klomen+iğne+aşılama+tüp bebek....bu yolda yürüyen anne adaylarını bekliyoruz....

canım senin haberin yok sanırım doktor iğne vermedi doğall yollarla imkansız hatta aşılama bile tutma ihtimali düşük dedi tüp bebek yaptıracağız haziran giibii......ço canımız skkkın eşimlee....

cnm bende bugün yani 10. Gün gittim benimde 9 cm başkada var ama büyür dedi cuma tekrar çağırdı umutlu ol ne kullanmıştın sen

canım ben glıfor kullanıyorum bırde klomen verdı doktor sabah aksam gunde 2 tane .persembe gunu gıdıcem bende yarın yanı cok haycanlıyım:) umarım hepımızden guzel haberler gelır.doktor banada daha cok erken buyur dedı ama bende bı umutsuzluk var bılemıyorum neden.ama bu ay olmasını cok ıstıyorum.umarım hepımıızın ıstedıgı olur.sen ne kullandın canım ve ılk denemen mı?ve kac yasındasın ? Ben 27 yasındayım ve ılk denememmm

neye göre onu dedii...valla bunu en son yakın arkadaşıma demişti kız kendiliğinden hamile kaldıı...hiç morelinizi bozmayınn...arkadaşımı brakk beni biliyorsunuzz..bu sayfaya ilk geldiğimde kızlar beni uyarmıştıı erdeme gidiyordum aynısını dediler..klomen işe yaramaz iğnelerde yararsa tüp bebek yaparız diyee ne bunalımlara girdim kızların tavsiyesiyle koşarak kaçtım o dr dann...şimdi gittiğim dr iise aşılama bile yapmıyorr...önce yumoş varken doğal yolla bikaç kere deneyin diyorr...

bende klomen 2 ay işe yaradı sonra durdu iğneleride 75 düşük dozla başladık oda işe yaradıı...

sizde sorun sadece pkomu=?? rahim filmi çekildinmii..?? bide en son tahlillerdelh ve fsh kaçdı?? bide sperm tahlili verdinizmii...

bence dr unu değiştir değiştirmesen bile başka bi dr görün..muhakkak..ben sürüsüyle dr değiştirdim..mantıgıma yatmayanı arastırdım ve dr u değiştirdimm...

Selam kızlar!..
Nasılsınız? Eskiler, yeniler ne alemdesiniz? Yeni arkadaşlardan hamileyim diyenler olmuş. Allah tamamına erdirsin. Darısı bizlerin başına.
Ben bekliyorum, sizler gibi... Bu ay oldu oldu. Önümüzdeki aya ailemin yanında olacağım.
Soğan kürüne devam ediyorum. Önümüzdeki ayda da arslanpençesi kürü yapacağım. Yine olmazsa tatil dönüşü aşılama.
Tedaviye başlayalı bir yıl olacak. Zaman geçiyor. Rabbim daha fazla bekletmesin bizi.
Hayırlısı ve afiyetlisiyle evlatlarımızı kucağımıza alalım. Duayla...

benim de çatlamadığı için oluşoyor kist.inşallah sorunsuz hamile kalısın...çatlatma iğneni ol da hayırlı haberlerin olur umarıım...

burcum benim iğneli ilk tedavimdi ilk defa yumurtam büyüdü ama öncesinde 3 ay klomen 1 ay femara kullandım hiç yumurtam olmadıı. renush şu an yeni hamileyim daha 5 haftalıkkk... arkadaşlar ende o kadar umutsuzdum ki hiç olmayacak sanıyordumm ama oluyormuşşş insan bu süreçte olumlu düşünebilse keşkee herşey daha kolay olur ama biliyorum ki çok zorr

çok şükür hayırlı olsun..rabbim kucagına almayıda nasip etsinnn...

arkadaşım sorun neydii ??? bende de ilaçlar pek etki etmedi iğneyle ilk ayım..dr doğal deneyin diye ısrar ediyorr...senin doğalmı..??aşılamamıı??

Son düzenleme:
waw arkadaşım ben pkos um hemde en dirençlisinden. aşılama değil doğal gebelik canım. başka problem olup olmaması önemli benim tek sorun yumurtlamadaydı tabi herşeyden önce rabbimin nasip etmesi önemli...

pkoluuyum 2 ay klomen kullandım yumurtam büümdi hsg normal değerlerde çıktı... eşimin sperminde braz sorun çıktı o yüzden canım....yaptırmadığıız şey kalmadı fsh düşük sıfırın altında diğerleride normal....canım çok sıkkındı başlarda ama yavaş yavaş alışıyorum bu tüp bebk işine mecbum çünkü...

allahhh hepımıze nasıp eder ınsallah canımm cok sevındım senın adına:) umarım bende bugun guzel haberler alırım.bugun doktora gıdıcem.13,gun yumurta takıbı 10.gun gıttıgımde 9,5 mmdı ınsallah buyumustur:)

waw arkadaşım ben pkos um hemde en dirençlisinden. aşılama değil doğal gebelik canım. başka problem olup olmaması önemli benim tek sorun yumurtlamadaydı tabi herşeyden önce rabbimin nasip etmesi önemli...

ayyy çokk sevindimmm..rabbimm kucagına ladıgın günleride yaşatsın sanaa..bendede pko varr..vee en dirençlisinden bendede klomen işe yaramadı iğne kullanıyorum aşılama istedim ama dr um doğal deneyin diye ısrar ediyor onu dinlicem sanırım....

canım çektirdim hsg ben ağustosta.benimki sebepsizin sebepsizi yani

allah allahhh..insan kafayı yiyesi geliyorrr...ama allah yetişiyor o arada nasipp deyince herşey diniyorr....

ama yinede dediğimi bi araştır..bazı kadınlarda çatlayan yumurtanın içinden çıkan yumurtanın dış zarı kalın oluyormuşş spermler onu delemiyorlarmışş..onu inceltici ilaçlar varmışş...

canımm..tek dr un dediğiyle oturmayın hemen..başka dr a da gidinn..pkolu oldugunu biliyorum benide biliyorsun ilaçlar işe yaramadı bilmiyorum iğne ne olur ama başka drunda yorumlarını alın..eşiinin sperm testi3 ayı geçtiyseyine verin...eşine havuç kürü ve keçi boynuzu kurunu uygula.ama ikisi birlikte olmazmışş iyi araştırr...

benim eşimin sperm testide ortaa..sperm var 110 milyon çıktı ama...%40 hareketsizmişş...%23 ileri hızlı hareketli..%19 hareketliymişş..diğer kalanıda yerinde hareketliymiş..dr bi ürolaga görüne bilirsiniz ilaç verir dedii ama gitmedik bakalımm...

bunları yazıyorum direk böle ümitsiziliğe kapılma diye..ısrarla yine diyorum bikaç dr gitt..birinin dediğiyle hareket etme..hepsi aynını diyorsa o zaman kabul mecbur..

seni takipteyimm canımm ..inşallah güzel haberlerle gell..büyümüştürr ben böle düşünüyorum..yarında ben gidicemm :) :) saat 2.30 da randevumm..gelince yaz bize durumu..

canım toplasan on tane doktora gittim ..... pko yeni oluştuğu için iki doktorda pko var dedi....eşimede daha bir hafta evvel yaptırdık testi yeni... merkezde benim bir doktorum vardı beş yıl önce gittiğim kadın hastaneden çıkmış onu bulursam ona gidicezz bakalım...

seni takipteyimm canımm ..inşallah güzel haberlerle gell..büyümüştürr ben böle düşünüyorum..yarında ben gidicemm :) :) saat 2.30 da randevumm..gelince yaz bize durumu..

aynenn şekerım bende senı takıpteyım cok merak edıyorum:)
2mızınkıde buyuyecek ve bu ay hamıle kalacagızz ınsallah :):):):)
Aksamustu 7 de gıdıcem cıkısta yazarım sıze opuyorummm canlarımmm

merhaba canım ben 23 yaşındayım 2 yıldır çocuk için uğraşıyorum 2 defa klomen kullandım bana hiç etki etmedi, bu sefer serephone kullandım günde bir yarın gideceğim tekrar ne diyecek bilmiyorum

ayşem senin adına çok sevindim umutlandım inş ben de o günleri görür de yazarım buralara .benim de klomenle gelişmedi iğneyle 19 günde gelişti sürekli doz artışıyla hem de .doktorum ilk aşılama olmayınca ara verdi ama nolcak halim nolu bilemiyorum belirsizlik de çok kötü doktora gtmeye alışmışım 3 günde bir doktorumu görünce sanki derdime derman buluyordum ama şimdi bir bahanem olsa da gidebilsem doktora diyorum.ben de eşime sorup duruyorum neden böyle nasıl olacak diye eşim de doktor.biraz rahatlıyorum ama içimdeki ateş yakıyor beni umutsuzluk ya hiç olmazsa kaygısı.Allahım bu durumda olan herkese sabır Umut versin.

aynenn şekerım bende senı takıpteyım cok merak edıyorum:)
2mızınkıde buyuyecek ve bu ay hamıle kalacagızz ınsallah :):):):)
Aksamustu 7 de gıdıcem cıkısta yazarım sıze opuyorummm canlarımmm

canım ınsallah senın hayırlı haberlerını alırız benım ıcın bıraz hüsren oldu. moralım cok bozukkkk dun 13, gunumdu ve aynı kalmıs yumurtalarım hiç büyümemişler. kızlar çok moralım bozuldu cok sınır oldum.doktorum daha hala şansın var belkı buyur dedı 20. gune kadar bakarız dedı ama benım hıc umıdım kalmadı bu ay ıcın cok kotuyum cok uzuldummmmm buyur mu sızce 13. gunde hala buyumeyıp sonrada buyuyen var mı kızlarrr???:18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18:

İlk tüp bebek denememizin sonucu pozitif çıkmıştı. Fakat 4. hafta düşük gerçekleşti malesef. Embriyo tutunmuştu. Fakat gelişmemiş. İlk b hcg kan testi değeri 400 gibi iyi bir değer çıktı. Fakat 2 gün sonra 500 civarı çıktı. 2 ye katlanmadı değer. 2 gün daha sonra ise birden 70 e düştü. Neden böyle öyle oldu bilemiyorm. Allahın takdiri mi demeliyim yoksa tüp bebek işlemlerinin labaratuar aşamasında bizim bilgimizin yetmeği eksiklikler mi var bilemiyorum. Okuduklarıma göre ilk üç ayda düşen bebekler sağlıklı olmadığı için düşüyormuş. Labaratuar ortamında spermler elemeden geçiyor. Yumurtayı bu spermlerle döllüyorlar. Gelişen ve yerleştirilen tek embriyom ise 5aa kalitede yani çok iyi kalitede olduğunu söylemişlerdi. Fakat iyi kalitedeydi de neden gelişmedi. Çelişki içindeyim.
Doktorum 2. denemede dondurulmuş embriyo tranferi yapılınca daha doğal yolla olduğu için hamilelik ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Hiç ara vermeden beklemeden yeniden transfer edilecek. Rahmin dinlenmesi gerekmez mi bi süre düşük riski artmaz mı dedim hayır dedi. Doktorumdan memnunum ama gene de kendi içimde çelişki yaşıyorum. Hayırlısı olur inşaallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…