Klomen kullananlar birbirimize destek olalım :)

canım eşimdeki sıkıntılarda öyle cok büyük sorunlar değil ki 2 ay klomen kullandım sonrasında daha denemeywelimm tüp bebeğe gecelim dedi ama onun tutcağı ne malumm bir hayal kırıklığını daha şu dönemde kaldıracak gibi dğeilimmmm :KK14::KK14::KK14::KK14:

ben 1 ay klomen kullandım. 2 harika yumurta gelişti ama tutmayınca hemen tüp bebek dedi doktor. oysaki rahim filmim temiz, eşimde hiç bir sorunum yok, hormon değerlerim iyi !!

doktorlarda bi tuhaf. en zor çocuk sahibi olabilecek kadınada tüp diyo, stresten olmayanada tüp diyo.

bence kesinlikle tüpten önce rahim filmi çektir. belkide tüplerinde bir sorun var ve filmle hallolacak. ne tüp bebeğe ne aşılamaya ihtiyacın kalacak.

rahim filminden sonra hamile kalan onlarca kişi var bu forumda.

aşılama yapmadan tüp bebek deneme canım..önce aşılama yapılması lazım ya o tutmazsa o zaman tüp bebek yapılır...

isyaaaaan cok kötüyüm ağlamak istiyorum ama işteyimmm ağlasamda biraz rahatlasam keşkee :KK14::KK14::KK14: tüp bebek dedi direk aşılama tutmaz ben sana acık konuşayım dedi napcaz biz yaaa değerlide cok cok kötü deil kii :KK14::KK14::KK14:

bikac ay deneyelim hocam desem şimdi dedi ki ilkbahar ayı tüp bebek çin cok güzel aylar tutma oranı daha yüksek oluyo dedi offoffffffffffff :KK14::KK14::KK14:

Canım dünyanın sonu gibi davranıyorsun tüp bebek yapıp olumlu sonuç alan o kadar çok insan var ki. Üzme kendini doktoruna guveniyorsun madem dinle onu.

ben 1 ay klomen kullandım. 2 harika yumurta gelişti ama tutmayınca hemen tüp bebek dedi doktor. oysaki rahim filmim temiz, eşimde hiç bir sorunum yok, hormon değerlerim iyi !!

doktorlarda bi tuhaf. en zor çocuk sahibi olabilecek kadınada tüp diyo, stresten olmayanada tüp diyo.

bence kesinlikle tüpten önce rahim filmi çektir. belkide tüplerinde bir sorun var ve filmle hallolacak. ne tüp bebeğe ne aşılamaya ihtiyacın kalacak.

rahim filminden sonra hamile kalan onlarca kişi var bu forumda.
bana ilk önce onu dedi ben korkuyorum ama gerekirse anestezili elazığa gidip yaptrırım dediimm ondan sonra böyle bişey dedi hiç uğraşma o zmn dire tüp bebeğe git ben burda yumurtalrını büyütüp takibini yapcam sen sadece yumurta toplama ve transfere gitvceksin dedi :KK50::KK50: değerlimiz o kadar kötü mü ya yazyım sanaaa eşinden dolayı olmuyor senin yumurtaların ilaçlara cok güzel cevap veriyor dedi..sayı 106 milyon hareketlilik yüzde 20 lerde morfoloji sorun işte yüzde 6...ma olmayacak kadarda kötü değil ki yaa vakit kaybettirmek istemiyorum sana dedi :KK14::KK14::KK14:

isyaaaaan cok kötüyüm ağlamak istiyorum ama işteyimmm ağlasamda biraz rahatlasam keşkee :KK14::KK14::KK14: tüp bebek dedi direk aşılama tutmaz ben sana acık konuşayım dedi napcaz biz yaaa değerlide cok cok kötü deil kii :KK14::KK14::KK14:

Kuzum bak isyan da haklı aşılama dene önce. Sonuçta spermler yikaniyor kaliteli olanlar seçiliyor hamile kalma ihtimali yüksek doktorun çok olumsuz konuşmuş

bana ilk önce onu dedi ben korkuyorum ama gerekirse anestezili elazığa gidip yaptrırım dediimm ondan sonra böyle bişey dedi hiç uğraşma o zmn dire tüp bebeğe git ben burda yumurtalrını büyütüp takibini yapcam sen sadece yumurta toplama ve transfere gitvceksin dedi :KK50::KK50: değerlimiz o kadar kötü mü ya yazyım sanaaa eşinden dolayı olmuyor senin yumurtaların ilaçlara cok güzel cevap veriyor dedi..sayı 106 milyon hareketlilik yüzde 20 lerde morfoloji sorun işte yüzde 6...ma olmayacak kadarda kötü değil ki yaa vakit kaybettirmek istemiyorum sana dedi :KK14::KK14::KK14:

doktorun tüp bebek demesinin sebebi bence senin bozuk psikolojini bir an önce kestirmeden düzeltmek canım. sen sakın korkma rahim filminden falan. burda abarttıkları gibi değil inan. 1 dakikalık bir sancılı adet ağrısı çekiyosun ama rahim ve tüpler yıkanmış, varsa tüplerdeki tıkanıklıklar açılmış oluyor. böylece döllenen yumurtalar tüplerden ilerliyor, gebelik gelişiyor. yada rahimde yapışıklık varsa düzeliyor. ayrıca ultrasonla falan görülemiyor burdaki tıkanıklık yada yapışıklık. o yüzden rahim filmini atlama.

1 dakika acı ama sonuçları harika olabilir bir düşün. bu forumda senelerce çocuk için uğraşanlar var rahim filminden sonra hamile kalan. bir araştır.

inan tüp bebekten daha az zahmetlidir.

bence tüp en son aşama. hem madi hem manevi.

bikac ay deneyelim hocam desem şimdi dedi ki ilkbahar ayı tüp bebek çin cok güzel aylar tutma oranı daha yüksek oluyo dedi offoffffffffffff :KK14::KK14::KK14:

YA canım walla bunlar para tuzağı ben senın yerınde olsam yaptırırım her ay görüyorsun işte hamılemıyım degılmiyim diye düşünüp stres oluyoruz

Tamam canım çol teşekkür ederim buay umut yok bende klomen kist yapmış kendiliginden erir dedi bide soğan kürü önerdi:KK43: bakalım artık bidahaki aya:KK43:

slm kuzum benimde doktor adetimin 3, günü alttan baktı.15 mm yumurtan duruyor dedi gecen aydan o kistmi olacak bende klomen içmiştim bende.doktor iğneye gececk benim klomen vermedi.bu pazartesi hsg cektirecegim bendemi sogan yapsam gecen ay yapmıstım genemi yapsamki:26:

selam,

ben 3 ay önce gittim. adetin 17. günüydü sanırım 7 dedi.

3 nisanda gittim kalınlık 5 mm dedi. o ayda klomen kullanmıştım ve adetim 2 gün geçmişti. adet olmanada 1 hafta - 10 gün var dedi. ama ben ertesi gün adet oldum.

yani adetten 1 gün önce 5 mm az mı ? normal mi ?

hiç bişiy anlamadım.

sen tedavi gördün mü rahim inceliği konusunda ?

canım 7mm normal bence bende klomen içmiştim acaba klomenmi inceltme yepıyor:KK43:5mm kuzum ama adet öncesi normal olabilir.yok hiç bi ilaç falan vermedi canım

Son düzenleme:
canım 7mm normal bence bende klomen içmiştim acaba klomenmi inceltme yepıyor:KK43:5mm kuzum ama adet öncesi normal olabilir.yok hiç bi ilaç falan vermedi canım

klomen kesinlikle inceltiyor. çok araştırdım ben.

bazı doktorlar klomenle beraber bide rahim için bi ilaç veriyorlar. istersen doktoruna bi sor.

sanırım dışarıdan östrojen takviyesi.

bende sorcam bi dahaki aya.

canım benim bende kızlara katılıyorum tüp bebekten önce herseyi dene derim.bende bak 2 aylık evliyim hsg cektircem bu pazartesi anestezisiz.sende cektir ondan sonra hamile kalma olasılıgı artıyomus yada bir doktora daha görün mutlaka...tüp bebek dedi diyede bence sakın üzülme belki tüp bebekle 2kiz3üz lerin gelecek sana...bebiş için her yolu dene canım benim.

klomen kesinlikle inceltiyor. çok araştırdım ben.

bazı doktorlar klomenle beraber bide rahim için bi ilaç veriyorlar. istersen doktoruna bi sor.

sanırım dışarıdan östrojen takviyesi.

bende sorcam bi dahaki aya.

ondan olabilir canım ben bide günde 3 içtim bu ay.zaten doktor daha klomen içme cevap vermiyor dedi bişe degismez dedi iğneye gececk.ama bu ay hsg cektir dedi pazartesi hsg cektiricem esimde sperm testi verecek aynı gün.bu ay bebişi erteledim canım bu ay bunları halletcem :KK25::KK25::KK25:sen mutlaka sor canım:KK19:

canım kusura bakmada senin doktor tuhaf heralde
106 milyon sperme tüpmü dedi o ya
yok canım eşinin sayısı mükemmel bikere morfoloji yüzde 6 da olsa sayıdan kurtarıyor
sakın üzülme iyi başka bi doktora git
bizde sayı 10 milyon canım ama buna rağmen aşılama deniycez
ha olur olmaz Allah bilir ama hemen tüp demeleri ilginç geldi

bana ilk önce onu dedi ben korkuyorum ama gerekirse anestezili elazığa gidip yaptrırım dediimm ondan sonra böyle bişey dedi hiç uğraşma o zmn dire tüp bebeğe git ben burda yumurtalrını büyütüp takibini yapcam sen sadece yumurta toplama ve transfere gitvceksin dedi :KK50::KK50: değerlimiz o kadar kötü mü ya yazyım sanaaa eşinden dolayı olmuyor senin yumurtaların ilaçlara cok güzel cevap veriyor dedi..sayı 106 milyon hareketlilik yüzde 20 lerde morfoloji sorun işte yüzde 6...ma olmayacak kadarda kötü değil ki yaa vakit kaybettirmek istemiyoru

canım çok panik oldun sen bi rahatla. devltn tp bebegi karşlması içn benim bldgm 2 kez igneli aşılama şart. anck doktrn rapor düznlyp yaplblyosa egr onu blmyorm. evrakcu eşinle konuş ne istdgnze karar vrn ve gerekrse bu bbk konusunn eksi ve artlrnı bi kağıda yaz ona gre dgrlendrme yap bna bunu bi psikolog önrmşti içndn çkamadgm ikilmlrde kaldgm zaman bu teknk çk ise yarıyo. tüp bebk dendn olmadı dyelm bunun sonu yokki kuzm devam edcz taki rabbm vakti gelpte verene kadar. benim bi akrbm var ne eşinde ne de kndsnde bi problem yok ama 10 küsür yldr çockları olmadı. tp bebk dnedler döllenme oldu transfer yapldı kaç kere ama rahm kabl etmyo ve düşyo bebslr. bi de arkadaşm var onunda gbe kalması tıbben mümkn dgldi esi bnu bilerk evlndi ve hc bi tedavi görmdi şuan ikz kzları var. ck uzattm ama kuzum rabbim ol dedktn sonra olr. sen şmdi bi yasin oku kuzm ve rabbmdn hayrlı olan yolu seçmen icn yardm iste. rabbim yardmcın olsn mutlak bi yol göstrcektr.

Kuzum bak isyan da haklı aşılama dene önce. Sonuçta spermler yikaniyor kaliteli olanlar seçiliyor hamile kalma ihtimali yüksek doktorun çok olumsuz konuşmuş

Evrakcummm canim benimmm kiyamam sanaaaaa:KK16: uzme kendini , stres yapip icine de atma agla aglayabilirsen rahatlaman icini..
ama bende diger arkadaslarla ayni fikirdeyim.. Bana soracak olursan bak ne dicem sana .. Su preseed jel i bir dene .. bak bende bunu cok arastirdim internetten bak .. Infertilite olan bayanlarda bile basari yakalanmis. Spermlerin hareketliligini ve daha uzun sure yasamasini sagliyormus.. Yalniz ben bu yasima geldim bu ay birsey anladim ki luteal faz dedikleri donem herkeste ayni olmuyor onu da obulasyon testi sayesinde kesfettim .. Benim tam calismalara baslamam lazim dedigim zamanda yumurtlamam olup bitiyor :KK52::KK52::KK52::KK52: Bunu anlamam icin ovulasyon testinin faydasi oldu gerci bu ay cok umitli degilim cunku esim dun geldi belki ucu ucuna yakaldik belkide gecti cunku ovulasyon testi gulen yuz ayin 8 inde full yandi .. esim burada olmadiginda 10 nu aksami geldi yani dun .. hemen iliskiye girdik .. bakalim bir umut diyorum cunku gulen yuzden sonra 36-48 saat sonra yumurtlamanin habercisiymis diye okudum ...Preseed jeli de dun aksam ilk defa kullandim .. Bu ay boyle gecsin bakalim eger olmazsada uzulmicem cunku kendi ovuslayonu mu en azindan bir dahaki aya daha rahat takip edebilecem :21:

Simdi Evrakcum ben derim ki sende al bu ovulasyon testlerinden ve beraberinde birde preseed jeli kullan.. baska dr lar varsa onlara da git esin icin.. esinin sperm sayisi bencede gayet iyi .. E vitamini falan denedin mi beraberinde bal + polen falan yedirsen faydasi olur mu ki ??? :26::26::26:

X