Kıskanç ve dolduruşa getiren kayınvalide

periperi06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2023
1.036
109
Asıl sorun eşimde. Eşim evimizde konuştuklarımızı annesine aktarmış. Ben sadece eşimin ailesi çalışmama izin vermiyo diye hangi devirdeyiz bu geri kafalılık cahillik demiştim. Bazen kendi babamı da eleştiririm eşimle geri kafalı diye. Kayınvalidemle olan kısmı kötüye çekmiş eşim ve annesine aktarmış cahil diyo size diye. Biz eşimle tartışma yaşadığımızda ailelerimize yansıdı bu olay da böyle patlak verdi. Kayınvalidem de kıskanç bir kadın bir türlü sevemedi beni. Eşimle dışarı çıksak bi parka yürüyüş bile olsa beni de çağırın falan yapıyo hee yere. Sinemaya da bile hep beraber gitmiştik. Beni hep eltimle kıyaslar. Evime geldiğinde eleştiri yapar.
Şimdi benim başedemeğim kısım. Kaynanam her şeyi inkar ediyo söylediği yaptığı şeyleri yapmadım diyo hem de büyük yeminler veriyo. Benim arkamdan konuşuyo. Mesela olayların kaynımla bi ilgisi yok kaynıma bize cahil diyo biz cahil miyiz diye anlatmış. İyi niyetli bir kadın olsa böyle mi konuşurdu. Benim yapacağım en iyi şey mesefali olmak sanırım sizce ne yapmalıyım. Eşimle de bu durumu konuşuyorum ama bişey duymak istemiyo ailesiyle ilgili onları da böyle kabullen diyo

Yüzüne karşı da deyin. Bu devirde kadının çalışmasına karşı durmak cahilliktir , kim öyle düşünüyorsa cahildir deyin .
Hiç alttan almayın. Ekonomik özgürlüğü olmadığı için bunların yetiştiremediği sığırları gütmek zorunda kalan kaç tane kadın okuyoruz her gün forumda .
Ayrıca din ile falan pek ilgim yok ama Hz Hatice de çalışıyordu, kocasından da zengindi bunlar nerelerinden uyduruyor böyle şeyleri
Ayrıca eşiniz zaten ne desin, lafı taşıyan kendisi ? Tek kelime yanlışınız da yok.
Lütfen bu erkeklerin 2 dudağı arasına, vicdanına teslim olmayın. Önce kendinizi güvenceye alın

Yaşlar kac cocuk gibi laf mı taşıyor eşiniz büyümeden evlenmissiniz. kv ye değil eşinize mesafeli olun ayrıca eşinizin ailesi hakkında düşüncelerinizi kimseye söylemeyin erkek milleti evlenince kıymete biner ailesi

eşiniz ve siz kaç yaşındasınız?
sizin çalışıp çalışmamanıza neden eşinizin ailesi karar veriyor?
kendi hayatınızla ilgili kararları başkalarının almasını nasıl kabul edebiliyorsunuz?
mesafeli davransanızda birşey değişmez ki. eşiniz zaten daha büyümemiş ailesinin lafından çıkmıyor .

Eşinizle bir şey konuşurken, özellikle ailesini içeren bir şey konuşurken, eşinizin eş değil de kayınvalidenizin kayıt cihazı olduğunu düşünün.Eşinizle buna göre konuşun, ağzınızdan çıkacak lâfları buna göre ayarlayın. Kayınvalideyi eşe şikayet etmekten, dert yanmaktan vaz geçin; anlamıyorlar üstüne işler büyüyor. Asla anlamayacaklar da.

Siz ne kocanın bu huyunu, ne bu huyu bilip kocaya konuşma huyunuzu değiştirebildiniz mi ? Sizlere göre çok daha ileri yaştaki kadının huyu niye değişsin, değil mi?

Çalışmaya ilişkin tek muhatabınız eşiniz, onun da iznine muhtaç olunan yıllar çoktan geride kaldı; sizin gibi olmayıp benim gibi olan bir sürü kadının topladığı imzalar yürüdüğü yollar sayesinde o kanun 1990 yılında iptal edildi ama şu hale bakın, sadece koca değil, kocanın ailesinin izninden söz ediyor gencecik kadın.

İnsanları olduğu gibi kabul edin, huyları iyi olduğundan değil, değiştiremeyeceğinizden. Bazı şeyler değişmez.
Gücünüz veya gönlünüz çekip gitmeye yetmiyorsa, akılcı adımlar atın, belli etmeden uzak durun.
Duygularınız da dilinizde olmasın, tutun dilinizi.

Son düzenleme:
Başta eşinizde bir problem var çocuk gibi hemen annesine yetiştirmiş

Teşekkür ederim düşünceniz güzel

ayy ne saçma wcye giderken de onlardan izin ni alıyorsunuz? Alın bir zahmet. Asıl sorun kocanizda zaten. Kusura bakmayın ama önce o çıkacak ortaya size ne bu ikimizin arasında bir durum diyecek. Onu demeyi bırak bir de laf taşıyor. Ne biçim erkek bu. Erkek dediğin güçlü ve kendi kararlarını kendii verebilen karakterli bir adem olur. Bunu yanımda koca diye tasimazdim..

Sıkılmış artık laf anlatmaktan.
Bırak ya 1 ay sonra yine kocam çalıştırmiye, çocuk istiye, otur evinde kadın kısmısının neyine çalışmak gözün açılır başıma iş açarsın diye, gaynanam gezmen tozman diyi, fasülye kır diyi zart zort içini döküp gidecek. Kiraz gibi bu da, bol şikayet sıfır aksiyon.

Ne kadar cahilce düşünceler ya çocuklarım mutlu olsun gerisi önemli değil diyen kv kalmamış artık olay çıksın da mutsuz olsun oğlum gelinim diyen kv dolmuş her yer sakın taviz vermeyin girin işe çalışın kendi ayaklarınız üzerin de durun işte çalışıp çalışmamaya eşler karar verir 3 kişiler ne hakla karışıyor. Sizden bir beklentisi mi var gelsin evimi temizlesin yemeğimi yapsın diye yoksa niye karşı çıksın ki

Br adım ilerlemez

Kocanız ve ailesi niye seni böyle kabullenmiyor peki sor bakalım kendisine saçma sapan işler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…