Kızlar bana da yol gosterin

Ben çok rahat ve asla pimpirikli olmayan bir anneyimdir
Ama bakın o yaşta çocuğu değil evde odada yalnız bırakmadım asla yemin ediyorum
Bırakılır mı ya
Hangi akla hizmet
Evde olabilecekleri geçtim
Hadi size bir şey oldu siz dönemediniz ayy düşünemiyorum
Ailemde kv istemiyor demişsiniz
Aileniz biliyor mu bebekleri evde yalnız bıraktığınızi
Olsun kizim sen bebeklere yalnız bırak kaynana gelmesin yeter ki mi diyorlar
Bence olay şu kaynana size çoğu yerde bence haklı söyleniyor çünkü Bakın olaylara bakış açınız nasıl kötü yani yüzde yüz tehlike içeren bir davranışı hem yapıp hem savunuyorsunuz
Çocukların bakımında da bence sayısız hatanız var haliyle kadında durmuyor bu da Hoşunuza gitmiyor
Naparsaniz yapında Allah rızası için o çocukları evde yalnız bırakmayın bakın birini de bırakmayın ikisini birden alın ya da az yiyin servis tutun ay veya bir komşu ile 3 e 5 e anlaşın kendi çocuklarıyla götürüp getirsin ama lütfen evde bırakmayın Allah korumuş resmen

ay bilmiyorum inanmak istiyorum çünkü o bebeklerin evde yalnız kaldığını hayal dahi etmek istemiyorum ağlıcam okuduğumdan beri
Bence fikri değişmedi
Sence bu konuda kv ona neler neler dememiş mıdır? O sadece burda linç başlayacağını anladı ondan taraf olan kimse yok ve olmayacak onu da anladı birazdan da konuyu kapattırmak zaten
Bu tarz insanlar her şeyi ben bilirim deyip burnunun dikine gider eğitime tavsiyeye eleştiriye daima kapalıdır değişmez

ay bilmiyorum inanmak istiyorum çünkü o bebeklerin evde yalnız kaldığını hayal dahi etmek istemiyorum ağlıcam okuduğumdan beri
Yok ya sosyal hizmetleri görünce ben bunlara tamam diyeyim de kapıma ekip dayanmasın dedi. Çocukları yalnız bırakmamayı akıl edemeyecek kadın şurda 10 dakikada ikna olur mu?

Allah o çocuklara yardım etsin o zaman ne diyeyim çok üzgünüm

Yok ya sosyal hizmetleri görünce ben bunlara tamam diyeyim de kapıma ekip dayanmasın dedi. Çocukları yalnız bırakmamayı akıl edemeyecek kadın şurda 10 dakikada ikna olur mu?
Çok iyi niyetli yaklaştım ya doğru diyorsunuz. bunu kendi akıl edemeyecek mi yani koskoca kadın biz yazmadan önce

Bir korku filmi senaryosu okudum , kalbim fırlayacak yerinden. 1 ve 2 yaşındaki bebekleri evde tek başına nasıl bırakabiliyorsunuz?
Kayınvalide ile anlaşamıyorsanız okula giden çocuklar için bakıcı tutun götürüp getirsin.

Evden çıkarken boğulma, yangın, deprem, düşme kazalar hiç aklınıza gelmiyor mu?

Ben bebeğimi 5 dakika gözmün önünden ayırmıyorum, hatta yanındayken de aklımda sürekli acil , afet durum planları yapıyorum.

Çıldırdım okuyunca. O bebekler ağlamaktan ne hale gelip geri uyuyorlar belki de. Elimde fırsat olsa da şikayet etsem cidden
Geçen sene bir komşu beş yaşındaki oğlunu tıpkı böyle eve kilitleyip diğerlerini okula götürmüş. Bi anda apartmanda çığlık kıyamet çocuk kapıları vuruyor avaz avaz anne diye ağlıyor kapıya gittik kilitli de...açılsa çocuğu alıp sakinleştiricez bari korkmasın. Aklım çıkmıştı. Komşular aramış anne açmamış da.. tahmin etti muhtemelen. Ben aradım açtı. O bağırtıların hala kulağımızda der komşular. Rezil etmiştim. Nasıl sorumsuzluktur bu ya. Hala o çocuğun sesi aklıma geldikçe içim titrer

3 Yasina girmek uzere olan ve 11 aylik iki bebegim var. Ikinciyi dogurmaya giderken suyum sakir sakir akarken, once gidip buyugu anneme biraktik biz, bundan daha acil durum var mi elbette var ama dogum telasimda dahi aklimda buyugumu nasil olur da once guvene alirim diye senaryolar kurdum tum hamileligim boyunca. Dogumhaneye alinirken annemle telefondaydim, buyuk yemegini yedi mi uykusunu tamamladi mi diye.

Anlayamadigim sey su, madem yardım alabileceginiz kimseniz yok, ikiz cocuk buyutmus bir kadin olarak yani ne kadar zorladiklarini bile bile nasil 3.ve 4.cocuga cesaret edebildiniz?

Esiniz olacak adam nerede? Ise giderken cocuklari o gotursun okuluna?

Şöyle söyleyim size arkadaşımı küçükken annesi bırakıp gidermiş uyuyo nasılsa diye, çocuk uyanmış evde yangın çıkarmış. Annesi de kapıyı kitlemiş üstüne hırsız girmesin diye kapıyı da açamamışlar. Allahtan ev giriş kattaymış camı kırarak komşular çıkarmış. Olmaz olmaz demeyin haberlerde neler duyuyoruz. Uyur boğazına tükürük kaçar çıkaramaz bir bakmışsınız iş işten geçmiş. Allah korusun yazması bile çok kötü. Bir tanıdığımın beş çocuğu var çocukları bebek arabasına dolduruyo getirip götürüyor üstelik en büyüğü altı yaşında.

Keske boyle seylerin ehliyeti ya da yaptirimi olsa
Kadin fazladan ruj almis gibi odaya koyup gidiyor
Keske gerçekten herkes üremese diyeceğim de bilmiyorum acımasızlık mi olacak ? O yavruların ne suçu var da bunları yaşıyorlar günah ya insan üzülüyor ve biliyor musunuz muhtemelen daha doğuracak ben o vibe i aldim belli yani
Ama tabii çocuk büyütmek var çocuk büyütmek var 1 yasinda 2 yasinda evde yalnız birakmaya alistirdigin çocuğa 4 yaşına geldiğinde hiç bir şey yapmazsın. Çünkü o hayatta kalma savaşına alışır zaten kendi yer ackalmamak icin kendi giyer usumemek icin böyle olunca da mütemadiyen dogurursun bunun ne zorluğu olabilir de di mi

Ben cocukları tek başına bırakıp ömür boyu vicdan azabı çekeceğime delirmeyi tercih ederim. Sonra başınızı çok duvarlara vurursunuz. Anlık kazalarla ölen sakat kalan çocukların Allahı yok mu ? Allah size emanet etmiş. Diyorsunuz ki kaynanaya katlanamıyorum, ama çocukları kaderine terkedip katlanmalarını bekliyorsunuz

Yaratan tevekkül demiş. Önce tedbirini al snr Allah'a güven. Peygamberimiz sav tövbe haşa Allah'a güvenmiyormuydu da hicret ederken o kadar güvenlik önlemi aldı? Siz önlem almakla sorumlusunuz. 1-2 yaşındaki çocuk evde tek bırakılmaz. Ben karşıdaki fırına ekmek almaya giderken, ki çocuklarım sizinkilerden büyük, komşumun kapısını çalıyorum mukayyet ol diye. Başka çözüm bulmak zorundasınız. Çocuklar evde tek bırakılmaz

Deprem olsa doğalgaz patlasa nefes borularına o an tükürük kaçsa kussa evde kimse yokken Allah korusun.nasil bu kadar rahatsiniz ya.Oglum uyurken bir kez bile çöp atmaya cikmamisimdir.evde bırakmayın yavruları ikizlere servis tutun

Dedim ya cagiricam babannelerini ben sadece dışarıdan bir göz bana yardomci olsun istedim sonuçta

Pekii yolda giderken size araba çarpsa dusup kafanızı vursaniz ya da başka bisry olsa o bebekler evde tek başlarına yazık günah be

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…