kızlar eşinizin ailesi sizden maddi destek bekliyormu

eğer seni sarsmazsa ses çıkarma bence çünkü senin ailende birgün isteyebilir ama soruna cevap vereyım tabiki maddi anlamda destek beklediler benim ailem ve eşimin ailesi ekimizde olduğu sürece iki tarafada yardım ettik ama biz yardım göremedika.s.

ya abend eo dertten yaınıyorum valla ..bsie ilk evlilkigimisde hiç bir destekleri olmayan ailesi bisden şimdi maddi destek bekliyoya bende hiçç sevmiyorum bu konuyu bise beş kuruş vermeden gözümüzün önünd emilyarları yediler..

hemde nasıl sadece para istemek için arıyolar eşim ilk başlarda hep yolluyodu ama oda artık yollamıyo çünkü bizdede kalmadı artık ee anca bize yetıyo ben çok sinir oluyodum bu duruma eşimede söledim zaten oda farkında oldugu için yollamıyo artık çünkü bı seferde biz istedık oldugu halde bize yollamadılar damadına vermiş duydukki:kızgın: yani öle işte

Eşimin ailesi bizden "harçlık" istemediler hiçbir zaman.
Sadece onların gittikleri tatiller ve karadeniz turları sebebiyle sıkışık oldukları bir dönemde market alışverişlerini biz yaptık.
Görümcemin harçlığını, kıyafetini hiç eksik etmeyiz bir de.
Bunlar dışında bizden "harçlık" talepleri olmadı şimdiye kadar.
Ama kayınpederim benim olmadığım ortamlarda sürekli, arabamızı satıp parasının yarısını kendisine vermemiz gerektiğini söylüyor.
Bizim düğün zamanında kredi çekip, bize hiçbir şey almadığı halde kendi evini baştan aşağı tadilat yaptırmış, bütün eşyalarını yenilemişti kendisi de.
O sebeple "düğün borcu" ödüyormuş adamcağız yazııııık..
Arabanın yarı parası, ona olan bu borcumuzu kapatacakmış..
Hey güzel Allahım, sabır sabır sabır.......

arkadaşlar biz evlenirken eşimle kararlaştırdık ailelerimiz bize sadece hediye takmak isterlerse taktılıar onun dışında düğünü eşyayı falan biz hallettik o sıkıntıyı çektiği için eşim yardım konusunda istikrarlıydı ekstra sağlık durumları gibi konular dışında yardımda bulunmuyodu ancak kız kardeşi evlencek şimdi biraz ipin ucunu kaçırdı sanki babası gibi herşeyini üstlenmeye kalkıyor bu sırada benim bir bakışım yetiyo tabi oldu biz düğün yaparken kim vardı yanımızda çalışırken herkes evleneceğini düşünüp yatırım yapsaydı yada bizim gibi borçlansın dimi oh ne güzel gelin çalışıyorsa"eşyasını alsın düğünü yapsın ama kızlarımız çalışsada evlenince zorluk çekmesin herşeyi tam borçsuz evlensin zaten eşim bekarken sürekli yardım etmiş annesi bunu asla kabul etmesede anlayacagınız iş biz kadınlarda bitiyo ama kavga ile değil aynı şeyin bir gün bizede olabileceğini düşünüp tatlı dille halletmemiz gerekiyo hepimize kolay gelsin kızlar istedikten sonra üstesinden geliriz emin olsun

gecen gün kaynanam aradı bize harclık gönder diye benim sivri zeka esim 20 gr altın göndereyim bozdur harca diyor mantıgına bakarmısın.benim aileme gelince ki sagolsunlar o tarzda talepleri simdiye kadar olmadı ama gecen babam benim için kredi cekin dedi olmaz diyor:çok üzgünüm: kendi ailesine hayır diyemiyor benim aileme gelince kabul etmiyor hemde babam kendi ödeyecektisenağlamaben cekeyim diyorum kabul etmiyorsenağlama

canım kusura bakma ama ben böyle bir durumda ortalığı ayağ kaldırırım.
ne demek ya ben onun anasına babasına bakmak zorundamıyım,bide benim babam böyle bir şey istiycek kendisi geri ödüycek ve eşim buna karşı çıkacak,bende böyle bir durumda kesinlikle onun yardım etmesine müsade etmezdim.bu düpe düz enayilik olur
herhalde.bana böyle şeyler çok ters arkadaşlar.ben el kadar çocuğumu bırakıp işe gidiyorsam kimse kusura bakmıycak.herkez kazandığı maaşı kadar harcıycak.
ben karda kışta herkez mışıl,mışıl uyurken evinde ben bi damla çocuğumu uyandırıyorum
sabahın köründe evden çıkartıyorum.ay çok sinirlendim ben böyle insanlar beni deli ediyor.
canım sende eşinle konuş ve vermenin sonu olmadığını,onlara verdikçe 5 kuruş kenara atamıycağınızı ,sizinde ilerde çocuklarınızın için birşeyler kenarıya atmanız gerektiğini anlat arkadaşım.(bu arada kayınpederinin maaşı felan yokmu?
Kötü Kazen

yok canım ne desteği kendimiz bittik bi onlar kaldı
herkesin işi ayrı evi arı kayınvalidenin de 3 evi var kira geliyor
emekli maaşı var o bize destek versin

destek ne kelime biz bakıyoruz.ayda 3000 ytl masraflarını karşılıoz.iyisimi hiç açmiim:)

hepsinde aynı şey var canım...biz borç içinde kıvranıyoruz...ama eşim benden gizli neler çeviriyo..soruncada işime karışma diyor..maaş kartım bile bende değil...birsürü borcumuz var ama neden kime bilmiyorum...

ama eşinle kötü olmamak için üsteleyemiyorsun..naapalım...çünkü karakter yapısı çok garip eşimin..bir anda kimseyi tanımaz hale gelebiliyor..

aynen bende muzdaribim bu dertten bende evleneli daha 1 yıl olmadı altınlarımla araba aldık yetmeyince bankadan kredide çektik ayda 300 ytl e yakın kredi borcumuzda var düğün taksitlerini daha yeni bitirebildik hala eşim tarafıda bizden bekliyor eşim bana söylemeden veriyor sanırsam, kayınbaba emekli 2 evleri var biri kirada birinde oturuyorlar dükkanları var k.baba duruyor dükkanda daha bizden istiyorlar eşim garibimde yok demiyor

yok onların bizden maddi anlamada hiç bir istekleri yok
aksine sağolsunlar herzaman bize yardımcı olmak için uğraşirlar

pink ciğim bilmiyorum eviniz varmı?yoksa ev alalım diye tuttur kocana.Hem sen mal sahibi olursun hem onlara borcumuz var dersin.

canım ben de sinir oldum ya esim ewelsi gün kayınvalideme 750 ytl veriyor bugünde kayınpederim esime genep ara ver bana diyor yani birde yeni evliyiz bize de yazık adam sayısal yatırıp yiyor paraları ya bıktık artık bunlardan ne yapsan yaranılamıyorda Çok üzgünüm çoook

X