KISKANÇ GÖRÜMCELER

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

superisi1999

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2024
102
-5
24
Arkadaşlar merhaba dün de bu konu hakkında konuşmuştuk.Benim 2 tane görümcem var,nişanlandığım günden beri sorun yaşıyoruz bunlarla beni seviyor iyiliğimi düşünüyor gibi davranıyorlar ama sevmiyorlar.Mesela büyük ablasının doğum gününde sürpriz yapmaya gittik yanına giderken asansör de sarılarak poz verdik resim paylaştık,ablası eşime trip neden sadece karınla resim paylaşıyorsun neden ablalarınla resmin yok sadece karın mı var dedi.Mesela eşim bana telefon aldı,küçük ablası da hemen kocasına aynı telefondan aldırttı büyük ablası da aldı.Evlenirken eşimle ev aldık öyle evlendik,küçük evli olan ablası eşime baskı yapmaya başladı eniştene söyle bana da ev alsın diye.Büyük ablası da ev arama yarışına girdi felan neyse bunu da geçtim.Eşim bana kolye almıştı,alırken ablasına söylemiş sürpriz yapcam diye.Ablası kolyemi gördü boğazımda asla bilmiyor gibi yapıp aaa bakayım bu parlayan şey ne,kolye mi dedi bende evet dedim haberim yoktu felan dedi eşim de abla söyledim ya ben sana dedi.Eşim bana baget yüzük almıştı görümcem de gitmiş aynısının pırlantasını aldırmış kocasına.Benim ailemle gezmeye gidiyoruz sürekli neden sizin aileyle gezmeye gidiyorsunuz,kardeşimizi ne zaman arasak senin ailenle gezmede diyorlar.Ama çağırdığımız zaman kendileri gelmiyorlar da.Ben bu tutarsızlıkları yüzünden bunlara bayadır mesafeliyim ama neden böyle yapıyorlar bilmiyorum.Küçük görümcemin 2 oğlu var bu arada hep kızı olsun istemişti.Benim de kızım var.Cinsiyetini öğrendik görümcem sürekli hâlâ bence erkek olacak,yok erkek felan dedi.Çocuk doğdu bu sefer de sürekli erkeğe benziyor dedi.Kocam benim ailemle vakit geçirmeyi seviyor,zorla sokmuyorum ortama ama bunlar bunu bile çekemiyor.Ama sürekli benim kıskanç olduğumu iddia ediyorlar,ben eşimi onlardan kıskanıyormuşum.Kıskanç gelin sözde benim ama yaptıklarına baktığımızda onların yaptığının %1’ini yapmam ben.Sizce neden böyle davranıyorlar? Bu arada eşim anlattığımda bana hak veriyor,her şey okey mesafe alıyor yani çok samimi olmuyor ama bir süre sonra da yaşanan şeyleri çabuk unutuyor samimi olmuyor ama unutuyor.Ben unutamıyorum,eşimin de bunları unutmasını istemiyorum.Napsam bilemedim.

Kayın ailenizde bir ekol yaratmışsıniz anlaşılan.
Mesafe candır.

Kayın ailenizde bir ekol yaratmışsıniz anlaşılan.
Mesafe candır.
Daha anlatmadığım bir çok şey var.Eşimle ne zaman bir şey yapsak tribe girerler.Eşim geçen bayram beni şehirdışına gezmeye götürdü,büyük ablası tribe girdi biz burda tek kaldık diye.Surat yaptı bize yolda gidiyoruz bizi 1 kere bile aramadı,dönüş yolunda da aramadı.Bu bahsettiğim olay bebeğim 30 günlükken oldu insan bi merak eder arar dimi,yok fesatlar dediğim zaman ben kötü oluyorum ama bu resmen fesatlık.

Oturup görümcelerinizi dert edecek kadar mı boşsunuz? Kocanız yanınızdaysa, destekse nedir derdiniz? Neden görümcelerinizi linçletmek istiyorsunuz? Ne geçecek elinize. Kendinizle, çocuğunuzla ilgilenin onlara vereceğiniz enerjiyle.
Oturup bunu dert edindim evet,çünkü eşimin benim yanımda olması onları durdurmuyor.Benim mesafe almam da yeterli gelmiyor arsızlar.Yüzsüzlük bunlarınkisi sürekli nerden nasıl kavga çıkarırım diye düşünüyorlar,ben onları düşünecek kadar boş değilim onlar benimle uğraşacak kadar boş ve yüksek enerjiye sahipler.Kaostan besleniyorlar,ben burda görümcelerimi linçleyin demedim farkındaysanız sizce neden böyle yapıyorlar dedim.Bi akıl almak istedim,kendim düşüne düşüne bulamıyorum.Ön yargılı yorum yapmayın hemen.

Daha anlatmadığım bir çok şey var.Eşimle ne zaman bir şey yapsak tribe girerler.Eşim geçen bayram beni şehirdışına gezmeye götürdü,büyük ablası tribe girdi biz burda tek kaldık diye.Surat yaptı bize yolda gidiyoruz bizi 1 kere bile aramadı,dönüş yolunda da aramadı.Bu bahsettiğim olay bebeğim 30 günlükken oldu insan bi merak eder arar dimi,yok fesatlar dediğim zaman ben kötü oluyorum ama bu resmen fesatlık.
Aman aramasinlar işte daha iyi.
Nasıl yalnız kalmışlar bunların kocaları vardı hani

Gorusmeyin .

Bizde olaylar tam tersi gelin hanım senede en az 3 kere 5 yıldızlı otelde kaldığı halde benim hafta sonu günübirlik tatile ve pikniğe gitmemi kiskaniyormis ama öyle davranmiyordu yüzüme karşı

Numarasini sildim .ne oluyor neden sildin de demedi yediği haltı biliyor çünkü. annemde görürsem merhaba merhaba sadece .kavgamız tartışmamız yok ama mesafe güzel .

Gorusmeyin .

Bizde olaylar tam tersi gelin hanım senede en az 3 kere 5 yıldızlı otelde kaldığı halde benim hafta sonu günübirlik tatile ve pikniğe gitmemi kiskaniyormis ama öyle davranmiyordu yüzüme karşı

Numarasini sildim .ne oluyor neden sildin de demedi yediği haltı biliyor çünkü. annemde görürsem merhaba merhaba sadece .kavgamız tartışmamız yok ama mesafe güzel .
Zaten kendileriyle görüşmüyorum 1.5 senedir felan.Mesafeli olduğumu da farkındalar,eşime sürekli benim soğuk davrandığımı mesafeli aldığımı söylüyorlar.İşte böyle değildi neden böyle davranıyor önceden sürekli bizi çağırırdı ederdi diyorlarmış.Evet zamanında çok çağırırdım ama beni bu kadar kıskanç diye suçlayacaklar,tepeme binecekler ben de hâlâ çağırmaya devam mı edeceğim? Hem benim mesafe almamdan rahatsızlar hem de mesafe almam için çabalıyorlar.

Gorusmeyin .

Sene de en az üç kere mi?
Vay anasına be!
Ben de Eylül de ucuz tatil kovalıyorum.
Altından mı be?
Doğru söyle

Aaaa olmaz öyle.
Tepkini eşine değil gorumcene ver.
Çekirdek ailemize göre planlarımızı yapıyoruz de.
Maalesef öyle tepki verebileceğim tipler değiller zamanında onu da yaptım,kavga çıkıyor işin sonunda ben haksız çıkıyorum.Bi hataları olsun asla özür dilemezler,burunları havada.Sürekli onlara ilk adımı bizim atmamızı sürekli bizim pohpohlamamızı istiyorlar.

Oturup bunu dert edindim evet,çünkü eşimin benim yanımda olması onları durdurmuyor.Benim mesafe almam da yeterli gelmiyor arsızlar.Yüzsüzlük bunlarınkisi sürekli nerden nasıl kavga çıkarırım diye düşünüyorlar,ben onları düşünecek kadar boş değilim onlar benimle uğraşacak kadar boş ve yüksek enerjiye sahipler.Kaostan besleniyorlar,ben burda görümcelerimi linçleyin demedim farkındaysanız sizce neden böyle yapıyorlar dedim.Bi akıl almak istedim,kendim düşüne düşüne bulamıyorum.Ön yargılı yorum yapmayın hemen.

Yeni üyesiniz gelir gelmez görümcelerden 2 konu açmışsınız. Hele biri düzenlemeden önce Gılgamışa rakipti. Onu oraya yazmak bile boşluk göstergesi. Sorununuz görümceniz değil ki. Kocanızı açın. Size söz veren o.

Eşiniz sizden taraf. Sürekli dillendirip onuda bıktırmayın. Yapacak birşey yok. Keyfinize bakın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sene de en az üç kere mi?
Vay anasına be!
Ben de Eylül de ucuz tatil kovalıyorum.
Altından mı be?
Doğru söylyahu ben bile daha evlendiğimden beri hiç tatile gitmedim,sene 3 kere tatile gitmek nedir.Çocuğum doğdu 2 yaşında şuan 1 sene daha geçsin anca öyle gideriz.Bu gelin biraz nankör geldi bana da.

Yeni üyesiniz gelir gelmez görümcelerden 2 konu açmışsınız. Hele biri düzenlemeden önce Gılgamışa rakipti. Onu oraya yazmak bile boşluk göstergesi. Sorununuz görümceniz değil ki. Kocanızı açın. Size söz veren o.
Benim sorunum kocam değil ki,kocamla gayet mutlu ve güzel bir yaşantım var.Benim sorunum görümcelerim,sizi bu kadar gerdiyse cevap vermezsiniz olur biter.Burada kim hayatında ne sorun yaşıyorsa onu yazıyor.Benim hayatımda bunlardan başka sorunum derdim yok çok şükür.Benim gibi belki aynı durumu yaşayan vardır diye fikir almak amaçlı yazdım.Sizler gibi gelsin beni azarlasınlar diye açmadım konuyu.Herkesin derdi başka sonuçta.Başka derdim yok diye olmayan şeyleri mi yazayım buraya.

Eşiniz sizden taraf. Sürekli dillendirip onuda bıktırmayın. Yapacak birşey yok. Keyfinize bakın.
Bu arada eşimin benden taraf olması onları sinir ediyor sürekli senin ablalarının kıymeti yok mu yok senin ablalarına sen neden böyle değer vermiyorsun,işte ahirette ablalarına böyle davranmanın hesabını nasıl vereceksin sen bize sahip çıkmak zorundasın felan diyorlar.Hele küçük olan eşime Whatsapp’tan ablalıkla ilgili videolar atıp duruyor işte ablalarınızın kıymetini bilin gibisinden.

Belki rahatsız etmek istememişlerdir. Gezmeye gitmişsiniz ya. Arasalar bu sefer de tatilde arıyolar diye söylenirsiniz.

Benim sorunum kocam değil ki,kocamla gayet mutlu ve güzel bir yaşantım var.Benim sorunum görümcelerim,sizi bu kadar gerdiyse cevap vermezsiniz olur biter.Burada kim hayatında ne sorun yaşıyorsa onu yaşıyor.Benim hayatımda bunlardan başka sorunum derdim yok çok şükür.Benim gibi belki aynı durumu yaşayan vardır diye fikir almak amaçlı yazdım.Sizler gibi gelsin beni azarlasınlar diye açmadım konuyu.Herkesin derdi başka sonuçta.Başka derdim yok diye olmayan şeyleri mi yazayım buraya.

Size şunu sormak istiyorum. Sizi geren, mutsuz eden insanları çevrenizde tutuyor musunuz? Hadlerini bildirmeniz gereken yerde bildirmiyor musunuz? Eşiniz onları ciddi manada uyardı ancak yine de devam mı ediyorlar? Sınırı çizemeyen eşiniz. Lafını geçiremeyen de eşiniz. Bunu görürseniz çözüm bulmanız çok daha kolay olur. Ha diyelim ki bu kadar arsızlar kocanız ciddi şekilde uyardı yine de yok yine de bulaşıyorlar o zaman kulağınızı kapatın. Yazık değil mi enerjinize? Görümce nedir ya? Anne baba olsa hadi neyse insan hayatından çıkartamıyor da görümce kim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X