klomen+iğne+aşılama+tüp bebek....bu yolda yürüyen anne adaylarını bekliyoruz....

sana söyle soylıyım ben bu ay asılama oldum pazartesi gittim 14mm di yumoslar carsamba catlatma ignesi vur dediler ve iki gunde kac mm oldu hiç bilmiyorum en az 16mm de olurmus doktor oyle dedi ama daha fazla buyur demişti yani doktorlar onu ekrandan bakınca kestiriyolar buyumeseydi o da asılamayı yapmazdı.
içini rahatlatırmı bilmem ama bir keresinde de benim klomenle 17 gun catlatıldı.mm hatırlamıyorum ama madem doktor carsamba persembe calıs dedi sende calıs birde sonrasında gun asırı devam et.

Haklisin canim.. Öyle yapicam, sonrada beklemeye geceriz artik :)
Catlatma ignesi yapilcak olsa bu kdr düsünmem belki, ama doktorum onuda yapmiyor beklicez görcez diyor.. onun icin demesi okdr kolay tabiki..

Insallah senin asilaman tutar canim ya.. Ne zmn belli olcak tutup tutmadigi? Ne zmndir bebis planliyorsunuz?

Herkese merhaba,
Uzun bir süredir forumları çok sıkı bir şekilde takip ediyorum.

Benim tedavi sürecimi anlatmak ve birazcık da olsun sizlere fikir vermek için yazmak istedim.

Kasım 2012 den itibaren klomen, progestan ve pregnyl iğne tedavisne başladım, 3 kere çatlatma iğnesi oldum ve üçünde de tutmadı. Sonra doktorun ilgisizliğnden ve bu kısır döngüden çok bunladığım için başka br doktora gittim. Yeni gittiğim doktorum bu ayda deneyelim olmadı rahim filmi çekelim ( daha önce ki doktorum ben sormama rağmen şimdilik gerek yok diyordu ) diyerek o ayda çatlatma iğnesi yaptı ama bu sefer Ovitrelle ile deneyelim dedi.

Yalnız bu tedavi de klomeni uzun süre kullanan kadınlarda rahim duvarında incelme olduğu için bebek rahme tutunamadan düşük oluyormuş. Onun için çatlatma iğnesinden 3 gün sonra 10 gun boyunca progestan kullanmamı söyledi.

Forumlarda ayrıca ( artık önüme gelen herseyi denediğim için ) PRE SEED adlı jelle ilgili konuları tesadüfen gördüm ve bu konuda da
vajinal kuruluğu olan biri olarak denemeye karar verdim.

çatlatma iğnesinden sonra sadece 2 kere kullandım . Ve şuanda 9 haftalık gebeyim. Rabbim isteyen herkese nasip etsin.

ÖZETLE yazdıklarımın önemli noktalarını tekrarlamak istiyorum. Klomen ve Çatlatma iğnesini uzun süre kullanıyorsanız rahim duvarınız incelebilir doktorunuza danışarak progestan kullanın bebeğin tutunmasını kolaylaştırıyor ve hiçbir zararı yok.

Vajinal kuruluğunuz varsa medikal olmayan hiçbir kayganlaştırıcıyı kullanmayın, tükürük dahil ( hepsinin sperm üzerinde öldürücü ve yavaşlatıcı etkisi var)

Veeee lütfen gebe kalmış kişilerin belirtileriyle kendi belirtilerinizi kıyaslarken herkesin biyolojik ve fizyolojik yapısının farklı olduğunu unutmayın. Çoğu kişide olan akıntıda artma ben de hiç olmadı :)

Sevgiyle kalın umarım birazcık da olsun aydınlatmışımdır.
Allah kucagına almayıda nasip etsin inş.analı babalı buyutmen dilegiyle...
adet gunun gecerse kan testtı yaptır bence o idrar testlerı net degil birde hangisiyle yaptın acaba...

Günüm geçince doktoruma gidicem...PYRO CLINICE diye bi idrar tahlili yaptım...Şu erkenden sonuç alınanlardan bulamadım...
canım inş.kan testtınde pozitifi görursun kendini fazla yorma hala %50 %50 tamam.
Haklisin canim.. Öyle yapicam, sonrada beklemeye geceriz artik :)
Catlatma ignesi yapilcak olsa bu kdr düsünmem belki, ama doktorum onuda yapmiyor beklicez görcez diyor.. onun icin demesi okdr kolay tabiki..

Insallah senin asilaman tutar canim ya.. Ne zmn belli olcak tutup tutmadigi? Ne zmndir bebis planliyorsunuz?

ayın 15 de adet olmazsam 16 sında test yapmayı planlıyorum ben 3.5 yıldır istiyorum canım.

Herkese merhaba,
Uzun bir süredir forumları çok sıkı bir şekilde takip ediyorum.

Benim tedavi sürecimi anlatmak ve birazcık da olsun sizlere fikir vermek için yazmak istedim.

Kasım 2012 den itibaren klomen, progestan ve pregnyl iğne tedavisne başladım, 3 kere çatlatma iğnesi oldum ve üçünde de tutmadı. Sonra doktorun ilgisizliğnden ve bu kısır döngüden çok bunladığım için başka br doktora gittim. Yeni gittiğim doktorum bu ayda deneyelim olmadı rahim filmi çekelim ( daha önce ki doktorum ben sormama rağmen şimdilik gerek yok diyordu ) diyerek o ayda çatlatma iğnesi yaptı ama bu sefer Ovitrelle ile deneyelim dedi.

Yalnız bu tedavi de klomeni uzun süre kullanan kadınlarda rahim duvarında incelme olduğu için bebek rahme tutunamadan düşük oluyormuş. Onun için çatlatma iğnesinden 3 gün sonra 10 gun boyunca progestan kullanmamı söyledi.

Forumlarda ayrıca ( artık önüme gelen herseyi denediğim için ) PRE SEED adlı jelle ilgili konuları tesadüfen gördüm ve bu konuda da
vajinal kuruluğu olan biri olarak denemeye karar verdim.

çatlatma iğnesinden sonra sadece 2 kere kullandım . Ve şuanda 9 haftalık gebeyim. Rabbim isteyen herkese nasip etsin.

ÖZETLE yazdıklarımın önemli noktalarını tekrarlamak istiyorum. Klomen ve Çatlatma iğnesini uzun süre kullanıyorsanız rahim duvarınız incelebilir doktorunuza danışarak progestan kullanın bebeğin tutunmasını kolaylaştırıyor ve hiçbir zararı yok.

Vajinal kuruluğunuz varsa medikal olmayan hiçbir kayganlaştırıcıyı kullanmayın, tükürük dahil ( hepsinin sperm üzerinde öldürücü ve yavaşlatıcı etkisi var)

Veeee lütfen gebe kalmış kişilerin belirtileriyle kendi belirtilerinizi kıyaslarken herkesin biyolojik ve fizyolojik yapısının farklı olduğunu unutmayın. Çoğu kişide olan akıntıda artma ben de hiç olmadı :)

Sevgiyle kalın umarım birazcık da olsun aydınlatmışımdır.

Sizin adınıza çok sevindim darısı başımıza inşallah..Yazınızı eşime okudum hemen :) jeli araştırmamı istedi bakalım hayırlısı Rabbim şifayı nereden vereceği belli olmaz...

Gunaydın kızlar. Bugun hava cok soğuk burda yamurlu butun gun evdeyım galıba :)) bu gun 3. Gun olmus ama bu sefer hıc bır sey anlamadım nasıl gectı zaman ... Denızcım evet arzunun oyle dedıgını hatırladım sımdı... Bugun yok o agrılar sadece göğüslerım fena agrıyor elımı bıle dokunamıyorum.... Dun ıyıce yoruldum belkı ondandı. Gercı sende yorulmusun:)) kız ne guzel ıyıkı senle aynı anda olduk herseyı sorabılıyorum :)))

kız elif ne karıstıyosun alta göruyorum ama yazmıyosun merak ettım:KK12:

gecmısı okuyordum canım. Bırde el işi yapıyorum dantel:))) arada sayfayı yenıleyınce goruyorum. Merak etme bugun hep burdayım ınsallah:))) bol bol konusuruz artık. Dun cok yoruldun sende bende . Bugun yat bence dınlen ne olur olmaz. . Bu arada su hamılelık takvımınden takıp yapıyorum bebeıs varsa kı ınsallah var ıkımızdede :))) ne durumda dıye. Bak yakında tutunmaya baslayacak. O yuzden bol bol dınlen yavas hareket et...

Gunaydın kızlar. Bugun hava cok soğuk burda yamurlu butun gun evdeyım galıba :)) bu gun 3. Gun olmus ama bu sefer hıc bır sey anlamadım nasıl gectı zaman ... Denızcım evet arzunun oyle dedıgını hatırladım sımdı... Bugun yok o agrılar sadece göğüslerım fena agrıyor elımı bıle dokunamıyorum.... Dun ıyıce yoruldum belkı ondandı. Gercı sende yorulmusun:)) kız ne guzel ıyıkı senle aynı anda olduk herseyı sorabılıyorum :)))
evet canım benimde sımdı agrım yok alt ta ama aksam cok agrıdı ama yoruldum yani gögus agrısı cok cok az var yok diye bilirim bakalım elif bugun benım 22.gunum ve ben progestan testtı yaptırmıcam öyle karar verdim zaten dr istemedi baska yerde yaptırcaktım vazgectim zaten yumos buyudu catlatıldı e2 ye bakıldı.şimdi progestan sonucu kafamı karıstırcaktı.ona takcaktım bat a kadar bende vazgectım.sen yapcakmısın 21 gunde
Cnm bna ömür boyu dogum kntrl hapi yasaklandi.esim korunuyr.evet kordn

iyi canım kullanmamam iyi olmus

selam kızlar:KK3::KK3:bugn yıne doktora gıttım yıne aynı sonuc yumoslar yıne aynı bırı altı bırı 10 mm derısını saymadı bıle bu sefer bı ıgne daha verdı onları berabr kullanacksn dedı denız senınkı neydı hatrlaymadm
onlarla buyur mu dersın:18::18::KK50::KK50:

evet canım benimde sımdı agrım yok alt ta ama aksam cok agrıdı ama yoruldum yani gögus agrısı cok cok az var yok diye bilirim bakalım elif bugun benım 22.gunum ve ben progestan testtı yaptırmıcam öyle karar verdim zaten dr istemedi baska yerde yaptırcaktım vazgectim zaten yumos buyudu catlatıldı e2 ye bakıldı.şimdi progestan sonucu kafamı karıstırcaktı.ona takcaktım bat a kadar bende vazgectım.sen yapcakmısın 21 gunde

iyi canım kullanmamam iyi olmus

o ne kı benım bılgım yok canım. Adetınden sonra 22. Gunun mu senın benım daha 14. Gunum o test ne ıcın yapılıyor bılmıyorum. Benım dr hıc soylemedı...

gecmısı okuyordum canım. Bırde el işi yapıyorum dantel:))) arada sayfayı yenıleyınce goruyorum. Merak etme bugun hep burdayım ınsallah:))) bol bol konusuruz artık. Dun cok yoruldun sende bende . Bugun yat bence dınlen ne olur olmaz. . Bu arada su hamılelık takvımınden takıp yapıyorum bebeıs varsa kı ınsallah var ıkımızdede :))) ne durumda dıye. Bak yakında tutunmaya baslayacak. O yuzden bol bol dınlen yavas hareket et...

elif dunku halımı görsen kızardı bana :KK53: NTV spor kanalı yanımıza yaklastı bizim grupdan bir arkadasla konustu o bitti adam bana döndu soru sordu konusamadım ben konısmıyım dedim. tamam dedi ama cocugun yanında belkı görunmusumdur.int bakcam bırazdan gercı bayrak falan yuzum kapanmıstırda ama cok eglendim ya bebek olayı tamamen cıkmıs aklımdan zıplarken kocam tuttu kolumu sen zıplama zıplıyomus gibi yap dedi de aklıma geldi moral olarak cok ıyı geldı bu eglence bana umarım bebişde olurda ikimizinde iyi olur.cumartesi gecesi 2.30 gibi aglama kırızıne girdim.cumartesi bir akrabam dogum yaptı :nazar:hastaneye gittik zıyarete cok heveslendım cok tatlı bebiş 4 kg o odadakı süsler o yatak o yenı annenın bebişine bakısı hanı kusarda bogulur dıye gece uyumaması bebişin annanesı babannesi ilgisi falan bende dedim ben anneme bu duyguyu yasatamıyorum eşime bu duyguyu yasatamıyorum falan cumartesi iyiydım gece kocam uyudukdan sonra basladım aglamaya sabah kalkıncada gözlerim balon gibiydi sen dusun ne kadar aglamısım.:KK25:

Selam Kizlar..
Ilk klomen (clomifen) ayim.. Bugün 14. gün ve doktor ultrasonla bakti.. 1 tane yumurta varmis 12 mm.. Doktor carsamba/persembe catlayabilir dedi.. Ama benim arastirmalarima bakarsam, bu 12 mm cok az dimi 14. gün icin? :KK43:

canım en azından yumurtan oluşmuş.biraz küçük ama senden daha kötülerini okudum hamile kalmışlardı.umudunu kesme.

selam kızlar:KK3::KK3:bugn yıne doktora gıttım yıne aynı sonuc yumoslar yıne aynı bırı altı bırı 10 mm derısını saymadı bıle bu sefer bı ıgne daha verdı onları berabr kullanacksn dedı denız senınkı neydı hatrlaymadm
onlarla buyur mu dersın:18::18::KK50::KK50:
canım benim 15.gun 14mm di iki tane 2 gun sonra cat.ignesi oldum 19 gunde asılama... dr bir daha bakmdı buyur ikside aynı boyda daha hızlı buyur dedi yanı mm bilmiyorum bende ama öncesinde biri 0.5 mm buyumusken diyeri 3.5 mm buyuyup onu yakalamıstı ne biliyim igneyede devamettım 2 gun herhalde 3-4mm buyumustur.
o ne kı benım bılgım yok canım. Adetınden sonra 22. Gunun mu senın benım daha 14. Gunum o test ne ıcın yapılıyor bılmıyorum. Benım dr hıc soylemedı...

aslında 21.gun yapılıyor bu test progestan testtı.yumos varmı ve catladımı diye bakılıyor sonuc 4 ve zeri cıkarsa iyi 10 ve uzeri cıkarsa cok ıyı demek oluyomus gecen ay ben ilac falan kullanmadan bakmıstı 0.699 gibi cıktı yanı ilacsın yumos olmamıs ve tabii catlamamıs demek ama bu ay yapmadım cunku yumos oldu ve catlattık yapıpda kafamı karıstırmak istemedim (biliyosun cok takıntılıyım)cogu dr gereklı görmuyor bu testti cunku ultrasyonda bakıyor ya sonucu biliyor yani birde benım e2 test sonucumda iyi cıktı ya oda yumosun doluluk oranıymıs hani içindeki sıvıymıs göre bunda emin degillim o sonucumda ıyı cıkmıs ondan yapmadım.

X