Kızmayın lütfen 🙏🏼

Kv aranız nasıl bilmiyorum ama bence anneniz varken de gitmez. Kv gelecek abla sen git diyeceksiniz. Yok olmaz diyebilir yine bu seferde o senin yanında rahat edemez git diyeceksiniz. Yüzsüz anlamıyor belli.

Siz bence direkt çocuklara dirlik vermeyin. Küçük oğlana kural koyun büyük oğlana böyle su mu içilir görmeyeceğim seni valla mutfağı yasaklarım. Küçüğe dışarda soyun öyle gir de büyüğe şişeleri yıkat. Arada söylen bir b*k öğretmemisler delircem filan de herkes duysun çocuklar da anneleri de.

Ben şeyi de anlamadım eşiniz ya da siz dolaylı değil, ayşe fatma abla seninle bir şey konuşmak istiyoruz, gel otur karşımıza diyip durumu değil isteğinizi söylemiyorsunuz? Yani onunki terbiyesizlik ama siz de yetişkin bir kadın olarak bunu yapabilmelisiniz aslında hele ki ablanıza..

Alın karşınıza, abla bak sen kendin de geçtin bu dönemlerden, belki onun verdiği hormonlar psikoloji vs ama eşimle yalnız kalmak istiyorum, gürültü kalabalık, kargaşa kaos istemiyorum, yardımcı olmaya çalıştığın için sağ ol ama daha stres oluyorum, daha kötü oluyor, sizden evinize dönmenizi rica etmek zorundayız, daha sonraki dönemlerde de yine iletişimde kalırız acil bir şey olursa çağırırım de.

Eşin de suçu az üstüne alsın, yabancıdır.. baldız yanlış anlama ama ben alışık değilim bu şekilde ev ev üstünde, bunda bir kötülük yok, herkesin karakteri ev yaşantısı farklı der..

Ucu açık bir şekilde söylemeyin, bir şey bahane ederek değil çünkü o zaman hep bi çözüm bulunur

Söylemedim mi sanıyorsunuz ?
Dün annemle konuşurken sen gelene kadar kalayım diyor
Hayır hayır gerek yok git evine dedim
Olur mu seni bu halde bırakmam diyor
Ee kendim sen yokken yapıyordum her şeyi diyorum
Ağırlaştın yapamazsın diyor 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Ama o anda gözlerden anlarsın ya “aslında senin için değil oğlum burda mutlu diye gitmek istemiyorum” diyor

Demek ki söyleminizi değiştirmeniz gerekiyor. "Hayır hayır gerek yok" çok yanlış anlamaya müsait bir söylem. Bu, "sana zahmet vermek istemiyorum" şeklinde de anlaşılabilir.
"Gitmenizi istiyorum çünkü bana yarardan çok zrarın var. Ayrıca hamileliğimin son dönemlerini de eşimle başbaşa geçirmek istiyorum." demeniz lazım. Kafasına tuğla fırlatır gibi laf söylemeniz gerekiyor belli ki. Buna rağmen diretiyorsa da "bugün biletlerinizi alıp gitmenizi bekliyorum" şeklinde sert bir hamle yapmanız gerekir. Çok nahoş ama sizin ve ailenizin sağlığı söz konusu ise ablanızın kırgınlığını umursamayın çünkü o sizi hiç umursamıyor.

Eşimin ve ailesinin ablama git demesini asla kabul etmem söyleyeceksem ben söylerim.

Ablanıza bütün hazırlıkları 2 3 gün içinde yaptırın. Sonrada abla artik dinlenmekten cok yorulmaya başladım biletinizi alalım derdim. (Aslında kalpler kırılmasın diye en güzeli annenize söyletmeniz ama anne ablanin destekçisi sanırım)

Bu konu benim travmalarımı canlandırdı, kv gitsin diye uğraştığım günleri hatırladım. Eşiniz neden kötü olsun, kız kardeşiniz bir yaygara koparırsa zavallı adam suçlu duruma düşer, bence eşinizi hiç bulaştırmayın. En güzeli uygun dille kendinizin ya da annenizin söylemesi. Yüzsüz insanla uğraşmak cidden çok zor, Allah kolaylık versin inşallah 🙏

Merhaba 38haftalık gebeyim doğurdum doğrucam hala evimde gereksiz misafir ağırlıyorum :KK43:
Normalde bana asla gelmeyen kızkardeşim ve 2 tane hadsiz erkek çocuğu evime çöreklendi
Daha önce de konu açtım herkes bana hak verdi şimdi sorun şu ki güya benim için doğuma kadar kalmak istiyor ama ben asla istemiyorum çünkü kendi işimi görüyorum hatta onlar yokken daha rahat uyuyorum kalkıyorum
Tamam yiyip içtiğini kaldırıyor yıkıyor ama başka da yaptığı bişey yok evde yaptığım her hazırlık çöp oldu..
Misafir için hamur işi yaptım tükendi,et köfte hazırladım tükendi temizlik yaptım temizlik emaresi yok..
Dün gece annemle konuşurken sen gelene kadar kalırım aklın kalmasın diyor 🤦🏻‍♀️ yahu istemiyorum rahatsız olma git evine kocan yalnız bile dedim hayır diyor bırakamam seni böyle diyor
Cidden sıkıldım yoruldum
Uyku uyuyamıyorum son günlerim bezdim bebeğime odaklanamıyorum 😭 gece 2-3e kadar oturuyor
Ben Sabah olduğu gibi uyanan biriyim okuldan öyle alıştım,sabahçıydım,uykusuz kalıp perişan olan benim kendisi öğlene kadar uyuyor..
Sonra küçük oğlu dakika başı buzdolabında 1 hafta içinde 3 defa market manav alışverişi yaptık bebeğe hazırlık yapmam gerekirken onlara yiyecek stokluyorum 🤦🏻‍♀️
Gece de büyük ergen olan sitede kız avlıyor,annesine diyorum 10dan sonraya kalmasın nolcak deyip 1-2 de arıyor gel diye..
Dün sitedeki bi kadının (2kızı var aynı yaşlarda) yeğenime parmak salladığını gördüm,muhtemelen kızlarını rahatsız etti,sordum yoo yok öyle bişey sen yanlış gördün dedi,salak muamelesi de görüyorum🤦🏻‍♀️
Ne yaparsam giderler lütfen öneride bulunun acil bir şekilde 😢

Gidin gerek yok dedim net söyleyeyim bunu ama bana mısın diyen yok !
Annenizi sokun araya.
O arasın desin sen git ben geliyorum diye. Onada anlatın biraz durumu zaten anneniz ikna eder bence.
Baska türlü gitmeyecek belli ki.

Açık açık yardım etmiyorsun artık gidin yoruldum diyin. Ya da iş buyurun onları yapsınlar. Madem buzluktaki stokları tükettiler, gidin malzeme alın, şundan şunu yap bundan bunu yap diye yönlendirin. Temizlik yaptırın. Geldiler bir işe yarasınlar. Market alışverişi de yapsınlar. Niye karınca gibi taşıyorsunuz? Ergen oğlu varmış, gitsinler yapsınlar alışveriş.

6 sayfa yorum okumadım illa ki söyleyen olmuştur ama ben de söyleyeyim:
1. Annenize söyleyin al bunları başımdan diye
2. Kardeşinize “yanlış anlama da hava çok sıcak eşim yanınızda şortla donla dolasamıyor, bu kadar yaptınız sağolun eşimi de daha fazla zorlamayalım tadımız kaçmasın deseniz?

Hemen duvarların çok kirli olduğuna karar verip badana randevusu alın, otelden 2-3 gün kendinize yer ayırtın.
Artık gerçek mi olur, mış gibi olur siz bilirsiniz.
Ablanıza da güle güle deyin.

Esinizle konusun anlasin onlarin onunde buyuk bir kavga edin
Yalandan aglayin kendinizi odaya kapatin esiniz de ciksin gitsin evden
Birkac saat gozukmeyin ortalarda
Seslenirse cevap vermeyin
Sonra odadan cikin abla sen cocuklari hazirla sabah gidin bende bi kalip kafami toplamam lazim ayrilmayi bile dusunuyorum diyin
Yok birakamam seni derse elinize bardak alin firlatin YALNIZ KALMAK ISTIYORUM LUTFEN DEDIGIMI YAPPPPPPP diyin🥴
Bu hamile halinle seni birakamam der gideceği varsa da gitmez.

Ay hepimiz sinir olduk burda lütfen gönderin şu arsız ablanızı ve çocuklarını buraya da yazın gittiler diye 😒 bir sürü öneri verilmiş birini birkaçını kullanın gönderin

Abla bak hormonlarım tepemde, herkes her şey batıyor bana, kimseyi istemiyorum çevremde, güzellikle söyledim anlamadın ama kalbini kırmak istemiyorum, çok ters anıma denk gelecek kendimi tutamayacağım yazık olacak ilişkimize sen git, kimse de gelmesin ben doğurana kadar istemiyorum de bari.
Diğer çözüm kv gelsin, biraz söylensin rahatsız etsin, söyle kadına durumu gönderir eli maşalıysa.

Abla bak hormonlarım tepemde, herkes her şey batıyor bana, kimseyi istemiyorum çevremde, güzellikle söyledim anlamadın ama kalbini kırmak istemiyorum, çok ters anıma denk gelecek kendimi tutamayacağım yazık olacak ilişkimize sen git, kimse de gelmesin ben doğurana kadar istemiyorum de bari.
Diğer çözüm kv gelsin, biraz söylensin rahatsız etsin, söyle kadına durumu gönderir eli maşalıysa.
Aynen böyle yaptım kv gelecek yarın 😂

X