KINA GECESİ SORUNSALI

Aşkım eskiden salonda kına yoktu millet evinde arkadaşı teyzesi halası ile yapıyordu kınayı. Çok içinde kalacaksa çağır üç beş arkadaş evde yapıverin aç YouTubedan da iki şarkı bitti gitti
Haklısınız füreya hanım. Orkestraya para mı vercen 🐈🐱😏😄😅

Ekimde nasipse düğünüm var. Ama ailemin ve benim maddi durumumuzdan dolayı kına gecesi yapmayı düşünmedim. Ama zaman yaklaştıkça sonradan pişman olur muyum biraz kendimi zorlayıp küçükte olsa bişeyler yapsa mıydım diye düşünceler geçiyor aklımdan. Kına yapmayan sonrasında pişman olan var mı?
yapmadım ve çok mutluyum
bana da çok ısrar edildi, ama sevmediğim için yapmadım.
iyi ki milletin gazına gelip yapmadım

Kına bana aşırı saçma geliyor yani böyle büyük yer büyük organizasyonlar kiralamak fln. Ben mesela evde çok yakınlarımla yaptım kendi aramızda eğlendik. Bir kaç süs aldım güzel oldu.

Evet oda bir seçenek tabiki. Fakat kıyafet o atmosfer evde yakalanamıyor pek diye sormuştum aslında
Benim de kına gecesi olmadı,evde akraba arkadaşlar yaptık bir şeyler.Maddi imkandan dolayı diyorsunuz,evde yapın bence.İçinizde de kalmamış olur.O atmosfer gayette yaşanıyor deneyin ve görün 🙂Allah mutlu mesut etsin şimdiden ...

Ben yemekli dugun yaptim, vallahi yaptigima pismanim, aylarca dedikodusu yapıldı cok bunalmistim.

Kina yapmamıştim, kv bi yapalim bi yapmayalim deyince eehh tamam istemiyorum deyip kestirip attim, yapmadığıma da ayrica pismanim.

Mesela evden cikarken davul zurna istiyordum babam avam buldugu icin caldirmadi, hep fotolarda gizli sakli evden kaciyormusuz gibi durdugu icin evden cikis fotolarini attim. Sonra kendi de pisman oldu.

Bence gelenekci biriyseniz yapin, hem illa mekana da gerek yok evinizin salonunda toplayiverin insanlari, sonra iki mezdeke bitti gitti :)

Kız arkadaşınız bolsa yapın evinizde. Salonunuz varsa ortayı boşaltın, birkaç ikram hazırlayın, müzik zaten her şekilde olur. Komşularınızdan o gece için müsaade isteyin, buna hoşgörü göstermeyecek yoktur. Eğlenin. Sizin içinizde kalırmış gibi geliyor. Masraf için kaçmaya değmez, her bütçeye uygun oluru var. Böyle soruyorsanız zaten pişman olursunuz. O gecenin özelliği sevdiklerinizle eğlenmek, organizasyona, garip kareografilere gerek yok

Ekimde nasipse düğünüm var. Ama ailemin ve benim maddi durumumuzdan dolayı kına gecesi yapmayı düşünmedim. Ama zaman yaklaştıkça sonradan pişman olur muyum biraz kendimi zorlayıp küçükte olsa bişeyler yapsa mıydım diye düşünceler geçiyor aklımdan. Kına yapmayan sonrasında pişman olan var mı?
Düğünde yap canım olmaz mı benim bi kaç akrabam ve arkadaşlarım düğünde aynı gün yaptılar önce kına sonra da düğün gibi kutladılar yada evde yapın ?

Ne kına ne düğün yapmadık, hiç pişman değilim. Hiç sevmem 1.2. Derece yakınımın düğününe giderim sadece oda mecburiyetten.

ben düğünümde hiç eğlenmedim ama kına gecem efsaneydi. sabaha kadar eğlendik. o yüzden ben yapılması taraftarıyım acıkcası. ben kınada eğlendim, esim düğünde. 😂
Anılarım tazelendi benim içinde kına daha güzel geçmişti 😊 ama tabi düğün kavgalı tartışmalı olmuştu şimdi ki aklım olsa borçsuz harçsız sade bir nikah ve eğlence ile bitirirdim olayı

Kına yapmayan ve çok pişman olan arkadaşım var

Yorumlarınıza teşekkür ederim hanımlar 🥰 Biraz daha kişisel zevk ve öneme göre bir konu haklısınız...
Güzel bir arkadaş, kuzen grubunuz varsa şık sade bir elbiseyle evde ailelerle yapabilirsiniz. Önemli olan sizin mutlu olmanız.. Pahalı mekanlara, gösterişe gerek yok.. Eskisi gibi :KK66:

Düğünde yap canım olmaz mı benim bi kaç akrabam ve arkadaşlarım düğünde aynı gün yaptılar önce kına sonra da düğün gibi kutladılar yada evde yapın ?
Aklımdan geçmişti fakat düğün daha çok erkek evinin olduğu için sonradan laf söz olur sıkıştırdı araya diye vazgeçtim açıkçası

Anılarım tazelendi benim içinde kına daha güzel geçmişti 😊 ama tabi düğün kavgalı tartışmalı olmuştu şimdi ki aklım olsa borçsuz harçsız sade bir nikah ve eğlence ile bitirirdim olayı
düğünümde sol tarafımda abim, annem, babam ağlarken esim aralıksız 1.5 saat horon tepmişti. esime bakıp ben bu adamı boşicam demistim 😂😂 tam bir eziyetti benim için 😂

düğünümde sol tarafımda abim, annem, babam ağlarken esim aralıksız 1.5 saat horon tepmişti. esime bakıp ben bu adamı boşicam demistim 😂😂 tam bir eziyetti benim için 😂
Hahaha bende düğünde topuklu ayakkabılarla takı takılırken artık ayaklarım ağrıyor demiştim yengeme git arabadan nolur spor ayakkabılarımı getirt demiştin ayaklarıma kara sular inmişti resmen tam 2 saat öylece durdum ayakta ve hepsi suratsıııız gelen ay ben damada takıcam gelen giden kızım seni tanımıyoruz biz damada takıyoruz vıyyyyy sanki sonra hepsi bizim olmadı. 🤣🤣

Hahaha bende düğünde topuklu ayakkabılarla takı takılırken artık ayaklarım ağrıyor demiştim yengeme git arabadan nolur spor ayakkabılarımı getirt demiştin ayaklarıma kara sular inmişti resmen tam 2 saat öylece durdum ayakta ve hepsi suratsıııız gelen ay ben damada takıcam gelen giden kızım seni tanımıyoruz biz damada takıyoruz vıyyyyy sanki sonra hepsi bizim olmadı. 🤣🤣
ben düğünümde full “siyah” spor ayakkabılarımla gecirdim 😂😂 o sülaleye çok bileydi 😂😂 bizim de organizatör kurdeleyi bana taktı, sepet de benim yanımda duruyor. eltim geldi takarken diyor ki “ben esine takıcaktım ama ona kurdele takmamışlar” şok oldum. dedim sıkma canını hepsi bana gelecek 😂😂 bir de takı bitti o ara benim tuvalete gitmem lazım bunlar bana saldırdı hemen gelin odasına götürdü, üzerine yapıştılar ve oturup takıları saymaya başladılar. sabaha kadar yaptığım evliliği sorgulattılar sağ olsunlar 😂

ben düğünümde full “siyah” spor ayakkabılarımla gecirdim 😂😂 o sülaleye çok bileydi 😂😂 bizim de organizatör kurdeleyi bana taktı, sepet de benim yanımda duruyor. eltim geldi takarken diyor ki “ben esine takıcaktım ama ona kurdele takmamışlar” şok oldum. dedim sıkma canını hepsi bana gelecek 😂😂 bir de takı bitti o ara benim tuvalete gitmem lazım bunlar bana saldırdı hemen gelin odasına götürdü, üzerine yapıştılar ve oturup takıları saymaya başladılar. sabaha kadar yaptığım evliliği sorgulattılar sağ olsunlar 😂
Ayyy eltiye baksen akılsız sanki sana gelmedi hepsi gerzek tilki :) benide apar topar götürdüler odaya saymaya başladılar hemen yengemle abimi çağırdım hemmmeen herkes orda bizimkiler yok n’oluyo dedim bi an 🤣

X