klomen+iğne+aşılama+tüp bebek....bu yolda yürüyen anne adaylarını bekliyoruz....

merhabalar,
ben 8 yıllık evliyim. 36 yaşındayım. şimdiye kadar çocuk düşünmemiştik ( düşünmeye bile vaktimiz olmamıştı. iş güç vs. çalışma hayatı)
1 ay önce çocuk istediğimize karar verdik. hemen doktora gittim.
kontrol sonrasında, yumurtalıklarımın küçüldüğünü, yumurta rezervimin az olduğunu öğrendim.
doktorum, beklemememiz gerektiğini, benim yaşım itibarıyle hamile kalmamın zor olduğunu söyledi.
bu yüzden, ya aşılama , ya da tüp bebek yapıcaz dedi.

ben de ilk kez aşılama denemesi yaptım. 8 nisan. fakat 19 nisan da adetim geldi. 22 nisan pazartesi b-hcg testi yaptırdım. sonuç negatif.
ben de, sağ yumurtalıkta 2 cm çapında endometriyoz var. tiroid sorunum var. bir de pko var .
doktorum , endometriyoz için ameliyat istemedi, bir tedavi de vermedi.
tiroid için de bir ilaç kullanmıyorum.
pko olduğumu da, aşılama öncesi yumurta takibi yapılırken öğrendim.
gonal-f 450 ve cetrotide iğneler kullandım 9 gün.
4 tane yumurtam büyüdü ve buna rağmen sonuç negatif.
aslında çok üzüldüm :KK43:

bütün çabalar, paralar, ümitler boşa gitti.

dünden beri de , soğan kürüne başladım. 15 gün içicem bakalım. umarım faydası olur. soğan küründen sonra da, adetim gelince , bal,çörekotu ve tarçın karışımı yapıp hergün yiyicem. bir de adetim gelince aynı anda incir kürüne de başlıcam inşallah.

yani, 2. denememi doktorla, ilaçla yapmamaya karar verdim.

2. denememi, Allah'ın bize verdiği nimetlerle yapıcam.

umarım, hepimiz en kısa zamanda istediğimiz bebeğe kavuşuruz.

sağlıkla, huzurla, mutlulukla inşallah...

Gecmis olsun ins.biran ince alirsin melegini kucagina

Şimdi benim adet günüm 28-29 nisan gibi yani bu pazar veya pzt. Ovitrelle den sonra yumurtalarım büyüdü progesteran da 21.45 çıktıydı.Benim kasıklarda batma oluyor göğüslerime dokunamıyorum veeeeee çok merak ediyorum.Napıyım ben şimdi?Adetim geçmeden doktora gidiyim mi,kan testi mi yaptırıyım???????????OFFFFF delirecem...

sakın yapma benden sana tavsiye ben yaptırdım çok pişman oldum yüksek çıkmıştı hemen hamile olduğunu sanıyorsun ama değilmişim çok sinir oldum kendime hayal kırıklığı oluyor benden sana tavsiye bekle az kalmışzatennnn

Evet gectim canim 2.igneye bakalim

Valla anlamadim bu toz isini bende bugun 100 yaptilar zorla

Ah canim ins.buyucekde bende bu stresle kalcam bir isimde kolay olsa zaten disimi kircam :)
Ah canim basla hemen igneye seninde ben gibi olmuyor yumos baksana olsun kiz ikiz olsun olsunda

Cat ignesinden sonra kacinci gun

çat iğnesinden sonra bugün 14.gündü.Bugün de bitti işte yarın 15 olacak...

sakın yapma benden sana tavsiye ben yaptırdım çok pişman oldum yüksek çıkmıştı hemen hamile olduğunu sanıyorsun ama değilmişim çok sinir oldum kendime hayal kırıklığı oluyor benden sana tavsiye bekle az kalmışzatennnn

Doğru söylüyorsun.Dayanmak çok zor internette okumadık sayfa kalmadı.Dokunsalar ağlayacam...Ne kadar bekleyim peki ben?çat.dan sonraki 14. günümdü bugün...

Evet gectim canim 2.igneye bakalim

Valla anlamadim bu toz isini bende bugun 100 yaptilar zorla

Ah canim ins.buyucekde bende bu stresle kalcam bir isimde kolay olsa zaten disimi kircam :)

çat iğnesinden sonra bugün 14.gündü.Bugün de bitti işte yarın 15 olacak...
Evde varsa idrar yap. 14. Günde çıkmıştı benimki idrarda silik olarak. Adet olmazsan ptesi kan yaparsın

Bana düşük tehlikesine karşı iğne verdi dr um canım

Rabbim esirgesin.İnşallah sağlıkla kucağına al bebeğini.Bu arada denk gelir gelmez sana tavsiye.Çocuk doğduğunda sen soda iç.Hatta bebeğede 1 çay kaşığı falan ver arada ama kendin çokça iç.Sarılık olmuyor aman diyim dikkat et.Ben yapmıştım yanından bile geçmedik sarılığın.Zaten soda gayet kalsiyum içeren faydalı bişey.Bunu yap samimi söylüyorum.Allaha isteyen herkese versin inş.

bir dahaki kont.ne zaman belki biraktirir igneyi sana

4 mayıs canm. İnş tüm temennim o. Hergün taşınmaktan hastaneye bıkkınlık geldi. Yol o kadar kötü ki. Bildiğin tarla . Doğum yaklaşmış kadını gezdir burda doğurur valla. Gidip gelirken helak oldum

X