydığın belirtileri ben de internetten okudum bende böyle şeyler yok zaten senin 59 muş benim sadece sınırın biraz üstünde 5.2 o da 1 aydır ilaç kullanıyorum haftaya ölçüm yaptırıcam düşmüştür inşallah.ama çok sinsi ne kadar zararı var bebeğe bir bilsen seninkinin de kontrol altına alınması çok güzel daha kaliteli bir yaşama ve sağlığa kavuşmuşsun böylelikle.tiroidin her türlüsü kötü aslında evlendiğimde 52 kiloydum şimdi 57 kiloyum 3 senede 5 kilo bu bile normal değil veremiyorum da çok anca yazın 1 kilo o da kış olunca 2 kilo olarak geri dönüyor belki tiroid düzene girince rahatlarım.şimdi sen ne tedavisi oluyorsun ?

canım ben de aynı senin gibi telaş yapmıştım ben de iğnemi akşam 5 de vuruldum o akşam ilişki olmasın dedi doktor ertesi güne daha çok sperm kalsın diye ay o ertesi akşam geçmedi bir türlü bir de eşim işten 9 da geldi eyvah 24 saat geçti yumurtam çatladıysa sönüyodur şimdi diye paraladım kendimi eşim geldi nerdeyse kapıda boynuna atlicaktım adamın koş hadi hemen yatağa diyorum görsen ne alemdik yani şimdi gülüyorum :) hiçbişeycik olmaz geç kalmazsınız yumoş çatladığı zaman zaten 12-36 saat arası canlı kalabiliyor illaki yakalarsınız strese sokma kendini eşini de görevmiş gibi yaklaşmaması için rahatlat.umarım meleğin sana gelir bu ay...

Valla canim benim gercektende stres bu isler bi oluverse okadar rahatlicam ki ... Hayirlisi demekten baska bisey yok. BAkalim umarim öglen basarabilirz. yoksa bi aglamak basicak beni kimse durduramicak :KK58:

yok canım dil altından ölçüyorum hergün sabah saat 6ile en fazla 7bucuk arası bu ay banada düşük geldi en fazla 36.3 oldu 9.günümde sonrasında yine düştü dün dr a gittim yumoşlar olmuş çatlama kıvamında dedi ama ateşim çok yüksek değil bnde anlamadım gitti o tpiğede yazdım inş cewap weren olur sende çok saol yazdıgın için canım...

Canim bende bi kere denedim ates ölcmeyi benimde hep cok düsüktü bazen 35 küsür cikiyodu hatta dedim yapamicam ben böle ondan biraktim ates ölcmeyi ovulasyon testine devam ama oda hep negatif artik hic birine bakmiyorum. Akintidan anliyordum artik akintida gelmiyor. BAkalim bu ay klomenle ne olucak insallah güzel seyler olur..

umutlum

canım daha en başından beri mesajlarını okuyodum hamişsin diye sevinmiştim demek çok kısa sürdü çok geçmiş olsun canım tam olarak anlayamadım ama hamileyken kanaman oldu sanırım olsun boşver üzülme benim gibi kalp atışlarını duyduktan sonra kaybetseydin daha mı iyi olurdu her işde bir hayır vardır her adımda bebeğine daha da yaklaşıyorsun bence buna sevinmelisin...

Canim bende bi kere denedim ates ölcmeyi benimde hep cok düsüktü bazen 35 küsür cikiyodu hatta dedim yapamicam ben böle ondan biraktim ates ölcmeyi ovulasyon testine devam ama oda hep negatif artik hic birine bakmiyorum. Akintidan anliyordum artik akintida gelmiyor. BAkalim bu ay klomenle ne olucak insallah güzel seyler olur..

canım çok stres yapıp üstüne düştüğün içindir fazla kasma kendini oluruna bırak ben sadece ateş ölçüyorum oda inan merakımdan test fln hiç kullanmadım bakalım bu ayda 3 yumoş olmuş klomeni ilk kez kullanmıştım dr gayet iyi dedi ama önemli olan döllenmesi tabi bu arada aşırı derecede su gibi akıntım war :44:

Valla canim benim gercektende stres bu isler bi oluverse okadar rahatlicam ki ... Hayirlisi demekten baska bisey yok. BAkalim umarim öglen basarabilirz. yoksa bi aglamak basicak beni kimse durduramicak :KK58:

ağla kız valla rahatlarsın böyle avazın çıktığı kadar :) ya sen niye stres yapıyosun ki şöyle düşün Rabbim sana bir yazı yazdı bu ayın sonunda ya olucak ya olmicak nasip ten öteye geçilmez sen üzerine düşen görevi yap gerisi için hayırlısı olsun Allahın takdirine kalmış de bak öyle daha kolay geçiyor günler.yumurta da ölse bi dert yaşasa bi dert garibim ne nedir bu çektiği bizim elimizden :KK70:

Pazar akşamı son deneme akşamımdı, ogün gündüz yumurtada çatladı, kaçırmak istemiyorum tabi bu fırsatı, bir an önce olsun istiyorum, ama kocam yok piyasada, arkadaşına yardıma gitmiş, 10 dakikada bir arıyorum gel diye, 3 saat geçti, hala işi bitmedi gelmedi, ben başladım sinirden ağlamaya, ama hıçkıra hıçkıra, kayınvalidem geldi ne olduğunu sordu, o an bir gülmek geldi, ne diyeyim kadına, oğlum gelip yapmıyor diyememya, güldüm geçtim. Sonra toparladım tabii kendimi, eşimde geldi ve mutlu sonnn:KK17::KK17::KK17: Hayırlısı olur İnşallah.

X