Kızmayın lütfen 🙏🏼

Merhaba 38haftalık gebeyim doğurdum doğrucam hala evimde gereksiz misafir ağırlıyorum :KK43:
Normalde bana asla gelmeyen kızkardeşim ve 2 tane hadsiz erkek çocuğu evime çöreklendi
Daha önce de konu açtım herkes bana hak verdi şimdi sorun şu ki güya benim için doğuma kadar kalmak istiyor ama ben asla istemiyorum çünkü kendi işimi görüyorum hatta onlar yokken daha rahat uyuyorum kalkıyorum
Tamam yiyip içtiğini kaldırıyor yıkıyor ama başka da yaptığı bişey yok evde yaptığım her hazırlık çöp oldu..
Misafir için hamur işi yaptım tükendi,et köfte hazırladım tükendi temizlik yaptım temizlik emaresi yok..
Dün gece annemle konuşurken sen gelene kadar kalırım aklın kalmasın diyor 🤦🏻‍♀️ yahu istemiyorum rahatsız olma git evine kocan yalnız bile dedim hayır diyor bırakamam seni böyle diyor
Cidden sıkıldım yoruldum
Uyku uyuyamıyorum son günlerim bezdim bebeğime odaklanamıyorum 😭 gece 2-3e kadar oturuyor
Ben Sabah olduğu gibi uyanan biriyim okuldan öyle alıştım,sabahçıydım,uykusuz kalıp perişan olan benim kendisi öğlene kadar uyuyor..
Sonra küçük oğlu dakika başı buzdolabında 1 hafta içinde 3 defa market manav alışverişi yaptık bebeğe hazırlık yapmam gerekirken onlara yiyecek stokluyorum 🤦🏻‍♀️
Gece de büyük ergen olan sitede kız avlıyor,annesine diyorum 10dan sonraya kalmasın nolcak deyip 1-2 de arıyor gel diye..
Dün sitedeki bi kadının (2kızı var aynı yaşlarda) yeğenime parmak salladığını gördüm,muhtemelen kızlarını rahatsız etti,sordum yoo yok öyle bişey sen yanlış gördün dedi,salak muamelesi de görüyorum🤦🏻‍♀️
Ne yaparsam giderler lütfen öneride bulunun acil bir şekilde 😢

Gidin gerek yok dedim net söyleyeyim bunu ama bana mısın diyen yok !
Eşiniz konuşacak, rahatsızlığı izi dile getirecek, madem ki sizin konuşmanızı umursamıyor eş kişisi girsin devreye koysun ağırlığını. Bizde de yaşandı buna benzer bir durum, ben içerliyorum, üzülüyorum vs eşim kimse seni uzemez gerekeni uygun dille ben yaparım dedi kimseyi üzmeden çözdü meseleyi.
Doğuma kadar ben yardımcı olurum, size gerek yok, ihtiyacımız olursa size haber veririz deyip onların gönlüne bırakmadan biletlerini alıp gönderecek.

Eşiniz biraz basiretsiz mi acaba, hadi siz çok meraklı olsanız bile enişte biraz surat yapsa belki çekinirdi
Eşim geçici bi süreç,gebesin aklım kalmıyor sende,masraflara takılma ben alırım deyip duruyor,misafir tamam iyi güzel ama bu halimle değil diyorum zaten gidecekler sık dişini bak kızlar da çok mutlu diyor 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Merhaba 38haftalık gebeyim doğurdum doğrucam hala evimde gereksiz misafir ağırlıyorum :KK43:
Normalde bana asla gelmeyen kızkardeşim ve 2 tane hadsiz erkek çocuğu evime çöreklendi
Daha önce de konu açtım herkes bana hak verdi şimdi sorun şu ki güya benim için doğuma kadar kalmak istiyor ama ben asla istemiyorum çünkü kendi işimi görüyorum hatta onlar yokken daha rahat uyuyorum kalkıyorum
Tamam yiyip içtiğini kaldırıyor yıkıyor ama başka da yaptığı bişey yok evde yaptığım her hazırlık çöp oldu..
Misafir için hamur işi yaptım tükendi,et köfte hazırladım tükendi temizlik yaptım temizlik emaresi yok..
Dün gece annemle konuşurken sen gelene kadar kalırım aklın kalmasın diyor 🤦🏻‍♀️ yahu istemiyorum rahatsız olma git evine kocan yalnız bile dedim hayır diyor bırakamam seni böyle diyor
Cidden sıkıldım yoruldum
Uyku uyuyamıyorum son günlerim bezdim bebeğime odaklanamıyorum 😭 gece 2-3e kadar oturuyor
Ben Sabah olduğu gibi uyanan biriyim okuldan öyle alıştım,sabahçıydım,uykusuz kalıp perişan olan benim kendisi öğlene kadar uyuyor..
Sonra küçük oğlu dakika başı buzdolabında 1 hafta içinde 3 defa market manav alışverişi yaptık bebeğe hazırlık yapmam gerekirken onlara yiyecek stokluyorum 🤦🏻‍♀️
Gece de büyük ergen olan sitede kız avlıyor,annesine diyorum 10dan sonraya kalmasın nolcak deyip 1-2 de arıyor gel diye..
Dün sitedeki bi kadının (2kızı var aynı yaşlarda) yeğenime parmak salladığını gördüm,muhtemelen kızlarını rahatsız etti,sordum yoo yok öyle bişey sen yanlış gördün dedi,salak muamelesi de görüyorum🤦🏻‍♀️
Ne yaparsam giderler lütfen öneride bulunun acil bir şekilde 😢

Gidin gerek yok dedim net söyleyeyim bunu ama bana mısın diyen yok !
Kabul etmeden önce dusunseydiniz ! Annenizi arayıp durumu anlatın anneniz söylesin. Ayrıca benim en nefret ettiğim konu yeme içmeyi saymak ! Allah'tan kendi ablaniz eşinizin ailesinden biri olsaydı şuan bosaniyordunuz.

Eşiniz konuşacak, rahatsızlığı izi dile getirecek, madem ki sizin konuşmanızı umursamıyor eş kişisi girsin devreye koysun ağırlığını. Bizde de yaşandı buna benzer bir durum, ben içerliyorum, üzülüyorum vs eşim kimse seni uzemez gerekeni uygun dille ben yaparım dedi kimseyi üzmeden çözdü meseleyi.
Doğuma kadar ben yardımcı olurum, size gerek yok, ihtiyacımız olursa size haber veririz deyip onların gönlüne bırakmadan biletlerini alıp gönderecek.
Ahhh karşımdaki insanlar o kadar çirkef ki inanamazsınız

Rezil eder beni
Hiç bir şey almadı alayım demedi dün çocukları dondurma yemeye götürdük orda hesabı vermeye yanaşmadım ilk defa..
Yakıt benden gidiyor düşüncesiyle o an onu akıl edebildim o verdi diye eve gelene kadar suratı beş karış 🤦🏻‍♀️
Ya asla düşünce anlayış yok tek bildiği daha fazla yeme içme yatma yararlanma
Eve alış veriş yapmayın

Kabul etmeden önce dusunseydiniz ! Annenizi arayıp durumu anlatın anneniz söylesin. Ayrıca benim en nefret ettiğim konu yeme içmeyi saymak ! Allah'tan kendi ablaniz eşinizin ailesinden biri olsaydı şuan bosaniyordunuz.
Yeme içmeyi saymıyorum
Diğer konuma bakın önce..
Ergen oğlu ağzına şişeyi dikiyor eşim çocuğum yapsa kabul etmem onlara neden kabul edeyim??
Sonra dışarı çıkıyor küçük olan ve kumla oynuyor bi çıkıyor poposu toz duman içinde eller tırnaklar tozdan görünmüyor annesi “valla evde hep yıkar burda unutuyor” diyor o arada hadi git yıka da demiyor..
Enfeksiyona açık biriyim ben de kızım da
Kızım o kuma dokunduğu anda göz enfeksiyonu geçiriyor çünkü sitede sayısız kedi var,kumun içinde kumdan çok kedi pisliği var,siz kabuk eder misiniz hamile halinizle o pisliği evinizde ?

Yeme içme en son düşüneceğim şey olur ama hem evdeki hijyenik ortam düzen elden gitmiş hem de bencil bir şekilde günde milyon defa o dolap açıp kapanıyorsa her şey batar size..
Ha birde siz onun evine 1-2 defa gitmişsinizdir tuvalete bişe giderken izin almışsınızdır 🤦🏻‍♀️

Ahhh karşımdaki insanlar o kadar çirkef ki inanamazsınız
Eşiniz sert duruşlu ise yapamaz o çirkefliği. Benim eşim direkt bileti aldı, bıraktı otogara, sormadı bile ne gün gidersin diye. Ha bizi hiç arayıp sormuyor, ama kafamız rahat mı evet..
Ezdirmeyin kendinizi, abla oldu diye her şey de değil.

Ben mental olarak gelişmişliği ve olgunluğa varmadan önce böyle Türk dizilerindeki gibi tırt senaryolar ile işlerimi çözmeye çalışırdım. Kusura bakmayın ama olgunluktan hiç nasibini almamış ve avam bir tavır bu. Elbette ki bundaki en basit çözüm açık iletişim. Karşına oturtup "gitmeni istiyorum. Şu anda bana yarardan çok zararın var" demek. Karşıdan gelecek "ama" ile başlayan her cümleye kulak tıkayıp konuşturmamak ve anlayana kadar defalarca gitmesini istemek
Söylemedim mi sanıyorsunuz ?
Dün annemle konuşurken sen gelene kadar kalayım diyor
Hayır hayır gerek yok git evine dedim
Olur mu seni bu halde bırakmam diyor
Ee kendim sen yokken yapıyordum her şeyi diyorum
Ağırlaştın yapamazsın diyor 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Ama o anda gözlerden anlarsın ya “aslında senin için değil oğlum burda mutlu diye gitmek istemiyorum” diyor

Ama o anda gözlerden anlarsın ya “aslında senin için değil oğlum burda mutlu diye gitmek istemiyorum” diyor
O zaman daha net olarak, ben rahat edemiyorum artık bana yük oluyorsun git deyin, tartışmaya açık yer bırakmadan, uzatırsa ben hamileyim beni huzursuz etme gerginlik çıkarma deyin

Tatil yapayım kafasında
Deniz yok bulunduğum yerde ama onların yaşadığı yerden çok büyük bir şehir ve sosyal olanakları olan bir yer
Ergen bir oğlu var evdeyken odasından çıkmıyormuş bende ise gece yarısına kadar sitede bahçede,sitemiz bahçemiz bile onlar için büyük nimet,park var küçük olan ona gidiyor ergen olan da gece yarısına kadar aşağıda dediğim gibi..
Büyük olan ablam anneme demiş zaten (annem büyük ablamı kötüleyerek anlattı ama ama ablam haklı) X çiçeğin derdine düşmemiş keyif yapmaya gitti o hamile haliyle demiş.
Annenizde küçük ablanizi tutuyor o zaman büyük ablaya kizdigina göre hatırladigim kadarıyla kendi ailenizle pek aranız iyi değildi eş ailesi ile daha iyi anlasiyordunuz herşeyi denemissiniz şimdide o zaman eş ailesini çağırın eve onlar söylesin açık açık hatta biletlerini alın en kesin çözüm bu bence.

Benim annem de kardeşimi evimde istememe rağmen çok bunalıyor kimsesi yok o da haklı dedi durdu, kardeşimi uzun uzun anlatmayacağım sizin konunuzu bozmamak için ama ben anneme napayım ben mi bunalayım kendi evimde diken üstünde mi durayım, ben sizi gelip rahatsız etmiyorum sizin ne hakkınız var o evlatta ben değil miyim Allahtan korkun biraz dedim sus pus oldular

İçime fenalık geldi yorum yazmayacaktım ama diğer konuya da bakmıştım. Ya kaynanam gelecek gidin diyeceksin ya da biletlerini alıp bana ağır geldiniz gidebilirsiniz diyeceksin başka bir yolu yok. Siz tabi ki ablanız diye göz yumarsınız ama bu çok fazla. Benim kızım prematüre Malatya’dan 10 saat yoldan gelen insanlara bebeğim küçük 3-4 günden fazla ağırlayamam sizi kendinize ona göre yer ayarlamanızı rica ediyorum dedim 2 gece bende 2 gece başka yerde kalıp döndüler. O yüzden açık olun elalem ne der demeyin eşinle çocuklarınla geçireceğin çok güzel bir zamanı böyle stresli geçirmene değmez elalem

Esinizle konusun anlasin onlarin onunde buyuk bir kavga edin
Yalandan aglayin kendinizi odaya kapatin esiniz de ciksin gitsin evden
Birkac saat gozukmeyin ortalarda
Seslenirse cevap vermeyin
Sonra odadan cikin abla sen cocuklari hazirla sabah gidin bende bi kalip kafami toplamam lazim ayrilmayi bile dusunuyorum diyin
Yok birakamam seni derse elinize bardak alin firlatin YALNIZ KALMAK ISTIYORUM LUTFEN DEDIGIMI YAPPPPPPP diyin🥴
Şeytan şok. 🤣

İçime fenalık geldi yorum yazmayacaktım ama diğer konuya da bakmıştım. Ya kaynanam gelecek gidin diyeceksin ya da biletlerini alıp bana ağır geldiniz gidebilirsiniz diyeceksin başka bir yolu yok. Siz tabi ki ablanız diye göz yumarsınız ama bu çok fazla. Benim kızım prematüre Malatya’dan 10 saat yoldan gelen insanlara bebeğim küçük 3-4 günden fazla ağırlayamam sizi kendinize ona göre yer ayarlamanızı rica ediyorum dedim 2 gece bende 2 gece başka yerde kalıp döndüler. O yüzden açık olun elalem ne der demeyin eşinle çocuklarınla geçireceğin çok güzel bir zamanı böyle stresli geçirmene değmez elalem
+111111111
Kaldı ki ablasında utanma da yok açıkca git denmesine rağmen yüzsüzlüğe vuruyor, konu sahibinin de artık umrunda olmaması lazım

Bana çok garip geldi,kardeşimle böyle bir durum hiç yaşamak istemem.Büyüyünce işin içine çıkarlar giriyor demek ki.Kardeşimi evimde istemesem ben üzülürüm ya, karşılıklı birbirimize anlayış gösterip sahip çıkmak en güzeli.

X