Kendinize nasıl engel oluyorsunuz?

Ay ben hiç tutamam hele ki kavgada. Eşimle kavga ederken kapatıp kapatıp tekrar arıyorum. Arayıp bi daha laf sayıyorum. Sakın arama beni diyorum yüzüne kapatıyorum sonra tekrar arayıp tekrar saydırıyorum. Artık açıp telefonu bırakıyor dinlemiyor onu öğrenmesi kötü oldu. Ne lanet birşeymişim. :KK53:
Ben konuyu yanlış anlamışım. Sen barışmaktan bahsediyomuşsun. :KK70: benim yöntemin asla işe yaramayacağı bi gerçek. :)

Ne güzel en azından pes eden bir erkek arkadaşınız var. Biz bir kere on gün böyle devam ettik en sonunda ben dayanamamıştım. O kadar inatçı ki hiç sevmiyorum bu huyunu:KK43:
Bende o arama mesaj atma isteği olmama durumu bir gün sürüyor sonra hemen özlüyorum maalesef.
Nasil başlarsan öyle devam eder diye bir tabir var . Sen böyle alistirmişsin . Ya ayrilirsa diye cekinerek bir seyleri baştan kabullenirsen sonrasinda her seyi alttan alan sen olursun . Ben de seviyorum özlüyorum kaybetmek istemiyorum ama hep ilk adimi atan taraf ben olamam huyum da yok .

Engel olmuyorum. Bıkmadan konuşuruz biz, susarak trip atmayız. Hiç susmadığımız için adım atılması gereken bir durum da oluşmuyor.

3 gün, gece gündüz mesajla tartıştığımızı bilirim. Arada telefonda konuşup mesajla devam ediyorduk. Konunun ne olduğunu unutup tartışmaktan bitap düşene kadar da devam etmiştik.
Yüz yüze konuşalım diye beni almaya geldiğinde yüzünü görünce gülesim gelmişti, bütün sinirim geçmişti de öyle barışmıştık.
Konu neydi hala hatırlamıyorum.

Şu an ayrı olduğunuz için sorunları çözmek daha zor oluyordur. Ama konuşmadan hiç çözemezsiniz. Nereye kadar çocuk gibi inatlaşacaksınız ki? Kaybettiğiniz zamana yazık.
Sorun ne bilmiyorum ama önce bu susma meselesini konuşun bence. Net bir dille uyarın. Bunun çocukluk olduğunu, sorunlarınızı böyle çözemeyeceğinizi ve sürekli adım atan taraf olmanın size değersiz hissettirdiğini söyleyin.
Anlayıp hak vermiyorsa uğraşmanıza değmez zaten.

Ay biz esimle sevgiliyken kavga ettiysek ben telefonumu dolaba kitleyip anahtari anneme ya da kardesime veriyordum. Dayanamayip kotu seyler yaziyordum cunku 😂 Ne yaparsam yapayim vermeyin diyordum 😂 Iyi de oluyordu yani. Sonunda ulasamayip yazan arayan yine kendisi oluyordu. 😋

Engel olmuyorum. Bıkmadan konuşuruz biz, susarak trip atmayız. Hiç susmadığımız için adım atılması gereken bir durum da oluşmuyor.

3 gün, gece gündüz mesajla tartıştığımızı bilirim. Arada telefonda konuşup mesajla devam ediyorduk. Konunun ne olduğunu unutup tartışmaktan bitap düşene kadar da devam etmiştik.
Yüz yüze konuşalım diye beni almaya geldiğinde yüzünü görünce gülesim gelmişti, bütün sinirim geçmişti de öyle barışmıştık.
Konu neydi hala hatırlamıyorum.

Şu an ayrı olduğunuz için sorunları çözmek daha zor oluyordur. Ama konuşmadan hiç çözemezsiniz. Nereye kadar çocuk gibi inatlaşacaksınız ki? Kaybettiğiniz zamana yazık.
Sorun ne bilmiyorum ama önce bu susma meselesini konuşun bence. Net bir dille uyarın. Bunun çocukluk olduğunu, sorunlarınızı böyle çözemeyeceğinizi ve sürekli adım atan taraf olmanın size değersiz hissettirdiğini söyleyin.
Anlayıp hak vermiyorsa uğraşmanıza değmez zaten.
Bu kadar uzun süreli tartisma iliskinizi yipratmiyor mu ? Merak ettim .

Bu kadar uzun süreli tartisma iliskinizi yipratmiyor mu ? Merak ettim .

Hoş olmuyor tabii ama çok sık tartışmıyoruz. Sürekli öyle olsak ilişki falan kalmaz ortada.
Bir de tartışırken birbirimize hunharca saydırmıyoruz. Bazen bana cinnet geliyor ama sevgilim çok sakindir. 3,5-4 senedir sinirlendiğini çok nadir gördüm.

O 3 günlük tartışmada araya başka konular da girmişti. Soğuk da olsak iş konuştuk, günlük şeylerden konuştuk ama sonra tartışmaya devam ettik. Böyle anlatınca ruh hastası bir çift profili çizdim ama öyle değiliz gerçekten :KK48:

Sorun varken konuşmadan duramam ben. 3 gün tartışmak yerine 3 gün trip atsak elimize bir şey geçmeyecek. İyiyken de kötüyken de çenemiz durmuyor :)

Araya giren küslükler ilişkiyi yıpratmıyor mu? 24 saatten fazla konuşmadan durmak anlamsız bence. Varsa kırgınlığınız, üzgünlüğünüz paylaşın karşınızdakiyle. Zaten artık sinir de kalmamıştır. Karşılıklı trip atmanın kime ne faydası var? Sorunlar konuşmadan çözülmez. Birbirinizi suçlamadan duygularınızı paylaşın.

Erkek arkadaşımla üç gündür konuşmuyoruz. Nadir oluyor böyle kavgalarımız, çünkü genelde eğlenen bir çiftiz. Her şeyi ciddiye almayız ve kolay kolay kırmayız birbirimizi. Ama bu sefer kendi adıma çok kırıldım ve kavga esnasında bende onu kırdım. Karşılıklı oldu her şey ve ayrı şehirlerde olduğumuz için şu an o gece iyi geceler mesajıyla bitti konuşma.
Şimdi sadece günaydın iyi geceler dışında konuşmuyoruz. İşin beni deli eden tarafı bu. Her sabah inatla günaydın yazıyor günaydın diyorum gece iyi geceler diyor bende iyi geceler diyorum ve bitiyor. Üç gündür böyle ve benim sabrım taşmak üzere. Ama onun bu psikolojik baskısına boyun eğmek istemiyorum çünkü biliyor ki ben çabuk sinirlenip hemen iletişime geçiyorum. Ama bu sefer kırgınım ve kendime engel olmak istiyorum.
Siz böyle anlarda nasıl tutuyorsunuz kendinizi ben neden bu konuda zayıfım bilmiyorum engel olamıyorum kendime. Ama delirmek üzereyim bu adam beni sınıyor:kızgın:
Nasıl mı başa cikiyorum inatlasmiyorum. Direkt kendi derdimi söylüyorum

Erkek arkadaşımla üç gündür konuşmuyoruz. Nadir oluyor böyle kavgalarımız, çünkü genelde eğlenen bir çiftiz. Her şeyi ciddiye almayız ve kolay kolay kırmayız birbirimizi. Ama bu sefer kendi adıma çok kırıldım ve kavga esnasında bende onu kırdım. Karşılıklı oldu her şey ve ayrı şehirlerde olduğumuz için şu an o gece iyi geceler mesajıyla bitti konuşma.
Şimdi sadece günaydın iyi geceler dışında konuşmuyoruz. İşin beni deli eden tarafı bu. Her sabah inatla günaydın yazıyor günaydın diyorum gece iyi geceler diyor bende iyi geceler diyorum ve bitiyor. Üç gündür böyle ve benim sabrım taşmak üzere. Ama onun bu psikolojik baskısına boyun eğmek istemiyorum çünkü biliyor ki ben çabuk sinirlenip hemen iletişime geçiyorum. Ama bu sefer kırgınım ve kendime engel olmak istiyorum.
Siz böyle anlarda nasıl tutuyorsunuz kendinizi ben neden bu konuda zayıfım bilmiyorum engel olamıyorum kendime. Ama delirmek üzereyim bu adam beni sınıyor:kızgın:
Hayatta kendini tutamayanlardanım. Değil 3 gün 1 gün bile duramam direk saldırırım :KK70:

Ben hiç tutamam. Suçsuz bile olsam ilk adımı atan ben olurum çünkü ben bir salağım. Bunun sıkıntısını çok çektim ama şimdi bir yakınım var. Hep küser ben özür dilerim. Yine ben suçsuzum tabi. Bekliyor ki yine ben geleyim özür dileyim. İlk defa adım atmadım ve şu an kuduruyor. Artık takmıyorum onu. Nereye kadar sen, ben adım atacağız? Alışıyorlar buna sonda hep bizden bekliyorlar

TUTAMIYORUM 😂 bende hemen hararetlenip cevap veriyorum yazmıycam dedikten sonra mesaj atıp içimi dökmem bi 5 sn filan sürüyor ☺ Olur böyle tartışmalar güzel güzel konuşup derdini anlatabilirsin bence erkekler bizim kadar ince düşünemiyor konuşup anlatınca dank ediyor bazen 👈🏻
Koc burcu musunjz :)

Engel olmam, çünkü sonuca bağlanmamış meseleleri sevmem. O sonuç kötü de olacak olsa, bir an önce konuşulsun, durum netleşsin isterim. Yapım böyle. Mesele neyse masaya yatırılacak, herkes hislerini anlatacak. Eşimle sevgililik dönemlerimizde benim evimde ufak bir tartışma yaşamıştık. Kendisi çekip gitmişti. Ben de arkasından mesaj attım, tartışmamızı bir sonuca ulaştırmadan gittin, o yüzden ben sonuçlandırıyorum, sakın geri gelme, diye. İki dakika sonra geldi. Gözleri dolmuş bir de. Onu öyle görünce ben geri gelme lafını unuttum, o da tartıştığımızı unutmuş sanırım, sarılıverdik. O gün mü bir şey dank etti ikimize de bilmiyorum, sorunlarımızı konuşmayı ertelemeyiz, ortak noktada buluşamıyorsak, aman salla senden önemli mi aşamasına geçiyoruz. On küsur yıldır birkaç saatten uzun küslüğümüz olmadı, onlar da ciddi küslükler olmuyor. Ha benim tersim çok pistir, Karadeniz damarı denen şeyden nasibimi almışım ne yazık ki ama hatalıysam da çabuk fark eder, hemen kendisine yaranmaya çalışırım. Çabuk affediyor neyse ki. :ıslık:

İçimden şu an ‘seni çok seviyorum böyle olmamıza dayanamıyorum’ demek geliyor ama işte engel olmam lazım kendime biraz hatalarını anlasın o bana gelsin istiyorum. Her hatasında ben ona gittim alıştı resmen nasılsa yine bana döner diye.
Bakın siz kendiniz söylüyorsunuz "hep ben gittim,alıştı" diye:işsiz: kaçan kovalanir diyorum :KK66:gittiği yere kadar sürdürün,asla yazmayın.

"Günaydın,iyi geceler"mesajlarına cevap vermemekle başlarsanız bu kez o sinirlenip size gelecek eminim. deneyin:KK66:

:KK59::KK59::halay:Ne yapiyorsa aynisini yap bi yerde patlatlik verir elbet
Şu an ısrarla o ne yaparsa onu yapıyorum. Az önce yine günaydın yazmış bende günaydın yazdım ama kuduruyorum başka bir şey yazmamak için. Hesap sormak istiyorum ağzıma geleni söylemek istiyorum ama onun istediği de bu zaten sonra ne yapıp ediyor barışıyoruz bir şekilde :kızgın:

Bakın siz kendiniz söylüyorsunuz "hep ben gittim,alıştı" diye:işsiz: kaçan kovalanir diyorum :KK66:gittiği yere kadar sürdürün,asla yazmayın.

"Günaydın,iyi geceler"mesajlarına cevap vermemekle başlarsanız bu kez o sinirlenip size gelecek eminim. deneyin:KK66:

Emin olun onda ki inat kimsede yok. Karadenizli insanların neden laz inadı dediğini şimdi anladım. Nefret ediyorum bu huyundan. Asla pes etmiyor :kızgın:

Ay ben hiç tutamam hele ki kavgada. Eşimle kavga ederken kapatıp kapatıp tekrar arıyorum. Arayıp bi daha laf sayıyorum. Sakın arama beni diyorum yüzüne kapatıyorum sonra tekrar arayıp tekrar saydırıyorum. Artık açıp telefonu bırakıyor dinlemiyor onu öğrenmesi kötü oldu. Ne lanet birşeymişim. :KK53:
Ben konuyu yanlış anlamışım. Sen barışmaktan bahsediyomuşsun. :KK70: benim yöntemin asla işe yaramayacağı bi gerçek. :)

Bende öyleyim işte. Kavgadan sonra yardırıyorum sonra onun işine geliyor tabi önemsendiğini anlıyor ya hemen şakayla karışık alıyor gönlümü. Ben zaten dünden razı :kızgın:
Kendimi tutup bu sefer yazmamam lazım :KK43:

Engel olmam, çünkü sonuca bağlanmamış meseleleri sevmem. O sonuç kötü de olacak olsa, bir an önce konuşulsun, durum netleşsin isterim. Yapım böyle. Mesele neyse masaya yatırılacak, herkes hislerini anlatacak. Eşimle sevgililik dönemlerimizde benim evimde ufak bir tartışma yaşamıştık. Kendisi çekip gitmişti. Ben de arkasından mesaj attım, tartışmamızı bir sonuca ulaştırmadan gittin, o yüzden ben sonuçlandırıyorum, sakın geri gelme, diye. İki dakika sonra geldi. Gözleri dolmuş bir de. Onu öyle görünce ben geri gelme lafını unuttum, o da tartıştığımızı unutmuş sanırım, sarılıverdik. O gün mü bir şey dank etti ikimize de bilmiyorum, sorunlarımızı konuşmayı ertelemeyiz, ortak noktada buluşamıyorsak, aman salla senden önemli mi aşamasına geçiyoruz. On küsur yıldır birkaç saatten uzun küslüğümüz olmadı, onlar da ciddi küslükler olmuyor. Ha benim tersim çok pistir, Karadeniz damarı denen şeyden nasibimi almışım ne yazık ki ama hatalıysam da çabuk fark eder, hemen kendisine yaranmaya çalışırım. Çabuk affediyor neyse ki. :ıslık:

Bende böyleyim aslında. Mantığım şudur genelde, eğer seviyorsak ve önemsiz bir şeyse kavgamız halledip devam edelim ama çözülmeyecek bir şeyse kökten bitsin gitsin. Çocuk değiliz yetişkiniz boşu boşuna zaman kaybetmenin ne anlamı var hayat zaten kısa. Ama yok beyefendi inat edecek illa. Madem öyle bu sefer bende tutmak zorundayım kendimi hodri meydan.
Zor dayanıyorum ama olsun :halay:

X