Kız bebek bekleyenler isim ne düşünüyorsunuz 🌸

turkuaz ismi yuzleri burusturan bir isim ama:)
simdi uzun uzun yazinca guzel gelmiştir
Yok benim turkuaz ile ilgili araştırma ödevim vardı üniversitede. Bu anlattıklarının hepsine hakimim. Bana hep Semerkand’ı anımsatır o kelime. Severim.

Yok benim turkuaz ile ilgili araştırma ödevim vardı üniversitede. Bu anlattıklarının hepsine hakimim. Bana hep Semerkand’ı anımsatır o kelime. Severim.
bu sene iki komşusuna gittik, seneye niyetimiz semerkand'a gitmek "eski turk mimarisinde kullanilan renk" derken benim de aklimda oralar vardi.
eğer senin de varsa icinde boyle bir arzu pegasusun kampanyasiyla gidis gelis 100 euroya dusuyor biletler. kampanya gelince haber verebilirim bes gun gidip gelip dünya gözüyle görmüş olursun

Son düzenleme:
Böyle anlatınca müttejem. Ama zor yani seslenmesi filan.

Ilgıt ismini çok severim. Hafif esen rüzgar demek hem de Türkçe bir isim.

Türküde geçerdi küçükken denk geldiğim çok severdim türkünün o kısmını ☺ Bu gönlümü sana değil, ılgıt ılgıt yele verseydim diye bir türküydü

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı’ndaydım ben. Yüksek lisanstayken böyle bir fırsat geçmişti elime, denk getiremedim, cesaret edemedim kafa dengi kimse yok diye. Bazen ben de bakınıyorum biletlere. Ama şu ara ancak kardeşime haber veriyorum. O da senin gibi bilet kovalar, ülke gezer hep. Benim gitmem için en önce emzirmeyi bırakmam lazım sjjddj

Kisaca mavi diyebilir miyiz peki

Çocuğun o renk olmama ihtimali yok ya. Öyle bir ailede. Allahım nasip etme.

Böyle anlatınca müttejem. Ama zor yani seslenmesi filan.
çiftler arasinda hikayesi olan isimleri seviyorum ya. baska isim de secsem yine aramizdaki muhabbetten/ anıdan bir sey secmek isterim.
bir arkadasim vardi anne babasi evlenince iki muhabbet kuşu almış, cicim aylarinda. sonra cocuklarina kuslarin adini vermisler bu bile hosuma gitmisti. en azindan ciftten bir sey tasiyor
Kisaca mavi diyebilir miyiz peki
naynn :) türk mavisi diyebiliriz

Şu anda farklı olsun diye konan isimler bir süre sonra zibil gibi oluyor etrafta.
Beyza ismi mesela. Bize gayet şimdi sıradan geliyor ama 20-25 yıl önce kimsede pek yokmuş garipsemiyormuş koyulması.
O yüzden az olsun diye düşünmeyin herkes öyle düşünüyor sonra herkes aynı ismi koyuyor ahdh

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…