Kendinize nasıl engel oluyorsunuz?

Engel olmuyorum. Bıkmadan konuşuruz biz, susarak trip atmayız. Hiç susmadığımız için adım atılması gereken bir durum da oluşmuyor.

3 gün, gece gündüz mesajla tartıştığımızı bilirim. Arada telefonda konuşup mesajla devam ediyorduk. Konunun ne olduğunu unutup tartışmaktan bitap düşene kadar da devam etmiştik.
Yüz yüze konuşalım diye beni almaya geldiğinde yüzünü görünce gülesim gelmişti, bütün sinirim geçmişti de öyle barışmıştık.
Konu neydi hala hatırlamıyorum.

Şu an ayrı olduğunuz için sorunları çözmek daha zor oluyordur. Ama konuşmadan hiç çözemezsiniz. Nereye kadar çocuk gibi inatlaşacaksınız ki? Kaybettiğiniz zamana yazık.
Sorun ne bilmiyorum ama önce bu susma meselesini konuşun bence. Net bir dille uyarın. Bunun çocukluk olduğunu, sorunlarınızı böyle çözemeyeceğinizi ve sürekli adım atan taraf olmanın size değersiz hissettirdiğini söyleyin.
Anlayıp hak vermiyorsa uğraşmanıza değmez zaten.

Bizde de aslında ben yazarsam olay anında çözülüyor çünkü o pişman olduğu için ne yapıp ediyor affettiriyor kendini. Ama bir inatlaşma varsa ortada öldürsen yazmıyor önce bu da beni delirten nokta işte. Yoksa şu an yazsam ben ne desem haklısın der. Asla uzatmaz öyle üç gün beş gün.
Ama alıştı bu duruma ve ben o bana gelsin istiyorum artık.

Ben hiç tutamam. Suçsuz bile olsam ilk adımı atan ben olurum çünkü ben bir salağım. Bunun sıkıntısını çok çektim ama şimdi bir yakınım var. Hep küser ben özür dilerim. Yine ben suçsuzum tabi. Bekliyor ki yine ben geleyim özür dileyim. İlk defa adım atmadım ve şu an kuduruyor. Artık takmıyorum onu. Nereye kadar sen, ben adım atacağız? Alışıyorlar buna sonda hep bizden bekliyorlar

Evet alıştırınca hep bekliyor ve ben bu durumu değiştirmek istiyorum. Biraz beni kaybedebileceğini bilsin. Her zaman ben ona gidemem biraz da o bana gelsin hatalıysa.

Ben hiç takmam ya...çok mu duygusuzum ki, 3 hafta böyle devam etse, aynı ton da cevap veririm bende. :KK70:

He canım sıkılırsa o günaydını da vermem... Pis bir kova burcuyum, yalnızlığı hayatımın hiç bir döneminde dert etmedim.

Ben hiç takmam ya...çok mu duygusuzum ki, 3 hafta böyle devam etse, aynı ton da cevap veririm bende. :KK70:

He canım sıkılırsa o günaydını da vermem... Pis bir kova burcuyum, yalnızlığı hayatımın hiç bir döneminde dert etmedim.

Bende yalnızlığı dert etmem gözüm karadır aslında. Ama aramızdaki bağa sevgiye de yazık etmek istemiyorum böyle saçma nedenler yüzünden. İnanın öyle büyütülecek şeylerden bu duruma gelmedik. Ama onun kötü inadı yüzünden iş buralara geldi. Ben uzatmak istemiyorum çünkü biliyorum barışacağız ama inat ya işte o inatlaştıkça bende inatlaşıyorum çocuk gibiyiz bildiğiniz. En sonunda dayanamayıp patlayacağım az önce yine günaydın yazmış :kızgın:

Ay biz esimle sevgiliyken kavga ettiysek ben telefonumu dolaba kitleyip anahtari anneme ya da kardesime veriyordum. Dayanamayip kotu seyler yaziyordum cunku 😂 Ne yaparsam yapayim vermeyin diyordum 😂 Iyi de oluyordu yani. Sonunda ulasamayip yazan arayan yine kendisi oluyordu. 😋

Haha güldüm gerçekten :halay:
Ben sabredebiliyorum aslında ama şu an yaptığımız çocukça geliyor uzatmak istemiyorum ama bir yanımda inatsa inat sende inatlaş diyor yıldım vallahi :kızgın:

Erkek arkadaşımla üç gündür konuşmuyoruz. Nadir oluyor böyle kavgalarımız, çünkü genelde eğlenen bir çiftiz. Her şeyi ciddiye almayız ve kolay kolay kırmayız birbirimizi. Ama bu sefer kendi adıma çok kırıldım ve kavga esnasında bende onu kırdım. Karşılıklı oldu her şey ve ayrı şehirlerde olduğumuz için şu an o gece iyi geceler mesajıyla bitti konuşma.
Şimdi sadece günaydın iyi geceler dışında konuşmuyoruz. İşin beni deli eden tarafı bu. Her sabah inatla günaydın yazıyor günaydın diyorum gece iyi geceler diyor bende iyi geceler diyorum ve bitiyor. Üç gündür böyle ve benim sabrım taşmak üzere. Ama onun bu psikolojik baskısına boyun eğmek istemiyorum çünkü biliyor ki ben çabuk sinirlenip hemen iletişime geçiyorum. Ama bu sefer kırgınım ve kendime engel olmak istiyorum.
Siz böyle anlarda nasıl tutuyorsunuz kendinizi ben neden bu konuda zayıfım bilmiyorum engel olamıyorum kendime. Ama delirmek üzereyim bu adam beni sınıyor:kızgın:
Bence de içinizden ne geliyorsa öyle davranin

Şu an ısrarla o ne yaparsa onu yapıyorum. Az önce yine günaydın yazmış bende günaydın yazdım ama kuduruyorum başka bir şey yazmamak için. Hesap sormak istiyorum ağzıma geleni söylemek istiyorum ama onun istediği de bu zaten sonra ne yapıp ediyor barışıyoruz bir şekilde :kızgın:
Sabirla bekle dedigim gibi patlatlik verecahhhh baska yol yohhhhh :KK59::KK71:

Gunaydin yazdiginda günaydın yazmazsan aksam da bisey yazmazsan kazanan sen olursun. En son o yazmış olup tedirgin olacak cevap alamadığı icin. Ve illaki iletisime gececek. Bu kadar basit seyi nasi goremedin anlamadim hic taktik uygulamayan net bi tipsin heralde canim. Dene ve gör.

Gunaydin yazdiginda günaydın yazmazsan aksam da bisey yazmazsan kazanan sen olursun. En son o yazmış olup tedirgin olacak cevap alamadığı icin. Ve illaki iletisime gececek. Bu kadar basit seyi nasi goremedin anlamadim hic taktik uygulamayan net bi tipsin heralde canim. Dene ve gör.

Evet hiç taktik uygulamam bana böyle şeyler hep çocukça geliyordu ama artık canıma tak etti.
Cevapsızda bırakmak istemiyorum aslında ciddi bir şey olmadı o kadar ama inada bindi işte. Ve cevapsız bırakırsam çok gururludur onu istemediğimi düşünür beni rahatsız etmek istemez biliyorum. Blöf yemez kendisi hiç. Sen istemezsen bu ilişki biter sadece der hep. Of çok çaresiz hissediyorum :kızgın:

Bende yalnızlığı dert etmem gözüm karadır aslında. Ama aramızdaki bağa sevgiye de yazık etmek istemiyorum böyle saçma nedenler yüzünden. İnanın öyle büyütülecek şeylerden bu duruma gelmedik. Ama onun kötü inadı yüzünden iş buralara geldi. Ben uzatmak istemiyorum çünkü biliyorum barışacağız ama inat ya işte o inatlaştıkça bende inatlaşıyorum çocuk gibiyiz bildiğiniz. En sonunda dayanamayıp patlayacağım az önce yine günaydın yazmış :kızgın:
O zaman bence bu kıssacık mesajlarını okundu bile yapmayın 2 gün, merak edip dönmezse zaten ciddi sıkıntı ama bence dönecektir, öyle konuşursunuz.

Hiç dayanamam. Susmayı beceremiyorum. İlla içimdekileri dökmem lazım.
Sevgilim bu huyumu bildiği için ne zaman sorun olsa ya arar ya da karşıma geçer, hadi dök içindekileri rahatla da barışalım der:KK53: Ama siz adım atmayın bence. Mesajlarına cevap verin ama konuşmayın. Biraz da o adım atsın.

Evet hiç taktik uygulamam bana böyle şeyler hep çocukça geliyordu ama artık canıma tak etti.
Cevapsızda bırakmak istemiyorum aslında ciddi bir şey olmadı o kadar ama inada bindi işte. Ve cevapsız bırakırsam çok gururludur onu istemediğimi düşünür beni rahatsız etmek istemez biliyorum. Blöf yemez kendisi hiç. Sen istemezsen bu ilişki biter sadece der hep. Of çok çaresiz hissediyorum :kızgın:

Sacmalama herkesin icinde bi artislik vardır. Ve olmasi gerekir de. Sende yoksa ugrasilmaya deger biseyin olmamasi onu baska hedeflere yoneltir. Yazma bisey birak gunaydin dedigiyle kalsin. Azcık ulasilmaz ol bisey kaybetmez kazanirsin. Niye gunaydin demedin derse bile uc gundur geri gunaydin yaziorum da noluo dersin. İplerin kadinin elinde olmadigi bi iliski bitmeye mahkumdur. Bu kadar anlayisli olma.

Hoş olmuyor tabii ama çok sık tartışmıyoruz. Sürekli öyle olsak ilişki falan kalmaz ortada.
Bir de tartışırken birbirimize hunharca saydırmıyoruz. Bazen bana cinnet geliyor ama sevgilim çok sakindir. 3,5-4 senedir sinirlendiğini çok nadir gördüm.

O 3 günlük tartışmada araya başka konular da girmişti. Soğuk da olsak iş konuştuk, günlük şeylerden konuştuk ama sonra tartışmaya devam ettik. Böyle anlatınca ruh hastası bir çift profili çizdim ama öyle değiliz gerçekten :KK48:

Sorun varken konuşmadan duramam ben. 3 gün tartışmak yerine 3 gün trip atsak elimize bir şey geçmeyecek. İyiyken de kötüyken de çenemiz durmuyor :)
Herkesin tarzi farkli tabi ki. Ben bu kadar uzun tartisamam sinirlerim müsade etmez, en fazla bir gün. Ertesi gün de konuyu tatliya baglariz zaten çogunlukla .
Sorunlu bir çift gibi görmedim 😁 Aksine sinirlerinize ve konusmadan duramamaniza hayran kaldim. Mutlulugunuz daim olsun . 😊

Hiç dayanamam. Susmayı beceremiyorum. İlla içimdekileri dökmem lazım.
Sevgilim bu huyumu bildiği için ne zaman sorun olsa ya arar ya da karşıma geçer, hadi dök içindekileri rahatla da barışalım der:KK53: Ama siz adım atmayın bence. Mesajlarına cevap verin ama konuşmayın. Biraz da o adım atsın.

Öyle yapıyorum şu an. Zor dayanıyorum ama sabredeceğim.

Herkesin tarzi farkli tabi ki. Ben bu kadar uzun tartisamam sinirlerim müsade etmez, en fazla bir gün. Ertesi gün de konuyu tatliya baglariz zaten çogunlukla .
Sorunlu bir çift gibi görmedim 😁 Aksine sinirlerinize ve konusmadan duramamaniza hayran kaldim. Mutlulugunuz daim olsun . 😊

Teşekkür ederim :KK200:
Biz de zamanla, birbirimizi tanıdıkça böyle olduk aslında.
Dediğiniz gibi herkesin tarzı farklı. Önemli olan iki kişinin ortak bir noktada buluşması ve saygının hep korunması.
Sizin de mutluluğunuz daim olsun 😊

Ben
Teşekkür ederim :KK200:
Biz de zamanla, birbirimizi tanıdıkça böyle olduk aslında.
Dediğiniz gibi herkesin tarzı farklı. Önemli olan iki kişinin ortak bir noktada buluşması ve saygının hep korunması.
Sizin de mutluluğunuz daim olsun 😊
Ben de teşekkür ederim ❤ Inşallah her daim mutlulukla kalalim 😊

X