Kendimi onun eşi gibi hissedemiyorum

mutemadiyenuzgun

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2015
1.808
1.213
Yani bazı şeyler eksik kalıyor. Kendimi bazen o eve ait hissetmiyorum. Ya da onun karısı gibi tam olarak oturmadı evliliğimiz. Ama şu ana kadar bir düzen olması gerekliydi. 3 aylık evliyim. Para konusunu pturtamadık. Sürekli eşimden parça parça para istemek zorunda kalıyorum. Üniversite mezunu insanım. İlkokul çocuğu gibi para lazım demek içime dokunuyor. Her istediğimde 50 lira 100 lira veriyor. Eğer eve bişey aldıysam zaten bitiyor geçen bir deterjan bir yağa zaten yüz lira gitti. Tekrar istiyorum iki üç gün sonra akbil yüklemek için ya da kazak almam gerekiyor veriyor yine 50 100 böyle dilenci gibi para istemek beni çok kırıyor ve sanki eşim parasını bana verirken sakınoyo gibi hissediyorum. Çok kırılıyorm. Toplu ver dedim ama 1250 ver işte hem mutfak hem kendi ihtiyacımı görürüm dedim. Napcan o kadar parayı 500 yeter diyor. Maaştan bize lira fatura gibi giderler hariç 2000 kalıyor niye böyle yapıyor bilmiyorum. Onun haricinde işteyken pek arayıp sormamaya başladı. İşi yoğun oluyor bazen onu anlayabilirim ama yine de soru işareti oluşturuyor kafamda. Hamileyim bebeğim için hiç doğru düzgün plan yapmadı. Para biriktirmemiz gerekiyor. Ama o hala geçen ay doğan yeğenine bileklik kıyafet alma derdinde kendi çocuğuna daha hiçbir şey almadı. Almak için daha erken 11 haftalık ama ilerde alıcaz bi fiyatlara bakalım ne lazım bir araştıralım bile olmadı. Bu kalbimi çok kırıyor. Hatta doğuma giderken yengesini aradı o çocuk benim yeğenimi taşıyor diyip konuştu bunu diyen adam ilk zamanlarında kavga edince bana evden git diyen adam. Çok emteresan. Bütün bunlar kafamı çok kurcalıyor. Almam gerekenler var yüzüm sivilce doldu. Temizleme jeli tarzı bişey almam lazım. Tüy dökücü krem alamadım pahalı diye jilet kullandım. Kalın kazak ihtiyacım var ama bir tane kalın kazağım var şu an onu da geçen hafta aldım. Kursta üşüyorum soğuk oluyor. Bi tane daha almak istiyorum. Ne biliyim bir tayt almak istiyorum evde giymdk için pijama ile karşılamıyım tayt giyeyim evde diyorum ama o kadar az para veriyor ki ne alacağımı bilemiyorum erteliyorum hep. Karnım kaşınıyor mesela çatlak kremi falan da almam gerek. Bilmiyorum evlenmeseydim keşke dediğim zamanlar çok oluyor

Başka bir konuda kadının güzelliğinden bahsediyorduk. Bakımlı ve güzel bir kadın olmak için belli bir standart lazım. Yani o ay kisisel bakımına ve ihtiyaclarına ayıracagın bütcen belli olmali ki ona göre kendini ayarlayıp, plan yapabilesin.

Çocuk gibi sürekli para istemek onur kırıcı haklısın. Ancak daha cok yeni evlisiniz zamanla bir uyum yakalanır merak etme.

Sen ne kadar istediğini söylemişsin ve bir kere de ver demişsin ama esin hem miktarın çok altına inmiş hem de tek seferde vermiyor.

O bu şekilde davranarak belki de senin harcamalarını kontrol ediyor ve belki de sürekli para veren kişi olarak daha erkek hissediyor.

Ama böyle olmaz yani kocan da olsa tüy dökücü krem alıcam para ver demek zorunda bırakmamalı seni.

Ona kızmadan, içerlemeden tatlı tatlı anlatmaya devam et bence. O da nasıl davranması gerektiğini bilmiyor demek ki belki de büyüklerinden gördüklerini tekrarlıyor.

3 ay iki insanın aynı evi ve hayatı paylaşması için çok kısa bir süre. Evlenir evlenmez hamile kalmak yerine keşke korunsaydiniz. Her evliliğin rayına oturması zaman alır hic değilse 1 sene geçseydi
Gecen zamanı degistiremeyeceginize göre bundan sonra yapabileceklerinizi düşünün.alisverise birlikte çıksanız mesela? Hem market hem de giyim vs icin. Böylece masrafların farkinda olup kabullenebilir. Size de harçlık verdiğinde sorun yaratmaz diye umuyorun.

nasıl tanıştınız? flört oldu mu? nişanlılık ne kadar sürdü? şunu anlamak için soruyorum; adam evliliğe alışamamış kusura bakmayın ama fazlalık olarak görüyor sanki sizi hayatında. daha evlilik oturmadan cocuk olması riskli olmuş. belli ki eşiniz baba olcak olgunluğa erişmemiş henüz keşke onu baba yapmak için bu kadar acele etmeseydiniz. çalışın diycem ama hamilelik olduğu için iş bulmak kolay olmayabilir. eğer doğuma yakın ve doğum sonrası da böyle devam ederse tekrar bi düşünün derim evliliği sürdürmeyi. aynı devam ederse ve aileniz de size destek olursa köle gibi yaşamaya devam etmeye gerek yok

Bazen birlikte çıkıyoruz bazen kendi de küçük şeyler alıp geliyor. Aslında farkında bana daha çok parasına koyamıyor gibi geliyor
3 ay iki insanın aynı evi ve hayatı paylaşması için çok kısa bir süre. Evlenir evlenmez hamile kalmak yerine keşke korunsaydiniz. Her evliliğin rayına oturması zaman alır hic değilse 1 sene geçseydi
Gecen zamanı degistiremeyeceginize göre bundan sonra yapabileceklerinizi düşünün.alisverise birlikte çıksanız mesela? Hem market hem de giyim vs icin. Böylece masrafların farkinda olup kabullenebilir. Size de harçlık verdiğinde sorun yaratmaz diye umuyorun.

Kendi kendine kırılacağına sakince konuş. Bu şekil olmayacağını, aylık belli bir miktar ihtiyaçların için ayrılması gerektiğini söyle. Sen mutfak ve ev giderlerine karışma. Kredi kartını ona göre ayarlayın. 70 yaşında kpederim bile aylık veriyor eşine ihtiyaçları için.

Yeni bir evlilik için çocuk çok erken olmuş. Hele ki alışmadığınız, oturmamış, sorun yaşadığınız bir evlilikte. Yaşınız kaç yazmamışsınız ama henüz gençmişiniz hissi uyandı. Eşiniz henüz kendini babalığa hazır hissetmiyor ya da korkuyor olabilir. İlgisizliği bu yüzdendir belki. Çocuk olduktan sonra, kendinden olan çocuğu gördükten, o duyguyu tattıktan sonra belki değişir. İletişime açık bir İnsansa tüm bu endişelerinizi, rahatsızlığınızı, beklentilerinizi anlatsanız. Belki onun da beklentileri, korkuları, endişeleri vardır. Şimdiden birbirinizle iletişimi sağlayamazsınız, zaman ilerledikçe bunu sağlamak zorlaşabilir. Duygularınız, hisleriniz bu durumda çok normal ama çözümsüz değil.

bunlar evliliğin ilk zamanları olağan şeyler malesef.. ama sizin hatanız hemen çocuk yapmak olmuş.. erkekler zaten zar zor evliliğe adapte oluyor sizinki birde çocuğada adapte olacak.. sabredin bence alışmaya çalışıyor..

nasıl tanıştınız? flört oldu mu? nişanlılık ne kadar sürdü? şunu anlamak için soruyorum; adam evliliğe alışamamış kusura bakmayın ama fazlalık olarak görüyor sanki sizi hayatında. daha evlilik oturmadan cocuk olması riskli olmuş. belli ki eşiniz baba olcak olgunluğa erişmemiş henüz keşke onu baba yapmak için bu kadar acele etmeseydiniz. çalışın diycem ama hamilelik olduğu için iş bulmak kolay olmayabilir. eğer doğuma yakın ve doğum sonrası da böyle devam ederse tekrar bi düşünün derim evliliği sürdürmeyi. aynı devam ederse ve aileniz de size destek olursa köle gibi yaşamaya devam etmeye gerek yok
Kıssa süreli bir tanışma oldu. 7 ay içinde evlendik. Bu benim ailemden kaynaklı uzun sürdü hatta ona kalsa üç ayda evlenirdi. O zamanlar da bazen bana böyle hissettiriyordu mesela düğün masraflı olmasın diye konuştuk çok makul bir şekilde evlendim ama hep diyordu borcumuz olmıycak ilerde rhaat etcsz millet bir tonla borçla evlenip kavga ediyor boşanıyo ben seni evlendikten sonra çok mutlu edicem çok rahat ettirecek

Yeni bir evlilik için çocuk çok erken olmuş. Hele ki alışmadığınız, oturmamış, sorun yaşadığınız bir evlilikte. Yaşınız kaç yazmamışsınız ama henüz gençmişiniz hissi uyandı. Eşiniz henüz kendini babalığa hazır hissetmiyor ya da korkuyor olabilir. İlgisizliği bu yüzdendir belki. Çocuk olduktan sonra, kendinden olan çocuğu gördükten, o duyguyu tattıktan sonra belki değişir. İletişime açık bir İnsansa tüm bu endişelerinizi, rahatsızlığınızı, beklentilerinizi anlatsanız. Belki onun da beklentileri, korkuları, endişeleri vardır. Şimdiden birbirinizle iletişimi sağlayamazsınız, zaman ilerledikçe bunu sağlamak zorlaşabilir. Duygularınız, hisleriniz bu durumda çok normal ama çözümsüz değil.
Yaşım 23. Konuşmuyorum ama çok aşırı bir ilerleme kat edemedik

Evlilik için acele etmişsiniz.
Keşke işe başladıktan sonra evlenseydiniz. Kişisel bakımınız için gerekli olan parayı istemek zorunda kalmazdınız.

Öte yandan elinizde kalan para zaten 2000 TL ama siz yarıdan çoğunu size vermesini istiyorsunuz. Eşinize de günlük 25 TL kalacak şekilde 750 TL kalsın istiyorsunuz.Adam bütün ay çalışıp günlük 25 TL harçlığa tamam demez haklı olarak.

Eş olamamayı, parası üzerinde yeterince tasarruf hakkınızın olmamasıyla bağdaştırmayın bence.

Bu ekonomik koşullarda tek maaşlı hayatlarda olası problemler bunlar. Bir an önce çalışmaya başlayın.

Bak şimdi şöyle yapmalısın Alışverişe birlikte gidin market için haftalık liste oluştur . Sonra o liste ile hangi gün tatil ise gidip alışverişinizi yapın . Market için eline para isteme ayrıca marketteki faiş fiyatları bi görsün 500 tl nedir allah aşkına . Bizde 2 kişiyiz mutfağa ayda 800 tl kesin gidiyor ki buzluk dolu konserveler var bakliyat var zeytinyağı var ama gidiyor yine de . Hem alışveriş yaparak birlikte birşeyler yapmış olursunuz hem para istememiş olursun hemde o fiyatları görmüş olur . Keşke Bebek olmadaydı üzüldüm o durum için . Çünkü bence evliliğin ilk 2 yılı çok sancılı eşimle birbirimizi çok iyi tanımamıza rağmen bizde çırpındık hala çırpınıyoruz. Kişisel bakım vs için sana aylık bir bütçe versin sen ondan harca yoksa olmaz ki böyle . Eşimin maaş kartının kopyası bende tüm ödemeleri ben planlarım haftalık alışveriş ben planlarım evde maddi yönden herşeyi ben yapıyorum eşim bana sorar şunu alalım mı filan diye

Kıssa süreli bir tanışma oldu. 7 ay içinde evlendik. Bu benim ailemden kaynaklı uzun sürdü hatta ona kalsa üç ayda evlenirdi. O zamanlar da bazen bana böyle hissettiriyordu mesela düğün masraflı olmasın diye konuştuk çok makul bir şekilde evlendim ama hep diyordu borcumuz olmıycak ilerde rhaat etcsz millet bir tonla borçla evlenip kavga ediyor boşanıyo ben seni evlendikten sonra çok mutlu edicem çok rahat ettirecek

aslında o zamandan mesaj verilmiş para konusunda. parayı tutmayı seviyor olabilir. düğün öncesi verdiği sözleri hatırlatabilirsiniz. rahat edicektik ama ben en temel ihtiyacımı bile rahat alamıyorum diye

X