Yıllardır içimde yaşattığım aşk, farklılıklar, olacak gibi olup olmaması üzerine...

Aslında inanç farklarımız aşırı değil. Onlar daha muhafazakar yaşıyorlar ama bizim evimizde de alkol kullanılmaz. Neden böyle düşündü bilmiyorum.
Bazı şeyler uzaktan daha belirgindir. Ayrıntıya inmeye gerek kalmayacak kadar net düşünmüş aslında
Çocuğun gördüğü kadar neyse ayrımlar simdi aşkla sorun olmasa bile yıllardan sonra yorulabilirsiniz

Küçük bir hoşlantı için olmayacak bir ilişkiyi oldurmaya çalışmayın hiç herkes zararlı çıkar.
Mantıklı düşünmüş çocuk ama geç düştü herhalde niye ilk etapta söyletiyor?

Birde okuyunca ben bunu okumuştum sanki dedim buna benzer biri daha vardı sanki burda hatırlayan var mı?

Sen senden hoşlandı diye pembe bulutlara çıkmış olabilirsin ana çocuk çok gerçekçi yaklaşmış ve mantıklı konuşmuş.

Aileler bu kadar içli dışlı iken çıkacak en ufak sorunda herkes etkilenecek ve sorunlar büyüyecek… Diğer konularda da uyumunuzun olmaması cabası…

Aslında ilk başta senin bunları düşünmen gerekirdi.

Amaaan herkes ne kadar olumsuz konuşmuş
Bence gayet olur
İnstagramdan ekle, bir kahve için

Ne içki düşmanı adamlar gördük, şimdi sevdiği kadının arkadaşlarına elleriyle bira tabağı hazırlayan 😌

Erkekler sevince her şeyi yapar
Aşk olunca mantığı kimse sallamaz
Ayrıca senin ailenin durumu mesleğin vs bir avantaj. Adam sana sevgisini vermezse kaybedebileceğini biliyor, güçlü görüyor. Korksun zaten. Kaybetmekten korkmayan erkek saygı duymaz

Ama görüşmeniz lazım
Zaman geçirmeniz lazım ki beğeni aşka dönsün

Küçük bir hoşlantı için olmayacak bir ilişkiyi oldurmaya çalışmayın hiç herkes zararlı çıkar.
Mantıklı düşünmüş çocuk ama geç düştü herhalde niye ilk etapta söyletiyor?

Birde okuyunca ben bunu okumuştum sanki dedim buna benzer biri daha vardı sanki burda hatırlayan var mı?
Teyzesi yüzünden sanırım. Yani ben düşündükçe öyleymiş gibi gelmeye başlıyor ama teyzesinden dinleseniz ilk gördüğü andan itibaren çok beğenmiş falan.
Evet ben geçen yaz bu olaylar olmadan önce konuşsam mı gibi bir soru sormuştum bir yıldan fazla oldu. O hesabı kaybettim sonrasında şifresini vs. unuttum. Dikkatinize, hafızanıza hayran kaldım gerçekten.

Sen senden hoşlandı diye pembe bulutlara çıkmış olabilirsin ana çocuk çok gerçekçi yaklaşmış ve mantıklı konuşmuş.

Aileler bu kadar içli dışlı iken çıkacak en ufak sorunda herkes etkilenecek ve sorunlar büyüyecek… Diğer konularda da uyumunuzun olmaması cabası…

Aslında ilk başta senin bunları düşünmen gerekirdi.
Aslında beni tanısanız ailelerin dahil olmaması için elimden geleni yapacağımı anlardınız ama onun böyle endişelerinin olmasını da bir noktada anlıyorum. İlk başta çocuktuk aslında ben onu ilk tanıdığımda 17 yaşındaydım. Bunları düşünecek olgunlukta değilim. Bugün düşününce de bunların çözülmeyecek şeyler olmadığına inanıyorum.

Arkadaşlar selam,
Ben 24 yaşındayım üniversite öğrencisiyim. Ailemden uzakta büyükşehirde okuyorum. Ailemin beraber çalıştığı akrabalarımız var. Yaklaşık 6 yıldır bizim işimizden dolayı içli dışlı görüşüyoruz. Akraba derken yanlış anlaşılmasın dedelerimiz aynı köydenmiş demek daha doğru olur.

Sınava hazırlandığım dönem ve ailemle yaşadığım dönemde özellikle yazları ben de babamın işleriyle ilgileniyor evraklarla uğraşıyordum . O dönemlerde bir çocukta bizimle çalışıyordu. İş yerinde sık sık sohbet ediyorduk. Kendisi akraba dediğimiz aileden. Yazları bizimle çalışıyor harçlığını çıkartıyor sonrasında dershaneye gidip üniversiteye hazırlanıyordu. Yaşadığımız şehir küçük olduğu için babamın ona yardımıyla aynı dershaneye yazıldık. Ben onu çok beğendim çok hoşlandım ama o benimle hiç konuşmuyordu. Bu şekilde dershane bitti sınava girdik ama kazanamadık. İkimizde tekrar hazırlandık. Derken o benden bir yıl önce üniversiteyi kazanıp gitti.

Üniversitenin üç yılı yazları babamla çalışmaya devam etti. Ben sonraki yazlar onu görmemek için iş yerine gitmedim çünkü üzülüyordum. Babamın yanına gitmeyince annemin iş yerine gitmeye başladım. Kendisinin bir kliniği var. Orada yine telefonlara bakıyor evraklarla ilgileniyordum. Çocuğun teyzesi de annemle beraber çalışıyordu. Teyzesi bu yazın başında çocuğun beni çok beğendiğini aslında konuşmak istediğini fakat çekindiğini söyledi. Ben de kabul ettim tanışabiliriz dedim. Sonrasında ses seda çıkmadı bir adım gelmedi, üsteleyip sormadım. Dün sohbet ederken konu konuyu açtı ve ben de kendimi tutamayıp sordum nedenini. Çocuk teyzesine şunları söylemiş:

Ailelerimiz farklı o rahat bir ailede yaşıyor. Ben aslında ciddi düşünüyorum ama en ufak sorunda çekip gitmek isteyecek. Büyükşehirde okuyor rahat yaşıyor alkol, kıyafet gibi şeylerden aramızda sorun çıkar. (Ben havacılıkla ilgili bir bölümde okuyorum) Sürekli seyahat halinde olacak hem saatlerden hem maaş eşitsizliğinden sorun yaşarız. Her şeyden dedikodu çıkar ailesi bizi beğenmez. Babası annesiyle çalışıyoruz ailemin işinde sorun çıkar demiş. Teyzesi, kızı ve ailesini yakından tanısan oturup kızla bir defa konuşsan böyle düşünmezsin demiş ama o kafasındaki soru işaretlerini gideremiyormuş. Aslında beğendiğini söyleyip konuşma teklifi gönderen oydu.

Esasında yıllardır kimseyi kabul edemedim hep aklımda o vardı. Heyecanla yaz gelsin gidip onu bir defa göreyim diye bekliyordum. Kimseye içim ısınmıyordu bir türlü. Eğer gerçekten benimle bir defa konuşsa bütün bunları aşabileceğimizi görecek. Biliyorum bırak diyeceksiniz, aklım da aynısını diyor fakat kalbimden atamıyorum bir türlü. Özellikle böyle olması beni incitti. Sizce bunu çözmenin bir yolu var mı? Konuşmak istiyorum bir defa ne düşündüğümü duysun istiyorum ama iş yerinde olmaz. Başka bir çözüm yolu olabilir mi?
Çocuk çok haklı. Hayatlarımız farklı. Ayak uyduramayacaksiniz

Aslında beni tanısanız ailelerin dahil olmaması için elimden geleni yapacağımı anlardınız ama onun böyle endişelerinin olmasını da bir noktada anlıyorum. İlk başta çocuktuk aslında ben onu ilk tanıdığımda 17 yaşındaydım. Bunları düşünecek olgunlukta değilim. Bugün düşününce de bunların çözülmeyecek şeyler olmadığına inanıyorum.
Hala pek ayrıntılı düşünecek olgunlukta değilsin sanki.

Amaaan herkes ne kadar olumsuz konuşmuş
Bence gayet olur
İnstagramdan ekle, bir kahve için

Ne içki düşmanı adamlar gördük, şimdi sevdiği kadının arkadaşlarına elleriyle bira tabağı hazırlayan 😌

Erkekler sevince her şeyi yapar
Aşk olunca mantığı kimse sallamaz
Ayrıca senin ailenin durumu mesleğin vs bir avantaj. Adam sana sevgisini vermezse kaybedebileceğini biliyor, güçlü görüyor. Korksun zaten. Kaybetmekten korkmayan erkek saygı duymaz

Ama görüşmeniz lazım
Zaman geçirmeniz lazım ki beğeni aşka dönsün
İnstagram konusu daha önce geçtiği ve ben hayır dediğim için yüzsüzlük mü olur diye düşündüm. Zaman geçirmemiz gerektiğine inanıyorum ben de hep. Eklesem nasıl olur diye de düşünüyorum. Bilemedim

Hala pek ayrıntılı düşünecek olgunlukta değilsin sanki.
Hanımefendi zaten çözülemeyecek şeylerse yollarımız ayrılır yarın nikah kıyalım demiyorum. Ben çözebileceğimize inanıyorum dedim. En azından kendi açımdan böyle düşünüyorum.
Tanımak istemenin, bütün bu sorunları çözüp çözemeyeceğimizi görmek istemenin olgunlukla bağlantısı nedir?

Teyzesi yüzünden sanırım. Yani ben düşündükçe öyleymiş gibi gelmeye başlıyor ama teyzesinden dinleseniz ilk gördüğü andan itibaren çok beğenmiş falan.
Evet ben geçen yaz bu olaylar olmadan önce konuşsam mı gibi bir soru sormuştum bir yıldan fazla oldu. O hesabı kaybettim sonrasında şifresini vs. unuttum. Dikkatinize, hafızanıza hayran kaldım gerçekten.
Şuan bende hayran kaldım hafızama:KK53:

Bence teyze burada zengin güzel kız olarak seni yoklamak istemiş önceden,doğruysa dahi cidden olmaz. Ailenden yana sorun olmasa,çocuk sorun çıkartır.Çoğu erkek kendinden daha ileride bir kadınla yapamıyor.
Ayrıca geleceğin parlak,bu düşünce de biri sana o işi de yaptırmaz. Bence hiç düşünmemelisin ciddi ilişki ve evlilikte bu kadar farklılıklar mümkün değil,ancak bir taraf ezilir fedakarlık yapıp herşeyden vazgeçerse yürütülür,bu kötülüğü kendine yapma.

Şuan bende hayran kaldım hafızama:KK53:

Bence teyze burada zengin güzel kız olarak seni yoklamak istemiş önceden,doğruysa dahi cidden olmaz. Ailenden yana sorun olmasa,çocuk sorun çıkartır.Çoğu erkek kendinden daha ileride bir kadınla yapamıyor.
Ayrıca geleceğin parlak,bu düşünce de biri sana o işi de yaptırmaz. Bence hiç düşünmemelisin ciddi ilişki ve evlilikte bu kadar farklılıklar mümkün değil,ancak bir taraf ezilir fedakarlık yapıp herşeyden vazgeçerse yürütülür,bu kötülüğü kendine yapma.
Annem ve babamdan yana sorun olmayacağını biliyorum. Aslında annemde babamda tanır ve sever kendisini. Fakat dayılarımın. halalarımın laf edebileceği bir durum olduğunun farkındayım ama esasında hiçbirini ilgilendirmez özellikle seçtiğim kişinin maddi durumu.
Onun kendi içinde yenemeyeceği şeylerle ben de mücadele edemem elbette. Sadece benimle ettiği kısa sohbetlerle bu kanıya varması imkansız. Benimle oturup konuşsa çözebilecek belki anlayacak yanlış düşündüğünü.
Kariyerim hayatta en son vazgeçeceğim şey belki bunu bildiği için fikri değişti bilmiyorum. Aslında bir defa konuşsak ben de olup olmayacağını anlayacağım ama nasıl yapacağım bilmiyorum.

Çocuk sizi özellikle beğenmiyor aslında. Sokakta görüp aa güzel kızmış dediği kızlardan birisiniz. Yoksa en azından olabilir mi acaba diye bir çabası, gayreti olurdu. Dolayısıyla aranızdaki problemleri çözemezsiniz. Beğeni az problem çok çünkü.
Haklısınız sanırım. Beğenseydi adım atmaya hevesli olurdu belki de

Yaşlı bir komşumuzdan özlü bir söz ile cevap vermek istiyorum AŞK DENEN SEY GELİNLİĞİN İPLERİNİ AÇANA KADAR... yani aşk ve duygular çok kalıcı değil bence çocuk kararlı ve öngörüsü yüksek bir karakterde yerinde olsaydım önüme bakardım bu çocukta sende sıcak bir anı olarak kalsın ileride hatırlayıp gülümseten bir anı, çünkü bu hayal gerçek olursa sonu mutlu görünmüyor...

X