klomen+iğne+aşılama+tüp bebek....bu yolda yürüyen anne adaylarını bekliyoruz....

adet olduktan sonramı gidiyorsun yani bitince bide bu arada klomen kullandınmı yoksa filim çektirdiğin ay aramı veriyorsun bebek işine

adetimin 2. günü gittim hormonlarıma filan baktılar. 8 gün sonrasına gün verdiler.rahim filmine kadar ilişki yasak zaten.. çekildikten sonra korunmadık ve hamile kaldım. :) ilaç kullanmadım. ama yumurtlama haftamda doktora gittim yumuşa baktırdım bugün yarın çatlar demişti. :)

Aşağıda yazdım canım ( yukarda yani). İşte insanlar çok bencil tek kendini düşünüyor. Bırak 20 çocuğu 1 çocuğun bile sorumluluğu ne kadar büyük. Hele ki ist gibi bi şehirde. Kendini yola atsa bitti

Okudum her yerde var bi problem çalışmak zor senin öğrenciler bizim müşteriler bitmiyor dertleri ama sen kafana takma dengesiz çok

Okulda zeka engelli bi öğrenci var 5. Sınıfta. İşte okul ist a gezi yapıyor. Biz de çocuğu velisi olmadan geziye kabul etmedik. Kadın meb falan şikayet etti. Sonuç alamayınca kendi de gelmeye razı oldu. Çocuk hiç kimseyi dinlemiyor. Bi sürü öğrenci var nasıl alalım sorumluluğunu. Bişey olsa allah korusun.
Neyse bi baktım bu öğrenci beni face den eklemiş. Kabul etmeden sayfasına baktım. Anam ne göreyim kadın arkamızdan neler yazmış. Yok biz yalancıymışız da ayrımcılık yapılıyormuş, yok biz eğitimin neresindeymişiz de bi ton hakaret. Bi de utanmadan arkadaşlık isteği yollamış terbiyesiz. (Adresi aslında öğrencinin annesi kullanıyormuş )
sanki kadına oğlun gelemez dedik. Siz de gelin dedik. Yok anacım iyi niyetli olmayacaksın. Beni eklerken amacı neydi onu da anlamadım. Böyle işte sinirlerim zıpladı
Anladim canim sen sinirlenme bebise zararli bak gec buldun sakin hee elelem icin bosver hem sen haklisin o cocuga bisey olsa bu seferde aldilar goturduler bak ne oldu der bosver gerekirse mudure soyle o ugrassin sen ogretmensin mudur ilgilenmeli yazi evrak isleriyle sorumluluk onun olmali bosver
acıyormu sen onu söle çok korkuyorum bennnnnnnnnnn:))))

Yok acimiyor canim dogum yapmissin sen sezeryan bile olsa agri gectin sanci cektin o neki takilma seeennn

Deniz hayırlı olsun 2 tane yumoşun varmış inşallah büyüyecek onlar bak benim 26. Gün ama bir tane bile yok dr o zaman senin 3 4 ayda oluyo dedi o kadar tembelim yani kafana hiç bir şey takma inşallah güzel haberlerini alıcaz

Anladim canim sen sinirlenme bebise zararli bak gec buldun sakin hee elelem icin bosver hem sen haklisin o cocuga bisey olsa bu seferde aldilar goturduler bak ne oldu der bosver gerekirse mudure soyle o ugrassin sen ogretmensin mudur ilgilenmeli yazi evrak isleriyle sorumluluk onun olmali bosver

Yok acimiyor canim dogum yapmissin sen sezeryan bile olsa agri gectin sanci cektin o neki takilma seeennn

öle dimi kandırmıyosun beni dimi:)))))

adam 2de bir aşılama diyor bende doktor bey benim zaten bir tane kızım var ve tedavisiz oldu aşılama için erken değilmi diyorum tamam diyor ama bu ay için rahim filmi dedi başka bir doktoramı gitsem yoksa kendimi hiç kandırmasam filim mi çektirsem bilemedim.....

Senin bir tane çocuğun olmuş niye boş yere niye çektiriyosun ki bence Dr unu değiştir mi bak o ne diyecek

Deniz hayırlı olsun 2 tane yumoşun varmış inşallah büyüyecek onlar bak benim 26. Gün ama bir tane bile yok dr o zaman senin 3 4 ayda oluyo dedi o kadar tembelim yani kafana hiç bir şey takma inşallah güzel haberlerini alıcaz
Ah canim o kadar uzuluyorum ki buyumedi kaldi oyle seda ya buyumezse cok korkuyorum
öle dimi kandırmıyosun beni dimi:)))))
Yok kizz niye kandiriyim :KK9:
Senin bir tane çocuğun olmuş niye boş yere niye çektiriyosun ki bence Dr unu değiştir mi bak o ne diyecek

Bence cekilsin ici rahat etsin derim benn

kız denız takma kafana buyur merak etme sen. boyle dusunursen olumsuz etkılenırsın bak dıyem. ıncır ye mutlaka ben 1 kılo yedım bıle :) 2. ye basladım bugun:))) bakalım pazartesı ne dıyecek. gecen sefer 9. gun catlatmna ıgnesını yapmıstı. pazartesı daha 8 oluyor buyuk ıhtımal carsanba yapar catlatma ıgnesını cumaya asılama gıbı ama bunlar sadece tahmın. bu arada ovalasyon testı aldırdım bugun:))) onlada takıp edecegım evde :))) esımede kecıboynuzu ıcırmeye devam edıyorum ıkıncı asılama sonucu ıle karsılastıracagım sıze de yazarım sonucu bakalım nasıl bır degısıklık olmus fazlası goz cıkarmaz sanırım:)))

Ah canim o kadar uzuluyorum ki buyumedi kaldi oyle seda ya buyumezse cok korkuyorum

Yok kizz niye kandiriyim :KK9:

Bence cekilsin ici rahat etsin derim benn

Kız ben sana demedim mi stres yok diye. Büyücek canım hiç üzülme sen. Bak 2 günde olmayan yumurta büyümüş. Şimdi ikisi birden büyücek ve 2 tane yumoşla aşılaman yapılacak allahın izniyle. Hem belki bu vesileyle ikiz bile olabilir :KK16:
İnciri ihmal etme sakın

kız denız takma kafana buyur merak etme sen. boyle dusunursen olumsuz etkılenırsın bak dıyem. ıncır ye mutlaka ben 1 kılo yedım bıle :) 2. ye basladım bugun:))) bakalım pazartesı ne dıyecek. gecen sefer 9. gun catlatmna ıgnesını yapmıstı. pazartesı daha 8 oluyor buyuk ıhtımal carsanba yapar catlatma ıgnesını cumaya asılama gıbı ama bunlar sadece tahmın. bu arada ovalasyon testı aldırdım bugun:))) onlada takıp edecegım evde :))) esımede kecıboynuzu ıcırmeye devam edıyorum ıkıncı asılama sonucu ıle karsılastıracagım sıze de yazarım sonucu bakalım nasıl bır degısıklık olmus fazlası goz cıkarmaz sanırım:)))

Kız ben sana demedim mi stres yok diye. Büyücek canım hiç üzülme sen. Bak 2 günde olmayan yumurta büyümüş. Şimdi ikisi birden büyücek ve 2 tane yumoşla aşılaman yapılacak allahın izniyle. Hem belki bu vesileyle ikiz bile olabilir :KK16:
İnciri ihmal etme sakın

Off uzulmemek elde degil kizlar 13kalmis hic buyumemis :KK43: yaa buyumezse diyorum elifcim ins.senin yolunda gitcek canim senin yumos buyume sorunu yok dimi? Oyle yazmistin neyse igne yapip geleyim.Arzu sende igneye kalk

Off uzulmemek elde degil kizlar 13kalmis hic buyumemis :KK43: yaa buyumezse diyorum elifcim ins.senin yolunda gitcek canim senin yumos buyume sorunu yok dimi? Oyle yazmistin neyse igne yapip geleyim.Arzu sende igneye kalk
Evet bende kalkayım ancak giderim acile. Kendim yapamıyorum iğneyi offffff . Çok yakıyor benimki. :KK43:(

sımdılık oyle bır sorun yok canım. ınsallah hersey yolunda gıder ıkımız ıcın.de sen ıcını rahat tut. bak boyle dusundukce buyur mu buyumez mı dıye etkılersın gıdısatı. benım adet surem 28 gun degıl genelde 25 falan o yuzden erken oluyor. senınkı bırazdaha gec bak ondan . yoksa tabıkı buyuyecek. olmadı dozu arttırır dr. benımkı dırek 125 baslattı sorun olmamasına ragmen acaba sızde nıye boyle dusuk baslıyorlar. bende dr ne gordu de hemen 125 basladı anlamadım sabah yazan bırı daha vardı 35 mı ne baslamıslar onada onunkı daha dusuk. ya benım dr gozu kara ya bende sorun var ondan yuksek basladılar. ıgneyı cevır cevır bıtmıyor :) bu arada ıgne saatlerımız aynı bende 8,30 da vuruluıyorum :))

12.gun canim gerci benim 17.gun bile buyudugu oldu.yani daha varda buyurmiki :KK43:
büyür büyür benim 23. gün de büyüdüğü oldu canım.
adetimin 2. günü gittim hormonlarıma filan baktılar. 8 gün sonrasına gün verdiler.rahim filmine kadar ilişki yasak zaten.. çekildikten sonra korunmadık ve hamile kaldım. :) ilaç kullanmadım. ama yumurtlama haftamda doktora gittim yumuşa baktırdım bugün yarın çatlar demişti. :)

anaa ayşem hamile mi yavvv?

Canım benim büyür niye büyümesin aaaa bak kızıyorum düşünme olumsuz büyüyecek diye düşün çünkü büyüyecek :))

Deniz Dr a dedim ki bu iğnelerle çoğul gebelik olabilir mi evet dedi normalde ben bir tane istiyodum ama olmasının bu kadar zor olduğunu görünce ikiz istiyorum o öyle söyleyince mutlu oldum ya ücüz dortüz olma ihtimali olduğu zaman tedaviyi yarım bırakıyomuşuz benimde kafa karışık ama umutluyum

Şimdi benim adet günüm 28-29 nisan gibi yani bu pazar veya pzt. Ovitrelle den sonra yumurtalarım büyüdü progesteran da 21.45 çıktıydı.Benim kasıklarda batma oluyor göğüslerime dokunamıyorum veeeeee çok merak ediyorum.Napıyım ben şimdi?Adetim geçmeden doktora gidiyim mi,kan testi mi yaptırıyım???????????OFFFFF delirecem...

merhabalar,
ben 8 yıllık evliyim. 36 yaşındayım. şimdiye kadar çocuk düşünmemiştik ( düşünmeye bile vaktimiz olmamıştı. iş güç vs. çalışma hayatı)
1 ay önce çocuk istediğimize karar verdik. hemen doktora gittim.
kontrol sonrasında, yumurtalıklarımın küçüldüğünü, yumurta rezervimin az olduğunu öğrendim.
doktorum, beklemememiz gerektiğini, benim yaşım itibarıyle hamile kalmamın zor olduğunu söyledi.
bu yüzden, ya aşılama , ya da tüp bebek yapıcaz dedi.

ben de ilk kez aşılama denemesi yaptım. 8 nisan. fakat 19 nisan da adetim geldi. 22 nisan pazartesi b-hcg testi yaptırdım. sonuç negatif.
ben de, sağ yumurtalıkta 2 cm çapında endometriyoz var. tiroid sorunum var. bir de pko var .
doktorum , endometriyoz için ameliyat istemedi, bir tedavi de vermedi.
tiroid için de bir ilaç kullanmıyorum.
pko olduğumu da, aşılama öncesi yumurta takibi yapılırken öğrendim.
gonal-f 450 ve cetrotide iğneler kullandım 9 gün.
4 tane yumurtam büyüdü ve buna rağmen sonuç negatif.
aslında çok üzüldüm :KK43:

bütün çabalar, paralar, ümitler boşa gitti.

dünden beri de , soğan kürüne başladım. 15 gün içicem bakalım. umarım faydası olur. soğan küründen sonra da, adetim gelince , bal,çörekotu ve tarçın karışımı yapıp hergün yiyicem. bir de adetim gelince aynı anda incir kürüne de başlıcam inşallah.

yani, 2. denememi doktorla, ilaçla yapmamaya karar verdim.

2. denememi, Allah'ın bize verdiği nimetlerle yapıcam.

umarım, hepimiz en kısa zamanda istediğimiz bebeğe kavuşuruz.

sağlıkla, huzurla, mutlulukla inşallah...

ıkıncı ıgnemı de yaptım:)
Evet gectim canim 2.igneye bakalim
sımdılık oyle bır sorun yok canım. ınsallah hersey yolunda gıder ıkımız ıcın.de sen ıcını rahat tut. bak boyle dusundukce buyur mu buyumez mı dıye etkılersın gıdısatı. benım adet surem 28 gun degıl genelde 25 falan o yuzden erken oluyor. senınkı bırazdaha gec bak ondan . yoksa tabıkı buyuyecek. olmadı dozu arttırır dr. benımkı dırek 125 baslattı sorun olmamasına ragmen acaba sızde nıye boyle dusuk baslıyorlar. bende dr ne gordu de hemen 125 basladı anlamadım sabah yazan bırı daha vardı 35 mı ne baslamıslar onada onunkı daha dusuk. ya benım dr gozu kara ya bende sorun var ondan yuksek basladılar. ıgneyı cevır cevır bıtmıyor :) bu arada ıgne saatlerımız aynı bende 8,30 da vuruluıyorum :))
Valla anlamadim bu toz isini bende bugun 100 yaptilar zorla
büyür büyür benim 23. gün de büyüdüğü oldu canım.

anaa ayşem hamile mi yavvv?
Ah canim ins.buyucekde bende bu stresle kalcam bir isimde kolay olsa zaten disimi kircam :)

Canım benim büyür niye büyümesin aaaa bak kızıyorum düşünme olumsuz büyüyecek diye düşün çünkü büyüyecek :))

Deniz Dr a dedim ki bu iğnelerle çoğul gebelik olabilir mi evet dedi normalde ben bir tane istiyodum ama olmasının bu kadar zor olduğunu görünce ikiz istiyorum o öyle söyleyince mutlu oldum ya ücüz dortüz olma ihtimali olduğu zaman tedaviyi yarım bırakıyomuşuz benimde kafa karışık ama umutluyum
Ah canim basla hemen igneye seninde ben gibi olmuyor yumos baksana olsun kiz ikiz olsun olsunda
Şimdi benim adet günüm 28-29 nisan gibi yani bu pazar veya pzt. Ovitrelle den sonra yumurtalarım büyüdü progesteran da 21.45 çıktıydı.Benim kasıklarda batma oluyor göğüslerime dokunamıyorum veeeeee çok merak ediyorum.Napıyım ben şimdi?Adetim geçmeden doktora gidiyim mi,kan testi mi yaptırıyım???????????OFFFFF delirecem...

Cat ignesinden sonra kacinci gun

Bence ptesi adet olmazsan kan testi yap derim

X