Kız kardeşim

Bir tek siz mi 30lu yaşlardasınız Allah aşkına 15 sene önce tuşlu telefonlarla ne yaygınlığı ne fotosu videosu. Vardı, yoktu demiyorum bakın“yaygın”olmasından bahsediyorum.
Şu cevabınızdan bile dünyadan bi haber olduğunuz yada bu zamana yaşlı kaldığınız belli.
Her hangi bir yaşta olmak marifet değil, bana sizin zamanınız değil diyip benim zamanımı anlatınca bir siz mi 30 diyorsunuz, bu ne yaman çelişki, sırf konuşmuş olmak için konuşuyorsun, ne söylediğin belli değil, bu kafayı düzeltmeden bir de gençlerin özel hayatıyla ilgili yorum yapıyorsun pes

Of gerçekten bayıyosunuz insanı, aynen burda icad tarihinden bahsediyoruz çünkü, icat edilen zamanla benim dediğimin ne ilgisi var gerçekten anlamıyo musunuz? Tuşlu telefon ile şuan kullandığınız teknolojik telefon aynı mı? Ulaşılabilirlik aynı mı? Bunu diyorum size. Zorbalık dozu ve seviyesi arttı tehlikeli boyutta diyorum, isterseniz radyonun icadından bahsedin buna karşılık.
Siz bir sürü ülke görmüş olabilirsiniz, bende 8 senelik meslek hayatımda bir sürü yaşam ve ölüm gördüm. Savaş,deprem gördüm ellerimde insanlar öldü, hayata döndü, bir çok hayat gördüm. Hayatın gerçekleri burada başlıyor, ülke ülke gezerken hoş beş ettiğiniz insanlar üzerinden “insanlar tanıdım” diyerek ego kasmayın komik oluyosunuz.
Polemik ve ceza olmaması adına size daha fazla cevap veremeyeceğim. Toz pembe hayatınızda başarılar.
Sana ben hiç yazmadım da zaten sürekli beni alıntılayan başkasına yazdığım yoruma atlayan sensin, bu yorumunu da okumadım inan umrımda değil boş fikirlerin

Anne babanız belki bu konularda yeterli bilgiye ve doğru davranış şekline sahip olmayabilir. Ben kendi çocuklarım adına her hallerinden haberdar olmayı yeğlerim. Tabiki kendilerine ait bir hayatları olmalı ama uzuntusune mutluluğuna dahil olabilmeliyim. Bununda yolu birlikte bol zaman geçirmekten geçiyor ki sanıyorum sizde mekan ayrılığı var. Okumanızı karıştırmanizi yerinde ve doğru buluyorum ama bundan asla ve asla haberi olmamalı. Siz bile baktiginizi unutmalisiniz. Ama eşinize söylemişsiniz. Kardeşinizin özeline baktiginizi ve bir de bunun içeriğini eşinize asla soylememelisiniz. Bir daha bunu yapmayın derim. Psikologa gitmek ister mi, hadi gel gidelim deyince pek emin değilim. Ayrıca sunacak bir sebeb de yok. Bir şekilde bir uzmanı dahil etmeli ama bunu biraz alttan islemelisiniz. Zor işler ya bilemiyorum. Duruma olaya göre ince ince uğraşmak gerekiyor. 😔

X