kızlar eşinizin ailesi sizden maddi destek bekliyormu

sadece ailesi olsa iyi,akrabaları bile....çok problem yapmasamda bu konuyu sıkılmaya başladım bende...ama şundan eminim eğer zor durumda olsaydık biz ,,kimse yardım etmezdi,,,şu zamana kadar hiç bir faydalarını görmedim çünkü,,,benim ailemden kimse bizden maddi yardım istemez...rahmetli babam eve her gittiğimde kızım bir sıkıntınız varmı???varsa söle derdi??halada annem der....sonuçta ihtiyacımız yok çok şükür ama sormaları bile yeterli,,,ama eşimin tarafından hiç böle bişey işitmedim,isterler sadece....ama benim ailemin ihtiyacı olsa eşim bu konuda hiç ayrım yapmaz . bunuda biliyorum....

Biz de evlendigimizde esimi Almanya'ya getirdim.Hemn 4 ay sonra telefon acip para istemislerdi bizden.Sonrada 9 yil bu istemelerin ardi arkasi kesilmedi.Hatta cogu zaman onlarin yüzünden telefonu acmaktan korkar olmustum vallahi.ama bir kac aydir istemiyorlar cok sükür.Kaynim calismaya basladida.

Azeri hadi gözün aydın inşallah diğer arkadaşlarda senin gibi rahata ereler..

bizmkilerın maddı durumlarıda kotu degıl.. kayınpeder yurtdışndan emeklı artı yıne calısıyor.. evde bır hanımı bıre 2 bekar cocugu var.. ev kendı evlerı ve ıstanbul gıbı buyuk bır sehırde yasamıyorlar... dugunumde bır ceyreklerı bıle olmadı.. dogum yaptım kayınvalıdem 1 aydır ıstanbulda kızında hala gelıp toruun görmedı..zateen kontoru yokmuş dıyede benı arayamamıstı dogumda....
ama unıversıtede okuyan oğullarına para istemeye gelınce çagrı atmasını bılıyorar..nişanlanacak kızına alış verıs yaparkende para istemesını bılıyorlar.. ben eşimden daha fazla maaş alıyorum...ve benım maas sadece kırayı karsılıyor dusunun.. ve her ay muntazaman isterler.
en acı yanıda ne bılyor msunuz?
ben dogumdayken eşimi arayıp para istemeleri.. benımkı dogum masraflarımı ailem karsıladı..ve daha bırkez agzmı açıp eşime yansıtmadım.. erkek gurur yapar ezılmesın karsımda dıye........... ammaaaaaa ben ezılıyorum anlayan yok..... offffffffffffff offffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

Hiç beklemediler. Çünkü durumları çok iyi. Ama evlenmeden önce her ay yardım edecez dediler.15 ay oldu tık yok...
Ama ihtiyaçları olsaydı yardım ederdi benim içinde sorun olmazdı.

yazılanları okudukça çok üzüldüm.. neler yaşanmış ve de yaşanıyor.. evlinince eğer eş kendi ailesni para gönderiyor ve kadında çalışıyorsa insanın zoruna gidiyor.b çünkü gönderilen para eşin parası değil sabah erkenden kalkan biz karda kışta çalışan biz ama bizim paramızı yiyen başkları. hele böyle bir durumda bizi yetiştirip büüüüyüten ailemize yardım edemiyorsak tam olarak insanın ici daha da bir yanıyor. böyle ciddi anlamda bir sıkıntı yaşamadım ama ufak tefek şeyler olduğunda bile hemen aklıma bu geliyor para sadece onun parası değil benim rızam olmak zorunda ya da bende gönderirim ailme sormam bile eşime o bana sormuyorsa.... yalnız yeni evlilerde bu konu daha hassas sanırım zamanla bütün her şey yerine oturur diye düşünüyorum eşlerimiz de bizi anlar aileleride ...

Hayır öyle bir beklentileri yok ama seninkinin ailesindede iş yokmuş canım,büyük büyük olsa şunu der bunlarda artık bir yuva kurdu.Varsa atın bir kenera,ev mi aalacaksının arabamı alacaksınız bir yatırım yapın demesini bilirlerdi.Hani şöyle mazlum olurlarda seninde için acır ama anlattığın kadarıyla mazumluk falanda yok.Sen çalışıyormsuun okumadım ama maddi durumunuz nasıl,etkiliyormu?eğerki sizde kıt kanaat geçiniyorsanız senin çalıştığında gidiyorsa,elinizde avucunuzda para kalmayıp,hastalıkta çıkarsa ne yaparız diye düşünüyorsanız ailesi hata yapıyor.Kocanın bazı şeyleri kısıtlaması lazım.Ev alıyoruz araba alıyoruz bizde sıkıntıdayız diyebirşeyler söylemsi gerek bence

canım benim inanki durumları kötü olsa yardım etsin zoruma gitmez ama evleri var 2. evi yaptırdılar yazın onun içinde bizden para cekip durdular.emekli maaşı var kayınbabamın ve ekstra gelirleride var.hala gözü bizim kazandıgımız parada.ben çalışıyorum evlendiğimin 4. günü işime başladım bencil degilim bazı insanlar calışsın getirsin der ben onu yapamıyorum yani eger gelecekle ilgili bir planımız olacaksa bunda benimde katkım olsun istiyorum ki bunun benim gelecegimden cok onların rahatı için olması zoruma gidiyor.durumumuz fena degil hatta yeni evli olmamıza ragmen iyi sayılırız ama birikimlerimiz haybeye gidiyor adamda azıcık gelecek endişesi yok:kızgın:sanki erkek olan benim bunların hepsi benim sorumlulugum gibi ben gelecegimizi düşünüyorum beyefendi bugünü ve ailesini düşünüyorsenağlama

sadece ailesi olsa iyi,akrabaları bile....çok problem yapmasamda bu konuyu sıkılmaya başladım bende...ama şundan eminim eğer zor durumda olsaydık biz ,,kimse yardım etmezdi,,,şu zamana kadar hiç bir faydalarını görmedim çünkü,,,benim ailemden kimse bizden maddi yardım istemez...rahmetli babam eve her gittiğimde kızım bir sıkıntınız varmı???varsa söle derdi??halada annem der....sonuçta ihtiyacımız yok çok şükür ama sormaları bile yeterli,,,ama eşimin tarafından hiç böle bişey işitmedim,isterler sadece....ama benim ailemin ihtiyacı olsa eşim bu konuda hiç ayrım yapmaz . bunuda biliyorum....

tatlım benim en çok zoruma gidende eşimin ayrım yapıyor olması kendi ailesine gelince tereddüt etmeden yardım ediyor benim ailem bugüne kadar talepleri olmadı ilk defa babam siz kredi çekin ben ödemelerini yapacam dedi ki gercekten zorda kalmasa benden böyle bir talebi olmaz onu bile kabul etmedi eşim:kızgın:simdi ben bundan sonra nasıl ailesine yardım etmesine göz yumayım bana düşüncenizi belirtirmisiniz arkadaslarım.

Biz de evlendigimizde esimi Almanya'ya getirdim.Hemn 4 ay sonra telefon acip para istemislerdi bizden.Sonrada 9 yil bu istemelerin ardi arkasi kesilmedi.Hatta cogu zaman onlarin yüzünden telefonu acmaktan korkar olmustum vallahi.ama bir kac aydir istemiyorlar cok sükür.Kaynim calismaya basladida.

azeri kızı bende senin gibiyim valla tlf acmaktan korkuyorum yine ne isteyecekler diye.benim kaynanam küçük miktarlarda arıyor aglıyor vs.. eşime hiç paramız yok evde bişey kalmadı diyor eşimde yarın gönderirim sen üzülme anne deyip kapatıyor tlf. büyük miktarlarda ise kayınbabama arattırıyor o zaten su kadar paraya ihtiyac var dediği anda olay bitmiştir beyefendi anında gönderiyor.:kızgın:

Yok direk istemiyorlar ama mesela bisey icin TR ye para gönderecegimiz zaman oldugundan daha fazla bi miktar söylüyorlar....

En basit örnek bu hafta kurban parasi gönderecez....
Onu bile oldugundan ne kadar fazla söylediler....Valla kendileri bilir, ben o niyetle gönderiyorum onlar naparsa yapsin....:dilcikar:

bizmkilerın maddı durumlarıda kotu degıl.. kayınpeder yurtdışndan emeklı artı yıne calısıyor.. evde bır hanımı bıre 2 bekar cocugu var.. ev kendı evlerı ve ıstanbul gıbı buyuk bır sehırde yasamıyorlar... dugunumde bır ceyreklerı bıle olmadı.. dogum yaptım kayınvalıdem 1 aydır ıstanbulda kızında hala gelıp toruun görmedı..zateen kontoru yokmuş dıyede benı arayamamıstı dogumda....
ama unıversıtede okuyan oğullarına para istemeye gelınce çagrı atmasını bılıyorar..nişanlanacak kızına alış verıs yaparkende para istemesını bılıyorlar.. ben eşimden daha fazla maaş alıyorum...ve benım maas sadece kırayı karsılıyor dusunun.. ve her ay muntazaman isterler.
en acı yanıda ne bılyor msunuz?
ben dogumdayken eşimi arayıp para istemeleri.. benımkı dogum masraflarımı ailem karsıladı..ve daha bırkez agzmı açıp eşime yansıtmadım.. erkek gurur yapar ezılmesın karsımda dıye........... ammaaaaaa ben ezılıyorum anlayan yok..... offffffffffffff offffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

canım senin durumunda benden kötüymüş valla sende iyi sabır varmıs ben olsam eşime herşeyi söylerim o ezilsin birazda ya hep bizmi ezilecegiz.zaten ailemle ilgili elime ufak bir koz gecsin ona hayatı zindan etmessem görür.zamanında araba almaya niyetlendik yeni evliydik evlendiğimizde 12.000 borcumuz vardı.onun için ailelerden biraz destek isteriz dedik arabayı pesin almak için çabaladık benim annem bütün altınlarımı veririm kızım merak etmeyin dedi.kayınbabamda ellerinde para oldugu halde 2.000 fark kalmıstı vermedi.o kadar parayı bulan 2.000 ide bulur deyip telefonu kapatmıs eşimin suratı asıldı tabi ben bişey olmaz ailen ne yapacaksın dedim aaahhhh şimdi olsaydı bu olay ben eşime hayatı zindan ederdim valla.Kötü Kazen

yazılanları okudukça çok üzüldüm.. neler yaşanmış ve de yaşanıyor.. evlinince eğer eş kendi ailesni para gönderiyor ve kadında çalışıyorsa insanın zoruna gidiyor.b çünkü gönderilen para eşin parası değil sabah erkenden kalkan biz karda kışta çalışan biz ama bizim paramızı yiyen başkları. hele böyle bir durumda bizi yetiştirip büüüüyüten ailemize yardım edemiyorsak tam olarak insanın ici daha da bir yanıyor. böyle ciddi anlamda bir sıkıntı yaşamadım ama ufak tefek şeyler olduğunda bile hemen aklıma bu geliyor para sadece onun parası değil benim rızam olmak zorunda ya da bende gönderirim ailme sormam bile eşime o bana sormuyorsa.... yalnız yeni evlilerde bu konu daha hassas sanırım zamanla bütün her şey yerine oturur diye düşünüyorum eşlerimiz de bizi anlar aileleride ...

ben onların bizi anlayacaklarını sanmıyorum canım belkide dediğin gibi ben yeni evli oldugum için abartıyor olabilirim ama zoruma gidiyor ne güzel demişsin karda kısta çalışan biz diye evet aynen öyle sadece onun maası girmiyor eve benimde emegim var o paranın içinde bencillik yapmasın ya:çok üzgünüm:

düne kadar her yere dağıttık durduk.. istemelerine imkan vermedik. evimizdeki uyduyu abisi gile hediye, benim babama 300 tl ye takım elbise, eşimin kuzenine kardeşine markalı kotlar, her gidişimde herkeze hediye, kardeşlerime hediye her bayram üstüne harçlık, bütün yiğen ve kardeşlerede böyle. felan filan gibi 5 yılda ikimizde iyi maaş alırken hiç birşeyin sahibi olamadık. Allah var arayıp para istemediler, taki kayınpederim hasta olana kadar o zamanda 4-5 milyar gitti. kısaca çocuğum olana kadar dünya para gitti ne oldu ne bitti niye gitti anlamadım.

şimdilerde heryere borç var. araba ve ev aldık :1rolleyes: artık bu bayram herkezi arabayla bir tur attırırız yeter. :eek:

1, 2 bilemedin 3 kereye hiç ses çıkarmam ama 4 , 5 , 6 olursa bu işte bi iş var deyip sömürüldüğümü düşünmeye başlarım açıkçası. Hele düğünümden sonra 3 kuruş için laf ederlerse hiç tahammül edemem herşey karşılıklı.

Kimse kimseden istemesin bence aile ve karı-koca arasına para girdimi işin boyutu değişir ve çirkinleşir.

şu an çalışmıyorum ama çalıştığım dönemde eşimin ailesi nasıl olsa ikiside çalışıyor gözüyle bakıyordu.hatta aldıkları beyaz eşya taksidini bile bize ödettirdiler kayınpeder demiş nasıl olsa ikiside çalışıyor şimdi ben çalışmadığım için kaynanamlara gidince masraf yaptırtmıyorlar ee nede osla oğullarının parası.kendini kullandırmak istedikten sonra çok kolay kullanıyorlar. tabiki zor zaman olur hastalık sağlık olur tabiki yardımlaşcaz. ona değil kullanılmaya karşıyım

tatlım benim en çok zoruma gidende eşimin ayrım yapıyor olması kendi ailesine gelince tereddüt etmeden yardım ediyor benim ailem bugüne kadar talepleri olmadı ilk defa babam siz kredi çekin ben ödemelerini yapacam dedi ki gercekten zorda kalmasa benden böyle bir talebi olmaz onu bile kabul etmedi eşim:kızgın:simdi ben bundan sonra nasıl ailesine yardım etmesine göz yumayım bana düşüncenizi belirtirmisiniz arkadaslarım.

senin ailene karşı ayrım yapıyorsa sen kızmakta çok haklısın...benim eşimde ayrım yapsaydı bende çok kızardım....halklısın çok bence....
ben kullanıldığımızı hissediyorum bazen....en çokta bu üzüyor beni.....oğlum ameliyat oldu,bende yalnızım burda eşim yok yurtdışında,ameliyat döneminde yanımda birilerine ihtiyacım vardı....kayınvalidem evde günü olduğu için gelmedi,,,annem tek başına 60 yaşında kadın kalktı bursadan geldi,,,düşünün benim onlara ihtiyacım olduğunda ortada yoklar ama para lazım olduğunda ayrılmazlar etrafımızdan günde kaç defa ararlar bi bilseniz.....bende sadece benim başıma geldiğini düşünürdüm ...ama bir çok evlilikte yaşanıyormuş bu....

Talep ettiler etmezler mi ama ben hic orali olmadim, onlar sefasini surecek ben cefasini cekecegim. Herkes ayagini yorganina gore uzatirsa sorun kalmaz, sanirim !

bekliyor mu ne demek ..eşim de kaynım da{bizim kadar olmasa da}anne ve babasının maddi bütün ihtiyaçlarını ölene kadar karşıladılar...bir de onların hatırına bir müddet görümceme de desrek oldular...bence de aşırıya kaçmadığı sürece olabilir...düşünün kızlar...iki tane evladınız var..ne çok seviyorsunuzdur onları...istemezmisiniz ileride yavrularınızın birbirine destek olmasını...peki herşeyden,ananızdan,babanızdan,eşinizden daha çok sevdiğiniz...hayatınızı adadığınız yavrunuzun,yaşlanıncı size biraz da olsa olabiliyorsa şayet,destek olmasını.... evlendireceksiniz...evladınız size hadi oradan,benim artık bir evim ve yeni bir yaşamım var diyecek !!!..eminim o uykusuz gecelerinizi,canınızı bile verebileceğiniz o minicik yürekleri hatırlıyacaksınız...belki de varlığınız bile istenmeyecek...bazıları gibi karşınızda biriler en iyi kaynana ölü kaynanadır diyecek:bbo:

X