Tüp Bebek Merkezleri Kıbrıs'ta Yumurta Donasyonu ile Tüp Bebek

Merhaba mine
Gynolife da geçen ağustosta kimyasal gebelik yasadim.dondurulmus embriyolarim için tekrar gidecegim
İnşallah bu defa pozitifi görürsünüz..
kimyasal gebeliği bende yaşadım … bunu. Sebebinin yumurta kalitesinden kaynaklı olduğu söyleniyor… yumurta donasyonu mu yoksa kendi yumurtanızı mı transfer ettiler?

Yumurta donasyonu oldu..
Kimyasal, embriyo yada rahim kaynaklı oluyor
Açıkçası yumurta da sıkıntı varmıdır diye düşündüm ama merkezler daha önce gebelik elde edilmiş,kalitesinden emin olduklari yumurtayı kullandıklarını söylüyorlar
Inanmaktan başka çaremiz yok..

Bende 12 gün önce Kıbrıs’ta yumurta donasyonu yaptırdım,birazdan tahlil için kan vermeye gidicem ama pek ümidim yok çünkü 9.gün dayanamayıp yaptırdığım testte negatif çıktı.7 embriyo daha var kendimi ona hazırlamamda ruhen çok garip hissediyorum,donasyonla çok garanti olduğu söyleniyo ama hiçbirlerim garantisi yok.sanırım bir kaç gün depresyona girip güç toparlamaya çalışıcam,yine içimde ufak bir umut var acaba mı diye

İnşallah iyi haber alırsın .. inşallah

Bende de şimdi bir şüphe oluştu,tamam genç bir yumurta alıyorlar ama bu yumurtanın kalitesini belirledikleri bir prosedür var mı,yani hemen döllenen yumurta kaliteli mi acaba,kendimi ne kadar hazırlasamda ciddi anlamda çöktüm resmen,eşimde öyle,hele bu kadar zaman sonra bu yaşta yumurta donasyonu ile kesin oluyor diye o kadar gaz verildi ki,kendimi çok eksik mi desem hasarlı mı desem öyle bir garip hissettim

Canım çok üzüldüm, umarım dondurulmuşlardan hamile kalır, sağlıkla kucağına alırsın. Benim donasyonla ilgili bilgim yok ama 6 kere Opu geçirmiş biri olarak sana şunu tavsiye ederim. Sana transfer edilenin ve dondurulmuş embriyoların kalitesini sorabilirsin. İkinci transferinde en iyi kaliteyi koyduklarindan emin oluruz bu sayede. Merkez hangisi?

Geçmiş olsun..ayni durumdayizinşallah bir dahaki sefere güzel sonuçlar aliriz
Insan seviniyor birkaç transfer hakkı olunca ama aaynsi olursa diyede korkuyorum çok para gidiyor sonuçta.. 2. Transferi ne zaman yaptıracaksiniz
Ne kadar istiyorlar transfer ucreti

Yaa kardeşim sana ne,bu nasıl bir cehalet,sen nasıl bizim çocuk yapma hakkımız hatta olmayınca üzülme hakkımıza dahi yorum yapma cürretini görüyorsun kendinde.senin gibi tipleri ve cahilce yorumlarını görünce kan beynime çıkıyor.ne günahı,ne haramı kim söyledi sana bunun günah ve haram olduğunu,diyanet işleri mi???..!!ne kardeş çocuklar ne haramı ne şeyran işisi.!!!kesin sen işsiz güçsüz kocasının eline bakan pıtır pıtır da doğuran ..neyse kimsenin günahı sevabı seni ilgilendirmez,bilmediğin şeyler hakkında yorumyapma,iş güç hayat derken belki şimdi bir şansımız doğdu sana ne….!! Terbiyesiz..!!! Hele burda bu kadar üzülmüşsen bu işleminde maddi manevi ne kadar üzücü ve yıpratıcı olduğunu biliyormuşsunuz.asıl günahkar da şeytan da siz ve sizin gibi yorum tapanlar sana tersse yapma…!!!fazla da konuşma…

Evet,ben ara vermeden devam etmeyi düşünüyorum,şimdi ilaçları kestiler regl görmem için,sonrası devam ama gerçekten bende çok korkuyorum yine olmaz diye,ikinci denemeye ne alacaklar bilmiyorum ancak acaba ilkinde bilerek mi tutturmuyorlar da ikinci üçüncüye gidilsin istiyorlar bu konuda da ciddi şüphelerim var,siz de Kıbrıs’ta oldunuz

Evet buraya girme sen,günaha girersin..!!!!

Cahil Öyle mi kim söyledi oyle mi diyanet mi söyledi oyle mi hakaretler yağdıyorsun canın sağ olsun dediğim gibi şeytan günahı süslüyor güzel gormenize sebeb oluyor..yapmayın ve bu dünya imtihan dünyası herkesin istediği olsaydı imtihan olmazdı...herkes evlenmek mutlu olmak çocuk sahibi olmak ister

Aşağıdaki yaziyi oku bakalım hadi ben cahilim ya hadi ben bilmiyorum ya ac araştır bakalım 4 din yasak etmiş bunu araştır yapmayın ilerde kardeşlerin birbirleriyle sevgili olmasına evlenmesine sebeb olacaksınız...kendi eşinizin sperm kendi yumurtanızla yapılıyorsa dinen bunu uygun görüyor ama başkasının sperm başkasının yumurtası haram deniyor zine deniyor bunu ben değil dinimiz diyor din adamları diyor diyanet diyor ...buyur oku

Sağlık Bakanlığı’nın ilgili yönetmeliğine göre tüp bebek tedavisinde başkasının yumurta ve spermlerinin kullanılması yasak ve kanuni işlemler gerektiren durumları vardır ceza kanuna göre 4 yıldan başlayan cezasi vardır çünkü çocuğun genetiğiyle oynamak nesli değiştirmekten hukuki işlem yapılmaktadır.Yöntem, evli çiftlere yalnızca kendi yumurta ve spermleriyle uygulanabiliyor. Bazı aileler, Türkiye’de yasak olduğu için yumurta ve sperm nakli yaptırmak amacıyla yurtdışına gidiyor. Bu işlem en çok Kıbrıs, İsrail, Yunanistan, İngiltere, ABD ve Belçika gibi ülkelerde yapılıyor. Türkiye’den yumurta ve sperm nakli için yılda 2 bin çiftin yurtdışına gittiği tahmin ediliyor. Yumurta naklinde, başka bir kadından alınan yumurtalar, erkeğin spermiyle döllendirilerek alıcının rahmine yerleştiriliyor. Sperm naklinde ise başka bir erkeğin spermi kullanılıyor. Kıbrıs’taki tüp bebek merkezlerinde çoğunlukla Rusya ve Ukrayna gibi ülkelerden yumurta ve sperm alındığı öne sürülüyor. Fatih Üniversitesi Tüp Bebek Ünitesi Sorumlusu Prof. Dr. Nilgün Turhan, yumurta naklinde annenin sadece taşıyıcılık yaptığını ve genetik açıdan gerçek anne sayılmayacağını belirtti. Sperm naklinde de benzer bir durumun söz konusu olduğunu dile getiren Turhan, “Ülkemizde gerek hukuki boyutu, gerekse dini ve ahlaki yönüyle bu yöntemler yasak.” dedi.

Nilgün Turhan, ne yöntemle olursa olsun 64 yaşındaki bir kadının bebek doğurmasının da tartışılması gerektiğini düşünüyor.

Diyanet: Zina unsuru var

Diyanet, tüp bebek uygulamasında nikâhlı eşler arasında, kendi yumurta ve spermlerinin döllendirilmesinin dinen uygun olduğunu belirtiyor. Ancak nikâhsız eşlerden ya da başkalarından alınan yumurta ve spermlerin döllendirilmesinin caiz olmadığı vurgulanıyor. Diyanete göre, söz konusu yöntemle hamile kalmak insanlık duygularını rencide ediyor ve zina unsuru taşıyor.

Çocuk sahibi olmak için başka kadından yumurtalık nakli caiz midir?​

Yumurtalık ve er bezi de, nakledildiği kişide genetik şifreyi taşımaya devam ettiğinden erbezi ve yumurtalık gibi üreme bezlerinin nakli haramdır. İşte detaylar...

Öncelikle 'tüp bebek' yapılabilmesi için çiftlerin nikâhlı olması şarttır. Bu yolla çocuk sahibi olabilmek için üç unsurun bir araya gelmesi gerekiyor. Bunlar sperm, yumurta ve rahimdir. Bunların her üçü de birbiriyle evli çifte ait olursa tüpte aşılama yoluyla çocuk sahibi olmakta şer’an bir sakınca yoktur. Bu, normal aşılanma yoluyla çocuk sahibi olamayan karı kocaya uygulanan bir tedavi mahiyetindedir. Karısının yumurtasını, tabii yerinde iken kocasının spermiyle aşılamakla, yumurtayı alıp tüpte aşılamak, sonra rahme yerleştirmek arasında bir fark yoktur; yeter ki bütün bu işlemler zarurete yani başka türlü çocuk sahibi olmanın mümkün bulunmadığı vakıasına dayanmış olsun!

Tüp bebek uygulaması, yukarıdaki şekillerin dışına çıkıldığı ve araya yabancı unsur sokulduğu yani sperm, yumurta ve rahimden biri, karı koca dışında bir başka şahsa ait olduğu takdirde, caiz değildir. Çünkü meşru bir çocuğun gerek sperm ve yumurta, gerekse rahim bakımından karı-kocaya ait olmasında İslam dini bakımından zaruret vardır.

Başka kadının yumurtası veya kocası dışında yabancı bir erkekten alınan sperm ile bir kadının gebeliğinin sağlanmasının ise, insanlık duygularını rencide etmesi ve zina unsurlarını taşıması sebebiyle caiz değildir.

Yumurta nakli yapıldığı takdirde de, o yumurta, yumurta sahibi kadınla nikâhlı olmayan bir erkeğin spermi ile birleştirilmektedir. Kan ve diğer organ nakillerinde, çocuğun oluşumuna katkı bakımından etki yok sayılacak kadar azdır. Rahim kiralama, sperm ve yumurta alma örneklerinde ise çocuğun oluşumuna doğrudan katkı vardır. İslâm bir çocuğun sahîh nesepli olabilmesi için, aralarında geçerli evlilik bağı bulunan bir çiftten olmasını, kadının -kocası ölse veya boşansa bile- bir başkasıyla evlenmeden çocuğunu doğurmasını şart koşmuştur. Sperm, yumurta ve rahim kiralama, alma yöntemleri bu şartlara aykırıdır ve câiz değildir.

Inşallah embriyolar iyidir bilerek tutturmuyorlardir diyeceğim nerdeyse..bi dahakine olur mu olmazmi endişesi çok zor.onların amacı para kazanmak ama bi taraftan da başarı oranlarını düşürmek istemezler
Gynolife di benim merkezim

Evet cahil bir psikopasın bence,işsiz güçsüz de bilesin galiba ,aklınca burdan insanlarla dalga geçip sinir ediyorsun,dini alet etme bari,cahil lafıma çok sinir olduğuna göre harbi komplex sahibisin,hadi bakalım insanları sinir etmek nasılmış cevap ver bakalım çok merak ettim eğitim durumun nedir,ben söyliyeyim ben güzel sanatlar alanında bir devlet ün.Doçent Dr.um,sen nesin kimsin kime ne faydan oldu din açına burdan ahkam kesiyorsun bin tane abudik gubidik şey yazmışsın.kimsin ablacım söyle de ona göre dediklerini ciddiye alalım dur bende sana kahkaha efekti koyayımapaçi seni

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…