Kızmayın lütfen 🙏🏼

Merhaba 38haftalık gebeyim doğurdum doğrucam hala evimde gereksiz misafir ağırlıyorum :KK43:
Normalde bana asla gelmeyen kızkardeşim ve 2 tane hadsiz erkek çocuğu evime çöreklendi
Daha önce de konu açtım herkes bana hak verdi şimdi sorun şu ki güya benim için doğuma kadar kalmak istiyor ama ben asla istemiyorum çünkü kendi işimi görüyorum hatta onlar yokken daha rahat uyuyorum kalkıyorum
Tamam yiyip içtiğini kaldırıyor yıkıyor ama başka da yaptığı bişey yok evde yaptığım her hazırlık çöp oldu..
Misafir için hamur işi yaptım tükendi,et köfte hazırladım tükendi temizlik yaptım temizlik emaresi yok..
Dün gece annemle konuşurken sen gelene kadar kalırım aklın kalmasın diyor 🤦🏻‍♀️ yahu istemiyorum rahatsız olma git evine kocan yalnız bile dedim hayır diyor bırakamam seni böyle diyor
Cidden sıkıldım yoruldum
Uyku uyuyamıyorum son günlerim bezdim bebeğime odaklanamıyorum 😭 gece 2-3e kadar oturuyor
Ben Sabah olduğu gibi uyanan biriyim okuldan öyle alıştım,sabahçıydım,uykusuz kalıp perişan olan benim kendisi öğlene kadar uyuyor..
Sonra küçük oğlu dakika başı buzdolabında 1 hafta içinde 3 defa market manav alışverişi yaptık bebeğe hazırlık yapmam gerekirken onlara yiyecek stokluyorum 🤦🏻‍♀️
Gece de büyük ergen olan sitede kız avlıyor,annesine diyorum 10dan sonraya kalmasın nolcak deyip 1-2 de arıyor gel diye..
Dün sitedeki bi kadının (2kızı var aynı yaşlarda) yeğenime parmak salladığını gördüm,muhtemelen kızlarını rahatsız etti,sordum yoo yok öyle bişey sen yanlış gördün dedi,salak muamelesi de görüyorum🤦🏻‍♀️
Ne yaparsam giderler lütfen öneride bulunun acil bir şekilde 😢

Gidin gerek yok dedim net söyleyeyim bunu ama bana mısın diyen yok !
Sinirli bir şekilde kovun. Resmen kovun. Doğumdan sonra da gelmeyin deyin. Onun size buzluk stoğu hazırlaması gerekirken, elde olanı da tüketmişler. Düşüncesizler

Önceki konunuzu hatırladım siz bunları evden gönderemezsiniz. Yapılması gereken belli bileti alıp eniştenle başbaşa kalmak istiyorum deyip yollayacaksınız ama daha çok konu açarsınız gibime geliyor.

Eşinizi yüz göz etmeden sizin halletmeniz lazım da zor...

Merhaba 38haftalık gebeyim doğurdum doğrucam hala evimde gereksiz misafir ağırlıyorum :KK43:
Normalde bana asla gelmeyen kızkardeşim ve 2 tane hadsiz erkek çocuğu evime çöreklendi
Daha önce de konu açtım herkes bana hak verdi şimdi sorun şu ki güya benim için doğuma kadar kalmak istiyor ama ben asla istemiyorum çünkü kendi işimi görüyorum hatta onlar yokken daha rahat uyuyorum kalkıyorum
Tamam yiyip içtiğini kaldırıyor yıkıyor ama başka da yaptığı bişey yok evde yaptığım her hazırlık çöp oldu..
Misafir için hamur işi yaptım tükendi,et köfte hazırladım tükendi temizlik yaptım temizlik emaresi yok..
Dün gece annemle konuşurken sen gelene kadar kalırım aklın kalmasın diyor 🤦🏻‍♀️ yahu istemiyorum rahatsız olma git evine kocan yalnız bile dedim hayır diyor bırakamam seni böyle diyor
Cidden sıkıldım yoruldum
Uyku uyuyamıyorum son günlerim bezdim bebeğime odaklanamıyorum 😭 gece 2-3e kadar oturuyor
Ben Sabah olduğu gibi uyanan biriyim okuldan öyle alıştım,sabahçıydım,uykusuz kalıp perişan olan benim kendisi öğlene kadar uyuyor..
Sonra küçük oğlu dakika başı buzdolabında 1 hafta içinde 3 defa market manav alışverişi yaptık bebeğe hazırlık yapmam gerekirken onlara yiyecek stokluyorum 🤦🏻‍♀️
Gece de büyük ergen olan sitede kız avlıyor,annesine diyorum 10dan sonraya kalmasın nolcak deyip 1-2 de arıyor gel diye..
Dün sitedeki bi kadının (2kızı var aynı yaşlarda) yeğenime parmak salladığını gördüm,muhtemelen kızlarını rahatsız etti,sordum yoo yok öyle bişey sen yanlış gördün dedi,salak muamelesi de görüyorum🤦🏻‍♀️
Ne yaparsam giderler lütfen öneride bulunun acil bir şekilde 😢

Gidin gerek yok dedim net söyleyeyim bunu ama bana mısın diyen yok !
Ben anneme açık ve net bir şekilde "Doğuma kadar gelmeyin anne, sancım fln olduğunda evham ve stres yaparsın ben daha çok stres olurum. Doğurduğum zaman gelirsiniz" demiştim. O da gayet anlayış göstermişti.

Sizin bir talebiniz olmadıği halde iki cocuğuyla kardeşine göz kulak olma fikri çok mantıksız. "Abla ben bu sekilde bir düzen oturtamıyorum, doğumuma konsantre olamıyorum. Doğumdan sonra ihtiyaç duyarsam ben seni çağırırım zaten" tarzında açık olmanız gerekiyor bence.

Ben anneme açık ve net bir şekilde "Doğuma kadar gelmeyin anne, sancım fln olduğunda evham ve stres yaparsın ben daha çok stres olurum. Doğurduğum zaman gelirsiniz" demiştim. O da gayet anlayış göstermişti.

Sizin bir talebiniz olmadıği halde iki cocuğuyla kardeşine göz kulak olma fikri çok mantıksız. "Abla ben bu sekilde bir düzen oturtamıyorum, doğumuma konsantre olamıyorum. Doğumdan sonra ihtiyaç duyarsam ben seni çağırırım zaten" tarzında açık olmanız gerekiyor bence.
Ablasının derdi beleşten yatıp kalkıp yiyip içmek, konu sahibini de düşündüğü yok bencilin teki, çocuklarını bedavadan oyalıyor, konu sahibi açık olmazsa çocuk büyütürken de yardım için sık sık gelir(!)

Abla kalacaksan market alışverişine destek ol de. Temizlik yapsın. Gitsin 2 kilo kıyma alsın akşamına gider

İnanın dedim
Bana mısın demiyor
İstenmediğini net anladı da gözlerinden fark ettim ama dediğim gibi kendi çocukları rahat etti sevdi diye gitmiyor sözümona bana annem gelene kadar yardımcı olacak 🤦🏻‍♀️
Çocuklarını tatile getirmiş sayıyor. Onlar için eğlence. Zahmetsiz tatil keyfi. çok bencil biriymiş

Abla kalacaksan market alışverişine destek ol de. Temizlik yapsın. Gitsin 2 kilo kıyma alsın akşamına gider
Ablası çok yüzsüz eski konularına baktım da, ablasının tek anlayacağı dil seni istemiyorum artık git demek olacak, ben onu diyince bile hemen gideceğini sanmıyorum

Valla çağırın yanınıza abla al eline kalem kağıt pazardan şunlar alınacak valla bende nakit kalmadı bi alıver diyin. Ardından da abla doğumdan sonrası için buzluk hazırlicaz hadi bi el at dediniz mi ya ciddi ciddi bunları yapar ya da arkasına bakmadan kaçar siz de gerçek niyetini hepten öğrenmiş olursunuz.
Rezil eder beni
Hiç bir şey almadı alayım demedi dün çocukları dondurma yemeye götürdük orda hesabı vermeye yanaşmadım ilk defa..
Yakıt benden gidiyor düşüncesiyle o an onu akıl edebildim o verdi diye eve gelene kadar suratı beş karış 🤦🏻‍♀️
Ya asla düşünce anlayış yok tek bildiği daha fazla yeme içme yatma yararlanma

Nabza gore serbet diye bir sey var
Oturup olgunca konusabilen insan var konusulmayan cahil insan var
Yazdigim sey tirt bir sitcom havasinda olabilir ama konuyu iyi okuduysaniz konu sahibi bin kez git demesine ragmen yok kalcam diyen, hadi yarin gidelim diyip sonra cocuklara eh iyi bugun de kalalim madem diye ayak yapan biri
Gitmeni istiyorum dediginde annem gelene kadar kalcam diyor kadin
Cunku rahata alismis market derdi yok birsey yok
Hergun 3 4 cesit yumurtali kahvalti hazirliyor cocuklari gunde 3 ogun yemek 3 ogun meyve yiyor buyuk oglan su sisesini agzina dayiyor wcden ellerini yikamadan cikiyorlar ablasi nolcak baski yapma diyor
Siz diyorsunuz acik iletisim 🙏😏
Ayy çok güzel anlatmışsınız teşekkür ederim
Açık iletişim dediği şeyi empati yeteneği olan ya da anlayıştan yoksun olmayan biri ile yapılır
Zaten bunları taşıyan biri bu hareketlerde bulunmaz
Kızkardeşim evet ama evin her köşesini kendine mesken bellemiş
Sigar içiyor diye balkona masa sandalye attı 15dk da bir girip çıkıyor
Ben başkasının tuvaletini bile kullanırken izin istiyorum
Karşımdaki az çok benim gibi olsa tabii ki açık bir şekilde söylemeyi tercih ederdim neden yalana dolana başvurayım ki..

Rezil eder beni
Hiç bir şey almadı alayım demedi dün çocukları dondurma yemeye götürdük orda hesabı vermeye yanaşmadım ilk defa..
Yakıt benden gidiyor düşüncesiyle o an onu akıl edebildim o verdi diye eve gelene kadar suratı beş karış 🤦🏻‍♀️
Siz bunları daha dondurmacıya mı götürüyorsunuz? Beslemeye devam...

Rezil eder beni
Eşiniz biraz basiretsiz mi acaba, hadi siz çok meraklı olsanız bile enişte biraz surat yapsa belki çekinirdi

Belli ki Aile ilişkileriniz kötü Ablanız neden bu kadar yapıştı size?
Tatil yapayım kafasında
Deniz yok bulunduğum yerde ama onların yaşadığı yerden çok büyük bir şehir ve sosyal olanakları olan bir yer
Ergen bir oğlu var evdeyken odasından çıkmıyormuş bende ise gece yarısına kadar sitede bahçede,sitemiz bahçemiz bile onlar için büyük nimet,park var küçük olan ona gidiyor ergen olan da gece yarısına kadar aşağıda dediğim gibi..
Büyük olan ablam anneme demiş zaten (annem büyük ablamı kötüleyerek anlattı ama ama ablam haklı) X çiçeğin derdine düşmemiş keyif yapmaya gitti o hamile haliyle demiş.

Siz bunları daha dondurmacıya mı götürüyorsunuz? Beslemeye devam...
İkiz kızlarım var açıkçası onlar istiyordu kaç gündür
Onlar gider gideriz diyordum
Baktım gitmiyorlar ben de doğurcam kızlarımla son kez gitmiş olayım,sözümü tutmuş olurum dedim
Kızlara söz verdim dedim hadi siz de gelin demedim özellikle,ki alınsın gelmesin ya da gitmeye karar versin diye,yok onlar bizden önce hazırlandı,ben de hesabı vermedim 😂

ablani alışverişe gönder, donunce beraber bir seyler yapin beraber buzluga atmak icin. tam baslamisken belin agrisin sen salona gec o devam etsin.
yarin camlari siler misin de ,.banyoyu temizlicem yardim et de ona kitle... arada da söylen "kaynanam cok titiz, her yere bakar. mahcup olmak istemem. mutfak raflarini da yapalim mi? ben alt gözü yapayım sen üstü" diye. canin ceksin cokertme kebabi iste falan.
rahati bozulunca topuklarina vura vura kacar, merak etme

Tatil yapayım kafasında
Deniz yok bulunduğum yerde ama onların yaşadığı yerden çok büyük bir şehir ve sosyal olanakları olan bir yer
Ergen bir oğlu var evdeyken odasından çıkmıyormuş bende ise gece yarısına kadar sitede bahçede,sitemiz bahçemiz bile onlar için büyük nimet,park var küçük olan ona gidiyor ergen olan da gece yarısına kadar aşağıda dediğim gibi..
Büyük olan ablam anneme demiş zaten (annem büyük ablamı kötüleyerek anlattı ama ama ablam haklı) X çiçeğin derdine düşmemiş keyif yapmaya gitti o hamile haliyle demiş.
Şimdiden bunun önünü almazsanız çocuk doğunca da gelecekler, çocuğunuzu itip kakar o yeğenler biran önce yol verin, herkes kendi çocuğunun tatilini eğlencesini kendi düşünsün

X