kime üzülüyüm ben

Allah sabırlar versin,inşallah bugünlerde geçecek,benim bir buçuk aylık bebeğim düşmüştü çok üzülüp ağlamıştım,rabbim en kısa zamanda bu derdini biraz unutturacak diğer yavunu eline almanı nasip etsin,benim arkadaşımda senin gibi doğum yaptı,şimdi o günler geçti ve 2 kızı var,eşinle ve doğacak evlatlarınla hayırlı uzun rabbimin rızasına layık hayat dilerim sana,dualarım seninle.

konu sahibi arkadaşım eski msj larını okudum vardır bi bildikleri ğelmediklerine ğöre kaynana kötü ğelmiyo anne baba ve ablanlar demekki sendede var hata ,zaten kaynanı evden kovmuşsun değilmi ee kadın kovulduğu yere nasıl ğelsin

canım başın sağ olsun allah sabır versin inan yazını okurken çok üzüldüm
ailene bir anlama veremedim seninle alıp veremedikleri neydi
ama unutma canım rabbim kimseye taşıyamayacağı yükü vermezmişş
inş tez vakitte huzura kavuşursun allah yardımcın olsun

Okurken çok üzüldüm gerçekten zor günler yaşıyorsun nasıl bir aile, anne bu kadar duyarsız kalır evladına?
aklım almadı ama olsun bunlarda geçecek inşallah. Ne kadar üzülsende birşeyler değişmiyor hayatta.
Böyle olmasa onlarda senin yanında olsalar ne kadar güzel olurdu ama bazen olmayıncada olmuyor canım.
Allah yardımcın olsun sende onlara mesafeni koymalısın belki anlarlar ne denli üzüldüğünü.
Eşin bu durumda nasıl onu merak ettim inşallah onunla bir problem yoktur. Aile evet çok
önemli ama gece olup başını yastiğa koyduğunda eşinle başbaşasın dilerim o sana gereken
desteği veriyordur.

canım cok üzüldüm her şekilde haklısın gitme arama sende elbet hatalarını anlıyıcaklar basın sagolsun bilirim evlat acısından zor hiç bir sey yok bu dünyada allah sabırlar versin bol bol dua et allaha ki anlayışlı bir eş vermiş sana sabret sabrının sonunda elbet rahata cıkıcaksın

canım cok üzüldüm her şekilde haklısın gitme arama sende elbet hatalarını anlıyıcaklar basın sagolsun bilirim evlat acısından zor hiç bir sey yok bu dünyada allah sabırlar versin bol bol dua et allaha ki anlayışlı bir eş vermiş sana sabret sabrının sonunda elbet rahata cıkıcaksın kendine iyi bak

en güzeli de herşeye rağmen isyancı olmamak canım benim...

bunun mükafatını umarım en kısa zamanda alırsın...a.s.

canım gercekten de uzuldum olanlara umarım en kısa zamanda toparlanırsın, burada anne olanlar daha ıyı anlarlar emınım kı senı ; ama bende elımden geldıgınce anlamaya calıstım, cok uzucu bı durum; ama sabrın ve tavrına hayran kaldım; Allah sana mutlulukları versın ınsallah, kucagında saglıklı bebekler nasıp etsın... aılenle ılgılı de dıyecek bısey bulamadım, onlarda baslarını tasa vururlar ama cok gec olur... bak ben ankaradayım ne zaman ıstersen derdını dınlemeye hazırım , dost secılmıs kardestır...

allah sabir versin gülüm...
ailen uzakta mi oturuyor... önceden de böylemiydiniz yani gelmip gitme fazla yok muydu
belki de imankanli olmamisitir belki de senin ne kadar mutsuz oldugunu onlara ihtiyacin oldunu
anlayamamislardi... ailen sonucta atsan atilmaz satsan satilmaz biraz zaman alacak ama arani tekrar düzelmeye calis ailenle.. üzülme canim

Canim basin sagolsun.
Elbette ana yüregi üzüleceksin ama bu kadar üzme kendini, ne analar var genc yasta cocuklarini topraga veren, beterin beteri var, Rabbim'in mutlaka bir bildigi vardir.
Ve ilerde bebek sahibi olursun insallah, yavrunu alirsin kucagina.
Annenlere gelince, neden böyle birsey yapmislar anlamadim, cok vicdansizca davranmislar.
Aranizda daha önce bi darginlik felan mi oldu?? Yani sana karsi neden bu kadar soguklar?
Her ne olursa olsun, böyle durumda yanina gelmeleri lazimdi tabi, bunun bir bahanesi olamaz.
Kendini üzme bu kadar, esinle paylas herseyini, o sana en yakin olan kisi su anda.

Rabbim sabir versin canim, su mübarek Ramazan ayinin niyetine derterinden arindirsin seni.

başınız sağolsun....Allah bir daha böyle bir acı yaşatmasın..:çok üzgünüm:umarım sağlıkla bir evlat sahibi olabilirsiniz..:Saruboceq:
insanın böyle bir acıyı tek yaşaması çok daha acı...
kayınvaldeniz için birşey diyemeyeceğim...onunla yaşadığınız problemleri burda yazmıştınız ...en son evinizde yaşadığınız olaydan sonra görüştünüz mü bilmiyorum...ama kadıncağız belki gelmek istediysede sizden çekinip gelememiş olabilir...sonuçta yaşananlar nahoş şeylerdi...empati yapıyorum onun yerine koyuyorum kendimi bende gelemeyebilirdim...anladığım kadarı ile eşinizdende çekiniyor:1no2:

ama kendi ailenizi anlamıyorum...ne olursa olsun gelmeliydiler..benim kızkardeşimde 4 aylık doğmuş bebeğini kaybetti...o zaman izmit'te oturuyordu biz ilk arabaya atlayıp gittik..öyleki o yollar bitmiyor kuş olup kanatlanmak istiyor insan...ama rabbim vermesin o öyle bir acıki o anda anne_baba o acıyı kendi içlerinde yaşıyorlar..onları kimsenin anlamayacağını düşünüp çok derin bir yasa giriyorlar...:uhm:çok kötü hemde çok çok kötü Allah düşmanıma yaşatmasın...şimdi kocaman iki oğlu var..ama bebeği öldükten sonra hemen hamile kaldı ve çok asabi,sinirli depresif bir hamilelik geçirmişti...doğaldı tabii endişeleri vardı..kaldıki acısını çok yaşamadan hamile kaldı...demek istediğim sizinde sinirleriniz biraz zayıf anladığım kadarı ile,üstünede bu acı çok daha hassas olursunuz....bence bir ablanız olarak söylüyorum...bedenen ve ruhen biraz dinlenin ...kendinizi toparlayın...kırgınlıklarınızı,öfkenizi tüketin sonra bir daha bebek sahibi olmayı deneyin...ki hamileleğiniz daha sağlıklı ve rahat geçsin..bu kadar yoğun duygularla ve karmaşık ruh hali ile hamile kalırsanız birde üstüne korku ve endişelriniz eklenir...çok zor tamamlarsınız aylarınızı...Allah her şeyin hayırlısını versin...dediğiniz gibi bu bir sınav ...
tekrar başınız sağolsun....:a015:

canım kayınvalidemler o kavgadan sonra iki defa geldiler biz gitmedik onlara hatalarını düzeltmek için iki defa geldiler iftara bile geldiler hatta doğumdan iki gün öncede geldikler ben hep dedimki mübarek gün actım kapımı kalp kırmayalım dedim gebeyim sinirlenmeyim yaptıklarına dedim bebğim etkileniyo dedim
ama biz hasteneden elimiz boş dönnce kimsenin umrunda olmadık sanki benim hatam bebğimi kaybertmek sanki ben git dedim kızıma
ama asla affetmiyorum hiç birini ablam dün bana msj cekmiş gece sakinleşince konusalım diye asla affetmiycem onları
sence ben hatalı oslam özür dilemezmiyim onlardan neden özür dilenen taraf ben oluyorum ben birilerinin hatasını yüüzne vuruyorum haklı olarak
bu saatten sonrada değişen hiç bişey olmayacak asla bağışlamayacam onları anne babadır abladır eşimin ansı babsıdır ama asla içimdeki öfkemi susturmuycam affetmek istemiyorum onları beni gebe olmadan önce bukadar üzdüler bukladar kırdılar gebeykende kaynanamlar sürekli hırpaladlar son istedikelri nokta buydu kaynanamların
ben bebği kaybettim kaynanam diyomuski komuslara ben ele ne diyecem simdi bebek gitti diyomuş demiyolarki bu kız canından bi parca verdi canı yanıyo bu kızın destek olalım faydamız yoksa bile üzmeyelim demiyolar
ben yine diyorum rabbim onların acısını göstermesin allah onlarını yolarını bahtlarını acık etsin diye

ve benim içimde hep bi kuskum olacak acaba ben bebğimi düşürdümmü diye çünkğ doğumdan önce çok korkutmustu beni kaynanam onlar gittikten sonrada akıntım geldi kanlı akıntı o korkuyla kaybetmiş olabilirmiyim acaba diye
ben mutfakta yemek yapıyodum kaynanamın sesi konusurken yüksektir arkamdan birden bagırınca yüreğim yerinden fırlıyodu sadec niye bagırıyosun aklım oynadı dedim zaten gitiklerinden sonrada ben düzene girmedim sürekli bi hzurzuzluk yasadıjmm
doğumdan sonra dr bunu bu sekilde anlatmadımda sadec dedimki dr a benim kanlı akıntım vardı ondan olabilirmi dedim dr bana dediki doğumun basladığını gösteriri o akıntı sizce ben napıyım bunu kondurmak istemiyorum ama olabilirde cünkü bebğimin herseyi yerindeydi bütün testleri sağlıklıydı iyiydi tek bi sorun yoktu hersey yolundaydı
ama giden gitti ben suçlu hatalı aramıyorum sadec olabilir gözüyle bakıyorum
zaten dr sebep aramaya basladı salı günü 14 tüp kan verdiim 2 idrar verdim uzun sürüyomus bunların sonucunu almak dr bayramdan 1 hafta sonra ancak cıkar dedi
eger hiç bi sorun cıkmassa tahlilerde tek sebebi o kadar korkmus olmamama bağlıycam

ah canım...
ne diyeceğimi inan ki bilemiyorum.. çok ama çok üzüldüm.
başın sağ olsun canım arkadaşım... allah'ın taktiri ne diyebiliriz ki... allah başka acılar yaşatmasın...
ailene gelince, gerçekten çok haklısın. insan böyle anlarda ailesine ihtiyaç duymayacakta kime duyacak... seni çok iyi anlıyorum...

Allah sana sabırlar versin bi daha yaşatmasın inşallah..
en hassas döneminde annen olmayacak da kim olacaktı benneyaptımki
boşver üzülme bi Allah bi eşin yeter sana..
inşallah yine hamiş olursunda müjde haberler duyarız senden

aranızda korkuyla bebğini kaybeden birilerini duydunuzmu oabilirmi böyle bişey
eger varsa bile ben diyememki kaynanamlara sizin yüüznüzden oldu diye suçlama yapamamki
o kavgadan sonra evime aldım kske almasaydım ama eger rabbim nasip ederse tekrar hamile kalmayı asla evimin kapısını acmayacam onlara hiç birini görmek sitemiyorum ben artık

annmelerle aramda bi sorun varmı yokmu bilmiyorum gelmiyolardı bana ben gidiyodum koca karnımla gelmiyolardı bana neden bilmiyorum zaten ben gebe kaldığımdada kutlamadılar beni diyorumya ben bekarkende annme soğuk bi kadındır bi kere sacımı oksamadı diye sebep aramaya ne gerek varki bence yeter bu herseye
anneme diyememki sebebp soramamki neden bana bunu yapıyosunuz dşye anne yüreği bu ben avladıma yanarım ama o yanmaz
kardeşime öyle değiller ama evlat ayırır annemler canımı cok acotoıyo bu tavırları ama erkek evlada düşkünüdr annmeler sorsamda ne diyecek ben herseyi görüyorum zaten farkındayım ramazandan önce gitmiştim ozman konu acılır gibi oldu sadec dedimki anneme anne neden böyle davranııyosunuz keske sormasydım keske agzımın payını aldım oturdum yerime yani ne diyim ben anneme diycek hiç bişey yok hatam erkek olmamak herseyi dökerler kardesimin önüne herseyi ama bize bi işğneyi layık görnezler allah bilsin ne deyim anne baba bu atsan atılmıyo satsan satılmıyo evşlat ayrımı yapılırmı yapan yapıyo işte kime ne diyim ben

allahim sana sabir ve tez zamanda saglikli bir bebe versin insallah :Saruboceq::Saruboceq:

senin yerinde olsam birak bayrami seyrani hic bir zaman o insanlari aramazdim

sucum olmadigi halde bana bunu yapanlar ne annem nede babam olabilirler

asla affetmem gelsinler affettirsinler kendilerini cok sinirlendim cok

dunyaya gelmese bile canindan bir can gitti ya

ameliyat masasina yattin ya ölüm var kalim var bu ne rahatlik bu ne lükstür böyle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…