Kese sabunla mı yapılır sabunsuz mu?

Önce saçlarımı şampuanlayıp duruluyorum.O sırada derim buhardan yumusamıs oluyor.Sonra keseleniyorum.En sondada duş jeliyle sabunluyorum.

Sabunla beraber yapılırsa kir çıkmaz.

kizlar bende soyle yapiyorum.banyoya giriyorum sicak suyla we sabunla ilk once sacimi yikiyorum(eskiden sacimda sirf sampuan kullanirdim,sabunla daha temiz we daha guclu oldugunu farkettim.simdi once sabun sonra sampuan.) sabunu duruluyorum sacimdan,o arada vucut kirleride sabunla ve sicaksuyla yumusamis oluyo.daha sonra keseleniyorum we rahatliyorum.ondan sonrada lif yapiyorum.kasinmaya basladim hee bi kesemi yapsamm:)

benim de şöyle,ilk önce başımı yıkıyorum sonra vücutta önce duşjelli lif sonra bir daha jelli kese yapıyordum.nasıl yapmalı?

amaç ölü deriyi atmak sabunsuz olarak yapılır yoksa bır anlamı yok kayar hatta sac sampuanlanmadan once bır muddet terlenır kese yapılır ondan sonra sampuan dus jelı vs kullanılır nedenı ıse bunları kullandıktan sonra olu derı atılması zorlasır kayar..

aynen dogrusuda bu keseden once zeytınyaglı sabun hem sacı beslıyor daha gec kırlendırıyor hemde olu derıyı daha ıı atmayı sağlıyor..

Normalde keselenmeden önce hiç birşey sürülmez ( duş jeli şampuan saç kremi ) cildi kaydırır kesede
Önce güzel terlenir sonra keselenir
Ancak vücudunuzda nemlendirici krem yağ falan varsa yine kir çıkmaz kayar
Böyle bi durum varsa beyaz kalıp sabunlarla (hacışakir duru gibi ) sabunlanıp vücuttaki yağ akıtılır ozaman kese daha iyi olur

ben saçımı ve vücudumu yıkayıp durulandıktan sonra, ıslak - nemli cildime KURU kese ile keseleme yapıyorum. bu şekide uygulama daha etkili oluyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…