Kızlar bana da yol gosterin

Dedim ya cagiricam babannelerini ben sadece dışarıdan bir göz bana yardomci olsun istedim sonuçta
Hanimefendi esiniz nerede? Size cok yukleniliyor hakli olarak ama kocaniz olacak adama hic dediniz mi bana yardimci ol diye? Kaynanayla derdiniz yok sizin, sizin derdiniz kocanizin umursamazligi.

Hepinize teşekkür ederim ilginiz için dediginiz gibi alttan alıp biraz daha kayınvalidem idare edicem çocuklarım büyüyunceye kadar belki ayrı eve çıkarız o zaman zarfında herkes kendi evinde olursa benim icinde biraz daha kolay olur isler inşallah
Cidden kayınvalideye ihtiyacınız var,bunu nasıl bu kadar görmezden gelebildiniz.
Çocukların başına bir şey gelse keşke kayınvalideyle otursaydım dersiniz.

Bebekker evde bırakılır mı Allah aşkına sacmalamayin. Sabah giydirin sikica arabaya koyun götürün hem hava almış olurlar. Yeri geldi bebek arabasıdyla yeri geldi kanguruyla götürdüm küçük oğlumu abisini okula götürüp getirirken. O bebekler evde bırakılır mi mantıklı mı sizce

Bizi bir yaratan var ve ben önce ona güveniyorum yaşamadan yargılamak en kolayı bende başıma gelmese bırakmam derim bazı şartlar bunu gerektiriyor demekki delirip kayinvalide ile olacağıma cucumu yerde uyutup gidiyorum bu aymazliksa öyle olsun caniniz sağ olsun
başımıza geliyor arkadaşım eleştirenlerin hepsinin çocuğu var. başımıza geliyor ki eleştiriyoruz. ayrıca yaradan korur diye sıyrılma o yaradan o çocuğu sana emanet etti. oturup bu kadar kişinin kınadığı şeyde demek ki yanlış yapmışım diyeceğine bizim canımızın sağlığını düşünmekten önce kendi çocuklarının canının sağlığını düşün

Patır patır dört çocuk yaparsanız ya bakıcı tutacaksınız -kaynana evinde oturduğunuza göre öyle bi maddi imkan da yok- ya da aileden birinin ağız kokusunu çekip yardım alacaksınız. Eşi de yardımcı olamaz adam sabahtan akşama mesai yapıyordur ne ara okula çocuk götürecek. İnsan yemek yaparken bile plan yapar ya dört çocuğu yaparken sıfır plan sıfır düşünce.

1 ve 2 yaşında bebekleri evde yalnız nasıl bırakıyorsunuz yahu, şaka mısınız siz? Bir de birini yanınızda götürüyormuşsunuz, diğeri yine evde yalnız. Uyanınca ne oluyor? Ağlayıp ağlayıp susuyorlardır herhalde. Bakamayacağınız çocuğu ne diye yaparsınız anlamam.
Küçük çocuk bunlar ya bebek. Uyansa ne olacak, bunun penceresi var, başka şeyler olabilir Allah korusun. Zaten çocuğa o korku yeter. Bakabilecekleri kadar dogursalar olmuyor, böyle annelik olmaz !

Kızlar ben ailemden uzakta yaşıyorum eşimde öyle burda sadece onun kardeşi var ve onunla da ben konuşmuyorum fakat eşim görüşüyor kayınvalidem de onlarla çok samimi değil her buraya geldiginde 3 ay kaliyorsa hep benim yanimdafir ve diğer çocuğuna misafir gibi gider akşama yakın gider ertesi gün oglede gelir sorsan bizi hiç ayirmaz biz bütün eksigimizi kendimiz gördük onun herşeyini kendileri yaptılar sonra konu açılınca biz onun evinde durdurdugikuz için bizim hiçbir söz hakkimiz yok kafasina göre herkesi çağırır ebana da sadece bilgi veriyor tartistigimizfa da ben sana herşeyi sorarak yapıyorum diyor eşimle kavga ettiğimizde bir bakıyorum yanımızda ve ben kendimi ona dert anlatırken buluyorum işine gelmezse beni her fırsatta kovuyor en son yine eşimle kendi ailen yüzünden tartıştım bu sefer yine kovdu bende babamı aradım baba evine döndüm fazla uzatmayayım peşimden beni iknaya geldiler sonra ikna oldum ev bulucak tasinicaz annesi bizimle kalmamak sartiyla ama o hala eşimi sıkıştırıyor kışın gelmek istiyor ama ben istemiyorum eşinin yardıma ihtiyacı var diye zorluyor bugarada ikizlerim var 1 başlayacak ve 2 ve 1 yaşında da küçük çocuklarım var tek başına onlara bakarım okula götürürüm diyorum küçükler evde kalir diyorum bakamazsin yapamazsın diyorlar ne yapmalıyım kendi ailem
kesinlikle kayinvalidemi de istemiyor
Ben 10 sene aile apartmanında oturdum … eltim kaynanam … çok iyi anlıyorum seni açıkcası biz ne zaman uzağa taşındık aslında eşimle mutşuymuşum bir sorunum olmadığını öğrendim evimin huzuru vardı … kesinlikle ayrı yaşa derim çünkü müdahale ya da göz önünde olmak laçkalaştırıyor ilişkiyi bu sefer ağzına geleni söylüyorlar belli süreden sonra … ailesiyle eşim görüşür gider çocukla da gider ama ben gitmiyorum sürekli inan evliliğim yoluna girdi diyebilirim

Ben gezmeye gitmiyorum gittiğim yolda beş dk birşey yardım istedim yargilayin demedim kimseyle konuşmuyorum bile mecbur olduğum için birakiyorum

Ne mecburiyeti? Madem cocuklari yaptiniz ona göre davranacaksiniz. Alacaksiniz ikiz bebek arabayi bebekler uyuyorsa tulum giydirip bebek arabaya yatirip götüreceksiniz. Madem sadece 5 dakikalik yol. Hic mi haber okumuyorsunuz, öyle evde "5 dakikalik evde birakilip" camdan düseni mi dersin, yanginda ölenler mi dersin. Bir mecburiyet yok, rahatlik var. Konuda akli basinda bir yetiskin görmedim.

Sizin kayınvalidenize ya da annenize her hangi bir 3. Şahısa ihtiyacınız var. 4 tane çocuk tek başınıza . İnş o kayınvalideniz bebekleriniz evde gerçekten yalnız başında kalacak yaşa gelene kadar sizinle oturur. Amin

2 sene onceki sel felaketinde 10 yaslarindaki 2 cocugunu evde birakip bakkala giden anne sizden daha duyarliydi ama ne oldu? Cocuklarin oldugu bina sel felaketinde yikildi, cocuklar öldü, anne disarda oldugu icin sağ kaldi.

Bu kadarcik sure dediginizde olmustu o gun olanlarda...
2020 yılında İzmir depremini yaşadık,kızımla birbirimize sarılıp dua etmiştik.O güne kadar zaten hiç yalnız bırakmamıştım,ondan sonra hiç bırakamadım.Kızım 14 yaşında bu arada.Düşünüyorum da çocuk evde yalnız olsa ne yapardı?2-3 yaşındayken odada bile tek bırakamazdım çocuk bu ne yapcağı belli mi olur

2020 yılında İzmir depremini yaşadık,kızımla birbirimize sarılıp dua etmiştik.O güne kadar zaten hiç yalnız bırakmamıştım,ondan sonra hiç bırakamadım.Kızım 14 yaşında bu arada.Düşünüyorum da çocuk evde yalnız olsa ne yapardı?2-3 yaşındayken odada bile tek bırakamazdım çocuk bu ne yapcağı belli mi olur
Cok gecmis olsun size de💕 ben anlayamiyorum, bir cesit dusunce yoksunlugu sanirim bu, yani sonuclari tartamamakla alakali herhalde.

X