Kendime zarar vermekten korkuyorum çok çaresizim lütfen yol gösterin 😔

evrem0634

Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2022
70
20
27
Daha önce konu açmıştım ama kısaca kendimi tanıtayım. 27 yaşındayım bir kızım var 6 yaşında. Eşimden sorumsuz olduğu ve aldattığı için 9 yıllık evliliğimi bitirmek için baba evine döndüm. Ama ilk başta ailem istemedi bizim durumumuz kötü sana bakamayız git kocanın yanına dediler. Ben direndim gitmedim. İş aradım bulamadım 3 ay boyunca. Eşim de kızım için ne para gönderdi nede görmeye geldi. Üstelik üstüme kayıtlı olan bir araba ile kaza yaptı 20 bin tl borç bıraktı. Ben sana hakkını veririm fazlasıyla borcu da öderim ama çocuğumu vereceksin dedi. Ben kabul etmedim bunu işe girer öderim dedim kızıma da bakarım. Boşanma davasını da açarım dedim. Kızım okula başlayacak ama adresini kendi yerime buraya alamadım babasının izni olmadığı için. Okul yaklaştı ama ben nasıl okula yazdıracağım ihtiyaçlarını alacağım bilmiyorum. Bugünde babam eşimi aramış sen çocuğuna niye para göndermiyorsun diye eşim de beni aradı siz kimsiniz de bana hesap soruyorsunuz diye bende babamla tartıştım niye arayıp muhatap oluyorsun diye. Oda sürekli burdasınız yiyip içiyorsunuz Allah bilir orda da böyle yedin içtin oturdun adam bıraktı seni dedi. Kızlar artık ne yapayım bilmiyorum kendime zarar vermekten korkuyorum akıl sağlığım gün gün azalıyor çaresizim kimsesizim Allah aşkına bana yol gösterin 😔

Daha önce konu açmıştım ama kısaca kendimi tanıtayım. 27 yaşındayım bir kızım var 6 yaşında. Eşimden sorumsuz olduğu ve aldattığı için 9 yıllık evliliğimi bitirmek için baba evine döndüm. Ama ilk başta ailem istemedi bizim durumumuz kötü sana bakamayız git kocanın yanına dediler. Ben direndim gitmedim. İş aradım bulamadım 3 ay boyunca. Eşim de kızım için ne para gönderdi nede görmeye geldi. Üstelik üstüme kayıtlı olan bir araba ile kaza yaptı 20 bin tl borç bıraktı. Ben sana hakkını veririm fazlasıyla borcu da öderim ama çocuğumu vereceksin dedi. Ben kabul etmedim bunu işe girer öderim dedim kızıma da bakarım. Boşanma davasını da açarım dedim. Kızım okula başlayacak ama adresini kendi yerime buraya alamadım babasının izni olmadığı için. Okul yaklaştı ama ben nasıl okula yazdıracağım ihtiyaçlarını alacağım bilmiyorum. Bugünde babam eşimi aramış sen çocuğuna niye para göndermiyorsun diye eşim de beni aradı siz kimsiniz de bana hesap soruyorsunuz diye bende babamla tartıştım niye arayıp muhatap oluyorsun diye. Oda sürekli burdasınız yiyip içiyorsunuz Allah bilir orda da böyle yedin içtin oturdun adam bıraktı seni dedi. Kızlar artık ne yapayım bilmiyorum kendime zarar vermekten korkuyorum akıl sağlığım gün gün azalıyor çaresizim kimsesizim Allah aşkına bana yol gösterin 😔
Allah yardımcın olsun bir şekilde hallolur bence. üzme kendini bende kızımın okul alışverişini tek başıma yapıcam, babası var ama öldü bilsin bu saatten sonra bende 1 tl dahi istemiycem borç harç hallederim. sana da Allah yardım edecektir bulucaksın bir yolunu. babanın evinde otur bir iş bulduğunda böyle demeyecekler üzme kendini o adamı çekmektense babanın lafını duymazdan gel.

nerede yaşıyorsunuz ve nasıl bir iş arıyorsunuz?

nasıl hesap soruyorsunuz ne demek ya? açın boşanma davasını, hakim bağlasın nafakayı o zaman sıkıyorsa vermesin şrfsiz. çocuğuna çok düşkün gibi bir de çocuğun velayetini istiyor.
Ankaradayım şuan fabrika tarzı yerlere başvuru yaptım ama dönen yok. Böyle aşağılık bir insan işte beni bile bile zor duruma düşürüyor. Boşanma davası için ise şuan param yok iş bulmayı bekliyorum

Allah yardımcın olsun bir şekilde hallolur bence. üzme kendini bende kızımın okul alışverişini tek başıma yapıcam, babası var ama öldü bilsin bu saatten sonra bende 1 tl dahi istemiycem borç harç hallederim. sana da Allah yardım edecektir bulucaksın bir yolunu. babanın evinde otur bir iş bulduğunda böyle demeyecekler üzme kendini o adamı çekmektense babanın lafını duymazdan gel.
Gerçekten bende bu düşünce işe devam ediyordum ama sadece bana söylese iyi her insana anlatıyor böyle böyle diye bende şuan bunlara muhtaç olduğum için daha fazla dayanamıyorum akıl sağlığımı kaybetmekten korkuyorum

Çocuğun adresini almanız için Türkiye sınırları içindeyseniz eş izni gerektiğini ilk defa duydum..Geçen yıl başka bir şehire taşındım çocuğun okulu için kendi ikametgahımı da aldım..Kızımın babası hala eski evimizde kayıtlı ..Bunun için de izin gerekmedi..

Ay nasıl bukadar kötü konusabılırler . Nasıl ordada boyle yedın ıctın oturdun adam bıraktı senı..
Ya bunu dış kapının mandalı olsa demez
Üzülme canım ınan hepsı gecer sen sosyal yardıma fılan basvursan
Bırde bosanma davası ac zaten devlet avukat verıyodur herhalde

Çocuğun adresini almanız için Türkiye sınırları içindeyseniz eş izni gerektiğini ilk defa duydum..Geçen yıl başka bir şehire taşındım çocuğun okulu için kendi ikametgahımı da aldım..Kızımın babası hala eski evimizde kayıtlı ..Bunun için de izin gerekmedi..
Evet bende bu sene okul ıcın kendımı ve oglumu baskasının ustune aldım . Eşimle alakası olmadı
E devlettende yapılabılıyor bilen bırıne danısın

Evet bende bu sene okul ıcın kendımı ve oglumu baskasının ustune aldım . Eşimle alakası olmadı
E devlettende yapılabılıyor bilen bırıne danısın
Daha önce nufüsa gittim çocuk reşit değil baba izni gerekli dediler. Benim adresim zaten burda e devletten denedim yine aynı şekilde reşit olmadığı için alınamıyor yazısı çıktı

Ay nasıl bukadar kötü konusabılırler . Nasıl ordada boyle yedın ıctın oturdun adam bıraktı senı..
Ya bunu dış kapının mandalı olsa demez
Üzülme canım ınan hepsı gecer sen sosyal yardıma fılan basvursan
Bırde bosanma davası ac zaten devlet avukat verıyodur herhalde
Ailem böyle maalesef kendim olsam bir kiraya çıkarım yaşar giderim yada hemen birini bulur evlenirim çekmem bunları ama kızım olunca yapamıyorum

Bir insanın babası böyleyse kocasından ne beklenir ki... İş bulamaman çok normal 30 kişi asgari ücretli bir işe başvursa 1-2 kişi alınıyor ve bekar alıyorlar genelde. İşe girsen bile17 bin lira gibi ufak para için saat gece 9 a kadar zincir marketlerde çalışmaya değmez. Türkiye'de vasıfsız işçiler çok kazanmaz kursa falan gidip aşçı yardımcısı ol derim en azından 20-24 bin liraya kadar çıkar aldığın ücret.

Canım sakın kocana geri dönmeyş düşünme. Çok güçlüsün biraz sabret başaracaksınız. Mesleğin var mı yok mu bilmiyorum. Ama iş bulmak için çok çabala pes etme elbet bulursun kendi paranı kazanırsın o zaman ailen susar. Ne kadarda kötü olsalar unutma et tırnaktan ayrılmaz. Çocuğunun okul mevzusuna gelirsek müdürlerle falan konuş gerekli yerlere başvur durumunu anlat elbet yardımcı olacak biri çıkar.

Ailen 5 para etmez esinde 5 para etmez . Sen kendine zarar vermeyi düşünüyorsun o zaman evladını o insanlaramı bırakacaksın. Bunlar geçici bir durum baban konuşur konuşur susar biraz kulaklarını tıka. Acilen kendi ayaklarının üzerinde durmak yeni bir hayat kurmak icin bir plan yap. Sıkıldığında bunaldığında cocugunla kuracagin yeni hayatı düşün evladına sarıl. Bir anneler &kadınlar çok güçlüyüz. Rabbım yardımcın olsun

Ankaradayım şuan fabrika tarzı yerlere başvuru yaptım ama dönen yok. Böyle aşağılık bir insan işte beni bile bile zor duruma düşürüyor. Boşanma davası için ise şuan param yok iş bulmayı bekliyorum
Okul konusu niye sorun oldu anlamadım zaten açılmış bir dava yok ki baba izni gereksin ikametgahı aldırın oraya yazdırın insanların çocukların istediği okulda okuması için oturmadiklari evlere ikametgah aldiriyorlar diye biliyorum onun dışında biraz daha sabredin elbet bir iş bulursunuz

Senden daha kötü durumdayım. Babam vefat etmişti,annemde kanserdi annemi kaybedince eşimle tanıştım. Ev için aldığımız eşyaları senetle üstüme aldık. Öderim ,ödeyeceğim derken hamile kaldım ödenmedi. Bu yüzden kavga ettim ve kızımı yanımdan kaçırdı. Öylece evsiz kaldım. Bu süreçte olduğum için hakim 1 yaşındaki kızımın geçici velayetini babaya verdi. İş buldum, ev tuttum kızımın velayeti için 1,5 senedir uğraşıyorum. Kızın yanında olduğu için dua et. Ben kızımı yanıma alırsam çalışamayacagım. Ve senin gibi kızımı bırakabileceğim bir ailem de yok

X