kızlar eşinizin ailesi sizden maddi destek bekliyormu

eminim öyle düşündüğünüze:1hug:

o adalet kavramını... kendi açımdan söylüyorum.biz de görmedik...görümcemin durumları iyi olmadığı ve köyde yakınlarında olduğu için,ellerinde ne varsa kızlarına veriyorlardı{evlat ne de olsa.anlayabiliyorum}bizden de onlara ayrıca destek olmamızı malesef hep beklediler.üzülmesinler diye yaptık da...bildiler mi ?yooo.görümcemler tarafından kötülük olarak geri döndü:çok üzgünüm:.ölümlü dünya... düşünüyorum da maddi nedenle asla zor duruma düşmedik...onların duaları nedeniyle belki de,hayal bile edemiyeceğim kadar her arzuma zamanla kavuştum...sıkıntılarımız olmuyor mu şimdi?oluyor tabii..hayatın her devresinde malesef ya ailesi,ya evladınız ya da çevreniz bi şekilde sizi sıkıntıya sokabiliyor...sonuç böyle oluyor diye,evladımızı da,ana babamızı da,muhtaç durumdakileride hiç ama hiç düşünmeyelim o zaman....o da hiç olmuyor...malesef bu problemler her evde var:kahve:

[COLOR="Purple"]Canim sanirim soylemek istedigimi yanlis anladin. Muctah durumda olurlarsa [/COLOR]kesinlikle yardim ederim ama kendi parasini ogluna yedirdigine gore, onun borclarini kapattigina gore demek ki bunlarin paraya ihtiyaci yOk.

Kusura bakmasin hic kimse, bu durumda kesinlikle para veremem.
Ben calisip alin terimi dokuyum gecem gunduzum belli olmasin kendi yedirdigi yetmiyormus gibi benden aldigini da onun avucuna saysin.yasakkelime

Olmaz oyle sey.Kötü KazenKötü Kazen

şükürler olsunki hiç öyle bir beklentileri yok.aksine kayınvalidem tereyağımı,lorumu,sebzemi meyvemi reçelimi b öreğimi,yazın deepfrizelik olan herşeyimi hazırlar verir bana annem gibidir.

çok üzüldüm canım geçmiş olsun.....
ben pasif değilim,bir kez sölemeye çalıştım uygun bir dille,ama bana ne dese iyi dersiniz''ben çalışıp kazanıyorum dedi''bende bir daha bu konuda hiç bir şey sölemedim kendisine,,,,ama hakettiği gibi muamele görüyor bu konuda artık benden....şimdi hem para biriktirmeye,hem benim masraflarıma yetişmeye,hem de ailesine yetişmeye çalışıyor....çalışıp kazansın bakalım.....Kötü Kazen ne diyelim..........

tesekkür ederim canıma.s.bende bu konuyla ilgili cok konustum gelecegimizi düşün vs... ama anlamıyor.gecen bir daha gönderirsen giderim beni kaybedersin dedim sesini cıkarmadı:çok üzgünüm:ya kendimi sonradan kötü hissettim ferhunde gibi oldugumu düşündümKötü Kazenama ben haklıyım buna eminim

Kızlar sakın bana kızmayın haddim olmayarak şunuda hatırlatmak isterim bunca sene kocalarımızı yada bizleri büyüten hemde hiç bir maddiyat beklemeden yapan onlar değilmiydi ? Bu kadar katı olmayalım elbette edicez, yeri geldiğinde onlarda bize destek olacaklar tabiiki. Sizide çok iyi anlıyorum her şey dozunda olmalı diyorsunuz. Bizim durumumuzu da soracak olursanız ne benim ailemle nede eşimin ailesiyle sorun olmaz kimin ihtiyacı varsa birbirimizin yanındayız:1hug: çünkü biz aileyizz:nazar:

canım zor zamanlarında verilir ama herseyin bir adabı kuralı vardır bunlar resmen bizi kullanıyor.eşimde bencil davranıyor benim aileme gelince olmaz diyor kendi ailesine itiraz etmeden gönderiyor.Kötü Kazen

[B]
Kaynanamlar bız evlenecegımız zaman bile yol paralarını tum masrafları eşime ödettıler..bu yetmezmıs gıbı kendı takacakaları takıların bıle parasını esımden aldılar...buda yetmezmız gıbı bızım dugunumuzde durumumuz yok dıyen ınsanlar dugunumuzdn 1 ay sonra abısıne nısan yaptılar ve nısan masraflarını karsıladılar...ve ve buda yetmez abısı nısanı atar,abın nısanda cok borclandı yıprandı abıne para atsana derler...ee ben nasıl boyle bırseyde elımde olmadıgı halde gonderebılırm...bende kendılerıne okadar saygılıyım ama kaynımın nısanlısı soguk ne insana yaklasır ne adam gıbı sohbetı vardır,sinsi sinsi etrafını izler onun gibiler kıymetli olur ,iste bukadar borclu oldugumuzu bıldıgı halde hala daha para ister tamam hakkı olabılır ogludur ama oglununda kendıne gore bır yasantısı aılesı sorumlulukları var...zaten olsa oglundan önce ben gonderrım....evet haklısın baska seylerde yanımızdalar allaha sukur bır sorunumuz yok
kaynanam arar benı sııksık kayınbabamda iksiylede Allahım bozmasın çok iyi aramız..zaten para isteyen kişide kaynanam kayınbabama bu konuda hıc sahıt olmadım...
[/B]:nazar:ama bu para mevzusunda bilmiyorum ne gizem var...:1no2:

canım benim durum da senden farklı degil ceyizim mersinden mardine geldi teyzem annem kayın validem beraber geldik evimi yerleştirmeye kayınvalidem bizim durumumuz yok yanında getirdiklerinin masraflarını sen karsılarsın dedi ve benim üzerime yıktı masraflarıKötü Kazendügün günümde yanımda gelen sadece teyzemdi onun masrafını bile benden cıkardılarKötü Kazenbizim adetlerimizde kınayı kız tarafı yapar dediler onuda bize yıktılarKötü Kazencok uyanık biri kaynanam kaynımdan maddi talepleri olmaz bize yüklenirler sürekli bıktım artık ya.bebegimi düşürdüm o zaman bile gelmedi yanıma cok fesat bir insan varya biii anlatmaya kalksam yuh dersin:çok üzgünüm:

canım benim durum da senden farklı degil ceyizim mersinden mardine geldi teyzem annem kayın validem beraber geldik evimi yerleştirmeye kayınvalidem bizim durumumuz yok yanında getirdiklerinin masraflarını sen karsılarsın dedi ve benim üzerime yıktı masraflarıKötü Kazendügün günümde yanımda gelen sadece teyzemdi onun masrafını bile benden cıkardılarKötü Kazenbizim adetlerimizde kınayı kız tarafı yapar dediler onuda bize yıktılarKötü Kazencok uyanık biri kaynanam kaynımdan maddi talepleri olmaz bize yüklenirler sürekli bıktım artık ya.bebegimi düşürdüm o zaman bile gelmedi yanıma cok fesat bir insan varya biii anlatmaya kalksam yuh dersin:çok üzgünüm:

yine sabret diyeceğim:teselli:
anlattıklarından anladığım kadarıyla, benim gibi kaderine küs....şaka şaka:1hug:

aslında üç kuruş menfaatleniyim derken neler kaybettiklerini bilemiyecek kadar cahil insanlarmış..hele akrabağlık bağları,maneviyattan yoksun insanlarmış aldırmaaaaaa.

şu alıntı hikaye buna güzel bir örnek...aldırma ve de duymamazlıkdan gel...inan ancak o zaman arzularına kavuşursun.:1hug:

Aile, sağlam manevi temeller üzerine oturmalıdır. Maddi ve dünyevi çıkarlar üzerine atılan temellerin çürük olduğu eninde sonunda yokluğa, yıkılmaya, huzursuzluğa mahkum olacağı bilinmelidir. Manevi değerler üzerine kurulan ailelerin birlikteliği öteki dünyada da devam edecektir.
Bununla ilgili bir hikâye anlatılır; Günlerden bir gün kurbağaların yarışı varmış. Hedef çok yüksek bir kulenin tepesine çıkmakmış. Birçok kurbağa da arkadaşlarını seyretmek için toplanmış. Ve yarış başlamış. Hiçbir seyirci yarışçıların kulenin tepesine çıkacağına inanmıyormuş. Ve aralarında şöyle diyorlarmış;
- Zavallılar hiçbir zaman başaramayacaklar.
Yarışmaya başlayan kurbağalar kulenin tepesine ulaşmayacaklarına inanarak teker teker yarışı bırakmaya başlamışlar. İçlerinden sadece bir tanesi inat ve yılmadan kuleye tırmanmaya çalışıyormuş. Seyirciler bağırıyorlarmış:
-Zavallılar hiçbir zaman başaramayacaklar!
Ama kalan son kurbağa, büyük bir gayretle mücadele ederek kulenin tepesine çıkmayı başarmış. Diğerleri hayret içinde bu işi nasıl başardığını öğrenmek istemişler. Bir kurbağa ona yaklaşmış ve sormuş
- Bu işi nasıl başardın?
Ve o anda farkına varmışlar ki, kuleye çıkan kurbağa sağırmış.

tesekkür ederim canıma.s.bende bu konuyla ilgili cok konustum gelecegimizi düşün vs... ama anlamıyor.gecen bir daha gönderirsen giderim beni kaybedersin dedim sesini cıkarmadı:çok üzgünüm:ya kendimi sonradan kötü hissettim ferhunde gibi oldugumu düşündümKötü Kazenama ben haklıyım buna eminim

hiç kendini kötü hissetme ...artık ayrı bir ailesiniz sonuçta.....bu arada ben ferhundeye bayılırım...en sevdiğim karakter dizideki,,,,sırnaşık şey

yine sabret diyeceğim:teselli:
anlattıklarından anladığım kadarıyla, benim gibi kaderine küs....şaka şaka:1hug:

aslında üç kuruş menfaatleniyim derken neler kaybettiklerini bilemiyecek kadar cahil insanlarmış..hele akrabağlık bağları,maneviyattan yoksun insanlarmış aldırmaaaaaa.

şu alıntı hikaye buna güzel bir örnek...aldırma ve de duymamazlıkdan gel...inan ancak o zaman arzularına kavuşursun.:1hug:

Aile, sağlam manevi temeller üzerine oturmalıdır. Maddi ve dünyevi çıkarlar üzerine atılan temellerin çürük olduğu eninde sonunda yokluğa, yıkılmaya, huzursuzluğa mahkum olacağı bilinmelidir. Manevi değerler üzerine kurulan ailelerin birlikteliği öteki dünyada da devam edecektir.
Bununla ilgili bir hikâye anlatılır; Günlerden bir gün kurbağaların yarışı varmış. Hedef çok yüksek bir kulenin tepesine çıkmakmış. Birçok kurbağa da arkadaşlarını seyretmek için toplanmış. Ve yarış başlamış. Hiçbir seyirci yarışçıların kulenin tepesine çıkacağına inanmıyormuş. Ve aralarında şöyle diyorlarmış;
- Zavallılar hiçbir zaman başaramayacaklar.
Yarışmaya başlayan kurbağalar kulenin tepesine ulaşmayacaklarına inanarak teker teker yarışı bırakmaya başlamışlar. İçlerinden sadece bir tanesi inat ve yılmadan kuleye tırmanmaya çalışıyormuş. Seyirciler bağırıyorlarmış:
-Zavallılar hiçbir zaman başaramayacaklar!
Ama kalan son kurbağa, büyük bir gayretle mücadele ederek kulenin tepesine çıkmayı başarmış. Diğerleri hayret içinde bu işi nasıl başardığını öğrenmek istemişler. Bir kurbağa ona yaklaşmış ve sormuş
- Bu işi nasıl başardın?
Ve o anda farkına varmışlar ki, kuleye çıkan kurbağa sağırmış.

canım benim emegine ve o güzel yüregine saglık cok güzel bir hikaye tesekkür ederima.s.

hiç kendini kötü hissetme ...artık ayrı bir ailesiniz sonuçta.....bu arada ben ferhundeye bayılırım...en sevdiğim karakter dizideki,,,,sırnaşık şey

aslında bende ferhundeyi severim aslında yasadıklarının onu bu hale getirdigini anladıgım için üzülürümde durumuna ailede o sıcaklığı şevkati ve sevgiyi görseydi o kızcagız böyle kötülükler yaparak kendini tatmin etmezdi diye düşünüyorum yani herşeyin bir sebebi var iyiliğinde kötülüğünde yasananlardan dolayı oldugunun farkındayım canım sagol destegin içina.s.

canım zor zamanlarında verilir ama herseyin bir adabı kuralı vardır bunlar resmen bizi kullanıyor.eşimde bencil davranıyor benim aileme gelince olmaz diyor kendi ailesine itiraz etmeden gönderiyor.Kötü Kazen

Canım bu dediğine sonuna kadar katılıyorum, zor zamanlarda vermeyi kastetmiştim bende dediğiniz gibi sürekli olunca iş çığırından çıkar insanı kullanmaya çalışıyormuşlar gibi bir izlenim çıkar ortaya. Yerinde ve adabınca olunca sorun edilmez bence:1closedeyes:hepinizi öpüyorumŞeniz

Beklemiyor. Sıkışınca direk istiyor sonrada ödüyor. Ama geri dönüşü olmayan çok saçma masraflar yapmamıza da yardımcı oluyorlar. Aynı şey benim ailem içinde geçerli varsa sıkışana yardım ediliyor. Sonra hesap görülüyor.

vallahi ben eşimin ailesine değil onlar bana yapıyor desem daha iyi olur kendine aldığından bir tane bana alır çalışıyor olmama rağmen bana yakışacağı herşeyi alır yanıma elimi cebime attırmaz

merhaba arkadaşlar.Biz 10 senelik evliyiz .10senedir eşim annesi ve abisine para gönderiyor 2 tane çocuğum var çocuklarımıza ne bayramlık ne başka bişey hep gönderir bende artık dayanamıyorum gönderiyosun deyince kızılca kıyamet kopuyor bana ettiği hakartlerin haddi hesabı yok bi gönderdiğini resmi bişeyle yakalsam biliyorum yapacağımı hep diyorum allahım sabır ver demesi kolay ben dayanamıyorum artık banada bi akıl verirmisiniz napayım ben....

pink girlcüm yaa çk üzüldüm yazdıklarını okudum tek tek.kimi zaman evliliğinden bile pişman olmuşsun.anlayabiliyorum canım senisenağlama
ben de yeni evliyim.öyle sizin dediğiniz gibi para istemiyolar çok allahtan.zaten ben şimdilik çalışmıyorum, eşimin maaşıyla ancak geçiniyoruz araba kredimiz falan var.
ama düğünde bana hiçbişe yapmadılar desem yeridir.alınan altınlara kadar herşeyi eşim karşıladı.bi mobilya aldılar zahmet edip..ve beim en çok zoruma giden de düğün bile borca yapıldı ve ben iki günlük gelinken altınlarımın yarısını bozdurup düğün ve eşimin çektiği krediyi ödedim:bbo:
çok zoruma gitti çok gururruma dokundusenağlamagururumdan kimseye de anlatamadım.öyle üzülüyorum ki aklıma geldikçe hala gözlerim dolar:çok üzgünüm:
saolsun eşim yavaş yavaş alıyor.ama çok üzüldüm çoooookkkkkkkksenağlama
işin en kötüsü de herkese karşı herşeyi kendileri yapmış gibi davranmaları.annem sürekli bak ne güzel düğün yaptılar size diyortsenağlama
bilmiyolar ki benim altınlarla yapıldı herşeyy offf yaaaaa :eek:klava:

benim yaşadıklarımı çok güzel özetlemişsin arkadaşım ellerine ağzına sağlık

slm pink ben güllü

senin o dedigin olaylar ve arkadaslarin yazdiklari ne kadar normal geliyor bana bilemiyorum kizamiyorum artik gülüyorum cünki onlarin hepsini esimle 9 ay nisanladiktan sonra yasadigim dügünümü kendim yaptim gelinligimi kendim aldim ve annem bilmiyordu sonra para gitmeleri falan fistik ah ah neler neler

neyse bitmesz yazdikca

esdir meyin kendinisi kizlar o ailelerin para istemeleri bitmis nasil basladyisa öyle devam eder

allah yardimciniz olsun

bu erkekler acaba kadin parasi yemeden yapabilirlermi

merhaba arkadaşlar.Biz 10 senelik evliyiz .10senedir eşim annesi ve abisine para gönderiyor 2 tane çocuğum var çocuklarımıza ne bayramlık ne başka bişey hep gönderir bende artık dayanamıyorum gönderiyosun deyince kızılca kıyamet kopuyor bana ettiği hakartlerin haddi hesabı yok bi gönderdiğini resmi bişeyle yakalsam biliyorum yapacağımı hep diyorum allahım sabır ver demesi kolay ben dayanamıyorum artık banada bi akıl verirmisiniz napayım ben....

canım benim ya cok üzüldüm durumuna benim eşimde ailesine sürekli para gönderir ki bu topiçi arkadaşlarımla konuşarak rahatlamak için benimle aynı sorunu paylaşanlar için açtım ama senin durumun daha vahim canım arkadasım.benim eşim ailesine gönderir ama benim ihtiyaclarımı karsılar yani bugüne kadar hiç sıkıntı yaşatmadı bana anladıgım kadarıyla senin eşin sizin ihtiyaclarınızdan kısarak ailesine yardımcı oluyor çok üzücü bir olay allah yardımcın olsun arkadasıma.s.

canlarım hepinizle burada sıkıntılarımızı paylaştık herkes kendi düşüncesini dile getirdi hepinize gönülden teşekkür ediyoruma.s.a.s.a.s.bu çiçekler size allah hepimizin yardımcısı olsun.ben eşimle haftasonu konustum tekrar daha sabırlı davrandım ve dün kayınvalidem aradı para istedi yani daha dogrusu aylık maas gibi miktar belirlemiş bana şu kadar aylık göndereceksin dedi eşimde gönderemem bizimde sıkıntılarımız var a.s eger cok zor durumdaysanız gelin kışı bizde geçirin dediyerimsenibenanladım ki artık bir parcada olsa düzelme var :nazar::nazar::nazar:ya anlamıyorum bu ay içinde 2 defa tatile gitti yinede sıkıntımız var diyor o zaman kıracan bacagını oturacan evinde herkes tatil yapmayı bilir degil miKötü Kazenkocacıgımda en sonunda akıllandı anladı beni yok artık öyle her tlf olumlu cevap:dilcikar:

eşinin düzelmesine sevidim. bende de aynıları oldu. ama benim kayınpeder ve üvey kaynanamla. onlar misafir gibi geldi düğüne. herşeyi eşimle ben yptım. altınlarımı eşimle bozdurup borç ödedik ama buna mutluyum. çünkü bana diyebilecekleri yada isteyebilecekleri hiçbirşey yok. ben eşimle tüm sıkıntılarıma rağmen mutluyum. beraber yaptığımız için bugün kimse ben yaptım diyemeyeceği için (en azından benim yanımda) çok mutluyum. altınlarım olmasada olur yani. yalnız birşeyi çok iyi öğrenim evlilik sabır işi. sabredince birgün o evlilik çok güzel çok mutlu oluyor. çalışsakta bunu ben kazandım ben harcarım demeyin lütfen. çünkü ne kadar olursa olsun bu devirde eşlerimizin durumu bizden çookkk daha zor.... bence bu taraftanda bakın..

canlarım hepinizle burada sıkıntılarımızı paylaştık herkes kendi düşüncesini dile getirdi hepinize gönülden teşekkür ediyoruma.s.a.s.a.s.bu çiçekler size allah hepimizin yardımcısı olsun.ben eşimle haftasonu konustum tekrar daha sabırlı davrandım ve dün kayınvalidem aradı para istedi yani daha dogrusu aylık maas gibi miktar belirlemiş bana şu kadar aylık göndereceksin dedi eşimde gönderemem bizimde sıkıntılarımız var a.s eger cok zor durumdaysanız gelin kışı bizde geçirin dediyerimsenibenanladım ki artık bir parcada olsa düzelme var :nazar::nazar::nazar:ya anlamıyorum bu ay içinde 2 defa tatile gitti yinede sıkıntımız var diyor o zaman kıracan bacagını oturacan evinde herkes tatil yapmayı bilir degil miKötü Kazenkocacıgımda en sonunda akıllandı anladı beni yok artık öyle her tlf olumlu cevap:dilcikar:

sevindim düzeldiğine gözün aydın......:)).

X