kime üzülüyüm ben

allahim sana sabir ve tez zamanda saglikli bir bebe versin insallah :Saruboceq::Saruboceq:

senin yerinde olsam birak bayrami seyrani hic bir zaman o insanlari aramazdim

sucum olmadigi halde bana bunu yapanlar ne annem nede babam olabilirler

asla affetmem gelsinler affettirsinler kendilerini cok sinirlendim cok :kızgın:

dunyaya gelmese bile canindan bir can gitti ya

ameliyat masasina yattin ya ölüm var kalim var bu ne rahatlik bu ne lükstür böyle :kızgın:

artık varya suçlu aramak birilerini suçlamak istemiyorum okadar yoruldumki mücadele vermekten
ben zaten yeteri kadar cok cok fazla acı cektim yoruldum kırıldım
ben bi söz verdim kendi kendime asla aglamayacağım diye gece uyumadım sabaha kadar agladım durdum uyumadım huzursuzdum sabaha kadar
konduramıyorum ablam sonucta anam babam sonucta nasıl bi yürek vicdan var anlamak istemiyorum ben olsam baslarına bişey gelse kanatlanır giderdim ama onlar bunlara normal diyo baslarına gelmedi ondan diyorum ben
dün dayanamadım ablama dedimki tartısmada abla oğlunun eline iğne batsa yüreğimn yanmazmı ben içimde tasıdığım kızımı bıraktım geldim dedim bana olayı duygusal hale geitrme dedi ben kime anlatıyosam derdimi taş sanki yürekleri ben içimdeki sıkıntımı ablama anlatmaya calışıyorum ama o bana olayı duygusal hale getirme diyo

ben tam kendimi toparlamaya calısıyoorken yazık canından kanından insanlar yapıyo bunu
ben dün sabah yan komsumla baklava yapmaya karar verdim annemler bana gelmedi ama bi tepside onlara yapıyım götürüyüm yaptıkları yanlış onların yanına kalsın diye öfkemi bastırmaya calıştım
ama yapmayacağım yapmadım kendi evime bi tepsi yaptım gitmiycem zaten bakalım ne kadar içi yanacak annemin

canım benim seni anlamaya çalışıyor ve hak veriyorum.acın büyük,kalbin kırık derdi veren rabbim dermanınıda verir inşallah.üzülme bizler burdayız inşallah en kısa zamanda yeniden hamile kalır dünyalar güzeli bir bebeğin olur.ama sen yinede aileni yok sayma derim özellikle anneni ben ne olursa olsun bir annenin evladını düşünmeyeceğini onu kasıtlı olarak kırcağına inanmıyorum mutlaka geçerli bir nedeni vardır sen bayram ziyaretini yap kırgınlığını sonra tekrar dile getirirsin.büyüklük sende kalsın.ve kendini üzme her şerde bir hayır vardır..

canım başın sağolsun Allah eşine sana sağlık versin.anlıyabiliyorum seni ben bebeğimi kaybetmedim Allahıma binlerce şükür ama bende erken doğum yaptım benim yanımda da kimseler yoktu kimse.. .çok zordu herşey hastahanede doğum yapıp yatan diğer bayanları kıskandım anneleri yanlarında çarşaflarını değiştiriyolar çorba getiriyolar canım ne kadar mercimek çorbası çekmişti.hem insan en çok annesini istiyor yanında.şimdi bile kızımın doğum günü yaklaşınca sinirlerim bozuluyor.ama atamamki annemi bak şimdi yanıma geldi bayramı beraber geçireceğiz.unutulmuyor ama katlanıyosun bi zaman sonra.kadermiş işte.şimdi hayata daha sıkı tutun yıkılmadan herkese inat.yalnızlık zor ama ben kimsesizlerin kimsesi Allah sözüne bayılıyorum.üzülme demek boşa ama dik ve sağlam dur.her şey daha güzel olacak buna inan öpüyorum seni...melek annesi...

Zaten gözlerim dolu dolu okuyordum.
Bu yorum üzerine tuz biber ekti.

Nazlim şu an şoktayim inan herşey çok güzel gidiyodu neden bole oldu yaaaa. Offf ne diyeceğimi bilmiyorum inan.allahim meleğinle öbür dünyada kavuşmayi nasip etsin inşallah. Ailene gelince az çok biliyorum ya durumu hiiç sikma canini arkadaşim. Bu güne kadar hep kendi ayaklarinin üzerinde durdun bugünden sonrada helede bu olaydan sonrada anam bacim yokmuş de olsun bitsin. Bayramdada sakin gitme ama sakin. Içim doldu nazlim yaa inan yaninda olmak isterdim ama bi işe yaramazdiki acinin keşke hafifletebilsem.

en zor şeylerle bile annemin,babamın desteğiyle başa çıkarım, o yüzden bu durum beni bayağı bir acıttı..hatta keşke okumasaydım bile dedim.....Allah yardımcın olsun canım kardeşim, biz de napalım, burda dertleşiriz artık....

Çok üzüldüm inan ki.Ailenin tavrını hiç anlayamadım.Hadi kaynanan kayınpederin el.Onların yaptığı da çok yanlış bişey ama ailenin yaptğına hiç anlam veremedim.15 gün sonra msnden nasıl olduğunu soruyorlar.Telefon faturasından bile korkmuşlar anlaşılan.Üzülme arkadaşım.Dünya öyle ki burda da cennet ve cehennem var.Herkesin yaptıkları kendisine geri dönüyor.Allah sana sabır ve sağlık versin

öncelikle başın sağolsun...inan şok oldum yazdıklarını okurken nasıl anne,baba,abla şu an gerçekten gözyaşlarımı tutamıyorum,benim kardeşim geçen hafta doğum yaptı doğumdan çıkana kadar kapısında bekledim sancı çekerken sesini duyup hüngür hüngür ağladım odasına gelecek haberini alıp 1 saat geleceği asansörün karşısında bekledim biliyodum ki onun bize ihtiyacı var,ne kadar eşiyle ii olursa olsun insan bu durumlarda kendi canını arar doğal olanda o, ama senin ailenin içine rabbim merhamet versin diyecem...eşinle sorunun olmaması sana destek olması senin için çok büyük şans sende onunla mutlu ol ömrün boyunca, inş.rabbim tekrar anne olmanı nasip ederde yüzün güler,bu dünyanın öbür tarafıda var sabrının mükaafatını elbet alacaksın rabbim sana eşinle birlikte sağlık dolu bir ömür nasip etsin kendini üzme ve ii bak cnm...

belki bir vesileydi bebeğinin ölümü bazı insanalrın kanından da olsalar yabancı olduklarını sana gösterdi...evet coğu insana garip gelebilir bir annenin bu soğukluğu ama cidden böyle analar ablalar da var işte...ne demek ya sen ölü bebek doğuruyorsunruhun ve bedenin acı cekiyor tabi ki anan olacak o kadın gelecekti ve sana yardım edecekti sarıp öpecekti seni...eşine dört elle sarıl canım anladım ki ben senin ailen yok eşinden baska...psikologa git demiş bi de utanmadan gülüp oynayacak mıydın daha 15gün olmuş canım ya..allah sabır versin sana..inş ikinci bebeğinle mutlu olursun ilerde...yine de boş ver allaha havale et...

dünyaya gelirken ne anne nede babamızı nede akrabalarımızı secme sansımız yok malesef
bazen insanlar ne kadar cok sevsede vurdum duymaz oluyor bir sey olmaz ne alınıcak sanki bizi tanımıyor diyorlar
halbükü sevğiye alakaya ve ilgiye ne kadar ihtiyacımız var helede böyle dogum anında bebegini kaybettiginde bunun ne demek oldugunu biliyorum ama buda bizim elimizde olan bir sey degil ve aglamakla geri gelecek degil
bende cok agladım isyan etmedim sekiz yılın sonunda olan bir bebek yedi ay yerinden kalmadan erken dogan bir bebekti
cok zor hastane ortamı eve gelince elinin kucagının bos olması ama elden gelecek bir sey yok aglamının faydasıda yok gecmis geri gelmiyor cünki kendini topla ailene karsı yıkılmadığını göster en azından onlara hatasını göstermissin ve piskolojini düzeltmeye calıs ilerde sana cok gerek olacak tekrar
bebeklerini büyütürken ve bu günleri acı bir hatıra olacak benim simdi iki kızım var arka arkaya dogum yaptım korkumdan kaybetme korkusu yalnız kalacagım korkusuyla ama o zamanlar sinirlerimi o kadar cok yıpratmısımki o cok istedigim cocuklarıma hic sabrım yok simdi o yılların acısı cıkıyor simdi yalnız değilsin canım unutmaa.s.

canım inan ağlattın beni herşeyden önce bebeğin için başın sağolsun diyorum onun mekanı zaten cenette melek o daha ama ordada seni bekliyor olucak. SANADA SABIRLAR DİLİYORUM.
ailene gelince doğrusu inanamadım ya nasıl bir anne bu kadar yokmuşsun gbi davranır. ablan ve babanda öyel aslında çevrende yani akrabaların olan herkes için geçerli. yaşayabilceğin en zor günler en zor anlar evlat acısı daha da büyüğü ne olabilirki?böyle gündede yanında yoklar. sende bundan sonra onları yoksay tabi ki bunu yapmak çok kolay değila ma en azından sende onların en ufak şeylerinde koşup gitme bak demekki hak eden insanlar değil. aile değil kim olursa olsun. annende nasıl ana yüreği var anlıyamadım ama demekki onların yapısı bu hepsi aynı şekilde olduğuna göre kocanın ailesindende kimse gelmemiş ayy nasıl olur ya, tabi bu arada siz bu insanlarla daha önceden probleminiz mi var bilemiyorum ama normal şartlarda normal insanların yapabilceği işler değil yani.
eşin sana yardımcı oluyomuş yanındaymış en azından seni anlıyabiliyo bu da çok önemli sonuçta bir ömrünü onula geçirceksin artık. inşallah en yakın zamanda allah size sağlıklı hayırlı bir evlat veriri kucağına alırsın. diğer insanlar boş zaten
HAYATTA KİMSEYE DEĞERİNDEN FAZLASINI VEREMEZ KİMSE SENDEN DAHA DEĞERLİ OLAMAZ.

tam kendimi düzelmeye calışmısken son günlerde yasadığım üstüne tuz biber oldu
yarın napcam bilmiyorum bayram rabbim küskünler barıssın der emri budur ama ben nasıl gitcem onlara bilmiyorum gitmek istemiyorum
allah korkusu var bende gitmek istemiyorum görmek istemiyorum yüzlerini kendime gelemedim iki gündür kabuslar görüyorum nakadar etkilendiysem sürekli kavga ediyorum gece rüyalarımda
allahım sana sıgındım sen koru bizi aglıyorum baska carem yok anam babm ablam kardesim yokki sarılıyım derdimi hafifletmeye calışıyım oakadr kızgınımki onlara affetmek istemiyorum asla buğüne kadar olanlar hep geliyo gözümün önüne sanki puzzle birleştiriyorum aklım beynım karma karısık
ben bukadar güçlü olacağımı ve cabvuk toparlanabileceğimi sanmıyodum ama keske böyle olmöasaydı keske kavga etmek tartısmak yerine gelmiyolarsa bile benim evime bassaglığına keske tel etselerdi yanımda olduklarını bilseydim
yarın ne diye gitcemki ikram edilenler naasıl gececek bogazımdan nasıl unutcam bana yapılanları nasıl nasıl nasıl
asla görmesinler istiyorum artık beni ben hala kendime gelemezken annelik bu olamaz babalık bu olamaz aklım almıyo fikrim almıyo benimm acımla resmen dalga geciyolar alay ediyolar
ben kolay bişey yasamadımki hastaneye kaldırıldığımda dr bebği bırakın anneyi kurtarın diye bağoırıyodu ben ölümöden döndüm demekki ölsem eşim bi başınma kaldıracakmış cenazemi sadece bunu anlıyorum

nazlım28 seni o kadar çok iyi anlıyorum ki tahmin bile edemezsin kader arkadaşım :KK43:

neden böyle oluyor oda sonuçta bi canlı bi bireydi bayramın 3.günü bebeğimin ölümünün 3.ayı doluyor 4,5 aylık bebeğimi toprağa verdim kendi ellerimle 2 gün insanlar yanımdaydı sonra herkes gitti ablam tatile eltilerim tatile k.valide tatile,eşim işe bile gitmedi 1 hafta yalnız bırakmamak için sonra oda gitti mecburen ve ben tek kocaman buz gibi evde anılarımla kaldım kafamı duvardan duvara vurmak istedim bi başımı okşayan aradım eşimden başkası olmadı annem ilgilendi ama oda çalışan biri babam böbrek hastası onlara pek kırgınlığım olmadı ama eşimin annesi bi bakması lazımdı ne halde diye..kendi çabalarımla iyi kötü 3 ayı atlattım Allahım sabır ver demekten başka dilimden başka bi söz çıkmadı ve ben herkese kırıldım davetlerine gitmek istemedim ama eşimin hatrı ve Allah rızası için gittim,herkes keyfinde tıkırında herşeyleri Allaha havale ettim hiç kimseyle öyle eskisi gibi muhabbetim yok...ben çok çektim 4,5 ay hastanedeydi bebeğim küvezde her gün yanındayım bi umut bekliordum ayaklarımın ağrısından eve zor geliordum hastane işleri çok zor kan isterlerdi bulurdum zor bela hazırlanması 3 satatt sokaklardaydım hep...eczaneden ilaç almak için akşama kadar sıra beklediğim günler oldu..neyseki rabbim böyle uygun gördü miraç kandilinde uçtu gitti meleğim ilk şok çok acı ama sonrası dahada acıydı saçlarımı okşayan birini aradım ama nerdee..üzülme bi daha olur...lafları ıyyy...içimdeki çığlığı kimse duymadı eşimden başka..neyse ...

sana gelince canım Allah rızası için git ama tepkini belli et umursamaz tavırlar sergile hiç bişeyden bahsetme bakalım ne olucak ...sana diyeceğim tek şey Allahım bu günlerin yüzü suyu hürmetine bol bol SABIRLAR versin..tek sığınağımız o başka kapıya gidemiyoruz maalesef...Allaha emanet ol güçlü ol bunu yazdıklarım yaralı bi annenin yazısı....

cnm başın sağolsun dayanması güç bir durum.allah sabır versin.herşeyden önce.ailen senin psikolojini anlayamamış.ne var bir kere daha hamile kalır bukadar büyütmenin ne manası var diye düşünüyorlar belkide.ne kadar yanlış.senin bu durumda ne yaptığın ne söylediğin onlara ters gelmemeliydi.anlayışla acını dindirmek için yarışmaları gerekirdi.ama yapmamışlar.olabilir.senin şansın eşin.ona sıksıkı sarıl.yaşam allah ömür verirse çok uzun.tekrar hamile kalıp.tüm sevgini evladınla paylaşacağın günleri düşün.ailene gelince malesef ne atılır ne satılır.niye yapmadım pişmanlıkları yaşamadan.görevlerini yerine getir onlar utansın.mesafeni tavrını belirle.belki hatalarını anlarlar.a.s.

insan ailesine her zaman ihtiyac duyar...sadece iyi gunlerde bir olmak degil aile olmak,birbirinin acilarini paylasmak,yaralarini sarmaktir..
ailenize kizmakta haklisiniz ki yasadiklariniz hic de kolay seyler degil.
Allah bir daha gostermesin,size saglik versin ki dimdik ayakta durun,yeniden bebeginiz olsun...

cnm benimm yazini tam okuyamadim bile ben agladim burda :KK43:(
ne denmeli ne diyebilirm bilmiyorum kelimeler bozagima dügümlendi
anneyim acini birazda olsa anliyabiliyorum
ates düstügü yeri yakar, insallah cnm en yakin zamanda tekrar anne olursun acin biraz daha hafifler , hic birsey acini dindiremez biliyorum evlat acisi baska seye benzermi hic
biz hepimiz senin yanindayiz ,ALLAH ´im hic kimseyi evlat acisiyla denemesin
ALLAHIM SANA VE TÜM EVLAT ACISI YASAYAN ANNELERE PEYGAMBER SABRI VERSIN

bayram mesajı yazayım diye girdim kk'ya..gezinirken senin mesajını gördüm.okurken okadar kötü oldum ki...bebğini daha doğmadan kaybeden annelerden biri olarak duygularını okadar iyi anlıyorum.okadar acı bi tecrübeki allah düşmanıma bile yaşatmasın.allah sabır versin dmekten başka bişey gelmiyor elimden.rabbim onları okadar sevmişki yanına aldı diye düşün.
annelere gelince söyleyebilecek bişey bulamıyorum.ne olursa olsun,ister hatan olsun ister yanlışın nasıl seni böyle bi durumda yanlız bırakabildiler şaşıyorum.bırak evladını insan tanımadığına yardıma koşar.sen daha bi travma atlatmadan sana ikincisini yaşatmışlar.üzülme bugünler geçicek.bak biz burda hepimiz bi aileyiz.fiziksel olarak yanında değilsek bile manen herzaman yanındayız.bu günler geçecek ve sen allahın izniyle yeniden anne olacaksın.dualarımız seninle..

canım ya yazdıklarını okuyunca yanında olasım sana sarılasım geldi.derdine ortak olayım istedim.seni çok iyi anlıyorum ben de gurbetteyim ve kimsem yok.senin yaşadığını yaşasam biliyorum ki benim kapımı da çalan olmayacak.benim ailem de aynen seninki gibi uzak mesafeli soğuk ve tepkisizdir.birşey oldu mu ne yanımdadırlar ne de arkamdadırlar.o yüzden duygularını anlıyorum.anladım ki hayatta insan sadece kendine güvenecek ve ayakları üzernde duracak güçlü olacak.güç kendi içimizde olacak.en yakınından bile birşey beklemeyeceksin bu zamanda,hayal kırıklığı yaşarsın.keşke daha fazla yardımcı olabilsem sana.allahım yanında olsun sana güç versin hep.iyi bayramlar canım.

kızlar dün eşimin teyzesine bana bi kazak almış hediye olarak evde kazağa sarılıp sarılıp agladım
az öncede diğer teyzesi geldi bana sarılıp sarılıp ağlıyo içim okada kötü olduki anlatamam o aglıyo ben onu teselli ediyorum üzülme teyze rabbimbi daha veriri diye kısmetse bi daha olur diye
meğer ben nekadar güçlüymüşüm meger ben ne kadar inatcıymısım hayata dah bi dört elle sarıldım
sabah dayanamadım annemi aradım gelmeyecekmisin dedi bende damadının izni yok izin alamadı gelemiyoruz dedim iyi sen bilirsin dedi gitmiycem gitmemekte nekadar doğru bi karar vermisim asla gitmek istemiyorum
eşimin teyzeleri benim yerime aglıyo evlat sahibi biliyolar anneliğin ne demek olduğunu ama benim annem en zor günümde bi kez olsun gelmedi sarılmadı bana
hepinizin yorumlarını tek tek okudum ve dayanamadım bi okadarda evde yanlızken ben ağladım
ilk zamanlar eşime sarılıyodum ben bunu nasıl unutcam ben unutabilecekmiyim diye aglıyodum ama mecburum unutamasamda kimsenin canımı yakmasına izin vermiycem en azından annemlere karsı dahada güçlü olduğumu göstereceğim

nazlım28 seni o kadar çok iyi anlıyorum ki tahmin bile edemezsin kader arkadaşım :KK43:

neden böyle oluyor oda sonuçta bi canlı bi bireydi bayramın 3.günü bebeğimin ölümünün 3.ayı doluyor 4,5 aylık bebeğimi toprağa verdim kendi ellerimle 2 gün insanlar yanımdaydı sonra herkes gitti ablam tatile eltilerim tatile k.valide tatile,eşim işe bile gitmedi 1 hafta yalnız bırakmamak için sonra oda gitti mecburen ve ben tek kocaman buz gibi evde anılarımla kaldım kafamı duvardan duvara vurmak istedim bi başımı okşayan aradım eşimden başkası olmadı annem ilgilendi ama oda çalışan biri babam böbrek hastası onlara pek kırgınlığım olmadı ama eşimin annesi bi bakması lazımdı ne halde diye..kendi çabalarımla iyi kötü 3 ayı atlattım Allahım sabır ver demekten başka dilimden başka bi söz çıkmadı ve ben herkese kırıldım davetlerine gitmek istemedim ama eşimin hatrı ve Allah rızası için gittim,herkes keyfinde tıkırında herşeyleri Allaha havale ettim hiç kimseyle öyle eskisi gibi muhabbetim yok...ben çok çektim 4,5 ay hastanedeydi bebeğim küvezde her gün yanındayım bi umut bekliordum ayaklarımın ağrısından eve zor geliordum hastane işleri çok zor kan isterlerdi bulurdum zor bela hazırlanması 3 satatt sokaklardaydım hep...eczaneden ilaç almak için akşama kadar sıra beklediğim günler oldu..neyseki rabbim böyle uygun gördü miraç kandilinde uçtu gitti meleğim ilk şok çok acı ama sonrası dahada acıydı saçlarımı okşayan birini aradım ama nerdee..üzülme bi daha olur...lafları ıyyy...içimdeki çığlığı kimse duymadı eşimden başka..neyse ...

sana gelince canım Allah rızası için git ama tepkini belli et umursamaz tavırlar sergile hiç bişeyden bahsetme bakalım ne olucak ...sana diyeceğim tek şey Allahım bu günlerin yüzü suyu hürmetine bol bol SABIRLAR versin..tek sığınağımız o başka kapıya gidemiyoruz maalesef...Allaha emanet ol güçlü ol bunu yazdıklarım yaralı bi annenin yazısı....

yazını okudum arkadasım okadar cok benzeyen yönler varki
bebeklerimizi kaybetmek cok ama cok zor ama birde sonrası atlatması oakadr zorki kelimeler yetmiyo bunu anlatmaya
daha cekilmedi sütüm hala bıçaklar saplanıyo gibi iki gögsümede
bebğimi kaybettim eşim ebni aldı istanbula götürdü burda durdurmak istemdi kimseyle görüşme dedi bi hafta eşim kaldı yanımda kimse yoktu o işe gidince bi basıma kaldım korkuyodum hep gözüme o doğum anları bebğim geliyodu delirecek gibi oluyodum suan sadec rüyalarımda boğusuyorum terın suyun içinde kalkıoyorum uykudan sabaha kadar söyle bi deliksiz uykum yok hep bi huzursuz uyku sıcrayıp duruyorum uykudan
bebğimi kaybettiğimde biz istanbuldayken ablam bi kez aradı süt varmı gögüslerinde dedi dalga gecer gibi bende saf salak gibi abla cok kötüyüm acile gittik gece dedim dr sagman gerekiyo dedi dedim sagmassan apse yapar dedi dedim bide ilaç verdiler diğer ilacın yanında içmem için dedim
ban ne dedi biliyomusun süt boşa gitmesin biizm kıza içirelim oh taze süt dedi dalga gecti benle ben aglıyorum hem bebğim için hem bebğimin sütü için o benle dalga geciyo bende yok abla bu süt senin kıza olmaz ben hem ilaç kullanıyorum hemde benim evladıma nasip olmatyan sütü ben kimseye bi damla bile vermem benim evladım içmediyse kimsenin bebğine kısmet olmasın dedim
biz ne cekersek cekelim sadece ceken anlar halimizden allah bize zaman ve bol sabır versin

X