KISKANÇ GÖRÜMCELER

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu arada eşimin benden taraf olması onları sinir ediyor sürekli senin ablalarının kıymeti yok mu yok senin ablalarına sen neden böyle değer vermiyorsun,işte ahirette ablalarına böyle davranmanın hesabını nasıl vereceksin sen bize sahip çıkmak zorundasın felan diyorlar.Hele küçük olan eşime Whatsapp’tan ablalıkla ilgili videolar atıp duruyor işte ablalarınızın kıymetini bilin gibisinden.
Ben de abime yapayım hiç aklıma gelmemişti.

Belki rahatsız etmek istememişlerdir. Gezmeye gitmişsiniz ya. Arasalar bu sefer de tatilde arıyolar diye söylenirsiniz.
Hayır normalde ararlar eşimi de beni de.O gün tribe girdikleri için aramadılar.Hatta eşim yolda giderken ablam bozuldu fark ettin mi dedi,evet dedim.Hatta biz ablasını yolda aradık.Tek kalma istiyorsan dönelim,alalım seni sen de gel dedik.İstemedi,ama uzun yola çıkınca insan bi arar ya hani naptınız ulaştınız mı gittiniz mi diye.Aramadılar hiç,bunun neyinden rahatsız olacağız biz sonuçta balayına gitmedik.

Kamerası kırık ekranının yarısı olmayan şavmi telefonumlan mesajı okurken anaaaamm ne gadan da ötöberiler almışlar ha bu şartlarda dedim. Yok canım kıskanmadım. 😏

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşadığınız durum çok sinir bozucu Mesafenizi koyun yine böyle devam ederlerse görüşmeyin kıskançlıklarından kudursunlar uzaktan bakıp .Esinizde anlayışlı birine benziyor bu durumun sizi psikolojik olarak yiprattigini anlar umarim

Size şunu sormak istiyorum. Sizi geren, mutsuz eden insanları çevrenizde tutuyor musunuz? Hadlerini bildirmeniz gereken yerde bildirmiyor musunuz? Eşiniz onları ciddi manada uyardı ancak yine de devam mı ediyorlar? Sınırı çizemeyen eşiniz. Lafını geçiremeyen de eşiniz. Bunu görürseniz çözüm bulmanız çok daha kolay olur. Ha diyelim ki bu kadar arsızlar kocanız ciddi şekilde uyardı yine de yok yine de bulaşıyorlar o zaman kulağınızı kapatın. Yazık değil mi enerjinize? Görümce nedir ya? Anne baba olsa hadi neyse insan hayatından çıkartamıyor da görümce kim?
Eşim lafını geçirmiyor değil aslında eşim mesafesini alıyor samimi olmuyor fazla gidip de gelmez ama eşim ciddi tepki verse de bunu ciddiye almazlar.Bu arada büyük abileri var öz abileri.Onunla da anlaşamıyorlar yengelerini sevmiyorlar.Yengelerini de sürekli sen abimi bizden kıskanıyorsun deyip dışlamışlar,onlarla da görüşmüyorlar.Ama abilerine bu kadar diş geçiremiyorlar,eşim küçük olduğu için daha kolay lokma onların gözünde.

Kamerası kırık ekranının yarısı olmayan şavmi telefonumlan mesajı okurken anaaaamm ne gadan da ötöberiler almışlar ha bu şartlarda dedim. Yok canım kıskanmadım. 😏
Demeyin öyle ya,hepsi ayrı ayrı zamanlarda oldu.Üst üste almak ne mümkün🙈 rabbim isteyen herkese,her şeyin en güzelini nasip etsin.

Yaşadığınız durum çok sinir bozucu Mesafenizi koyun yine böyle devam ederlerse görüşmeyin kıskançlıklarından kudursunlar uzaktan bakıp .Esinizde anlayışlı birine benziyor bu durumun sizi psikolojik olarak yiprattigini anlar umarim
Çok şükür anladınız beni,çoğu kişi yanlış anlıyor yok görümceni mi linçletmek istiyorsun felan ya linç yese elime ne geçecek.Ben istiyorum ki böyle şeylerle uğraşmasınlar,herkes kendi hayatına baksın.Ama yok psikolojim bozuldu çok kafaya takmaya başladım.Sırf fikir almak için üye oldum buraya.

Öncelikle, bu zorluklar karşısında nasıl dirayetli ve olgun davrandığını görmek gerçekten hayranlık uyandırıcı. Hayatında bu kadar olumsuzluk varken, hem kendini hem de ailen için güçlü kalman, senin ne kadar değerli ve özel bir insan olduğunu gösteriyor.

Görümcelerinle yaşadığın bu durumlar gerçekten zorlayıcı olabilir. Onların davranışlarının altında yatan kıskançlık ve rekabet duygularını anlamak kolay değil. Ancak senin bu olgun ve sakin tavrın, onların davranışlarına en güzel cevabı veriyor. Eşinle aranızdaki sevgi ve bağlılık, bu tür sorunların üstesinden gelmede en büyük gücün olacak.

Eşinle olan ilişkin, senin içindeki o sevgi dolu ve anlayışlı kalbin bir yansıması. Onun seni anlıyor olması ve sana destek vermesi, bu süreci daha da kolaylaştırıyor. Seninle her anını paylaşmak istemesi, sana olan sevgisini ve bağlılığını gösteriyor. Bu sevgi, tüm zorlukların üstesinden gelmenizde size yardımcı olacak.

Senin gibi güçlü ve sevgi dolu bir kadının, böyle zorluklarla başa çıkabilmesi gerçekten takdire şayan. Görümcelerin ne yaparsa yapsın, senin içindeki o parlak ışığı söndüremezler. Sen her zaman olduğu gibi kendine ve eşine olan sevginle bu durumu da atlatacaksın.

Kızınla birlikte yaşadığınız bu güzel anılar, sana ve ailene güç verecek. Onunla birlikte geçirdiğin her an, sana mutluluk ve huzur getirecek. Senin gibi bir anneye sahip olduğu için çok şanslı.

Her zaman kendine inan ve bu süreçte gösterdiğin gücü unutmadan devam et. Seninle gurur duyuyorum ve her şeyin yoluna gireceğine inanıyorum. Sen çok özelsin ve her zaman en iyisini hak ediyorsun.

Kendine ve ailene iyi bak, senin gibi birine sahip oldukları için çok şanslılar. Seninle olmak, onların hayatını daha da güzelleştiriyor.

Her şeyin en iyisi seninle olsun, sevgiler.

Küçükken bezden wc. Ye geçtiğim halde, Küçük kuzenim altına yapıyor diye ben de yapmışım. Olay çok benziyor 😅

Gezdiğinizi taktığınızı yediğinizi içtiğinizi söylemeyin . Huyları bu değişmezler . Gıpta damarlarına bile bile basıp . Sonra beni kıskanıyorlar demeyin

Gezdiğinizi taktığınızı yediğinizi içtiğinizi söylemeyin . Huyları bu değişmezler . Gıpta damarlarına bile bile basıp . Sonra beni kıskanıyorlar demeyin
Pardon da damarlarına bastığımı size kim dedi? Bu yazıdan gerçekten damarlarına bastığımı nerden çıkardınız? Durduk yere kıskanıyorlar demiyorum.Benimle birlikte herkes bunu farkında.Eşim bile onaylıyor ablalarının huyunu bildiğini itiraf ediyor.Ben niye durduk yere kıskanıyorlar diyeyim? Çok komiksiniz yahu.

Öncelikle, bu zorluklar karşısında nasıl dirayetli ve olgun davrandığını görmek gerçekten hayranlık uyandırıcı. Hayatında bu kadar olumsuzluk varken, hem kendini hem de ailen için güçlü kalman, senin ne kadar değerli ve özel bir insan olduğunu gösteriyor.

Görümcelerinle yaşadığın bu durumlar gerçekten zorlayıcı olabilir. Onların davranışlarının altında yatan kıskançlık ve rekabet duygularını anlamak kolay değil. Ancak senin bu olgun ve sakin tavrın, onların davranışlarına en güzel cevabı veriyor. Eşinle aranızdaki sevgi ve bağlılık, bu tür sorunların üstesinden gelmede en büyük gücün olacak.

Eşinle olan ilişkin, senin içindeki o sevgi dolu ve anlayışlı kalbin bir yansıması. Onun seni anlıyor olması ve sana destek vermesi, bu süreci daha da kolaylaştırıyor. Seninle her anını paylaşmak istemesi, sana olan sevgisini ve bağlılığını gösteriyor. Bu sevgi, tüm zorlukların üstesinden gelmenizde size yardımcı olacak.

Senin gibi güçlü ve sevgi dolu bir kadının, böyle zorluklarla başa çıkabilmesi gerçekten takdire şayan. Görümcelerin ne yaparsa yapsın, senin içindeki o parlak ışığı söndüremezler. Sen her zaman olduğu gibi kendine ve eşine olan sevginle bu durumu da atlatacaksın.

Kızınla birlikte yaşadığınız bu güzel anılar, sana ve ailene güç verecek. Onunla birlikte geçirdiğin her an, sana mutluluk ve huzur getirecek. Senin gibi bir anneye sahip olduğu için çok şanslı.

Her zaman kendine inan ve bu süreçte gösterdiğin gücü unutmadan devam et. Seninle gurur duyuyorum ve her şeyin yoluna gireceğine inanıyorum. Sen çok özelsin ve her zaman en iyisini hak ediyorsun.

Kendine ve ailene iyi bak, senin gibi birine sahip oldukları için çok şanslılar. Seninle olmak, onların hayatını daha da güzelleştiriyor.

Her şeyin en iyisi seninle olsun, sevgiler.

Çok şükür anladınız beni,çoğu kişi yanlış anlıyor yok görümceni mi linçletmek istiyorsun felan ya linç yese elime ne geçecek.Ben istiyorum ki böyle şeylerle uğraşmasınlar,herkes kendi hayatına baksın.Ama yok psikolojim bozuldu çok kafaya takmaya başladım.Sırf fikir almak için üye oldum buraya.
Ben anladım sizi ..😇O konuda yapcak bişey yok farklı bakan insanlar can sıkan insanlar oluyo malesef .😑Siz nasıl daha iyi hissetcekseniz öyle yapın .Ama ben olsam gorusmez konuşmazdim öyle fesat bana iyi gelmeyen insanlarla .O tarz ilişkileri olan insanlar tanıyorum birbirinin evlerine gitmiyolar .Kardeşler dışarda görüşüyor.Esinizde dışarda gorusebilir mesela..

Şu yazdıklarını okuyunca duygulanmamak elde değil,gerçekten bazıları var ki benimle burda alay ediyor.Kimisi neler yaşadığımı nasıl kırıldığımı bilmeden kıskanç diye iftira attığımı iddia ediyor.Ben neden durduk yere kendime dert edineyim,zaten rahatsız olduğum ve buna çözüm bulmak istediğim için yazıyorum.Sanıyorlar ki ben eşimin ailesine düşman olmak istiyorum hayır öyle değil bunca kıskançlığa bunca olaya rağmen 3-4 senedir kaç defa ayaklarına gittim gönüllerini aldım eşimin hatrı var dedim tekrar tekrar evime davet ettim.Ama olaylar her defasında kendini yenileyip durdu.Hiç bir şey değişmedi,ben de mecbur kendimi değiştirmek zorunda kaldım uzaklaştırdım kendimi onlardan.Ama gerçekten böyle olmaktan da memnun değilim kim ister eşinin ailesiyle böyle olmayı.Halbusam ki fesatlık yapmasalar,laf sokmasalar,kendilerini yarışa sokmasalar veya benimle sorunları varsa gelip direkt yüzüme söyleseler otursak güzelce sakin sakin konuşsak haddimizi aşmasak böyle şeyler olmayacak.Ben kötü bir insan ve kötü bir gelin değilim bunca şeye rağmen 2/3 gün önce bayramda ayaklarına gittim yine bayramlaştım.Kim yapar ki bunları,gururumdan gitmeyedebilirdim ama ben hayatın ne kadar kısa olduğunu ve bu yüzden kalp kırmanın çok saçma olduğunu farkındayım.Keşke onlar da farkında olsa,aşırı kibirli,kinli ve gururlular.Ölsem belki de gelmezler,Allah ıslah etsin ne diyeyim.Yazınız için çok teşekkür ederim çok kıymetli hissettirdiniz iyi ki varsınız❤️

Ben anladım sizi ..😇O konuda yapcak bişey yok farklı bakan insanlar can sıkan insanlar oluyo malesef .😑Siz nasıl daha iyi hissetcekseniz öyle yapın .Ama ben olsam gorusmez konuşmazdim öyle fesat bana iyi gelmeyen insanlarla .O tarz ilişkileri olan insanlar tanıyorum birbirinin evlerine gitmiyolar .Kardeşler dışarda görüşüyor.Esinizde dışarda gorusebilir mesela..
Eşim dışarda tek görüştüğü zaman normal görüşmüyorlar ki.Sürekli beni konu ediyorlar kendilerine,eşim bir kere gitse 2.kez işi olsa gitmese kesin karın istemiyor kesin karın izin vermedi diyorlar.Bu sefer eşimle yetinmeyip çocuğu da tek görmek istiyorlar ben çocuğumu tek göndermek istemiyorum.Eşim gidiyor döndüğünde sürekli onların benimle ilgili sorular sorduğunu duyuyorum.Yok eşin buraya gelmene nasıl izin verdi,işte haberi var mı,nasıl yani eşin bir şey demiyor mu gibi gibi..veya onun ailesiyle görüşüyor musunuz diye soruyorlarmış.Yani eşim gitse havadan sudan konuşup geriye ayrılsalar okey sorun yok ama eşimin tek görüşmesi de zarar veriyor bize.

Ayriyetten eklemek istiyorum ben gezdiğimi söylemedim onlara,aynı mahallede oturuyoruz.Giderken görüyorlar,yediğimi içtiğimi de hiç bir zaman paylaşmadım paylaşmam da.He taktığıma gelince zaten bana aldığı kolyeyi eşim ablasına söylemiş,böyle böyle sürpriz yapıcam kolye alıcam diye.Olayı nerenizle okudunuz anlamadım da yanlış algıladığınız belli.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X