Kendim için yapmaya çalıştıklarım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Calismak tabi kolay degil, calisan iki cocuklu bir kadinim. Sabah erken saatlerde cikar, aksam evde oluruz, oldukca yorucu cocuklarla beraber, eve gelince de tum gun yapılması gerekenleri o birkac saate sigdirir belki 1 saat oturur uyuruz. Calisiyoruz diye ikimiz de bıraksak nasil olurdu?
Benim karsi oldugum calismayan kadinin evin tum isini ustlenmesi lakin kimseye anlatamiyoruz:)

Ya o zaman boşver gitsin, ben sen onu istiyorsun sandım, birşeyi ilk başta isteyip sonra sikilabiliriz ya da beklediğimiz gibi olmayabilir bu normal birşey sırf aman yarıda bıraktı olmasın diye kendine eziyet etme, ben de bazen başlıyorum birşeylere sonra bakıyorum çok bana göre değil bırakıyorum

Ay ben şok nasıl kazandın çalıştın mı ? Sen zaten çocuk var evde birde çalışıyorsun bu azmin şifresini verir misin
Canım vallahi bende şok. Sandığımdan iyiymişim ben hani önlisans falan bekliyordum basit bir bölüm çıkar dedim ama lisans kazandım hemde iyi bir bölüm. Nasıl çalıştığımı anlatsam inanmazsın, işten geliyorum mutfağa giriyorum. Telefondan ders videoları açıyorum, sonra mutfağı topla temizle, yemek yap, ye iç, tekrar bulaşık defken benim iki üç saatin mutfakta geçiyor
E tabii her zaman ders videosu değil sık sık burhan altıntop izliyorum o benim stresimi alıyor
Öyle valla tüm sırrım bunlar.

Bırakmam çok normal değil mi ? Sıkılmam mesela ? Yorulmam netice de bende insanım yapmak zorunda mıyım

Hahaha ben şok halleyyy sende de ne zeka varmış gördün mü seni kutluyorum kıskandım seni

Bazen biz kadınlara inanamıyorum gerçekten. Dan diye giricem başka yolu yok. Tuce artık yok gibi davranıyorsunuz. Anne ve eş olmanın bununla alakası yok. Hayat sizin değil, sizin gibi davranmıyorsunuz. Kayınvalidenizin çocuğa çikolata vermesine gelene kadar oooo. Boş bulduğunuz her saniyede temizlik yapmıyorsanız bende birşey bilmiyorum . Hıncınızı temizlikten çıkarıyor gibisiniz. Bu arada yaşamadan konuşmuyorum.

Muhabbet kuşlarım var ve şuanda altları pis ama oğlum uyudu ve bu benim dinlenme zamanım yapmıyorum. Eşimin görevi zaten o ayrı ama eşimde çok yoruluyor ama yine de o yapıcak. Bende bir insanım ve bende dinlenmeliyim. Dün yemek yapmadım dışardan söyledik, bugun yaptım. Bundan 5 sene sonra depresyonda bir tuce görüceksin çünkü.

Ben de çalışıyorum ama hergun ayni olmuyor, bazı günler çok yoğun oluyorum hele fazlaca telefon konuşması beni bitiriyor eve geçince hiçbir şey yapmıyorum eşim demiyor ki sen neden yapmadın diye aynı şekilde eşimin de yoğun olduğu günler ben birşey demiyorum, ikimizde yorgunsak bırakıyoruz ama konu sahibi diyor ki eşi denetleme sürecinde ve yogunmus ve normal olarak adama iş birşey demiyor...bana yoğun günlerimde eşim birşey dese nevrim döner açıkçası, her zaman aynı olmaz

Yani bence zaten çalışmayan insan evin işlerini üstlenmeli. Günde birkaç saatlik bir şey yani onu da mı çalışanla bölüşsün dışarı işi ve ev işi bölümü yapılmış işte daha ne? Çocuk bakımı ortak olmalı sadece.

Saat 1 den 7 ye kadar birlikte lego oynamaniz bence abarti. Ben de kizimla birebir ilgileniyorum yurtfisindayim hergun 4-5 saat disarida aktivitelerdeyiz evde tv tablet televizyon acilmaz asla ama kizim 27 aylik olmasina ragmen kendi kendine oyun kurmayi oynamayi hayalgucunu gelistirmeyi ogrendi 5 dakika ile baslattim simdi bazen 45-1 saat kadar oynayabiliyor .

Ben bu sirada yabanci dilimi calisiyorum kizima yemek yedirirken calisiyorum gunde 2-3 saat calismis oluyorum . Mutlaka her gun 10 dakika kitap okurum bir şekilde, evin isini ve yemegi kizimla yapmaya calisirim oda cok eglenir birlikte supurge yapariz yemek yapariz camasirlari ayiririz .
2. Uni okuyorum (online ve ingilizce) cok agir bir bolum degil odev ve proje odakli ama en azindan bişeyler yapiyor olmak bana iyi geliyor ve bir arkdasimla online ticaret sitelerinde satis yapmaya basladik
Yani demem o ki biraz kendinize alan acmaniz gerekiyor 10 dakika da olsa o kitabi okuyun

Haklisiniz biz de oyleyiz de, misafir geldiginde bir bardak çayini bile koymuyormus baksaniza, bu bana fazla geldi.

Bırakmam çok normal değil mi ? Sıkılmam mesela ? Yorulmam netice de bende insanım yapmak zorunda mıyım
Ya heralde normal ben uniden beri neleri bıraktım ve hiç pişman değilim istersem sonra tekrar baslarim, tabi ki senin için bir iş kolu değils, ilerde bu alanda calisirm demiyorsan bırak..hı burdan bir iş çıkar bana bir fırsat olur diyorsan zorla kendini devam et....şuan bile evde aldigim ve kalan hobi malzemeleri falan var

herşey dört dörtlük olsun istiyorsunuz biraz mükemmeliyetçisiniz o yüzden bu kadar bunalmışsınız
Bugün de yemek yapmayın dışarıdan söyleyin yada makarna yapın mesela
Bugün ev süpürülmesin tozdan kimseye bişey olmaz
Yatın akşama kadar film izleyin yada arkadaşlarınızla oturun insanın bunlara da ihtiyacı var

Tabi o kadar yapıyorum 6 aydır mesela her akşam 2-3 saat dersi yeniden dinliyorum notları geçiriyorum vs hiç birşey yapmıyor değilim . Yani demekki bende bir sorun var sizi tebrik ediyorum inşallah bende daha fazla kendime alan açabilirim

Yani çalışırım demedim başlarken ama iç sesim kendi kendimi yargılıyor şuan

Evet ya ben de bunu diyorum misal genel temizlik cam vs ortak yapılır belki kadın gücü yetmez ama günlük ev işi çok abartmadan az az yapılır...çocuk kesinlikle ortak olmalı çünkü babanın ilgisinn çocuk üzerindeki etkisi çok büyük hem normal bir insan da akşama kadar isteyse gelince çocuğunu özler oynamak ister diye düşünüyorum
Haklisiniz biz de oyleyiz de, misafir geldiginde bir bardak çayini bile koymuyormus baksaniza, bu bana fazla geldi.
Yok ya ben öyle anlamadım konudan, kayın aile kalmalı geldiği zaman beni beklemeyin çayınızı için demiş...erkeklerin bazıları ailesinn yaninda iş yapmıyor özellikle belki kocası öyle biridir ve bu çok gıcık birşey, benim kp özellikle eşime söylüyor bir iş olduğu zaman, misal x hadi çaylarımızı getir vs diye, eşim varken benden kolay kolay istemez

Hayır eşim yapar annesinde evinde de yapardı . Sorun o değil ama tamamen benim yetiştiğim ev böyleydi bende öyle bir evde büyüdüğüm için toparlayamıyorum kendimi. Ama bakın kp mesela bir adam çocuğa baktığı zaman laf ediyor buna sinir oluyorum . Bakacak tabi 40 elimiz yok ya . Bende arkamdan dedikodu eder diye korktuğum için biraz kendi üzerime sorumluluk çok alıyordum bu kez saldım ne derse desin hiç umurum değil

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…