Kızmayın lütfen 🙏🏼

İnanın dedim
Bana mısın demiyor
İstenmediğini net anladı da gözlerinden fark ettim ama dediğim gibi kendi çocukları rahat etti sevdi diye gitmiyor sözümona bana annem gelene kadar yardımcı olacak 🤦🏻‍♀️
O zaman gideceği yer neresi ise bir bilet alıyorsunuz eşiniz dümdüz emrivaki bir şekilde ben size bilet vs neyse artık aldım şu gün şu tarihte siz hazır olun ben sizi bırakırım. Ben evimde kimseyi istemiyorum lütfen gidin diyecek. Bu işin artık alınır kırılır tarafı yok kalmamıs yani.

Bu tıpler o işi yapar yıne de gıtmex. Arkadan da soyle yardım ettim bana muhtaclardı derler.
İşi yaptırıp artık eşimle yalnız kalmak istiyorum doğuma kadar diyecek o zaman. Ay arkamdan da ne dediği umrumda olmaz, her şeyi yemiş içmişler bi de utanmadan. Yapacak tabi

İşi yaptırıp artık eşimle yalnız kalmak istiyorum doğuma kadar diyecek o zaman. Ay arkamdan da ne dediği umrumda olmaz, her şeyi yemiş içmişler bi de utanmadan. Yapacak tabi
Kımsenın gonlunu hosetme. Bnmde 2gorumce 1 kaynana 2 enişte tatıle gelmişlerdi [sorsan bızı gormeye] oturdum ne supurge yaptım ne yemek. Esime bırdr annm cocuklar ve gelın hanım evde kalsın bızı gezdir dedıler. Esımde siizi gezdıremem bzım işleirmz var gezmeye gıdıyıruz dedı kaldılar oyle ortada. Sonra gıttıelr zaten. Dogum zmani arayan bıle olmadı çunku işlerine yaramadık.

Abla kusura bakma, ayağına sağlık geldin bana da iyi geldi ama artık ben yoruldum doğuma kadar sakin sakin oturmak istiyorum. Eşim de misafirlikten yorulmaya başladı. Sağol desteğin için, sen benim ablamsın beni anlarsın ve kırılmazsın ama artık evine döner misin?
Bunu diyemeyeceksen eşine dedirt. Ya da anneni ara o söylesin

Esinizle konusun anlasin onlarin onunde buyuk bir kavga edin
Yalandan aglayin kendinizi odaya kapatin esiniz de ciksin gitsin evden
Birkac saat gozukmeyin ortalarda
Seslenirse cevap vermeyin
Sonra odadan cikin abla sen cocuklari hazirla sabah gidin bende bi kalip kafami toplamam lazim ayrilmayi bile dusunuyorum diyin
Yok birakamam seni derse elinize bardak alin firlatin YALNIZ KALMAK ISTIYORUM LUTFEN DEDIGIMI YAPPPPPPP diyin🥴

Ayyyy gıcık oldum.annenize dert yanın anneniz halleder.siz söyleseniz olmaz belki ama anneniz desin el oğlu rahatsız olur boşuna aralar açılmasın falan desin bebiş strese girer haberiniz olsun.esiniz söylesin yada.ben sizi yolcu edeyim çiçek i bir yerlere götüreceğim doğum öncesi diye gitmeyin anlar zaten

Esinizle konusun anlasin onlarin onunde buyuk bir kavga edin
Yalandan aglayin kendinizi odaya kapatin esiniz de ciksin gitsin evden
Birkac saat gozukmeyin ortalarda
Seslenirse cevap vermeyin
Sonra odadan cikin abla sen cocuklari hazirla sabah gidin bende bi kalip kafami toplamam lazim ayrilmayi bile dusunuyorum diyin
Yok birakamam seni derse elinize bardak alin firlatin YALNIZ KALMAK ISTIYORUM LUTFEN DEDIGIMI YAPPPPPPP diyin🥴

Veeee sonra bütün bu kavgaları herkese anlatsın. Abladan kurtulmaya çalışırken ailede "kavga ediyorlar. Evlilikleri yolunda değil" söylentileri ile uğraşsınlar.
Gerçekten bu denli öngörüden uzak tavsiye verdiğinize inanamıyorum

Veeee sonra bütün bu kavgaları herkese anlatsın. Abladan kurtulmaya çalışırken ailede "kavga ediyorlar. Evlilikleri yolunda değil" söylentileri ile uğraşsınlar.
Gerçekten bu denli öngörüden uzak tavsiye verdiğinize inanamıyorum
Amaan kadin kene gibi yapismis gormuyor musunuz?
Yeter ki ciksin gitsin sonra bir sekilde aciklanir
Kadin oyle biri ki yaptigi dolmayi iyilik yaptim diye anlatiyormus orda burda
Her turlu laf yapiyor zaten
Sizin ablayi gondermeye yonelik daha parlak bir planiniz varsa buyrun 🤷‍♀️

Fazla rahat ettirmişsin. Yaptır derin temizlik, kız çocuklarına sürekli ne demek buzluğu yediler. Gönder markete alsın parasıyla sonra yapsın koysun buzluğa bak ertesi gün nasıl kaçıyo

Amaan kadin kene gibi yapismis gormuyor musunuz?
Yeter ki ciksin gitsin sonra bir sekilde aciklanir
Kadin oyle biri ki yaptigi dolmayi iyilik yaptim diye anlatiyormus orda burda
Her turlu laf yapiyor zaten
Sizin ablayi gondermeye yonelik daha parlak bir planiniz varsa buyrun 🤷‍♀️

Ben mental olarak gelişmişliği ve olgunluğa varmadan önce böyle Türk dizilerindeki gibi tırt senaryolar ile işlerimi çözmeye çalışırdım. Kusura bakmayın ama olgunluktan hiç nasibini almamış ve avam bir tavır bu. Elbette ki bundaki en basit çözüm açık iletişim. Karşına oturtup "gitmeni istiyorum. Şu anda bana yarardan çok zararın var" demek. Karşıdan gelecek "ama" ile başlayan her cümleye kulak tıkayıp konuşturmamak ve anlayana kadar defalarca gitmesini istemek

Market listesi verin bir de bos maas karti verin git sunlari al deyin
Kartta bakiye olmayinca sizi arar "sen al ben veririm sana" diyin
Alsin gelsin tabi bu konuyu acmayin kendi sorarsa tamam tamam veririm sonra diyin
Malesef duzgun ayrilinmaz gibi bu kisiden
Illa sonu kavgaya baglanir

Sınırlarınızı korumayıp şikayet üzerine şikayet ediyorsunuz. Karşınıza alıp açık açık uslubunca konuşacaksınız gerekirse topu eşinize atın abla rahat edemiyoruz dinlenemiyorum iyi niyetlisin biliyorum ama eşimle yalnız kalmaya ihtiyacımız var diyin. Ne var açık konuşmakta yapmayın lütfen bu bir yetişkinlik göstergesidir. Uslubunca konuşursanız alınsa dahi suç sizin değil onun olur. Bir daha gelmezse de gelmesin ablanızla mı evlisiniz sanki.

Ben mental olarak gelişmişliği ve olgunluğa varmadan önce böyle Türk dizilerindeki gibi tırt senaryolar ile işlerimi çözmeye çalışırdım. Kusura bakmayın ama olgunluktan hiç nasibini almamış ve avam bir tavır bu. Elbette ki bundaki en basit çözüm açık iletişim. Karşına oturtup "gitmeni istiyorum. Şu anda bana yarardan çok zararın var" demek. Karşıdan gelecek "ama" ile başlayan her cümleye kulak tıkayıp konuşturmamak ve anlayana kadar defalarca gitmesini istemek
Nabza gore serbet diye bir sey var
Oturup olgunca konusabilen insan var konusulmayan cahil insan var
Yazdigim sey tirt bir sitcom havasinda olabilir ama konuyu iyi okuduysaniz konu sahibi bin kez git demesine ragmen yok kalcam diyen, hadi yarin gidelim diyip sonra cocuklara eh iyi bugun de kalalim madem diye ayak yapan biri
Gitmeni istiyorum dediginde annem gelene kadar kalcam diyor kadin
Cunku rahata alismis market derdi yok birsey yok
Hergun 3 4 cesit yumurtali kahvalti hazirliyor cocuklari gunde 3 ogun yemek 3 ogun meyve yiyor buyuk oglan su sisesini agzina dayiyor wcden ellerini yikamadan cikiyorlar ablasi nolcak baski yapma diyor
Siz diyorsunuz acik iletisim 🙏😏

Valla çağırın yanınıza abla al eline kalem kağıt pazardan şunlar alınacak valla bende nakit kalmadı bi alıver diyin. Ardından da abla doğumdan sonrası için buzluk hazırlicaz hadi bi el at dediniz mi ya ciddi ciddi bunları yapar ya da arkasına bakmadan kaçar siz de gerçek niyetini hepten öğrenmiş olursunuz.

Merhaba 38haftalık gebeyim doğurdum doğrucam hala evimde gereksiz misafir ağırlıyorum :KK43:
Normalde bana asla gelmeyen kızkardeşim ve 2 tane hadsiz erkek çocuğu evime çöreklendi
Daha önce de konu açtım herkes bana hak verdi şimdi sorun şu ki güya benim için doğuma kadar kalmak istiyor ama ben asla istemiyorum çünkü kendi işimi görüyorum hatta onlar yokken daha rahat uyuyorum kalkıyorum
Tamam yiyip içtiğini kaldırıyor yıkıyor ama başka da yaptığı bişey yok evde yaptığım her hazırlık çöp oldu..
Misafir için hamur işi yaptım tükendi,et köfte hazırladım tükendi temizlik yaptım temizlik emaresi yok..
Dün gece annemle konuşurken sen gelene kadar kalırım aklın kalmasın diyor 🤦🏻‍♀️ yahu istemiyorum rahatsız olma git evine kocan yalnız bile dedim hayır diyor bırakamam seni böyle diyor
Cidden sıkıldım yoruldum
Uyku uyuyamıyorum son günlerim bezdim bebeğime odaklanamıyorum 😭 gece 2-3e kadar oturuyor
Ben Sabah olduğu gibi uyanan biriyim okuldan öyle alıştım,sabahçıydım,uykusuz kalıp perişan olan benim kendisi öğlene kadar uyuyor..
Sonra küçük oğlu dakika başı buzdolabında 1 hafta içinde 3 defa market manav alışverişi yaptık bebeğe hazırlık yapmam gerekirken onlara yiyecek stokluyorum 🤦🏻‍♀️
Gece de büyük ergen olan sitede kız avlıyor,annesine diyorum 10dan sonraya kalmasın nolcak deyip 1-2 de arıyor gel diye..
Dün sitedeki bi kadının (2kızı var aynı yaşlarda) yeğenime parmak salladığını gördüm,muhtemelen kızlarını rahatsız etti,sordum yoo yok öyle bişey sen yanlış gördün dedi,salak muamelesi de görüyorum🤦🏻‍♀️
Ne yaparsam giderler lütfen öneride bulunun acil bir şekilde 😢

Gidin gerek yok dedim net söyleyeyim bunu ama bana mısın diyen yok !

Annenizi arayın? Anne ben huzursuzum, çok rahatsızım deyin. Anneniz De söylesin, sizde konuşun

Diğer konunuza da baktım, kardeşiniz sülük gibi çocuklarını kendi gibi yetiştirmiş, sizin evinize saygıları yok yol geçen hanına çevirmişler, sert ve dik bir duruşla gitmelerini söylemekten başka bir sözden anlamazlar işlerine gelmez

Önceki postta hah çiçek biraz düzelmiş demiştim ama yine dönüp aynı yere gelmişsiniz😂 al karşına konuş, doğuma az kaldı stres oluyorum, biraz yalnız kalıp eşimle son günlerde vakit geçirmek istiyorum. Sağol geldiğin için ama şu an bu kalabalıkta hamilelik hormonları da var rahat edemiyorum diyin geçin.

X