Kızlar gelin burada dertleşelim bir sürü forum açmayalım

canim benim 20 yil az bir zaman degil biliyorum ama allah buyuktür insallah sende bebisine tez zamanda kavusursun

mesajın için öncelikle teşekkür ederim ama benim fazla ümidim kalmadı gibi biliyorsunz bu işlemler çok pahalı bende 10yıldır uğraşıyorum sonuç0yinede allah büyüktür deyip sabırla bekliyoruz inşallah bizler gibi çok isteyenlerede verir

merhaba arkadaşlar!çatlatma ignesi olduktan kaç gün sonra testler dogru cevap verir ben dayanamadım 10.gün yaptım tabii tek çizgi acaba erken test yaptım diye yanılma payım var mı cevap yazarsanız çok sevinicem moralim çok bozuldu.

merhaba öncelikle çok acele etmişsin tüpbebekmi yaptırdın eğer öyleyse şu an sonuç alamazsın çatlatma iğnesinden sonra 15 gün geçmesi lazım buda yaptıracağın beta-hcg testinde çıkar ümidini kesme inşallah olumlu sonuç alırsın

merhaba!cevap yazdıgın için çok teşekkür ederim moralim düzeldi.umarım ii haberlerimi sizinle paylaşırımmmm.

Benim moralim çok bozuldu 5 yıllık evliyken aşılama sonucu hamile kaldım ilk aşılamamda tutmuştu çok mutluydum sonra 7.ayınca erken doğum yaptım bebeğim karnımda öldü ve dünya başıma yıkıldı sanki ve bir yıl kendime gelemedim kendimi işime verdim ama nafile içimde hep bebek hasreti dinmedi hiç bir şey beni mutlu etmiyor o kadar çok istiyorum ben evlenirken bile bebek hayal etmiştim yani hiç korunmadım baştan beri ve neden diye sordum kendime neden ben neden nerede hata yapmıştım ki eşimin sperm durumu düşük biraz o kadar doğru dürüst problem de bulamadılar bizde neyse işte tam bir yıl sonra 1.aşılama tutumadı ben tutar sanmıştım çünkü diğer ilk demede hamile kalmıştım ve 2.aşılama ise bu gün hasta oldum ya o kadar ki içim yanıyor ve tekrar denemeye gücüm yok sanki ne bileyim bu siteyi bulunca çok sevindim dertleşebiliyorum ama etrafımda benim gibi olan kimse yok yani ben dünyada tek benmişim gibi yaşıyordum ama sizlerden güç alıyorum bilmiyorum evliliğimi de etkiliyor ilk bebeğimde albüm yazmıştım onun her doktora gittiğimde duygularımı yazmıştım ona kıyafetler almıştım umutla bekliyordum tekrar aynı mutluluğu yaşayabilecek miyim bilmiyorum birde etrafta her kez a niye olmuyor doktora gittiğiniz halde diyor yani kimse bilmiyor her kese bir garip geliyor birde başkalarına açıklama yapmak yoruyor beni acaba diyorum bebeğimi kaybettim belki ondan bu kadar güçsüzüm duygusalım psikolojik destek mi almalıyım diye düşündüm kendimi çok yorgun hissediyorum ......
canım benim çok üzüldüm benimde başıma geldi hemde 25 gün önce benim bebeğimde 20haftalıkken karnımda öldü en zoru ilk günlerdi şuanda çok zorama bizim en kuvvetli ilacımız moral bunu unutma eğer eşin destekçinse onu sakın kırma onlar bizi çok iyi anlıyor ben şuan yıkılmadıysam bunda eşimin büyük rolü var birde kitap okuyorum sanada tavsiye ederim adı ruhsal zeka birde anlamayan insanlarda uzak duruyorum çünkü ne zaman ne söylicekleri belli olmuyor kafa karıştırıyorlar unutma allahtan başka kimseye hesap vermek zorunda değiliz istersen pisikolojik destek al ama önce kendin aşmaya çalış sana anlamlı bir söz ruhunuzaher gün aynı şeyi söylerseniz size her gün aynı şeyi yaptırır inşallah bizde bebeklerimize en kısa zamanda kavuşuruz amin

arkadaşlar ben doğal yolla hamile kaldım ama sizlerin durumuna çok üzüldüm bende o çocuklarından çok şikayet eden annelerdenim ama sizlerden çok özür diliyorum allah muradlarınızı versin inşallah emeklerinizi boşa çıkarmasın hayırlısıyla kucağınıza alırsınız bebelerinizi sevgiler

Selamun aleykum aynı konudan muzdarip olduğum değerli arkadaşlarım,

bu yazıyı okuyunca buraya üye olmak istedim.

Sizleri o kadar iyi anlıyorum ki yaşamayan bilemez. Eylülde 5 yılımız doldu 6. yıla girdik ve henüz bizimde yavrumuz yok.

İlk zamanlar çok sitres yapıyordum kendime. üzülüyordum, ağlıyordum. Dr dediğine harfiyyen uyuyordum, ilaçlarımı çok düzenli kullanıyordum. ama olmuyor , olmuyor olmuyordu. o ollmadıkça ben bunalımlara girdim, bir yandan kayınvalidemin iğneleyici bitmek tükenmek bilmeyen sözleri, bir yandan insanların çocuk yokmu yokmu diye soruları Dr. tedavisi hepsi çılgına çevirdi beni. üstelik doktorumun hiç bişeyden anlamadığını ve beni hiç önemsemediğini anladım. Rabbim gösterdi ayan beyan. 3 yıla yakın oyaladı beni. En sonunda ilk aşılamayı yaptı tutmadı dr oyaladığını anlayınca bıraktım. bırakış o bırakış oldu 2 yıldır tedavi görmüyorrdum. Geçenlerde adet düzensizliği için gittim. Bursada yaşıyorum pembe maviye devam edicem inş. umutluyum. Müzlümanın ümitsizliği şirktir. Haşa, kat'a

Şimdi esas söylemek istediğim şeye geleyim. Sevgili arkadaşlar ne olur sakın bu hataya düşmeyin ben ne yaptımda olmuyor, ne kusur işledim, günahım ne, bizim ne eksiğimiz var diğer çiftlerden vs. vs. vs. Haşa Allah'a şirktir. Rabbim öyle istiyor herşey onun değilmi? ister veriiiir, ister alır. Kimin malını kimden istiyoruz? sorarım size? hem vermek zorundamı Allah bize çocuk Mülk onun değilmi? sakın kızmayın bu kardeşinize inş.

Burası zevk dünyası değil imtihan dünyası bana çocuk vermez mal mülk verir, karşımdakine kuru ekmek verir çocuk verir. Allah'ın hikmetinden sual olunurmu hiç?

Beni çocukla imtihan eder, karşımdakini maddiyatla. Allah kullarının dualarınıda reddetmez ayrıca. Sadece hayırlı bir zamanı vardır. zaman gelincee hepimizin olur inş. Hiç sıkmayın güzel canınızı. Değerli eşlerinizle hayatın keyfini çıkarın.

Hem çocuğu bile isterken nefsimiz ön planda yine. Ne için istiyoruz çocuğu sordukmu kendimize hiç? benimde olsun, bende hamile olayım, bende çocuğuma bakayım, seveyim, öpeyim, benim çocuğum diyeyimvs. vs. vs.... Yooo esas amaç bu değil işde. çocuktaki esas amaç Allah'a hayırlı kul olan, anasına babasına hayırlı evlat olan.. anası babası ölünce arkasından hayırlar işleyip anasının babasının amel defterini kapattırmayan çocuk istiycez inş. :)

lütfen üzülmeyin kardeşlerim. Hem birde şu açıdan düşünün. Yüzyıllardır dünya var. İnsanlar,hayvanlar; asırlardır doğmuş, doğurmuş. Nesilleri tükenmemiş. Rabbim o kadar büyükki nerdeeen nereye getirrmiş insanoğlunu değilmi? m,lyonlarca, m,lyarlarca, trilyonlarca insana veryorda; Rabbimin bizleremi vermeye gücü yetmiyor? Elbette yetiyor Ama herşeyin bir zamanı, bir sırası var inş. Hayırlı zamanı bekleyelim, hayırla isteyelim inş.

Selam ve dualarımlaa.s.

benim eşim ilk aşılama yapıldığında çok umutluydu
hareket halindeki spermelirini görünce çok sevindi ama sayısı çok azdı.
sonradan umudunu yitirmeye başladı.bazen ona soruyorum sence ne olacak diye.(c.tesiyi bekliyoruz yaa)dalgamı geçiyor ciddi mi yoksa bilmiyorum ama
olucak olucak diyo bana.
ama gerçekten çok istiyoruz yaa.görümcem benden 2 hafta sonra evlendi 2 çocuğu var.onun çoçuklarını sevmekten deli oluyorum ama artık kendi çoçuklarımı sevmek istiyorum.allahım 4 sene bitti,yoksa bir 4 sene dahamı geçecek.yaz mevsiminden dolayı hamile kadınların gerine gerine gezmelerine takmış durumdayım.
ama bende gerinmek istiyorum yaaaaaaa :KK43:

benimde ark bebekleri var en samimi ark sık sık gitmeye başladım hem bebegi seviyorum hemde kızcagıza yardım olmuş oluyor neyse ankaradan ortak bir ark aradı ona şöyle dedi telefonda' vezikül bende o çocuk hasretini gideriyor bende hiç olmazsa biraz iş yapabiliyorum' dedi yani ben ona çocuk hasretimi gidermek için gidiyormuşum ogün bu gündür kimsenin çocugunu kucagıma alıp doyasıya sevemiyorum bir şey diyecekler diyesenağlama

Canlarım nasılsınız,spermle ilgili sorunu olanla alıntı yaptım belki birimizin işine yarar,kendinizi fazla üzmeyin ama çaba gösterin...

Meninin Yapısı Hakkında Kısa Bilgi
100 gr.MENİDE
25 mg.Kalsiyum
14 mg.Mangan
14 mg.Çinko
13 mg.C vitamini
53 mg.B-7 vitamini
224 mg.Fruktoz şekeri
Önemli miktarda Kükürt

Meninin terkibinde bulunan bu maddeler,aldığımız besinlerin işlenmesinden meydana gelir.O halde meni ve sperm sayısını arttırmak için ;içinde bu ve buna benzer mineral ve vitaminlerin bulunduğu gıdalara dikkat edilmelidir.Bu maddeleri karşılayabilecek gıdalara örnek verecek olursak; dar-ı fülfül, fındık, buğday çimi, soya fasulyesi, fıstık, badem, bira mayası, susam ve kabuklu deniz ürünleri sayılabilir.Bunlardan vücüda yeteri kadar almak gerekir. Ayrıca multivitamin ve mineral tabletleri de sperm sayısının artmasında faal olacaktır.
Vücutta sperm sayısını etkileyen bir düzensizlik veya bir hastalık varsa, mutlaka bir doktora görünmek şarttır. Şişman kişilerinde zayıflama rejimi yapmaları ve fazla kilolarını atmaları gerekir.

kızlar naber umarım herkezinn keyfi yerindedir......................................................

yazılarınızı okudum sanki benden bahsediliyo gibi geldi aynı şeyleri bende yaşıyom allahım hepimize hayırlısını versin ben dua ederken allahım düşmanımda olsa herkez tattır diyorum çünkü çok zor

eger yumurtan varsa rahim varsa ve sperm varsa umut vardır allahın bildiği bişey vardır mutlaka o yuzden asla umutsuz olma

benimde ark bebekleri var en samimi ark sık sık gitmeye başladım hem bebegi seviyorum hemde kızcagıza yardım olmuş oluyor neyse ankaradan ortak bir ark aradı ona şöyle dedi telefonda' vezikül bende o çocuk hasretini gideriyor bende hiç olmazsa biraz iş yapabiliyorum' dedi yani ben ona çocuk hasretimi gidermek için gidiyormuşum ogün bu gündür kimsenin çocugunu kucagıma alıp doyasıya sevemiyorum bir şey diyecekler diyesenağlama

Ne kadar ayıp etmiş arkadaşın ya :KK43:(
Malesef çekmeyen halden anlamıyor.Bizi yıpratan da biraz bunlar oluyor.Allah tez zamanda dileğini kabul eder umarım.İsteyenlere verir bebişini.Banada..

Her Umutsuzluğun Ardindan Bir Umut Kapisi Aralanir Rabbim Isterse Rabbim Dilerse Olmuyacak Yoktur Takdir Onun Bunu Kimse Inkar Edemez Ama şu Zalim Nefis Insana Söylememesi Gerekenleri Söyletiyor Sabrimizi Zorluyor Ama Yilmadik Yilmiyacağiz Haydi Kizlar çalişmalara Devam Biz Sebeblere Tutunalim Takdir Allahindir

benim canım kader arkadaşlarım allah böyle istemiş ben 11 yıllık evliyim 4 defa düşük yaptım ondan sonra yıllarca tedavi gördüm olmadı 4 defa aşıma malesef yine bir sonuç yok bundan 4yıl önce ist de tüp bebek denedik o da olmadı tüp bebek ten yaklaşık2 yıl sonra hiç beklemedigim unudumun yüzde birin altına düştügü bir anda tedaviyi bırakalı 2 sene olmuştu ki hamile oldugumu ögrendim çok mutlu oldum ama sevincim sadece 20 gün yaşaya bildim birden bisancı bir kanama daha olmasına bu mucizeye sevinemeden bebegimi bütün hayallrimi üzerine kurdugum bebegimi kaybetti bebegim beni terk etti ama ben hiç bişey yapamadım usg de duydugum kalp atışları eşimin gözündeki o seviç ışıkları heycanımız yarım kaldı düşük yaptım o çektigim acılar tarif edilemez düşük yapalı 2 yıl oldu ama bende hala hamilelik yok tekrar tedaviye başladım allah ne yazmışsa o olacak sabır ve dua ile yoluma devam ediyorum elden gelen birşey yok saygılar:1no2::

benim canım kader arkadaşlarım allah böyle istemiş ben 11 yıllık evliyim 4 defa düşük yaptım ondan sonra yıllarca tedavi gördüm olmadı 4 defa aşıma malesef yine bir sonuç yok bundan 4yıl önce ist de tüp bebek denedik o da olmadı tüp bebek ten yaklaşık2 yıl sonra hiç beklemedigim unudumun yüzde birin altına düştügü bir anda tedaviyi bırakalı 2 sene olmuştu ki hamile oldugumu ögrendim çok mutlu oldum ama sevincim sadece 20 gün yaşaya bildim birden bisancı bir kanama daha olmasına bu mucizeye sevinemeden bebegimi bütün hayallrimi üzerine kurdugum bebegimi kaybetti bebegim beni terk etti ama ben hiç bişey yapamadım usg de duydugum kalp atışları eşimin gözündeki o seviç ışıkları heycanımız yarım kaldı düşük yaptım o çektigim acılar tarif edilemez düşük yapalı 2 yıl oldu ama bende hala hamilelik yok tekrar tedaviye başladım allah ne yazmışsa o olacak sabır ve dua ile yoluma devam ediyorum elden gelen birşey yok saygılar:1no2::
canım arkadaşım çok zor yıllar geçirmişsin ümidinin bitmemesi güzel bir gün mutlaka bizlerde bebeğimize kavuşucaz allahın izniyle benimde başıma 1ay önce geldi bendekaybettim hemde 10 yıl sonra ilk bebeğimizdi ilk heycanımız :emir_bebek: inanıyorum en kısa zamanda gelicek sende inan by:emir_bebek:

hecacım ve melekoğlum benim canım arkadaşlarım hikayenizi okurken çok duygulandım ve kendimi ağlamaktan alamadım,benim 4 yıl oldu bir sorun yok ama olmuyor allah hepimizin yolunu açık etsin..

Şenizkızlar benıde alırmısınız aranıza tam formatı bılmıyorum yeniyim malum 2.5 yıldır bebiş beklıyorum ama gelmıyo benneyaptımkioyle oluncada umudum bıtıyo su an tedavıyı bırakmış durumdayım sizinle dertlesmek istedım acaba tedavıye baslamalımıyım :çok üzgünüm:ümıtsız oldugum için hep ertelıyorum ama öylede üzülüyorum napcamı bilmiyorum şimdiden ilginize tesekkurler:teselli:

X