klomen+iğne+aşılama+tüp bebek....bu yolda yürüyen anne adaylarını bekliyoruz....

Kızlar slm.ben bu ilaçlardan bide önemsemekten bi kaç kilo ALMISIM ŞİMDİvermeyi düşünüyorum en Azından aldığımı vereyim.benim bitti zaten bu ay sansım kalmadı.diğer asılamaya kadar en azından sıkı bi diyete giriyim.yada 2. Aşılamadan sonra.ya benm adet belirtim de yok napcam.ne hamilelik var nede adet olabilyrm.

Son düzenleme:
Kızlar kel kullanan oldu mu aranızda öyle birşey duydum spermi vajinanın asitinden filan koruyormuş hamile kalmak için kullanıp sonuç alanları okudum kimine Dr vermiş ben de sorcam Dr uma

Telden yazıyorum bu arada kel değil jel yazmıştım otomatik kelime atmış..ilişki sırasında vajinaya sürülüyormuş

Dr. Arslan, jelin bütün kısırlık sorunlarını çözmediğini hatırlatıyor. Azoospermi (hiç canlı sperm bulunmaması), menapoz, hiç yumurta üretiminin olmaması, iki tüpün de tıkalı olması, ciddi rahim bozuklukları ve endometriozis hastalarında hamilelik sağlaması mümkün değil.
Araştırmalara göre Pre-seed vajinal jel, anlaşılmayan nedenlerle çocuk sahibi olamayan çiftlerde, sperm sayısı ve hareketlilik azlığı olanlarda, tek tüpün tıkalı olduğu hastalarda, polikistik over sendromu hastalarında, hormonal düzensizlik yaşayan kadınlarda yüzde 20 oranında başarılı. Dr. Arslan, “Ülkemizde tüp bebek başarı oranın yüzde 30-35 civarında olduğunu düşünürsek, ürünün başarı oranı hiç küçümsenecek bir değerde değil. Ciddi üretkenlik problemi, yaş sorunu (menapoz) olmayan çiftlere, aşılama ve tüp bebek tedavilerine başlamadan önce 6 ay süre ile bu jeli kullanmalarını, düzenli-yeterli sayıda cinsel ilişki öneriyoruz” diyor.

Yoksa biliyor muydunuz sitede basarı oranı tespit edilmeye çalışılmış şimdi okudum tecrübe eden varsa bilmek isterim almayı düşünüyorum da

Kızlar Amerika'da çok yaygın kullanılıyormuş sağlık bakanlığı onaylı pre- seed miş adı

ilk senden duyuyorumm...druna sorunca bizede yazz..ben gidince bende sorayımm... normal satılan jellerdenmi acabaa..yoksa bu amaçla satılan bi jel mi...

bunda da bir hayır vardır şekerlerim üzülmeyin sakın dert ortaklarım benim ....

sen kaç ilosun ki cannım sana zayıfla diyor??????
Geçen ay diyetisyene gittiğimde 72,5 kiloydum canım
barısık oldugun kılolarınla canım:KK53:
hahahha hiç öyle düşünmemiştim...hastaneden geldiğimedn beri sersem gibiyim uyudum uyandım kendime gelemedim hala
Canım lahana diyeti yap netten bakta kardeşim çok kilo vermişti bu arada elifin ilacındam aldin mi
bakarım canım tabii...safra kesem yok lahanada bana çok gaz yapar ama deniycem bi
CANIM DRUN SANA Bİ SAAT VERMEDİMİİ ?? yumoş kaç mm deydi iğne vurulduğundaa..ona göre değişirr..genelde 18 mm deyken 36 saate çatlıyormuş ma benimkini vurduklarında 22 mm di yumoş ve drum heran çatlayabilir o günden sonra 3..4 gün ilişki önerdi...çatlamadan önce girdiğiniz ilişkidende spermler olabiliyormuş tüplerde..

spermler 72 saat canlı kalabiliyormuşş..yani çatlamadan önce bile birlikte olursan o günkülerde işe yarar...inşallah bebeğin sana gelir bu ayy..şimdi bekleyişe geçeceksinn..allah sabır versinn..

amannnonu demeseler şaşarımm..benide hep öle gönderdiler ama artık demiyorlar pek bişiii..demesinlerdee...burdan bi arkadaş gecenlerdee 103 kiloyla hamile kaldı klomen tedavisinde ondan sonra benimde ümidim artmıştı amaabu ayda olmadıı...

sanki zayıflar hamile kalabiliyo birtek balık etliler kalamıyo :)

yok yaww ne kistii...sen iğneden sonra muayeneye gitmedinmi bakmadımı çatladımı çatlamadımıı ?? kist yoktur innşallah hakkında hayırlısı olsunn...peş peşe olucaz heraldee benimde 12.günüm bugunn...tahmini ne zaman adet oluruz acaba..geçen ay 20 sinde olmuştum ben ama bu ay 15i beklicemm..

allah allahhhh...bende ilk defa çat iğnesi vuruldum..benimde 12. günüm şimdilik bi ağrı yokk ama..belkide iğneden sonra öyle oluyordunn..rabbim şifa versin canımmm..sanırım biz hepimiz peş peşevurulmuşuz...

ankaa...akcaa..sen...benn..ama hepsii negatifmii yaniiiiiiii..bidahaki aya inşallahh...

Dr. Arslan, jelin bütün kısırlık sorunlarını çözmediğini hatırlatıyor. Azoospermi (hiç canlı sperm bulunmaması), menapoz, hiç yumurta üretiminin olmaması, iki tüpün de tıkalı olması, ciddi rahim bozuklukları ve endometriozis hastalarında hamilelik sağlaması mümkün değil.
Araştırmalara göre Pre-seed vajinal jel, anlaşılmayan nedenlerle çocuk sahibi olamayan çiftlerde, sperm sayısı ve hareketlilik azlığı olanlarda, tek tüpün tıkalı olduğu hastalarda, polikistik over sendromu hastalarında, hormonal düzensizlik yaşayan kadınlarda yüzde 20 oranında başarılı. Dr. Arslan, “Ülkemizde tüp bebek başarı oranın yüzde 30-35 civarında olduğunu düşünürsek, ürünün başarı oranı hiç küçümsenecek bir değerde değil. Ciddi üretkenlik problemi, yaş sorunu (menapoz) olmayan çiftlere, aşılama ve tüp bebek tedavilerine başlamadan önce 6 ay süre ile bu jeli kullanmalarını, düzenli-yeterli sayıda cinsel ilişki öneriyoruz” diyor.

ayy merakk etiimmm...hemen araştırıyorum eczanelerde varmı acaba...ne kaybederizkii..bende geçenlerde o asitleri okudumm spermlerin çogu asitlere takılıyormuşşş...

ayy merakk etiimmm...hemen araştırıyorum eczanelerde varmı acaba...ne kaybederizkii..bende geçenlerde o asitleri okudumm spermlerin çogu asitlere takılıyormuşşş...

Sperm dostuymuş onu koruyo ve hızı yavaş olanlara da hareket için yardım ediyormuş ben Dr a sorunca size de yazarım ben de çok merak ettim şimdi

bende bi ara okumuştum canım 100 tl civarı bişeydi...yalnış hatırlamıyorsam aysun kullanmıştı girince yazar sana

Tüp bebek % 30 -35 lerdeyse % 20 cidden de azımsanacak bi başarı değilmiş kızlar ya napalım artık alırız iğnelere de bir ton harcıyoruz bi de bunu alalım Avrupa'da yaygın olması bana daha çok güven veriyo

Kizlar Ben yine hasta oluyorummm...
Burnum akio..surekli hapsuruyorum :KK43:
Sizler nasilsiniz?
Elifyesiller gittin mi cnm tekrar kalp atışı icin Dr a?
Denizcim sen naptin?
Ya cok uzak kaldim sizlerdenn :KK43:

Esin gelcekmi yanina arada gelsin kac saat uzakdasin ona
Evet canim ya aslinda bazi yerler toplamayi yapip 1 ay ara verip transferi oyle yapiyomus hem emriyo hem rahim dinlendiriyomus bende oyle seyler okudum neyse ses etmiyorum bekliyorum.

Canimmm...simdi okudum gecmise donunce..
Demek dinlen dedi biraz Drun..
Bana da mantikli geldi..nacizane fikrim..
Insallah hakkinda da hayirlisi olur denizcim..

Kaptan,
Alisabildin mi yeni duzenine ?
Allah hayirli kimselerle karsilastirsin..

Arzu,
1ay kaldi doguma yaaaa... :)
Drlar son 2 Haftayi saymiyolar zaten..
1-2 hafta one geriye gider diolar...
Rabbim cumlemize hayirli dogumlar versin..

acıktır insallah.bana bir doktor dediki senin yumurta olgunlasma ve catlama sorunun var yani tüplerinde sorun oldugunu sanmıyorum dedi.bende her ihtimale karsın aşılama öncesi cektirmek istedim.dedği gibi oldu.ceken hoca hafif yapısıklıklarda acıldı dedi.3 ay içinde kendiliğinden gebe kalabilirsin tedavi olma dedi.cünkü düşük olabilir dedi.bende bekledim.gebelik olmadı.aslında cok umut ettim olur belki diye.her doktor farklı bsy söylüyor cnm.bıktım artık o doktora git onu dinle diğeri bunu kötüler neden bu ilaçları kullndın der yanlıs der.bi de para dök tüm bunlara ragmen.öyle valla sıkıldım artık ama hersey meleklerimiz için.katlanıyoruz işte.yani pko olanlar için tüplerde genellikle sorun cıkmıyormus.seninde yoktur ins.anestesisiz yaptır degmez cünkü.10 dkkalık işlem için.ama iyi biryerde yaptır.sorun kullanılan alette.ben bile o acıya anestesisiz katlandıysam iyi kosullarda daha rahat olusun.stres yapmaaa....

ah canm her dra binbir umutla gdiiyoruz hayal kırıklığıyla dönüyoruz şu drun kapısından nezaman mutlu çıkıcam acaba diyorum kendikendime:KK43: meleğim için diyip katlanıyoruz her türlü acıya strese ha birde çevrenin yorumlarına kulak tıkamak zorundayız en zoruda bu zaten allah sanada versin demeleri bile dokunuyor artık napalım bizimde cevabımızı allah versin inşallah tez vakitte alırız kucağımızada milletinde ağzı kapanır :KK15:

Ben menogon kullandım. Toplam 3 kutu. 2 doz bir su şeklinde oldu. Tanesi 140 liraydı galiba. Ama tam hatırlamıyorum. 3 kutu toplam 420 lira tuttu. 75 lira da çatlatma iğnesi. :) Doktora git gel masraflar anlayacağın benimki pahalıya patladı. Sigorta eğer üniversite hastanesinden reçete alırsan karşılıyormuş. İmkanın varsa üni. hastanesine git derim ben. Çünkü bu ay olmazsa diğer aya tekrar iğne olacağım. :KK43:
bizim ssk ile isimiz yok iste.igneyi karsilamiyor daha once kullanan bi arkadasimdan biliorum
aysun bırını buldum tup bebek ılacı satıyor nerdesın verıcegı ıgnenın adı ne yazsan bana
denizim bu ay diil bi dahaki ay olacak ignem.ne verir ne yapar hic bilmiorum.bu ay kafa dinlicem yani.sagol arastirdigin icin

PREESED ben kullandim.kuruluk icin iyi geldi.onun disinda hamis olamadim maalesef.80tl ye gi...gidi...dan almistim(reklam olmasin)

X