klomen+iğne+aşılama+tüp bebek....bu yolda yürüyen anne adaylarını bekliyoruz....

Yaaa kızlar bir şey sorucam. Benim ilk klomen denemem ve ilacı aldıkça baş dönmesi , mide bulantısı hissi agresif tavırlarım oluşuyor. Normal mi? Karar veremedim...:44::18:
bence normal yapar ve cogu ınsan hamıle oldugunu sanar
Kizlar dua edin..
Nobetci doktor yatis Verdi
Bu gece burdayiz
Sancilari takip ediyoruz...
:KK1::KK1::KK1:gelcek bıdık da sizi cok ugrastırıyor nazlıı
ben 4 aydır klomenın neden olduğu kisti kçültemiyorum her ay doktor korunma veriyor ne yapacağımı şaştım kaldım 3 yıl oldu evlenelımız nerdeyse ben şunu sorcam kistin küçülmesi için ne yapmalıyım folbıol kullanıyodum doktorda herhangı bışey demedi acaba kullansammı kullanmasammı acaba folıkasıt kistin küçülmesini engellermi kızlar nolur yardım edın kisten kurtulmam lazım en azından korunmadığımız zaman bir ümidimiz oluyodu artık oda yok
kist icin dogum kont.hapı vermıyolarmı:26:
merhaba arkadaşlar bugün aşılamamin 10 günü ama hich bir belirtim yok acaba tutmuşmudur dün meraktan idrar testi yaptım negatif acaba erkenmi yaptım
bence erken 15.gun cıkar dogru sonuc
elifff telefonda ulasamadım sana
bırsey soracam bugun benım cok agrım var aynı adet olacakmısım gıbı... sanırım senınde olmustu boyloe agrılar... ama benım bugun 5. gunum daha erken gıbı geldı... senın kacıncı gununde basladı o adet agrıları canım ya...
elif 5.gun tutunmaya calısıyor genelde bebekler boyle karın agrında varmı bırde karnnda pıtpıt atıs göbek delıgının oralarda
Valla ben başladım başlayalı tavsiye ediyorum. Bana ilk kez Ankara'daki aile hekimim tavsiye etmişti. O zaman evleneli çok olmadı diye yapmamıştım. Kesinlikle tavsiye ederim. Ama bırakmayacaksın. Devamlılık önemli. İnşallah güzel olacak.

İnşallah canım yaa, sağ salim gelişsin de artık o korku ve heyecanı çekerim. İple çekiyorum o zamanı. :KK34:

Ben içtim canım yaa, o atışları görmeye değerdi. Ama beklemek de güzel. Sadece endişelenme...:KK31:

anka yaa bu 1 soganla ögle aksam olurmu yazık soganlara yaa :KK53:

oyle atıs yok ama adet agrısı aynı ha oldum ha olacam gıbı hayırlısı olsun bakalım... elıflede konustum oda aynı olmus....ayyy cıkacanı bılsem gıder kan testı verırdım hemen .:):KK52::KK52::KK52::KK52:

İçin içine sığmıyor değil mi:))))

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

oyle atıs yok ama adet agrısı aynı ha oldum ha olacam gıbı hayırlısı olsun bakalım... elıflede konustum oda aynı olmus....ayyy cıkacanı bılsem gıder kan testı verırdım hemen .:):KK52::KK52::KK52::KK52:

yok canım daha neler cıkmaz sımdıden sabret :KK4::KK4::KK4: o agrı varsa tuttunuyor suan dıkkat et bugun :KK34:

bence normal yapar ve cogu ınsan hamıle oldugunu sanar

:KK1::KK1::KK1:gelcek bıdık da sizi cok ugrastırıyor nazlıı

kist icin dogum kont.hapı vermıyolarmı:26:

bence erken 15.gun cıkar dogru sonuc

elif 5.gun tutunmaya calısıyor genelde bebekler boyle karın agrında varmı bırde karnnda pıtpıt atıs göbek delıgının oralarda

anka yaa bu 1 soganla ögle aksam olurmu yazık soganlara yaa :KK53:

:KK9:Yok, taze hazırlayacaksın. Ben hiç acımadım.:KK53: Orta boy soğan kullan ama. Bir de ben memleketten istemiştim soğanı. Köy soğanı yaptım. Ne olur ne olmaz boşuna kürek çekmeyeyim dedim. İmkanın varsa sen de köy soğanıyla yap. Onlar da orantılı büyükükte oluyorlar hem.:KK31:

Canım bende de adet ağrısı oldu. O yüzden hiç ihtimal vermedim. Hem de baya ağrılı oluyordu. Çok ümitlenme. Ama inşallah bebeğin tutunacak!:KK16:

:KK9:Yok, taze hazırlayacaksın. Ben hiç acımadım.:KK53: Orta boy soğan kullan ama. Bir de ben memleketten istemiştim soğanı. Köy soğanı yaptım. Ne olur ne olmaz boşuna kürek çekmeyeyim dedim. İmkanın varsa sen de köy soğanıyla yap. Onlar da orantılı büyükükte oluyorlar hem.:KK31:

yok canım benım koy um yok kı :KK5: artık bskcaz :KK51:

Canım bende de adet ağrısı oldu. O yüzden hiç ihtimal vermedim. Hem de baya ağrılı oluyordu. Çok ümitlenme. Ama inşallah bebeğin tutunacak!:KK16:
ınsallah nasip...
cıkmaz falan bosa uzulmus olursun canım sabret 10 gune kadar:KK20:
10. gun yaparım zatenn ben oda pazartesı oluyor .10. gun kesın olsada olmasada cıkıyor...
Elif yaaaa Dr hangi gün dediyse ogün yap oncasinde idrar bile yapma

dr gun demedı:) bu kaşarlandı nasıl olsa demiştir kesın...:KK1::KK1::KK1:
ben 10 gun yaparım kısmetse...

Sağol canım, amin!

Yapar bence, ama vücut alışıyor. Ben ilkinde serophone kullandım. Görmemde yan etki yaptı. Bırakınca gitti. Yine de doktoruna sor. Hapta ne yazıyorsa ona göre hareket et bence.:KK31:

Allah kurtarsın canım, Allah yardımcın olsun...:KK52:

İlaç vermiyor mu kisti gidermek için? Folik asit hücre yenilenmesini sağlıyormuş diye biliyorum. Gebeliği düşünmeye başlayınca için diyorlar. Ben içmiştim. Ama kist oluşturur mu bilmiyorum. Bence soğan kürü yap.:KK34:

İlaçlardan olmuş olabilir canım, endişelenme.:KK31:

Güzel haberlerini alacağız inşallah canım.:KK16:

saol canım cevabın için.1,5 gün sonra geldi yumurtanın çatladığına işaret olabilir mi?

kızlar hepinize merhaba...
uzunca bir zamandır topiğe giremedim.hamile kalanlarımız olmuş ne mutlu hepinize.
sağlıkla sıhhatle tamamlamayı dilerim Rabb'imden...
benim de sizlere eni havadislerim var.
gecen ay sigortam başlar başlamaz dr a gittim.
hormon testleriniz filan herşeyiniz güzel ama dedi hiç progesteron bakılmamış dedi.
21.gun gel progesteron bakalım dedi. gittim verdim sonuç 21. gunde 0.3
çok düşük dedi demekki yumurtan çatlamamış dedi. geç çatlıyor da olabilir atlamıyor da olabilir. yumurta takibine başlayalım dedi.
nisanın 7sinde ilk adet günümde gittim. yumurtalıklara baktı karından ultrasonla ve adetimin 5-9 gunleri kullanmak üzere gunde 1 doz klomen yazdı. 11.gunu gel dedi. bunu bu kadar detaylı anlatıyorum belki birimize bi fikir olur diye. neyse kızlar ben 11.gun gittim normalde 11. gunde 16mm olması gereken yumurtalar, bende 4-5 tane oluşmuş fakat 5-6mm de kalmışlar. ilaç yetersiz kalmış dedi doktorum vajinal ultrasonla bakarak. bidahaki ay 2 ya da gunde 3 e çıkarırız bu ay umut vadeden yumurta göremedim dedi. peki şimdi süreç ne olacak dedim. sen 20.gununde bi daha gel dedi madem çalışıosun hafta sonuna denk getirelim dedi. ben 26 nisan da adetimin 20 gununde tekrar gittim. karından bakalım seni yormayalım hiç ben gelişmiş olacağını düşünmüyorum çunku dedi. neyse baktı filan dedi ki biz vajinal bakalım gelişme olmuş çunku dedi. bi sevindim filan. vajinal ultrasonla baktı dedi ki 2 yumurtan gelişmiş dedi onlar da 14mm olmuşlar dedi. o gun cts idi. dedi ki şu an bu yumurtalarla hamile kalma sansın %15 ama eğer çatlatma iğnesi yaparsak %25e çkar sansın yapalım mı dedi. dedim dr hanım tabi yapalım. tmm o zaman dedi sen yarın yani 27 nisan pazar gunu 11:30 da iğneni yaptır dedi. ovitrelle mi öle bişey yazdı ama dedi bu ilaç pahalı dedi. 77tl miş bi de bunun muadili var dedi pregnyl o 10tl dedi onu bulursan onu al değilse bunu her yerde bulursun dedi. bütün eczaneleri soruşturup pregnyl buldum. ama bana 2 doz verdi. bi pregnly de bi toz bi soliyon varmış. bana dedi ki 2 kutu al 2 toz bi solisyon karıştırılıp vurdur. tamam dedim. ve dedi iğneden tam 36 saat sonra yani pzt gece 23:30 da ilişki olsun. salı ilişki olsun. çarşamba ilişki olsun. perşembeyi boş geçirin cuma yine ilişki olsun derken gun aşırı devam edin dedi. eğer dedi adetin gecikirse idrar testi yap, pozitif çıkarsa ana baktır gel. eğer dedi adet görürsen 3. gununde gel yumurtaların durumuna bakalım, kiste donuşurse önce onları eritelim daha sonra yeniden klomen e başayalım yeni dönem başlatalım dedi. kist varken klomen kullanılmıyor dedi. eğer bu ay gebelik oluşmazsa o zaman eşinin spermogram testini yenileriz çunku üzerinden 1 yıl geçmiş değerler değişmiş olabilir dedi. bu ay aşılama yapalım demiyorum çunku eşinin değerleri normal gözüküyor gerek görmüyorum dedi. tmm dedim çıktım ama mutluluktan uçuyorum kızlar bi görün :) neyse eşimi aradım durumu anlattım filan derken pzr gunu iğnemi vuruldum. pzt doktorun dediği saatte ilişki oldu. dun de oldu. bugun de inşallah olacak. öyle yani bu arada sanırım iğnenin etkisi pzt salı gunu kasıklarımda çatlayacak kadar şişkinlik ve gaz vardı bi da kabızlık. onu da iğneye bağlıyorum. dün hafif akıntı hafif batmalar filan. 36 saat sonra olan ilişkinin sabahı ateş tablomda bi değişiklik yoktu. sanıyorum yumurta yeterli buyukluge ulaşmadığı için o gun çatlamadı. ama bu sabah uyandığımda ölçtüğüm ateşimde gördüm ki 0.2 derece bir artış olmuş. topiğin ilk sayfasındaki tablomdan görebilirsiniz. sanırım bu durumda çatlama dün sabah 7 ile bu sabah 7 arasında bi saatte oldu. hayırlısı olsun inşallah. ve bu abahtan itibaren de o şişkinliğim ve gazım geçti. ama hafif hafif bazen sol bazen sağ tarafımda sızlamalar hissediyorum. psikolojik de olabilir bilmiyorum. inşallah bunlar iyiye delalettir. bir fikri olan varsa ve benimle paylaşırsa çok sevinirim. 10 mayıs gibi idrar testi yapmayı planlıyorum. sabredebilir miyim bilmiyorum aslında ama iğnenin etkisi olarak (içinde HCG olduğndan) erken test yapıldığında pozitif çıkıp yanıltabiliyormuş. Rabb'im insallah emeklerimizi isteklerimizi karşılıksız bırakmasın. umarım bu mesajım bi çoğumuza ışık tutar. bende fikirlerinizi beklerim hani :) hepinizi seviyorum. sağlıcakla kalın.

Kızlar geçen aymenogon iğne yapındım ama sonuç negatif.acaba bundan sonra nasıl biyol izlesem lütfen cevap verin

X