kızlar eşinizin ailesi sizden maddi destek bekliyormu

talep oluyor evet kayınvalidemde çocuğum değilmisin bakacaksın onu bunu şunu istiyor özel günlerde ama bir kerede kullandığını görmedim aldıklarımız raflarda duruyor. kayınbabam kredi kartını ödettiriyor. bişi demiyorum yardım edebilir ama emri vaki olunca biraz zoruma gitmiyor değil bide kendi paralarını harvurup harman savurup düşünmeden harcamalarından sonra böyle bişi olması zoruma gitmeye başladı... bunun üzerine sanki biz çok bişi alıyor ve harcıyormuşuz durumuna düşüren(ki dolabımda giyebileceğim hiç elbise yok 10 parmağımı geçmez..3 kazak 4 etek var) ne zaman araba alacaksınız ne zaman ev alacaksınız o kadar maaş alıyorsun gibi laf yapmaları neyse Allah sonumuzu hayır eder inş. başka denilecek bişi yok..

Herkesin statusu farklidir canim. Muctac durumdaysa ederim ama ellerindekini avuclarindakini diger erkek evladina yedirip bize gelince de para umarlarsa olmaz.
Adaletli olsunlar, esit davransinlar (kim olursa olsun farketmez) canimi yesinler elimden gelenin fazlasini yapmaya calisirim. :enbuyukkk:

evet sıkıntılarımızda bizim ailemiz yanımızda oluyor ki gectiğimiz haftalarda bende bebek düşürdüm kayınvalidem benim yanıma gelmek yerine eltimin yanına gitti bebek sevmeye annem 10 saatlik yoldan duyar duymaz geldi :çok üzgünüm:canım annem benim bilse bu kadar üzüldüğümü bu kadar kırıldıgımı nasıl üzülürsenağlama ama eşim için bu durum bile bişeyi degiştirmiyor önce ailesiKötü KazenKötü Kazen

canım burada kimse muhtac olsada vermem demiyor tabiki öyle bir durumda zor zamanlarında yardımcı olmamız hepimizin savundugu konu ama durumu iyi oldugu halde benden sürekli para istemesi zoruma gidiyor ve en önemlisi eşimin bencil davranıp sadece kendi ailesini düşünmesi.benim annem babam da benim için uykusuz kaldı yeri geldi benimle aglayıp benimle güldü onların zor zamanında benim eşim yardımcı olmama izin vermiyor.bu sence adalet mi:uhm:

canım ya bizde de emri vaki oluyo cogunda yani kayınbabam aradıgı zaman varmı yokmu demiyor su kadar para lazım eşimde hemen gönderiyor.kaynanam bazen bana söylüyor komsuları cocukların su kadar para kazanıyor sana yardım ediyor mu diye soruyormus ya senin komsuların bizim ne kadar kazandıgımızı nereden biliyorKötü Kazendemek ki konustukları konular bizim ne kadar kazandıgımız.yanlarına gittiğimiz zaman da eee ne zaman ev yaptıracaksınız siz (kendi evlerinin üstüne ev yaptırmayı düşünüyor eşim)birgün sabrım taşacak sizden sıra geldiği zaman diyecegimKötü Kazenallah hepimizin yardımcısı olsun

kaynıma giderken eli boş gitmez hemde birgün olsun bize para lazım dediğini duymadım eltimden de feci korkuyor bize gelince aslan kesiliyorlar.diyorum ya canım biz karda kısta çalışalım onlar rahat etsin diye.kaynımız kazancı bizden farklı degil neymiş onun bebegi varmıs.Kötü Kazenallahıma yalvarıyorum benimde bebegim olur inşallah :çok üzgünüm:en kısa zamanda benim peşimi bırakırlar o zaman belki artık bebek masrafı cok deyip vermeme sansımız olur sanırımKötü Kazen

eminim öyle düşündüğünüze:1hug:

o adalet kavramını... kendi açımdan söylüyorum.biz de görmedik...görümcemin durumları iyi olmadığı ve köyde yakınlarında olduğu için,ellerinde ne varsa kızlarına veriyorlardı{evlat ne de olsa.anlayabiliyorum}bizden de onlara ayrıca destek olmamızı malesef hep beklediler.üzülmesinler diye yaptık da...bildiler mi ?yooo.görümcemler tarafından kötülük olarak geri döndü:çok üzgünüm:.ölümlü dünya... düşünüyorum da maddi nedenle asla zor duruma düşmedik...onların duaları nedeniyle belki de,hayal bile edemiyeceğim kadar her arzuma zamanla kavuştum...sıkıntılarımız olmuyor mu şimdi?oluyor tabii..hayatın her devresinde malesef ya ailesi,ya evladınız ya da çevreniz bi şekilde sizi sıkıntıya sokabiliyor...sonuç böyle oluyor diye,evladımızı da,ana babamızı da,muhtaç durumdakileride hiç ama hiç düşünmeyelim o zaman....o da hiç olmuyor...malesef bu problemler her evde var

durumları iyi de,ne diye isterler ki :uhm: anladığım kadarıyla işiniz onlardan ayrı...biraz sabret..bebeğin de olduktan sonra inşallah bir çözüm yolu bulursunuz:teselli:

geçmiş olsuna.s.
derlerya, AĞLAR SA ANAM AĞLAR,GERİSİ YALAN AĞLAR.
BEN YANARIM YAVRUMA,YAVRUM YANAR YAVRUSUNA.

üzülme:teselli:malesef anneler özellikle yaşlandıkça,daha bir nazlı,daha kırılgan oluyorlar...eminim o da senin gibi birşeylere kendince kırılıp,tepkisini bu şekilde gösteriyordur.:sm_confused:

bir sır vereyim,arada ben de naz yapıyorum çocuklarıma yerimseniben

durumları iyi de,ne diye isterler ki :uhm: anladığım kadarıyla işiniz onlardan ayrı...biraz sabret..bebeğin de olduktan sonra inşallah bir çözüm yolu bulursunuz:teselli:

canım inşallah en kısa zamanda gelir bebeişim senağlamaiyi dileklerin için teşekkür ederima.s.

canım inşallah en kısa zamanda gelir bebeişim senağlamaiyi dileklerin için teşekkür ederima.s.

a.s.rica edrim...bu günler de geçecek emin ol...şükür ki daha başka sıkıntıların yok:1hug:du et Allah daha başka sıkıntılar vermesin diimi.ama bi hayırlısıyla inşallah yakında olur.

canım benim bana saygı gösterdiğin için çok teşekkür ederim,fazlasıyla mutlu oldum.ewet benim durumum biraz farklı çünkü eşimin ailesinin hiç bir geliri yok hatta benim eşim 10 yaşından beri çalışıp ailesine bakmış.babası hayatında hiç çalışmamış.bu nedenle annesi gün görmemiş kadıncağız.belki de bu nedenle bize allah yardım ettikçe daha çok veriyor.
senin durumunda sen haklısın.sizinkilerde resmen size kullanıyorlar mademki yeterli gelirleri var ..

a.sa.sa.s.

yorumun ve ilgin için teşekkür ederim.haklı oldugumu düşünmen çok güzel ve evet bizi kullanıyorlar hemde eşimin bencilliği ile:çok üzgünüm:

AYNEN BENİM BAŞIMDA DA VAR.BENİM EŞİMDE BENDEN ERKEN ÇIKIYOR.KAYINVALİDEME GİDECEĞİMİZ ZAMANLARDA O ÖNCE GİDİYOR BEN ARKADAN GELİYORUM.EVLERİNE Bİ GİDİYORUM, DOLAP AĞZINA KADAR DOLU,GÖRÜMCEMDE SİGARA PAKETLERİ.UYUZ OLUYORUM.ZATEN HEMEN ANLIYORUM EŞİMİN YAPTIĞINI.TAMAM YAPSIN AMA HER HAFTA AĞZINA KADAR DOLDURUYO,HAFTA SONUNA ÇÜRÜYOR EVDE 3 KİŞİ NE KADAR YİYEBİLİRKİ.ÜSTÜNE BİDE PARA İSTİYOLAR...
AYYYYYYYYY SİNİRLERİM BOZULDU YAAAA....Kötü KazenKötü KazenKötü KazenKötü Kazen

HAYIR BEN ONLARA Bİ AKTİF OLURUM AMA, EŞİM ÜZÜLCEK DİYE KORKUYORUM.GERÇİ Çktırmadan lafı koyuyorum

çok üzüldüm canım geçmiş olsun.....
ben pasif değilim,bir kez sölemeye çalıştım uygun bir dille,ama bana ne dese iyi dersiniz''ben çalışıp kazanıyorum dedi''bende bir daha bu konuda hiç bir şey sölemedim kendisine,,,,ama hakettiği gibi muamele görüyor bu konuda artık benden....şimdi hem para biriktirmeye,hem benim masraflarıma yetişmeye,hem de ailesine yetişmeye çalışıyor....çalışıp kazansın bakalım.....Kötü Kazen ne diyelim..........

Kızlar sakın bana kızmayın haddim olmayarak şunuda hatırlatmak isterim bunca sene kocalarımızı yada bizleri büyüten hemde hiç bir maddiyat beklemeden yapan onlar değilmiydi ? Bu kadar katı olmayalım elbette edicez, yeri geldiğinde onlarda bize destek olacaklar tabiiki. Sizide çok iyi anlıyorum her şey dozunda olmalı diyorsunuz. Bizim durumumuzu da soracak olursanız ne benim ailemle nede eşimin ailesiyle sorun olmaz kimin ihtiyacı varsa birbirimizin yanındayız:1hug: çünkü biz aileyizz

evet bızımkılerde beklıyo ama bızdede yokkı nasıl verelım bız onlardan ıstıyoruz saolsunlar para olmasada rızeden bal peynır falan gonderıyolar her ay...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…