Kız kardeşim nişanlı bir adamla beraber.. Nolur yardım edin.. Ne yapmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kardeşiniz yetiskin sanirim
Günlüğünü okuyup ozel hayatina izni olmadsn mudahele ettiginiz yetmedi, bir de kardesinizin ozelini esinize anlatamadiginiza mi hayiflandiniz? Ben mi yanlış okudum?

Adami aramayin, adami tanımıyorsunuz, ne tepki vereceği belli değil, belki de kardesinize anlatip, basima bela actin falan diyecek.
Bu kardesinizle aranizda geri donusu olmayan seylere yol acar.
Kardesinizle basbasa vakit geçirin
Ne olursa olsun yaninda oldugunuzu söyleyin.
Son zamanlarda onu boyle gormeye dayanamadiginizi.
O size anlatsin
O sizden yardim istesin

Bellemişsiniz yaşayarak öğrenecek yaşayarak öğrenecek kız kardeşiniz olmadığı çok belli zaten. İki elim kanda da olsa kardeşimi bu iğrenç durumdan çeker alırım gerekirse adamı tehdit ederim kardeşime psikolojik tedavi aldırtırım ama ee yaşayarak öğrenecek deyip yayıp oturamam.
İstediğinizi yapın . Ben de istediğimi söylerim saygı kuralları içinde Ki kimseye saygısız bi şey yazmadım . Üslubunuza dikkat edin

Sen ne yaparsan yap kardeşin şuanki aklıysa kendi iradesiyle vazgeçmez.
Adamın ortadan yok olması lazım. Ayrıca ne kadar engellemeye çalışırsanız çalışın kardeşiniz yapacağını yine yapar. Bugün o adamla değil yarın başkasıyla veya başka konuda.
Merak ettiğim bir şey var. Babanızla kardeşizin arası nasıl? Baba sevgisini gösteren bir tip mi?

Adamın niyeti cinsellik ama adamın ben senle birlikte olurumda hamile kalırsan doğurursun cümlesi garibime gitti sanki teklif kardeşinizden gelmiş gibi

Ya herkes neden günlüğü okumanıza takmış anlamıyorum. Durup dururken yapmamışsınız sonuçta, benim de kardeşim bir anda hal tavır değiştirip bizimle iletişim kurmada bende mecbur okurum, başı belada mı bi derdi mi var Allah korusun bir şeylere mi bulaştı. Yani devir kötü. Bende özel alanlara saygı duyan biriyim ama en son çare ne yapacaksınız? Aranızdan kim kardeşi yanlış bi yola sapsa aman yaşayarak öğrensin diyecek onun için çabalamayacak, yapmayın Allah aşkına.

Kardesin bedelini odeyecek o zaman akli basina gelecek. Kendi adamdan uzaklasmazsa yapabilecegin hicbir sey yok. Kendi vazgecmeli. Size sadece dusman olur.

Çok pişman olacak. başını vuracak ama iş işten geçecek. Kardesinizle aranızda muhabbet nasıl samimi misiniz yoksa aranızda hep resmiyet var mıydı bilmem ama benim kardeşim böyle bir şey yapsa illaki haberim olurdu olmasa da böyle ogrenseydim susup oturmak çok zor olurdu. Çünkü biz zaten biriz, şimdi yazmak istemediğim aklıma binbir türlü şey gelirdi.
Adamın ben nişanlıyım seni terkediyorum diyip kardeşinizin de peki tamam demesi en hafif ihtimal bu ihtimale bu kadar guvenmezdim..

Benim de bir kızkardeşin var ve çok üzüldüm durumunuza. Kardeşiniz şu an aklını mantığını kullanamıyor bir heyecanın hevesin peşinde sürükleniyor. Adam zaten Ümit vermiyor, gününü geçirme derdinde gayet de açık oynamış kartlarını, benim sorumluluklarım var vs diyor yani nişanlısının duyması nişanın bozulmasını istemiyor. En mantıklı yol adamla konuşmak, nişanlısına söylemekle tehdit etmek. Ok yaydan çıkmış artık benim kardeşim yanarsa herkes yansın demek, sahipsiz sanmış kardeşinizi istediği gibi psikolojisine oynuyor. Bu işi bitirirse adam bitirir,

• Muhteşem
Reactions: 000
Bence kardeşinizi terapi almaya ikna edin. ayrıldıktan sonra sen iyi değilsin, süreci atlatman için bu gerekli diyin. terapi sürecinde bu olayı zaten anlatır terapisyene. çünkü sağlıksız bir takıntıya dönüşmüş. siz konuşsanız bile çözümü olmaz. bir uzman yardımı gerekli. ona bu olayın sağlıklı olmadığını tedavi süreciyle anlatsın ve yavaş yavaş kopsun o adamdan. yoksa siz üstüne giderseniz gizli gizli görüşür yine görüşür

Konuda tek sorun günlüğü okuma gibi yazmış bazıları ne garip.....

Benim de kız kardeşim var . Sizi çok iyi anlıyorum. O adamı arayıp ezilip büzülmeden sert bir dille uyarın. Daha olmadı nişanlısına ve tüm ailesine söyleyeceğinizi söyleyin.

Kardeşiniz yetiskin sanirim
Günlüğünü okuyup ozel hayatina izni olmadsn mudahele ettiginiz yetmedi, bir de kardesinizin ozelini esinize anlatamadiginiza mi hayiflandiniz? Ben mi yanlış okudum?

Adami aramayin, adami tanımıyorsunuz, ne tepki vereceği belli değil, belki de kardesinize anlatip, basima bela actin falan diyecek.
Bu kardesinizle aranizda geri donusu olmayan seylere yol acar.
Kardesinizle basbasa vakit geçirin
Ne olursa olsun yaninda oldugunuzu söyleyin.
Son zamanlarda onu boyle gormeye dayanamadiginizi.
O size anlatsin
O sizden yardim istesin
Zaten kardeşimle sürekli iletişim halindeyiz
Şu an gene annemlere geldim.
Bugün eşimle planımız vardı iptal ettim.
Kardeşim uyuyordu odasında.
Günlükte çekmecesine baktım. Dediği fotoğrafı buldum.
Adamın adresi instagram adresi elimde.
Burada denilen gibi arkadaşlarında ekliymis.

Evet günlüğü okudum. Pişman degilim.
Bize söylemiyor. Kaç kere konuşmaya çalıştım.
Geçiştiriyor. Adam nişanlı. Olay özel alan durumundan çıkmak üzere.

Adamın niyeti cinsellik ama adamın ben senle birlikte olurumda hamile kalırsan doğurursun cümlesi garibime gitti sanki teklif kardeşinizden gelmiş gibi
Ne demiş olabilir ki..
Biz çok tutucu bir aile değiliz ama bunu teklif etmek nasıl oldu anlamıyorum ki.
Anneme durumu anlatsam mi
Belki kardeşimi davranislarina bakmaya başlar..

Konuda tek sorun günlüğü okuma gibi yazmış bazıları ne garip.....

Benim de kız kardeşim var . Sizi çok iyi anlıyorum. O adamı arayıp ezilip büzülmeden sert bir dille uyarın. Daha olmadı nişanlısına ve tüm ailesine söyleyeceğinizi söyleyin.
Adamin instagramini buldum.
Nişanlısı amca kizi. Fotoğrafları var.
Gizli profil değil. Kardeşimde ekliydi.
Kız çok küçük görünüyor. Amcamlarda bayram diye yazmış. Ama kizin adresini bulamadım.
Teşekkür ederim empati yaptığınız için.

Bence kardeşinizi terapi almaya ikna edin. ayrıldıktan sonra sen iyi değilsin, süreci atlatman için bu gerekli diyin. terapi sürecinde bu olayı zaten anlatır terapisyene. çünkü sağlıksız bir takıntıya dönüşmüş. siz konuşsanız bile çözümü olmaz. bir uzman yardımı gerekli. ona bu olayın sağlıklı olmadığını tedavi süreciyle anlatsın ve yavaş yavaş kopsun o adamdan. yoksa siz üstüne giderseniz gizli gizli görüşür yine görüşür
Evet bir uzmana gitmeli.
Eşimin tanıdıkları var. Ama eşim bu durumu bilsin istemiyorum. Aile içinde kalmalı. Yoksa kardeşim kötü etiketlenir. Ama bir anda doktor desteği için ne desem.. görünürde iyi gibi bazen. Günlüğünü okuduğumu söyleyemem.

Ben öyle belli etmeden falan takilamam.
O herife sosyal medyadan ulaşırım.
Bir güzel tehdit ederim.
Kardeşimden uzak durmazsan eğer nişanlın ailen duymayan kalmayacak. Elimde kanıtlar da var haberin olsun derim.
Haa ağzını açıp kardeşime benle konuştuğunu söylemeyeceksin bile. Sessizce engelleyip uzak duracaksın ondan.
Aksini yap da başına belayı al derim.
Sonra yansın ortalık.

Sen ne yaparsan yap kardeşin şuanki aklıysa kendi iradesiyle vazgeçmez.
Adamın ortadan yok olması lazım. Ayrıca ne kadar engellemeye çalışırsanız çalışın kardeşiniz yapacağını yine yapar. Bugün o adamla değil yarın başkasıyla veya başka konuda.
Merak ettiğim bir şey var. Babanızla kardeşizin arası nasıl? Baba sevgisini gösteren bir tip mi?
Evet hemde çok.
Babam ikimize de yeterince sevgi gösterdi
Acaba kardeşim boşluğa mi düştü?
Eski erkek arkadaşı pırlanta gibi biriydi. Neden bıraktığını şimdi anlıyorum..

Ya herkes neden günlüğü okumanıza takmış anlamıyorum. Durup dururken yapmamışsınız sonuçta, benim de kardeşim bir anda hal tavır değiştirip bizimle iletişim kurmada bende mecbur okurum, başı belada mı bi derdi mi var Allah korusun bir şeylere mi bulaştı. Yani devir kötü. Bende özel alanlara saygı duyan biriyim ama en son çare ne yapacaksınız? Aranızdan kim kardeşi yanlış bi yola sapsa aman yaşayarak öğrensin diyecek onun için çabalamayacak, yapmayın Allah aşkına.
Teşekkür ederim.
Mecbur kaldım. Yoksa ilk bende iletişim kurmaya çalıştım.
Çok hırçındı sürekli ağlıyormuş annemden de takip ettim. Son çareydi

Kardesin bedelini odeyecek o zaman akli basina gelecek. Kendi adamdan uzaklasmazsa yapabilecegin hicbir sey yok. Kendi vazgecmeli. Size sadece dusman olur.
Bedel ödemesini istemiyorum.
Daha 25 yaşında. Çözüm bulmak lazım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X