Kendim için yapmaya çalıştıklarım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Mükemmeliyetçi bir yapınız var sanırım.Kendiniz için bir şey yapamadığınızı söylemişsiniz ama sesli kitap dinlemek, astroloji dersi almak bunlar da kendi için bir şeyler yapmaktır.Bence astroloji dersleri de sizi biraz yormuş.Tabi yaptığınız şeyi dört dörtlük yapmak istediğiniz için kelimesi kelimesine çalışmak da gerçekten yorucu.bırakmak istediğiniz yazmışsınız ya hep ya hiç mi peki sizin için ?
Hayat gerçekten yorucu ev işleri bitmek bilmiyor.Günün koşturmacası da o şekilde.Ama bence bir durup kendinize dinlendirici zaman ayırın.kendinize ayırdığınız zaman da sizi epey yormuş.Benim de bir bebeğim var örneğin ben yemekleri iki günden asagı yapmam hiç.Camasır biriktirmem.Haftanın bazı günleri çok yoğun geçiyor ama bazı günlerini boşa çıkarırım.dünden yemeğim vardır mesela çamaşır kalmamıştır.Evi geceden toplamısımdır gibi.Bebegin uyku saatlerini kendime zaman olarak ayırırım o günler.Her gün her gün aynı işler yoksa gerçekten bitmeyecek bir döngü.Siz de okul vaktini bu şekilde kendinize ayırabilirsiniz

Calismaya baslayinca 4x4luk ev temizligi modu kendiliginden kapaniyo. Giysilerimiz temiz olsun, yere basinca ayagima bisey yapismasin, toz olmasin yeter gibi bir mod aciliyor
Giyinip süslenip ise gidip 1 bardak kahveni icip onune bir ogun yemeğin hazir gelmesi iyi hissettiriyor bana. Tek kotu yanı yine kendin icin.bisey yapamadan uyuyosun :) ama gun icinde yaptigin seyler bunu telafi ediyor

8 Ay is aradim o yuzden is tavsiyesi verdim size. Evdeyken habire sil, supur, yika , topla, pisir bitmiyodu. Bide aksam yaptiginiz rutin normal aslinda yani bence boyle olmasi gerekiyor. Cocuklu evin mesai saati yok cunku. Surekli ayni seyleri yapmakta insanı psikolojik olarak yoruyor buda 2kat yorgun hissetmenize sebep oluyor

Canım her gün evi toplamasan, mesela haftada iki gün kendine ayır o günler basit pratik yemekler yap, kendine bir program belirle.
Yaa biz hep mi böyleyiz, evin işi çocuklarım ihtiyaçları derken kendi isteklerimizi hayallerimizi hep erteliyoruz, bende böyleyim ama artık bu huyumdan vaz geçmek istiyorum çünkü zaman çok çabuk geçiyor ve baktığımda kendim için hiç bir şey yapmamışım demek istemiyorum.
Bak bende bu yıl üni sınavına girdim her yıl erteliyordum veya cesaret edemiyordum. Ve güzel bir bölüm kazandım şimdi korkuyorum ya dersleri veremezsem diye ama 4 senede olmazsa 5 senede olsun vazgeçmem lütfen sende vaz geçme.

Yapmamış halin bile beni bunalttı. Bir zahmet kendi yataklrını kendiler yapsınlar, gelenler kayınvaliden zaten. Sana niye misafir gelir birse yatılı. Salsan mı acaba biraz?

Evet ya annemde böyleydi mükemmel olacak diye büyüdüm annemi büyüten de böyle büyütmüş derken böyle olduk . Kütüphaden geçen sene kitaplar alıyorduk oğlumla ama ben bitiremiyordum sürünüp duruyordu dinlemek daha iyi hissediyor . Evi bi süpürürken dinliyorum mesela çok iyi oluyor 3 günde 1 kitap bitiriyorum böylece 4 saatlik kitapları .astrolojiye gelince çok öğrenmek istiyorum ama çok çalışmak gerekiyor onu da yapamıyorum ben . Geçen hafta hoca birisine bir soru sordu basit bir soruydu aslında bende o an bilemedim hoca bir sürü laf söyledi çalışmıyorsun vs diye o kişiye bende bilemedim ya üzerime alındım zaten birkaç ay sonra sertifika için sınav yapacak düşük alsam üzüleceğim en iyisi hemen bırakayım sonucu görmeyeyim diye kaçıyorum sanırım benim de pazartesi çarşamba cuma yoğun geçiyor . Diğer günler daha az ama oğlumla ilgilenmek gerekiyor İngilizce çalışmaya başladık mesela . Geçen gün bir legoya başladık birlikte 13:00 de oturduk 19:00 da kalktık o kadar saat oynadım . Neden dersen çok küçük yerdeyiz ve imkanı yok denecek kadar az . Şehir merkezine ayda 1 kere gidiyoruz . Sokağa bırakmıyorum yanlız parka görüyorum başındayım hep . Mesela bugün 12:30 da okuldan aldım eve geldik o yemek yedi ben akşama yemek yaptım 13:30 da oturduk birlikte zaman geçirmeye 15:30 da kalktık parka gittik 19:00 da eve geldik . Yoğun geçiyor gerçekten

Kesinlikle çalışırken ev toplu olsun yeter gözüyle bakıyosun.Ama evdeyken her şey muhtesem olmalı modu açılıyor.Ben suan evdeyim sürekli eve takıyorum iş temposunda asla göz görmez

Yapmamış halin bile beni bunalttı. Bir zahmet kendi yataklrını kendiler yapsınlar, gelenler kayınvaliden zaten. Sana niye misafir gelir birse yatılı. Salsan mı acaba biraz?
Esi cayi da alamaz, konu sahibinin direktif vermesi gerekiyor kendiniz koyun diye, çünkü esi cok calisiyor:) kendisi disarida calismadigi icin, evin tum islerinin ustunde olmasi gerektigine inandirilmis, yorgunluktan bayiliyor ama, esi napsin? cok calisiyor:) saka gibi

Valla senede 1 geliyorlar ama keşke gelmeseler boğazına yapışacaktım az kalmıştı. Kediyi evden gönder papağan kedi gelince susmuş konuşmaz olmuş vs vs böyle saçma sapan konuşmalar halindeydi bunlarda para psikolojik baskı hep üzüleceğimi bilerek olmayan şeyleri söylüyor . Kahve yaptım herkese çikolata getirdim oğluma da verdim kendinin kini bitirdi benimkini istedi sen hakkını yedin ben veremem dedim ( abur cubur kısıtlı ) kayınvalidem çocuğa diyor ki gel benimkini veriyorum . Daha bir ton şey o olaylara da ayrıca sinirliyim de konu açmadım

Kesinlikle çalışırken ev toplu olsun yeter gözüyle bakıyosun.Ama evdeyken her şey muhtesem olmalı modu açılıyor.Ben suan evdeyim sürekli eve takıyorum iş temposunda asla göz görmez

8 ay evdeydim aman o niye orda aman bu niye yikanmamis diye haril harıl calisiyodum. Ise basladiktan sonra insam sağlığını tehdit eden bir durum olmadikca umursamamaya basladim ev isi nankör valla yap yap yine en basa dönüyosun

Evlatlarımız çok çok kıymetli ama siz de çok kıymetlisiniz.Önce biraz kendinize vakit ayırın bence mutlu anne mutlu çocuk mutlu eş mutlu aile demektir.Kendinize bu kadar yüklenmeyin her gün her gğnndolu dolu aktivite yapmak zorunda değilsiniz.söylediklerimi yanlış anlamayın.Bırakın kendi vakit geçirsin biraz siz de kendinize vakit ayırın.

Ya tamam çocugn sorumluluğu ortak olmalı hem anne hem çocuk için ama insaf ya çalışmak kolay mı ? Muhtemelen askeri personel ne kadar stresliler ve denetleme zamani ne kadar yogunlar, insan biraz vicdana gelir de birşey demez en prenses sizsinz çünkü...

Üf lütfen yeter zaten bunalmışım şuraya 2 kelime yazıp rahatlamak istiyorum daha fazla bunaltmayın

Sal en başta onları sal zaten. Gelen hazırlasın toplasın sal biraz hakkın.
Onları salarken kendini topla. Sana ne iyi geliyorsa onu yap lütfen.

Ay ben şok nasıl kazandın çalıştın mı ? Sen zaten çocuk var evde birde çalışıyorsun bu azmin şifresini verir misin

Biranda kendini değiştiremezsn belki, muhtemelen titiz bir yapın var, çocuğu tam gün ve servisle yazdiramaz misn okula, bu şekilde al biraz çok zaman kaybı oluyor eğer öyle bir okul imkanı yoksa ev işleri as biraz, hergun yapma bizlere mükemmel evler değil mutlu bir hayat lazım, bazen yemekleri dışardan şöyle bazı akşamlar kahvaltı yapın, hobinizi birakmayin sizi mutlu değil daha mutsuz eder bu konuda kitaplar okuyabilirsiniz işinizi kolaylaştırmanin en iyi yolu az eşya

Çocuğun tek okul seçeneği var servis sorunu da var o yüzden ben ilgileniyorum. Aslında bulunduğum durumdan şikayetçi değilim. Şuan hobim çok ağır geliyor bırakmak istiyorum ama gururuma yedirmiyorum yetersizlik hissim yükseliyor sorun aslında tamamen bu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…