Kızlar Temmuz da Tüp Bebeğe Başlamayı düşünüyorum

Valla benim 13 yumurta toplandı 8 i boş çıktı . Kalanların hepsi yani 5 i döllendi 3 tanesi 5. Güne ulaştı AA kalite. yüzde 75 başarı iyi dedi embriyologlar. Normalde 50 60 oranında başarı bekleriz dediler Bir tanesi transfer yapıldı 2 tanesi donduruldu:)

Kızlar gün gün yazalım merak ediyorum bende ve heyecanlıyım ben yaklaşık 2 hafta sonra başlıcam adetim o zaman olacak çünkü
çok çok kolay bir süreç nasıl geçti ben anlamadım bile 12 haziranda başladım bir aksilik olmazsa 27 haziranda transfer olucam düşün yani ne kadar kısa sürüyor

canım çok iyiymiş senin sayında en azından donmuş embriyon var tekrar ilaç kullanmıcaksın sonrası daha kolay olur eminim

çok çok kolay bir süreç nasıl geçti ben anlamadım bile 12 haziranda başladım bir aksilik olmazsa 27 haziranda transfer olucam düşün yani ne kadar kısa sürüyor
İşte çalışıyorum ya günlerim saatlerim uymalı onun için diyorum. Yoksa kısa bi süreç evet

İşte çalışıyorum ya günlerim saatlerim uymalı onun için diyorum. Yoksa kısa bi süreç evet
benim doktorum toplam üç kere yumurta kontrolü yaptı çok kısa sürüyor zaten o sana ayarlıyor zamanı hatta ilaçlarda söyle akşam 8 de vuruldum ben gonal f sabah 06.30 da da diğerini vuruldum hep kendime en uygun zamanı ayarladım yani

Yaa çok iyi umarım benimde Böyle uygun olur. Her doktor da aynı değil, durumumdan bahsettim asistanına anlayışla karşıladılar size göre en uygun zamana ayarlarız diye. Çok sık çağırırsa yumurta kontrolü için ben zaten kadın doğum servisinde çalışıyorum ordaki doktora yumurta büyüklüklerine baktırıp bilgi veririm sonuçta 2 saat mesafede olacak tüp bebek için gideceğim yer, hep uygun olamam. Kafaya göre izin de olmuyo öyle

Merhaba ben hemşireyim bu konuda seni kimse benim kadar anlayamaz emin ol. Senin yine yakınmış gittiğin yer benimki 5 saat sürüyor malesef.

Transfer aşamasında o kadar sık çağrılmıyor ama yumurta toplama aşamasında nerdeyse gün aşırı gittim. Ve benim tüp bebekteki hocam kabul etmedi başka bir hocanın takip etmesini. Ama her Doktor'un yaklaşımı farklı tabi seninki umarım eder.

Ama ilaçlar iğnelerden dolayı çok çalışabilecek durumda değildim açıkçası çünkü çok fazla yumurta uyarıldığı için çok ağrım vardı
Sana tavsiyem yumurta toplama zamanında rapor yada izin alman. Çünkü yumurtanın kalitesini etkileyen faktörlerden biri stres.

Şu an transfer aşamasında geliş gidiş yapıyorum.

Ücret olarakta total'de 150 bin kadar ödedim ilaçlarla

Öncelikle merhaba aradığım yorum diyebilirim bi sağlıkçının cevap vermesini bekledim umarım güzel sonuçlanır evet düşündüm de bende zaten o yumurta toplama zamanlarında rapor almayı düşünüyorum inşallah istediğim gibi olur her şey günler saatler.. her gün gittim opu aşamasında demişsin nöbetlerini nasıl ayarladın

10 gün kadar rapor aldım yumurta toplama kontrollerinde toplama yapıldıktan sonra transfere kadar çalıştım.

Şimdi transferden sonra tekrar bir 10 gün kadar rapor almayı düşünüyorum ☺

10 gün kadar rapor aldım yumurta toplama kontrollerinde toplama yapıldıktan sonra transfere kadar çalıştım.

Şimdi transferden sonra tekrar bir 10 gün kadar rapor almayı düşünüyorum ☺
Ben işte o kadar rapor alamam transfer sonrası 3 gün kadar bi rapor alırım. İşim şu aralar yoğun değil çok zorlanacağımı düşünmüyorum

Ben de yaptırdım çatlatma iğnesi gece 2 buçukta galiba 36 saat sonrada toplama işlemim vardı
Evet çünkü öyle oluyo. Çatlatma iğnesini niye yapın desinler yoksa, dünkü Hanfendi 3 tane birden vurmuş hatta, çatlatma iğnesi yumurtanın çokluğuna göre vuruluyo belki de

Merhabalar, umarım sağlıkla gebe kalırsınız.

Ben tüp bebekle 14+5 hamileyim.

Öncelikle adetimin ikinci günü kontrole gittim. Gerekli kan testleri yapıldı ve yumurta büyütme ilaçları iğneleri verildi. Ortalama 15 günde yumurtalar yeterince büyüdü.

Bu 15 gün içinde ilk başta 3 günde bir sona doğru daha sık gittim (gün aşırı)

Doktor yumurtaların büyüme hızına göre iğnenin dozunu ayarlıyor.

Bu iğneleri zamanında yapmak ve dozunu ayarlamak çok önemli.

Yeterince büyüyünce (ortalama 2 hafta sürdü) size çatlatma iğnesi veriyor. Bu iğneyi zamanında yapmak çok önemli.

Ondan sonra anestezi ile yumurtalar toplanıyor (opu)

Opuya aç karnına giriyosun. Yani bir gün önce 00:00dan itibaren hiçbirşey yiyip içmiyorsun su bile.
Uyandığında herşey bitmiş oluyor.

Bende 30a yakın toplanmıştı. Hafif bi karın ağrısı olmuştu sadece. (Bu kişiye göre değişiyor) bazı kadınlarda ağrı çok oluyor veya kanama.

Adetim opudan bir kaç gün sonra geldi. Yani adettede bi düzensizlik olabiliyor.

Bende dondurulmuş embryo oldu.

Doktorum gün gün takip etti ve 5nci güne 11 embriyo kaldı.

11 taneden 4ünü pgtye yolladık. Pgt genetik tanı. Yani embriyolarda bi hastalık varmı transfer edilirmi edilmezmi bakıyorlar. Biraz maliyeti yüksek o yüzden tercih edilmiyor herzaman. 4 taneden ikisi transfer edilir döndü.

Bir ay rahim dinlendirme yaptık.

İkinci adetimle birlikte tekrar ikinci günü kontrole gittim. Rahim kalınlığını ölçmek için. Yaklaşık 16 günde yeterince kalınlaştı.
16 gün içinde sık sık kontrole gittim ilaç kullandım.
Öyle transfer gününe karar verildi.

Benim transferim anestezili oldu o yüzden birşey hissetmedim. Uyandığımda bitmişti.

Bir saat uzandım.

Ondan sonra günlük hayatıma döndüm. Öyle aşırı yatmadım sürekli.

Bu süreçte opudan önce ve transfere kadar beslenmeme çok dikkat ettim.
Bol bol somon/ yeşil mercimek/ ceviz tükettim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…