Kızlar Temmuz da Tüp Bebeğe Başlamayı düşünüyorum

Merhabalar, umarım sağlıkla gebe kalırsınız.

Ben tüp bebekle 14+5 hamileyim.

Öncelikle adetimin ikinci günü kontrole gittim. Gerekli kan testleri yapıldı ve yumurta büyütme ilaçları iğneleri verildi. Ortalama 15 günde yumurtalar yeterince büyüdü.

Bu 15 gün içinde ilk başta 3 günde bir sona doğru daha sık gittim (gün aşırı)

Doktor yumurtaların büyüme hızına göre iğnenin dozunu ayarlıyor.

Bu iğneleri zamanında yapmak ve dozunu ayarlamak çok önemli.

Yeterince büyüyünce (ortalama 2 hafta sürdü) size çatlatma iğnesi veriyor. Bu iğneyi zamanında yapmak çok önemli.

Ondan sonra anestezi ile yumurtalar toplanıyor (opu)

Opuya aç karnına giriyosun. Yani bir gün önce 00:00dan itibaren hiçbirşey yiyip içmiyorsun su bile.
Uyandığında herşey bitmiş oluyor.

Bende 30a yakın toplanmıştı. Hafif bi karın ağrısı olmuştu sadece. (Bu kişiye göre değişiyor) bazı kadınlarda ağrı çok oluyor veya kanama.

Adetim opudan bir kaç gün sonra geldi. Yani adettede bi düzensizlik olabiliyor.

Bende dondurulmuş embryo oldu.

Doktorum gün gün takip etti ve 5nci güne 11 embriyo kaldı.

11 taneden 4ünü pgtye yolladık. Pgt genetik tanı. Yani embriyolarda bi hastalık varmı transfer edilirmi edilmezmi bakıyorlar. Biraz maliyeti yüksek o yüzden tercih edilmiyor herzaman. 4 taneden ikisi transfer edilir döndü.

Bir ay rahim dinlendirme yaptık.

İkinci adetimle birlikte tekrar ikinci günü kontrole gittim. Rahim kalınlığını ölçmek için. Yaklaşık 16 günde yeterince kalınlaştı.
16 gün içinde sık sık kontrole gittim ilaç kullandım.
Öyle transfer gününe karar verildi.

Benim transferim anestezili oldu o yüzden birşey hissetmedim. Uyandığımda bitmişti.

Bir saat uzandım.

Ondan sonra günlük hayatıma döndüm. Öyle aşırı yatmadım sürekli.

Bu süreçte opudan önce ve transfere kadar beslenmeme çok dikkat ettim.
Bol bol somon/ yeşil mercimek/ ceviz tükettim.
Maşallah sağlıklı doğumlarınız olsun inşallah 🧿🙏🏻 öncelikle merhaba 🌸 çok teşekkür ederim bilgiler için herkesin süreci farklı tabi.. az çok fikir ediniyorum günler hakkında işlemler hakkında inşallah bende bu süreçlere gelirim çok heyecanlıyım keşke hemen adet olsam da başlasam ☺️

Maşallah sağlıklı doğumlarınız olsun inşallah 🧿🙏🏻 öncelikle merhaba 🌸 çok teşekkür ederim bilgiler için herkesin süreci farklı tabi.. az çok fikir ediniyorum günler hakkında işlemler hakkında inşallah bende bu süreçlere gelirim çok heyecanlıyım keşke hemen adet olsam da başlasam ☺️

Evet tatlı heyecanlar.
Asıl stress herşey bitip test gününü bekleyince oluyor. Oldumu olmadımı🤣
İnşaAllah herşey hayırlı güzel olur sizin ve bütün bekleyenler için.
Sormak istediğiniz birşey olursa veya sohbet etmek isterseniz yazabilirsiniz.

Evet tatlı heyecanlar.
Şu anlık yok teşekkür ederim bilgiler için 🌸

Ee çatlama iğnesi niye yapılıyo o zaman. Bu yazdığım dünkü Hanfendi dün 21.30 da çatlatma iğnesini vurulmuş pazartesi de yumurta toplaması varmış
Başka bir işlevi vardır iğnenin yapıldıysa.cunku yumurta catlarsa toplanamaz ve dollenemez çatlatma ancak aşılama yapılacaksa vurulur

Başka bir işlevi vardır iğnenin yapıldıysa.cunku yumurta catlarsa toplanamaz ve dollenemez çatlatma ancak aşılama yapılacaksa vurulur
Çatlama denilen olay yumurtaların foliküllerden çıkması.. embriyo oluşabilmesi için yumurtanın o folikülden çıkması lazım Hanfendi. Onun için çatlatma yapılıyor ki yumurtalar çıksın diye hemen çatlayınca aşağı inmiyo yumurta 36 saat onun için var ben böyle biliyorum yani. Çatlatma iğnesi adı sonuçta başka işlevi olacağını zannetmiyorum

Çatlama denilen olay yumurtaların foliküllerden çıkması.. embriyo oluşabilmesi için yumurtanın o folikülden çıkması lazım Hanfendi. Onun için çatlatma yapılıyor ki yumurtalar çıksın diye hemen çatlayınca aşağı inmiyo yumurta 36 saat onun için var ben böyle biliyorum yani. Çatlatma iğnesi adı sonuçta başka işlevi olacağını zannetmiyorum
Evet tatlı heyecanlar.
Transfere kadar kaç gün ilaç kullandınız ve kaç günde bir doktora gittiniz? transferden sonra ne ilaçları kullandınız bi de kaç gün kullandınız?

Kızlar bi de tüp bebeğe başladığınız ay nasıl beslendiniz yumurtlama öncesi sonrası transfer sonrası yani o ayı anlatır mısınız 🌸

X