kızlar eşinizin ailesi sizden maddi destek bekliyormu

kızlar bı anlatsam bana delı dersınız zinet alıyolar borcla ve sonra onları satıyolar ve borcu bana kalıyo nasıl bır anne babadır bunlar ve durumları ıyı para tutmuyolar dügünde kuaför paramı bile takılan paralardan verdım bu kadarıda olmaz yaaa ve tek erkek cocugu eşim hiç bir hazırlık yapmamışlar hala dügün borcu ödüyoruz hiç bir emeklerı yok hatta kösteklerı var

benimde dügünümde kuaförümün parasını kendisi verdi ama yanında getireceklerin sana ait demz mi ben zaten evin tek kızıyım annem teyzen yanında gelsin dedi kınamda ve dügünümde teyzemin kuaför parasını bana ödettiler.eşime evlendikten sonra anlattım bana neden o zaman söylemedin ben hallederdim dedi sorun degil o para beni ve ailemi zengin etmez ama sizin serefinizdir buda dedimKötü Kazen

karsilikli verip alinirsa sen sIKISTIGINDA sana onlar sIKISTIGINDA SIZ YARDIM ETSENIZ INSANA KOYMAZ AMA HEP SIZDEN BEKLENIRSE TABIKI HIC hos olmaz onlara para verdiginizde siz sikinti cekiyorsaniz bunu kirmadan beyini tatli dillilikle dile getirirsin cektigin sikintilari

ya su anda aglamaktan zor yazıyorum valla o kadar üzgünüm ki artık oda gözümde yok ailesinide kendisini de istemiyorum bıktım artık ya senağlamabenim aileme gelince bin dereden su getiriyor kendi ailesinde ise akan sular duruyor.evlilik bu mudur arkadasım bilen bana söylesin allah için.

bi tek bizdemi var diyodum düğünde takılan alın para takı vs. hiç biri verilmedi üztüne takılan bilesikler 2 ay sona geri istendi daha 3 aylık evliyim söleyin ben napayım

ya su anda aglamaktan zor yazıyorum valla o kadar üzgünüm ki artık oda gözümde yok ailesinide kendisini de istemiyorum bıktım artık ya senağlamabenim aileme gelince bin dereden su getiriyor kendi ailesinde ise akan sular duruyor.evlilik bu mudur arkadasım bilen bana söylesin allah için.

NEDEN YA BANA ANLATABİLİRSİN

canım valla tavızın koy sızde bır aılesınız artık coluk cocuk yarın buyucek sizinde birikime ıhtıyacın olacak

bi tek bizdemi var diyodum düğünde takılan alın para takı vs. hiç biri verilmedi üztüne takılan bilesikler 2 ay sona geri istendi daha 3 aylık evliyim söleyin ben napayım

benimde dügünde takılan paradan bir kısmını aldı ama altınlarıma dokunmadı allah var.

NEDEN YA BANA ANLATABİLİRSİN

canım sen yeni geldin sanırım konuya vakıf degilsin.esimin ailesinin sürekli bizden maddi talepte bulunması ve eşimin itirazsız bu talepleri karsılaması benim aileme gelince ki bu bir sefer oldu babam kredi çekin ben ödemelerini yapacam dedi kabul etmedi esim benim kredi çekmeme de engel oluyorsenağlama

ayy beklemez olurlarmı,aç kurtlar gibi hemde,bi faydalarını görmedik,gölge etmeselerdi bari..
en sinir olduğum konu.kimse kimseden bişey beklemesin..

ya arada bir isteseler sorun yok sürekli ve geri dönüşümü olmayan istekler bunlar.insana emri vaki yapıyorlar resmen bende bir faydalarını göremedim valla ama kocamda iş yok.ya en sinir oldugumda ben sitem ettiğim zaman agzını acıp bir yorum yapmıyor yani istediğin kadar konus ben yapacagımı yine yaparım havasındaKötü KazenKötü Kazen

düğünde takılanlar ve bilezikler sana aittir istenmez.tabikide verilmez.ama maddi yardım çok normal.sen onlara ne kadar verirsen allahta sana okadar verir.bizde eşimin ailesine yardım ediyoruz.ilk evlendiğim zamanlar çok zoruma gidiyordu.tartışıyorduk.baktım biz onlara destek oldukça kazancımız daha çok arttı.sonuçta onlarda anne baba evladından bişeyler bekler değilmi.şimdi 15 yıllık evliyim 14 yaşında kızım var ileride onun bana maddi manevi sırt çevirmesini düşünemiyorum bile.

eşimin veya benim ailemin paraya ihtiyaçları olursa elimden geldiği kadar yardım ederim onlarda bize ederler.
ama biz borç alır borç veririz.a tabi zor durumda olurlarsa karşılıksız olarak her iki aileyede yardım ederiz ama senin ailen benim ailem olmaz olamaz çünkü biz bir aileyiz onun ailesi benim benim ailem onunda ailesi önce bu kabullenmeli bence.

gerçekten hiç hoş şeyler değil bunlar... senin ailenin ihtiyacı olduğunda onlarada yardım etmeli..
Allahım sana binlerce kez şükürler olsun eşim o konularda çok düşüncelidir..
ayrım yapmaz kesinlikle.. yarın kardeşinin doğum günü ayakkabı istiyordu
ben ayakkabı aldım. anneminde ayakkabıları eskimişti annemede alıverdim..
akşam eşime söylediğimde iyi etmişsin getir bakıym dedi...
Allahım hepinize nasip eder inşallah..

Eşimin ailesi maddi açıdan bize destek olmaları gerekırken fazlası ile bizden istiyorlar.Yeni ewli olduğumuz için fazlası ile borç içindeyiz.Onlarda ise eşimin diğer kardeşi çalışıyor,babasının emeklı maaşı var ,kırasını aldıkları bır ev daha var...Buna karşın babası faturalarını eşime ödetmek istiyor yetmezmiş gibi arabası ıle bizi kısa bir mesafeye goturse bile benzin parasını istiyorrrr.Utanmasa oturduğumuz evdende kira isteyecek.Beterin beteri var kızlarrrr...

düğünde takılanlar ve bilezikler sana aittir istenmez.tabikide verilmez.ama maddi yardım çok normal.sen onlara ne kadar verirsen allahta sana okadar verir.bizde eşimin ailesine yardım ediyoruz.ilk evlendiğim zamanlar çok zoruma gidiyordu.tartışıyorduk.baktım biz onlara destek oldukça kazancımız daha çok arttı.sonuçta onlarda anne baba evladından bişeyler bekler değilmi.şimdi 15 yıllık evliyim 14 yaşında kızım var ileride onun bana maddi manevi sırt çevirmesini düşünemiyorum bile.

canım benden yasca daha büyük ve daha olgunsun evlilik konusunda da benden kıdemlisin sana saygısızlık etmek istemem ama ben kazancımızın arttıgına inanmıyorum mhı gercekten kayınbabamın geliri olmaz o zaman yapsın ailesidir karısmam ama benim kayınbabamın geliri var 2 evi var ve emekli maası var benden daha yardım istiyor sence vicdanmı bu:uhm:ve ablacıgım tüm bunlara ragmen eger ben haksızsam bu konuya burada son noktayı koyarımsenağlama

ya evlendiğimizden beri sürekli bizden maddi talepleri oluyor :kızgın: artık sıkıldım bu durumdanKötü Kazen eşim itiraz etmeden hemen gönderiyor elinde ne varsa ailesidir tabiki ihtiyacları oldugu zaman yardımcı olmalı ama sürekliliği beni üzmeye başladı:çok üzgünüm:bu sebepten birbirimizi kırmaya basladıksenağlama bana akıl verin yada benimle aynı sorunu yasayanlar paylaşsınlar lütfensenağlama

seni cok iyi anliyorum canim zira bende aayni seyleri yasadim belki hala da yasiyor olacaktim ama beni para vermek degil verdigimin inkar edilmesi yikti :1no2: bende artik dur dedim hem o zaman cocugumuz yoktu ve ayni evi paylasiyorduk simdi ise hem cocugum var hemde sorumluluklarim onlar bana versin artik bence sende esini kirmadan bunu anlatmaya calis herks kendi ayaginin uzerinde dursn dimi ama

eşimin veya benim ailemin paraya ihtiyaçları olursa elimden geldiği kadar yardım ederim onlarda bize ederler.
ama biz borç alır borç veririz.a tabi zor durumda olurlarsa karşılıksız olarak her iki aileyede yardım ederiz ama senin ailen benim ailem olmaz olamaz çünkü biz bir aileyiz onun ailesi benim benim ailem onunda ailesi önce bu kabullenmeli bence.

bizde eşim ailesine borç diye vermiyor parayı ve senin ailen benim ailem diye ayrım yapıyorsenağlamaben cok üzgünüm ya burada böyle derdimi anlatıyorum ama beni yalnıs anlamayın lütfen yemin ederim önceden ses etmezdim ama ben ses çıkarmadıkca iyice üstüme bindiler sıkıldım artık önceden en azından söylerdi ben aileme su kadar gönderecem bu ay diye ama artık sormuyorda su kadar gönderiyorum size diyor annesine.benim ailem isteyince ki bizden talepleri sadece sizin adınıza kredi cekelim oldu onu bile red ettisenağlama

seni cok iyi anliyorum canim zira bende aayni seyleri yasadim belki hala da yasiyor olacaktim ama beni para vermek degil verdigimin inkar edilmesi yikti :1no2: bende artik dur dedim hem o zaman cocugumuz yoktu ve ayni evi paylasiyorduk simdi ise hem cocugum var hemde sorumluluklarim onlar bana versin artik bence sende esini kirmadan bunu anlatmaya calis herks kendi ayaginin uzerinde dursn dimi ama

canım benim anlamıyor anlatamıyorum ben neden evlendim bu adamla yaaaaaaasenağlamasenağlamasenağlama

gerçekten hiç hoş şeyler değil bunlar... senin ailenin ihtiyacı olduğunda onlarada yardım etmeli..
Allahım sana binlerce kez şükürler olsun eşim o konularda çok düşüncelidir..
ayrım yapmaz kesinlikle.. yarın kardeşinin doğum günü ayakkabı istiyordu
ben ayakkabı aldım. anneminde ayakkabıları eskimişti annemede alıverdim..
akşam eşime söylediğimde iyi etmişsin getir bakıym dedi...
Allahım hepinize nasip eder inşallah..

allahım bozmasın canım benim eşimde senin eşin gibi davransa hiç gözüme gelmez yaptıkları gönderdikleri ama öyle degil iştesenağlama

Hayır öyle bir beklentileri yok ama seninkinin ailesindede iş yokmuş canım,büyük büyük olsa şunu der bunlarda artık bir yuva kurdu.Varsa atın bir kenera,ev mi aalacaksının arabamı alacaksınız bir yatırım yapın demesini bilirlerdi.Hani şöyle mazlum olurlarda seninde için acır ama anlattığın kadarıyla mazumluk falanda yok.Sen çalışıyormsuun okumadım ama maddi durumunuz nasıl,etkiliyormu?eğerki sizde kıt kanaat geçiniyorsanız senin çalıştığında gidiyorsa,elinizde avucunuzda para kalmayıp,hastalıkta çıkarsa ne yaparız diye düşünüyorsanız ailesi hata yapıyor.Kocanın bazı şeyleri kısıtlaması lazım.Ev alıyoruz araba alıyoruz bizde sıkıntıdayız diyebirşeyler söylemsi gerek bence

X