Bi su şişesi meselesi

Keşke kabul etmeseydiniz. Bir daha asla. Yemek temizlik güzelce yapıp temiz tutsalar pasaklı olmasalar bir derece siz de rahat ederdiniz. Böyle sürekli stres, ağır halinizle bir de mikrop pislik endişesi, düşüncesizliklerinin stresi..
Temizlik konusunu da bi tarafa bıraktım artık 🤦🏻‍♀️ geldiği günden bu yana tanıdığımız bütün insanların geçmişinden geleceğine girdi çıktı o kadar ki dedikodusunu yapıyor,çay verdi vermedi evi temizdi değildi kocası şöyleydi böyleydi,çıldırmama az kaldı inşallah ben çıldırmadan giderler 🙏🏼😂
Bunaldım bi insan neden bu kadar konuşur ki 😏 ben aşırı olan hiçbir şeyi sevmem ama bu aşırılığın da ötesi 😂

Rahatsız olduğumu çok çok belli ettim yarın gidiyorlar
Zaten memnuniyetsiz tipler istersen dağı del su taşı getir kusur bulurlar o yüzden yarın gidelim artık deyince sessiz kalıyorum 😂🤝ben de temizlikçi tutacağım son demlerim diyorum 😅 bariz rahatsız oluyor daha çok kalmak istiyor ama ben daraldım(siteli evde oturuyorum gece bitene kadar ergen olan dışarda küçük olan da canı ne zaman isterse girip çıkıyor eve her gidiş gelişinde de ikizlerim bekçisi gibi başında anne rahat ondan gitmek istemiyorlar)
Ergen oğlu gece 1 de eve girdi 🤦🏻‍♀️ siteli evde oturuyoruz siteden kız arkadaş edinmiş sohbete dalmış güya..
Ev sahibi uyur uyumaz kızın ailesi rahatsız olur olmaz umrunda değil
Üstüne üstlük kardeşim “kız bu saatte dışardaysa ailesi her şeyi göze almıştır” diyor bi kat daha gıcık oldum🤦🏻‍♀️😏

Gidecek olmalarına çok sevindim. Sizinicin geçici bir kurtuluş, en azından doğuma kadar gelmezler 😆😆

Sınırlar konusunda kendinizi geliştirmeniz lazım. Mevzu saygısızlık yapmaları ve bundan rahatsız olduğunuz halde devam etmeleri. Allah kolaylık versin size.

Gidecek olmalarına çok sevindim. Sizinicin geçici bir kurtuluş, en azından doğuma kadar gelmezler 😆😆

Sınırlar konusunda kendinizi geliştirmeniz lazım. Mevzu saygısızlık yapmaları ve bundan rahatsız olduğunuz halde devam etmeleri. Allah kolaylık versin size.
Yani açıkçası gelelim dediklerinde kızlarım için de iyi olur dedim,gebelik yüzünden tatile gidemedik falan..
Ancak geldiğinden beri hali tavrı çok yordu beni ben de açıkça belli ediyorum rahatsız olduğumu
İnsan yoran bi tip değilim genel olarak..
İnsanlardan da bunu bekliyorum yormamayı geçtim stresten patlıcam yakında 🤦🏻‍♀️
Sabah öğle akşam yemek yenir de sabah öğle akşam meyve yiyen misafir olur mu onu da öğrendim,varmış mesela 😂🤷🏻‍♀️
Ben de çocuk yetiştiriyorum birinin evinde bu kadar zırt pırt dolap açtırmam kafasına göre meyve tabağı hazırlamasına izin vermem vs vs
Açtığım konuya bunlar da eklenince epeyce gerildim 😏

Yani açıkçası gelelim dediklerinde kızlarım için de iyi olur dedim,gebelik yüzünden tatile gidemedik falan..
Ancak geldiğinden beri hali tavrı çok yordu beni ben de açıkça belli ediyorum rahatsız olduğumu
Sabah öğle akşam yemek yenir de sabah öğle akşam meyve yiyen misafir olur mu onu da öğrendim,varmış mesela 😂🤷🏻‍♀️
Ben de çocuk yetiştiriyorum birinin evinde bu kadar zırt pırt dolap açtırmam kafasına göre meyve tabağı hazırlamasına izin vermem vs vs

Allah kolaylık versin. Aslında ablanızın huyunu biliyorsunuz. Çok da sürpriz olmamıştır.

Bende sürekli buzdolabı kapısı açılınca sinir oluyorum. Yazdıklarınızda çok haklısınız. Bir daha kabul ederken bu olanları unutmayın.

Ev alisverisine katkisi oluyor mu
Yani canim ben bi markete gideyim geleyim diyor mu? En azindan meyve sebze tavuk alip gelebilir yani gunde 3 ogun yemek meyve stok cabuk tukenir

Ben de eğitemediğini, benim evimde daha net anlaşılır olduğunu gördüm her ortamda çok güzel eğittim çok akıllı diye naralar atıyor ama kızlarımın yanında büyük olanın bile ne kadar saygısız bi eşek olduğu aşikar 😅🤝 dışardan gelir her yeri dolaşır uzanır kalkar en sonda siz söyleyince elini yıkar ve sana anlamsız bi bakış atar önce..Sankş o değil de sen saçma bi durum içindeymişsin gibi..
Neyse dünden beri artık gidelim diyor 8.gün oluyor ben de hiç oralı olmuyorum
Temizlik yaptırmam lazım kadın tutucam falan dedim belki ondan belki fark etti rahatsız olduğumu hiç de umrumda değil,zaten geldiği günden bu yana başkalarını çekiştirmekten çene kası yaptı 😏🤦🏻‍♀️😂 başkasına yaptığı temizliği iyilikleri anlatıyor evimi 1 kere sildi ondan bile rahatsız oldum bu halimle benim yapmam gerektiğini düşünür gider beni de çekiştirir..(eşim yapıyor zaten yapma dememe rağmen yaptı) 🤷🏻‍♀️
Evet eğitilememişler. Oğlum 6 yaşında,3 senedir eve gelince ellerini yıkamadan birşeye dokunmuyor. 3 yaşında öğrettim ben bunu tam anlamıyla. Anneme gideriz orda da koşa koşa tuvalete gidip elini yıkıyor ki evden çıkıp arabaya binip gidiyoruz,dokunduğu,temas ettiği şey sınırlı. Kızım daha büyük onu zaten söylemiyorum, el yüz yıkanmadan birşeye dokunulmaz. Şişeden suyu kafamıza hiçbirimiz dikmiyoruz,biz yapmıyoruz çocuklarda yapmıyor görmediler bizden öyle birşey.
Bunlar alışkanlık kısacası,nerede olursan ol yaparsın bunu alışkanlık edindiysen zaten. Kardeşiniz evinde kalması gereken insanlardan bence,kimseye gidip kalmamalı. İnsan hamile arkadaşina gitse bir işinin ucundan tutayım yorulmasın diyor,sizin kardeşiniz hizmet bekliyor birde. Sanki tatil köyüne gelmiş. Gitsinler bence de.

Israrla abdestim var der sanki çorabın dışı ayakkabıya girmemiş gibi kokuyor yani istersen milyon abdestli ol 🤷🏻‍♀️😏 pis pis
Ya insanın ayak derisi kalkıyor corapta kalıyor falan,topuk tarafı özellikle ilerleyen yaşlarda,hicbirşey yoksa ayağının derisi var o çorapta. Temiz yıkanmış corabi bile masaya koymam kaldi ki pis çorap. Allah akıl fikir versin rezalet.

Ev alisverisine katkisi oluyor mu
Yani canim ben bi markete gideyim geleyim diyor mu? En azindan meyve sebze tavuk alip gelebilir yani gunde 3 ogun yemek meyve stok cabuk tukenir
Hayır tabii ki 🤦🏻‍♀️ aksine bişey olmayınca bu çocuk ne yiyecek diyor sanki günlerdir hiç yememiş gibi.
Misal cumadan cumaya alışveriş yaparız biz,onlar pazartesi geldi toplam 4 defa eşim ayrıca alışveriş yaptı,onlar gelmeden 2gün önce aldığını da düşünürsek..
Hergün kahvaltıda 3-4çeşit yumurtalı bişeyler yapar,yumurta bitince “eee ne yapacağız” diyor 😂 sanki biz tavuk alıp yumurta yumurtlatıyoruz market orda git al diye bağırmaktan korkuyorum 🤦🏻‍♀️
Ben en son kendi annemde defalarca alışveriş yaptım ki biz çok yiyen içen insanlar değiliz ama dediğiniz gibi stoğu bitmesin bizim için mağdur olmasın diye..
Çıktığım gün bile alışverişini yaparım..
Sanırım kardeş değiliz 🤝😏

Ya insanın ayak derisi kalkıyor corapta kalıyor falan,topuk tarafı özellikle ilerleyen yaşlarda,hicbirşey yoksa ayağının derisi var o çorapta. Temiz yıkanmış corabi bile masaya koymam kaldi ki pis çorap. Allah akıl fikir versin rezalet.
Eskiden utanırdım saygısızlık olur diye gizlice alır götürür dış kapı yanına koyardım şimdi yaptığı anda gözünün önünde peçete ile alır yere atarım,hani bak elimle dokunamıyorum bile demek istiyorum,vayy be diyorum hastalıklı muamelesi görüyoruz diyor 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Hayır tabii ki 🤦🏻‍♀️ aksine bişey olmayınca bu çocuk ne yiyecek diyor sanki günlerdir hiç yememiş gibi.
Misal cumadan cumaya alışveriş yaparız biz,onlar pazartesi geldi toplam 4 defa eşim ayrıca alışveriş yaptı,onlar gelmeden 2gün önce aldığını da düşünürsek..
Hergün kahvaltıda 3-4çeşit yumurtalı bişeyler yapar,yumurta bitince “eee ne yapacağız” diyor 😂 sanki biz tavuk alıp yumurta yumurtlatıyoruz market orda git al diye bağırmaktan korkuyorum 🤦🏻‍♀️
Ben en son kendi annemde defalarca alışveriş yaptım ki biz çok yiyen içen insanlar değiliz ama dediğiniz gibi stoğu bitmesin bizim için mağdur olmasın diye..
Çıktığım gün bile alışverişini yaparım..
Sanırım kardeş değiliz 🤝😏
Ayy bu ne bicim istir yahu 😀
Bi keresinde bi akrabada kalmak durumunda kalmistik 2 gun kadar
Giderken kahvaltilik peynir zeytin domates salatalik dahil tavuk pirinc aldik gittik ev sahibi cok kizmisti olsun dedik icimizden geldi seve seve aldik
Kahvaltiya 3 4 cesit yumurtali napilir ki yav
Bi gun omlet yaparsin ertesi gun krep yaparsin diger gun bayat ekmek varsa yumurtali ekmek yaparsin abla ben bi kosu markete gideyim yumurta bitti bide meyve falan da alayim bizimkiler cok yiyor malum dersin
Simdi napcaz yaaaagggggggg diyene de dur su kosede yumurtlayip geleyim dicen kalcak oyle tovbe ya sinir oldum 😀

Ayy bu ne bicim istir yahu 😀
Bi keresinde bi akrabada kalmak durumunda kalmistik 2 gun kadar
Giderken kahvaltilik peynir zeytin domates salatalik dahil tavuk pirinc aldik gittik ev sahibi cok kizmisti olsun dedik icimizden geldi seve seve aldik
Kahvaltiya 3 4 cesit yumurtali napilir ki yav
Bi gun omlet yaparsin ertesi gun krep yaparsin diger gun bayat ekmek varsa yumurtali ekmek yaparsin abla ben bi kosu markete gideyim yumurta bitti bide meyve falan da alayim bizimkiler cok yiyor malum dersin
Simdi napcaz yaaaagggggggg diyene de dur su kosede yumurtlayip geleyim dicen kalcak oyle tovbe ya sinir oldum 😀
İnanın hergün sucuklu yapıyor melemen yapıyor ayrıca haşlama yapıyor bazen de ekstra kavurma yapıyor 🤦🏻‍♀️ ben eşim kahvaltı seven insanlarız çeşidimiz boldur alırız yeriz,bence bunu görünce son damlasına kadar kullanıyor
Biz de yaparız ama hergün birini yaparız dediğiniz gibi..
Ki ben de kendisine gittim yumurta yaptığını bile hatırlamıyorum 😏 hatta kahvaltı gereksiz bi öğünmüş gibi konuşur..
Ama biz de 3günlük stoğu koyar sofraya..
Yine de kusur bulacağına eminim.Gelir bi de onun için konu açarım muhtemelen 😅

Merhaba ne biçim dert diyecekler lütfen yorulmasın yorum yaparak 🤭🤝
Şimdi bu başlık ufak bi sitem dert gibi gelecek ama genel olarak böyle hareketler yüzünden geriliyorum
Konuya giriyorum
36haftalık gebeyim kızkardeşim bende gezmeye geldi çünkü doğumuma var daha neyse işte doğum olmadan gidecekler şükür..

Sorun şu ki kız kardeşimin iki oğlu var biri 15diğeri 4yaşında
Temizlik konusunda çok kötüler gerilip duruyorum uyarıyorum sallamıyorlar beni anne de destek çıkıyor oğullarına..
Misal dışarı gidip geliyorlar küçük oğlan kumla oynuyor kedi köpekle oynuyor büyük olan da topla,eve giriyorlar ama el yıkama yok,uyarınca da valla evde yıkıyorlar diyor 🤦🏻‍♀️
Başlıkta dediğim gibi su şişesini ağzına dikiyor büyüğü uyarınca nolmuş makinaya atarız diyor
Ben mi garibim bilmiyorum uyarmasam kendime çocuklarıma eşime haksızlık etmiş gibi hissediyorum çünkü onlar yapsa çok kızarım eşimi yıllardır tanıyorum birgün olsun elini yıkamadan salona geçmez bunlar tuvalete gider elini yıka diye hatırlatıyorum
Artık dün gece “aaa abartıyorsun ergen çocuktur kırma yeter” dedi “ama şöyle ama böyle diyerek kendimi izah etmeye çalıştım” çünkü olacak şey var olmayacak şey var ama yok anlamıyor
Diyorum ki bazı genel geçer kurallar vardır bence hergün anlatılmaz öğretilir bir kere sonra da alışkanlık olur
Kaynanam da evime gelirken çorabını oraya buraya atar bence hoş değil diyorum o başka bu başka diyor 😂😂 bence el yıkamamak çorabın dağınıklığından çok çok kötü..
Yok efendim diyor
Tamam dedim misafirler, atarız makinaya şişeyi ama içime de sinmiyor böyle başkasının evinde kendi kuralını koymaya başkasını sindirmeye çalışan insanları 🤦🏻‍♀️

Kızkardeştir idare et,dedikodusunu yapıyorsun diyecekler olacak ama geriliyorum gebeyim (gebe olmasam da sevmiyorum) bilsem böyle olduğunu bi bahane bulur gelmeyin derdim inanın
Genel olarak ailede herkes temiz der ona ama Ocak çitileme ile temiz olunmaz onu anladım..
(Dışarı kıyafeti ile içerde oturmalar su şişesini ağzına dikme elini zoraki bi şekilde nadiren yıkama vs vs)
İçimi dökmek istedim sizlere😏
Lütfen böyle insanları mümkün mertebe evinizde agirlamayın en yakınınız olsa bile , hamile halinizle nelerle uğraşmışsınız, anlayış sıfır...

Sizin konuyu görünce Almanya’dan görümcesi gelecek olan konu sahibini hatırladım nedense…
Benimki 4saatlik yoldan geliyor
Çoğunlukla hastane bahanesi ile gelirdi ben de açıkça benim için gelmeyen evime gelmesin demiştim,artık gelmezler diyordum,nerden bileyim kalkıp şimdi geleceğini 🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ üstüne günlerce kalacağını..

Sizin konuyu görünce Almanya’dan görümcesi gelecek olan konu sahibini hatırladım nedense…
O da bize atarlanıp konuyu kapatıp gitmişti. Hâlbuki kendisi " görümcem şöyle böyle, kocamın gıkı çıkmaz" diyerek sayfalarca yazıp ortamı kızıştırdı. Sonra kabak bize yani yorum yapanlara patlamıştı. Çok ilginç bir durumdu.

Benimki 4saatlik yoldan geliyor
Çoğunlukla hastane bahanesi ile gelirdi ben de açıkça benim için gelmeyen evime gelmesin demiştim,artık gelmezler diyordum,nerden bileyim kalkıp şimdi geleceğini 🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ üstüne günlerce kalacağını..
Neyse artık olan olmuş gidiyorlarmış zaten bu saatten sonra yapcak çok da bişey yok gibi yaptıklarınızı da çok takmamışlar zaten.

Temizlik konusunu da bi tarafa bıraktım artık 🤦🏻‍♀️ geldiği günden bu yana tanıdığımız bütün insanların geçmişinden geleceğine girdi çıktı o kadar ki dedikodusunu yapıyor,çay verdi vermedi evi temizdi değildi kocası şöyleydi böyleydi,çıldırmama az kaldı inşallah ben çıldırmadan giderler 🙏🏼😂
Bunaldım bi insan neden bu kadar konuşur ki 😏 ben aşırı olan hiçbir şeyi sevmem ama bu aşırılığın da ötesi 😂
Daha gitmediler mi!! Hani gidiyorlardı.

X