Kedim cok hareketli ya da yaramaz?

1 = Kendı kullandıgım marka proline 2 kedım var . Kumları sık temızlerım asla koku olmz. Ve mutlaka havalandırırım .
Bak kum bu tavsiye ederim ..
2 = Kedilerin kusması çok normal . Yaladıkları tüyleri çıkartırlar . Ben genellikle malt verıyorum kolay çıkarabılsınler diye . Bugune kdr 1 kere başımıza kötu bı olay geldı ağzına iğne almış . HAsta durusundan ve yemek yerken garip hareketleır oldugu için veterınere götürdüğümde farkettik ..

3= Kedilerin koku alması çok iyi oldugu için çok etkilenirler.
Onları havasız pis kokan yerlerden uzak tutmanızı tavsıye ederım .

Veterinerlere güvenme canim. Arkadasin falan değilse orayi daha cok ticaret düşünen bir yer olarak kabul et.

Mama konusunda proplan ve wiskas asla almadım. Ben n&d aliyorum şimdi kısır olduklari icin sanabellaya gecmek zorunda kaldik. 10kilo mama alıyorum uyguna geliyor. 2 kedi olunca maliyetler artiyo.

Aşıları icinde gitmemeye başladım. Evde yapıyorum ic-dis parazit aşılarını.

Bu kumuda deneyim ben de lindocat alıyorum 2 aydır. Topaklanan kumlar alırken dağılıyor mu?

Reactions: H E
Bu kumuda deneyim ben de lindocat alıyorum 2 aydır. Topaklanan kumlar alırken dağılıyor mu?
Topaklanması mükemmel . Asla dağılmıyor . Ama kumu az koymayacaksın. Eğer idrarı dibe yapışırsa ozaman dağılma olabılıyor . Ama yapışmassa taş gibi kalıyor . Ve bu gönderıdımın kokusuna çok güzel . Misss gibi temizlik kokuyor

1ay önce açıtıgim bir topigim var. Actigim konulardan bulabilirsiniz. Kediler hakkinda konusmustuk isterseniz ordan devam edebilirsiniz.
Herguzel seyin patisi vardır topigin ismi

Benim kumun adi Cat's White pembe, fakat icinde inanilmaz keskin bir koku var hatta tuvalet sonrasi ustunu kapattiginda ben bile cok etkileniyorum. Dediginiz kumu internetten siparis vermeyi deneyecegim.

Malt icin de veterinere yazmayi planliyorum, ne olur ne olmaz yanimda olsun diye cunku kustugunda korkuyorum henuz 1 kilo 200 gr kilo kaybetmesini de istemem zaten ilk basta cok istahliydi sanirim bu aralar biraz da istahsizlik goruyorum.

Sonuncusu icin gercekten cok dikkat etmem lazim, ozellikle oda parfumu cok sık kullaniyorum temizlik sonrasi ondan da etkileniyor olabilir. Evi sık sık havalandirmaya calisacagim

Canım seni o kadar iyi anlıyorum ki ben de kendimi zorlaya zorlaya alışmaya çalıştım biraz ama asla tamamen alışamıyorum. Yolda köpek görünce kalbim yerinden çıkacakmış gibi atmaya başlıyor. Eşimle kaç kere kavga ettik bu yüzden. Fobisi olmayanlara abartılı geliyor ne var yürü geç işte diyorlar ama elimizde olan bir şey değil maalesef. Ben de ilerde çocuklarımı etkilemekten cok korkuyorum . Onlar alışkın olsun korkmasınlar istiyorum ama bir yandan da cok alışkın olup severlerse de evde bakmak isterler diye korkuyorum Aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık durumu tam.

1ay önce açıtıgim bir topigim var. Actigim konulardan bulabilirsiniz. Kediler hakkinda konusmustuk isterseniz ordan devam edebilirsiniz.
Herguzel seyin patisi vardır topigin ismi

Zaten sizin profilinize girip actiginiz topiclere baktim, o konuyuda buldum 48 sayfalik bir ara bilgisayardan giris yapip hepsini okumayi dusunuyoruuuummmm

Ben asla korkmazdim. Hep yaklaşırdım. Birgun kocaman bir kopek metro girise yatmisti insanlar inemiyordu cagirdim geldi sevdim uzaklastirmistim..
Ama grup halinde kopekler uzerime kosunca artik korkmaya başladım.. yine yaklasiyorum ben duramam ama korku da oluştu... geçen gun 2 kopek geziyordu. Birinin arka patisi kırılmıştı hem agladim hem korktum ama yanimdaki seyleri onlara yedirdim... korkalim ama yinede koruyup doyuralım..

Cocuklar icinse, gitme elleme pis o demedigin surece kendisi karar verir. Korkutma etkileme korkuyorum deme dikkatli olmasi gerektigini soylersek yeter..

Bende sizi cok iyi anliyorum ama taktir ediyorum, yine de korkunuzu cocugunuz icin bir nebze yenmenizi ya da belli etmemenizi oneririm. Simdiki yeni nesil hayvan sevgisini ve onlarin iyilestirici ozelliklerinin farklinda degil, hatta kopegimi sevmeye gelen cocuklarin annelerinin kotu bakis ya da sozunden etkileniyor hatta uzuluyorum...

Canim ben kedi kumu olarak topaklananlardan kullaniyorum, temizlemesi daha kolay. Ozellikle idrarini dagitmadan topak seklinde atinca kokusu falan kalmiyo. Ama tozunun islandiginda hemen yapis yapis olmasi pek hosuma gitmiyor, malum benimki tuvaletini yapmadan once deli gibi kaziyo dolayisiyla tozunuda solumus oluyo. Suan icin bi saglik sorunu yasamasakta hep aklimin bi kosesinde acaba olurmu diye.
Ikinci soruna gelince benimkinin oyle bisileri yutma gibi aliskanligi yok. Ama kusma olayini bizde cok yasadik. Kendilerini temizlerken yuttugu killari kusuyirlar genelde. Bende diger arkadasin dedgi gibi gimcat maltla sorunu cozdum veteriner tavsiyesiyle.
3. Soruna gelince kediler koku konusunda cok hassastir. Bizim bile alamadigimiz kokulari onlar alir. Sigara kokusundanda hoslanmiyordur mutlaka. Ayrica sigara icilen odada seninde bulunman sagligin acisindan cok sakincali. Bence hem kendin hemde kedin icin sigarani farkli bir odada icmelisin. Benim zamaninda hemsterimda vardi ve evde sigara icilen odada duruyordu. Sigarayida zamaninda mubarek icmiyor bildigin korukluyorduk hemsterin bikac yil sonra bogazinda tumor cikti ve cok kotu bir sekilde aci cekerek oldu. Ondan beri insan sigara icilmez benim evde. Gerci hos ben sigarayi tamamen biraktim zaten sigaraya bagli siddetli astim olduktan sonra.

Gercekten mi??? Harika, keske bende de olsaydi o yetenek :)

Evet maalesef tam bir ticarethane olsa da ne zaman asi vb seyler icin gitsem ne yedirdigimi ya da ne kullandigimi soruyorlar, ben de bu isin ehli olmadigim icin ancak buralara yazip sizin gibi kalbi guzel ve paylasima acik olan insanlardan ogreniyorum. Ne mutlu ki hala variz...

Evet cok fazla oneri geldi bu konuda demek ki almam farz oldu iyi ki varsiniz gercekten

selam :) benimde kedim kendini bazen hapşurup kusacak gibi yapıyor ama ben artık onu çok önemsememeye karar verdim..hayvan sonuçta biz de öksürüp aksırıyoruz o yüzden hastalık söz konusu değilse önemseme derim :)

Ic parazit icin hap seklinde, dis parazit icinse damla seklinde. Zor degil yanı

Iyiki variz canım onlarda iyiki varlar

Whiskasin icinde bagimlilik yapici madde oldugunu dusunuyorum eski kedime whiskasla besliyordum. Hayvan kokusunu duyunca cildiriyor resmen karakteri degisiyordu. Simdi ki kedim ne yazikki sokaklarda cok ac kaldigi ve insanlarin ona sut vererek bozuk olan bagirsaklarini dahada bozdugu icin artik hayvani olum seviyesinde bulup sahiplendigim icin iyilestiremedigimiz bagirsak sorunlari var buyuzden ben veterimerden aliyorum i/d bagirsak sorunu olan kediler icin mama. Acayip pahali ama baska mama yiyince yavrucagim kanli ishal yapiyor. Kiyamam ona, o iyi olsunda
Buarada tavuklu mama kedinin daha fazla kil dokmesine neden olur.

Kedi ve süt birbirinden uzak durmasi gereken şeylerken herkesin aklina ilk sut vermek geliyo.. enazindan sulandirio versek yine bisey olmaz belki ama işte... cok gecmis olsun kedicige onu kurtardığın içinde sana tesekkur ederim.

Bana da mama önersene

N d kitten yiyordu büyüdü deyip yetişkine geçtik

Her gün kaka yapan hayvan 2-3 günde bir kaka yapmaya başladı vs sonra da mantar oldu

Veteriner manası yetmemiş n d den şikayet var vs deyip eşime v ile başlayan bir marka mama vermiş

N d tahılsız diye dünya para verip alıyordum şimdi ne yapacağım bilmiyorum

İyileşinceye kadar baby aldık bakalım yaş mama vitamin vs kombo modundayız

Ama kızınız hem kel kaldı hem de eş istiyor

Gelin olacakmış ama sırtı tüysüz ne yapacağız bilmiyorum :))))

Veteriner genelde sponsor olduğu mamayi oneriyor. Gozlemim bu yönde. Benim kedim de mantar oldu ama veterinerde mecburen tras ettirdikten sonra oldu ve orda dolasan hasta mantari uyuzu olan bi kedi vardı ve ondan bulasti bence. Belkide temizligine dikkat etmedi ortamin ve mantari bulaştırdı... 300lira iki kediye 600 lira mantar asi parasi odedik... üzerine bide bana gecti mantar.. bilmiyorum gunahinida almayayim... neyse

Ben acana alayim isterim ama cooook pahalı... n&d den asla sikayet duymadim. Kedilerim erkek ve kısır olduğu icin mecburen kısırlaştırılmış mama almak zorunda kaldigim icin n&d de olmadigi icin de sanabellaya geçtik. Taze et orani tahilsiz olmasi ve kul oranina.dikkat ediyorum

Zaten piyasada baska dogru duzgun mama yok. Fiyat vr icerik olarak ben sanabella öneririm. Tavuklu olmasa daha mutlu oluyorum yedirirken. Ilk kedime hep kuzulu alırdım yemek için tereddüt etmez afiyetle yer..
Veterinere sormak yerine siz araştırın ilk olarak, veterinerin onerilerini sorgulayın.. onlar icin müşteri sizin icin evlat...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…