klomen+iğne+aşılama+tüp bebek....bu yolda yürüyen anne adaylarını bekliyoruz....

tatlım yumurtlayabiliyorsanız zaten bunlara ihtiyacınız yok. ben yumurtlayamıyorum :))) yani yumurtalarım çok geç oluşuyor. bir önceki ay klomen hiçbir işe yaramadı ben de. ben de mecburen bu gibi takviyelere yöneldim. bu ay işe yaramıştı. güzel bir yumurtam oluştu çatlattık. ama bebiş gelmedi malesef. adaçayını çok içmiyorum zaten. iki günde bir.
Bebiş de gelecek canım inşallah. Ben zaten kür uygulamayın demiyorum kimseye aksine ben de kürlerle bir çok sorunumu çözdüm. Sadece iyi araştırın demek istedim. Yanlış anlaşılmamışımdır umarım:KK34:
çocuk istiyorum diye doktora gittiğimde ekim ayından itibaren coraspini verdi.adetlerim 32 günde bir olurdu pıhtı şeklinde yoğun ve aşırı sancılıydı.progestan tedavisine başladı 3 ay.progestan, coraspin,dustinex,glukofen ,ilaçlarını kullandım.2 aydır klomene başladım doktorum ısrarla yine coraspini bırakmamamı içmemi söyledi.doktorumun bilgisine çok güveniyorum burda yazılanları görünce bilgisinin iyi olduğuna bir kez daha kanaat getirdim.istersen doktoruna sor.herkes sorsun zararlı bişey değil içebilen içsin (doktoruna danışıp).bu arada 3 aylık progestan tedavisi sonrası adetlerim 5 gün sürmeye başladı (8-9 gün sürerdi),adet sancım hiç olmadı,pıhtı şeklinde parçalar kanama olmadı.coraspinin etkisi olduğunu düşünüyorum.
Evet coraspinden kanı sulandırdığı için rahat regl olursun. Benim de gebelikte aksine coraspin kullanmamam gerekiyor ama ben klomen kullanırken bir hafta falan içeyim bari...
Bir de soru sorabileceğim bir Dr um yok malesef:KK50:
Bu arada dostinex kullanırken bebiş çalışması yapmadınız herhalde değil mi??
aynısını yapıyorum canım ama banamısın demedi...zaten ben 15 gündür afedersin sürekli istifra halindeyim bi de böyle olunca direk yemekle alakamı keseyim dedim...beni mahvetti bu ilaçlar :KK43:(
Canım sindirim sisteminde bir sorun mu var acaba ya?? Dr a göründün mü??? Yoksa sadece ilaçlardan olduğunu mu düşünüyorsun??
evet canım corasprin benim doktorumda verdi bende kullanıyorum hem kan akışını hızlandırdığı için bebeğin rahime daha kolay tutunmasınıda sağlıyormuş özellikle kilolu bayanlarda ki bende kiloluyum ayrıca benim kardeşimin eşine hamileykende kullandırdı doktoru doğuma 2 ay kalana kadar
Ben de kiloluyum malesef:KK50:
evet canım yarın hastaneye gitcem o yuzden temizlik ve yemek aynı gune geldi sırtım agrıyor yaa
:KK5::KK5::KK5: :KK5:yemegı ilk kez yaptım cok guzel olmus kocam beyendi :KK1::KK1:int.aldım tarifi :KK56::KK56::KK56:
su sırınga işi bende cok okudum ama denemedim kocama simdi soyledim kabul etmedi :KK53::KK53::KK53: birde dun aksam yumurtam catlamıs bugun akıntı geldi ama ben calısma yapmadım yapmıyom da :KK52::KK52: bu ayy tatil yapcam :KK37: ilacsız nasıl buyudu nasıl catladı onuda anlamadım bakalım adetim gecikirse catlamadı demek olcak
Kessin bu ay hamile kalırsın sen canım:KK9:
Hiç bu kadar çaresiz hissetmemiştim. Çok çaresizim...
Çok üzüldüm canım. Umarım bir an önce her şey yoluna girer ve isteğine kavuşursun. Ama malesef bir şeyler bizim planımıza göre değil olması gerektiği sırayla ve olması gerektiği zamanda oluyor ve İnan beterin beteri var bu hayatta. O yüzden kendini çok hırpalama. Belki çok ukalaca gelebilir bu yazdıklarım sana ama son 1.5 yıldır yaşadıklarımı bir duysan "atıyor bu kız!" Diye inanmazsın.

Şimdi bırak ağlamayı, topla kendini.
Her gün yani bir umuttur bizim için!!!!

iyi akşamlar arkadaşlar nasılsınız ? pembeliii yi gören var mı onunla tarihlerimiz aynıydı ne oldu acaba merak ettim ....

arkadaşım merhaba,beni soruyosun sanırım,ben dün sabah tahlil vermeye gittim,eşimle sonuçlar çıkana kadar eve gidelim dedik eve geldim adetim de geldi,tekrar gittik doktora adetimin 4.günü klomene başlıyorum,bu ay aşılama yapılacak..

Herkese Günaydın
Yeni topiğimiz hepimize uğur getirsin bol bebişli olsun inşallah :)
Beni bilen arkadaşlar var bilmeyenlere anlatayım :)
ben 3,5 yıllık evliyim 2,5 yıldır da bebiş için uğraşıyoruz bi sorun yok deniyor ama bi türlü tutturamıyoruz :)
ilk zamanlar dr gittim o dr hep ilişki günü hesapladı ilişki önerdi falan sonra biraz biz kendi haline bıraktık gitmedik klomen vs ilaç hiç vermedi sonra direkt aşılama yapalım dedi bizde o zmn tamam dedik ama ilk yumurta takibinde yumurta büyümedi ilaçta vermedi bende dr değiştirdim 4 ay klomen kullandım ilk ay yumurta çok büyüdü birden tepki verdi boşa gitti sonraki 3 ay güzeldi yumurtalar büyüdü çatlatma iğnesi de oldum ama yine sonuç alamadık, klomen tedavisi bitti artık ve aşılamaya geçtik
bu ay adetin 1 . günü gittim yine baktı kist falan varmı diye yok çok şükür gonal f iğne verdi rapor çıkardım özel olduğu için hemen yazıp verdiler 40 tl verdim rapora iğneye de 130 tl verdim iğne raporsuz 350 falanmış
iğneyi kendim yapıcam :KK53: 1 toz 1 su var karıştırıcam her akşam ayrı ayrı enjektörlere 75 cc çekip göbekten vurulacak 3. günü yani bugün başlıyorum 5 gün vurucam ertesi gün kontrole gidicem dr bakarız gerek olursa kalanı da vururuz dedi
şuan durum bundan ibaret ...
Hepimize tez zamanda versin alalhım

Başka topicte ilk aşılamada tutan birisinin hikayesini okudum şimdi inşallah bize de nasip olur ilk aydan:KK49:

günaydın kıslarrrrr:KK28:dün güzel güzel kaynatmışsınız :nazar:benim internet gitti giremedim ama çatladım:KK43:şimdi girebildim :KK76:

canım ben eczaneden içinde şırınga olan bi şurup aldırdım hani çocuk şurupları oluyo ya içinde şırınga şeklinde ölçek olan onunla denedim bakalım artık o baya bi uzun ve daha ileri itmeyi sağlıyo

onluk şırıngalardan daha mı uzun oluyo?onu bilmiyodum.hangi şurup o peki?eczaneye gidip de soramıyosun ki en uzunu hangisi diye
:)

ya canım benim şu şırınga işini hiiiiiç aklım almadı. penisten daha ileriye nasıl gönderebilir ki spermleri?

canım şöyle anlatayım.bir,penisle boşaldığında bir kısmı hep dışarı akıyo.bunda öyle bişey olmuyo çünkü ayaklar havadayken belin bile havadayken boşaltıyosun içine normail ilişkide bunu yapamazsın.bide hızla gönderdiğin için spermler yolda ölmüyo ya da yorulup kalmıyo direk rahim içine doğru yol alıyo.işte normalden farkı bu.bi nevi aşılama yani ama sadece sperm yıkama olayı yok.tek eksik o.onun da formülünü buluruz gibime geliyo yakında :)

Ben 300tane tefriciye okudugumu söylemstm.100tane daha okudm.ikindiye kadar biraz daha okuyablirsem söylerm.duasını ikindi ezanından sonra olsun

bugün progestan a başladım kızlarrr hadi hayırlısı inşallah:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: bebiş olursa tutunsun diye:KK49: iğneden 3gün sonra başla dedi doktor :nazar:

Son düzenleme:
arkadaşım merhaba,beni soruyosun sanırım,ben dün sabah tahlil vermeye gittim,eşimle sonuçlar çıkana kadar eve gidelim dedik eve geldim adetim de geldi,tekrar gittik doktora adetimin 4.günü klomene başlıyorum,bu ay aşılama yapılacak..

evet canım seninle aynı tarihlerdeydik merak ettim...hadi yaa hayırlısı olsun ..ben de bu sabah adet oldum doktorumu aradım adetin bittikten 1 gün sonra gel hemen dedi ne yapacağını söylemedi :KK43:(

X