Kedim cok hareketli ya da yaramaz?

Aynılarını yaşadım hep derim ikinici çocuk büyüttüm diye..hatta burada buna benzer bir konum bile var..bildiğin lohusa gibi geziyordum uykusuzluktan..ama büyüyünce çok rahatlamıştı arasıra uyandırıyordu bizi..birde kapıları kapatsak feryat figan bağırıp yine istediğini yaptırıma huyu vardı bizimkinin..kızımın yastığında burun buruna uyurlardı hiçbir hastalık yaşamadı kızım hatta bağışıklığı bence daha da kuvvetlendi bu süreçte..yalnız bir uyarım var size bir msjda yazmışsınız küçük cisimleri yutuyor diye..aman diyim dikkatli olun..benim oğlumunda o huyu vardı evde küçük bebek varmış gibi tetikteydik biz heran çok dikkatliydik ama ona rağmen birgün kaşla göz arasında yuttuğu bir cisim ve gelişen komplikasyonlardan dolayı kaybettik kuzumu..Sizde dikkatlı olun derim..

Son düzenleme:
Yorumu gördüm ama cevap veremedim. Artık kuscam tüy =kist meselesinden...
Dayanamayıp ağzını burnunu öptüğümden sebep birde yanaklarını ısırıyordum ağzımdan burnumdan tüylerini temizlerdim..yuttuklarımı hiç saymayım..hatta bazen acaba bizde mi malt yalasak diye takılırdım eşime.tüy=kist olsa ben şimdiye ölmüş olmalıydım..

oyyy :) pati guzelı kıyamam ya
onların en kuduruk zamanı sımdı ele avuca sıgmaz

Bizde öyleyiz opmeden sevmiyorum kedilerimi hicte huylanmiyorum. Eskiden babamda sevmezdi istemezdi yani ama ilk kedimi bana vermedi evlendim onlarda kaldı guzel şey bence hayvanlari sevmek ve evde bir canla yaşamak

kedi kopek gorunce delıye donen asla ama asla yaklasmayan bır tanıdıgım kedi kopek kisti oldu amelıyat oldu
ben 5 kedı besledım son kedım 12 yıldır benımle agzımda burnumda koynumda uyur delı gıbı tuy doker hıc bır saglık sorunum yok

korkanların basına gelıyor genelde
bırde asılı kedıyı yalasan mıkrop kapmazsın
kesınlıkle katılıyorum sıze bana bırsey olmadıysa kımseye bırsey olmaz derım bende hep

Yaaa...cok üzüldümm... ne yutmus... nasil seyler yutuyorlar? Benim gözümde evde bisey yok yutabilecegi ama bulurda basina bisey gelir diye korkuyorum ben

Oyle mi? Kıyamam kuzuma, ne kadar aci birsey Allah sabir versin ben hayal bile edemiyorum...

Bizde öyleyiz opmeden sevmiyorum kedilerimi hicte huylanmiyorum. Eskiden babamda sevmezdi istemezdi yani ama ilk kedimi bana vermedi evlendim onlarda kaldı guzel şey bence hayvanlari sevmek ve evde bir canla yaşamak

Benim babam kopegimizden sonra annem kedi sahiplenince "Bir hayvan daha gelsin ya sizi evden atarım ya da kendim giderim" derdi, simdi koyun koyuna uyuyor, telefonda benden once onu soruyor :)

Yaaa...cok üzüldümm... ne yutmus... nasil seyler yutuyorlar? Benim gözümde evde bisey yok yutabilecegi ama bulurda basina bisey gelir diye korkuyorum ben

Bizim kedilerimiz daha cok silgileri parcalayıp onları yutuyor, etrafta kucuk metal para vs ile oynayıp agzina atmaya calisiyor, aman diyim...

Sacmalama isterseniz! Benimde kedim var öyle birsey yok kulaktan dolma laflariyla inanmayin rica ediyorum hz muezzayi arastir ne demek istedigimi anlarsiniz

Evet haklısınız ben zaten sadece korkuyorum yaklaşmaktan.yoksa düzenli kedilere köpeklere mama bırakmaya yada yiyecekleri türden bir seyler vermeye çalışıyorum. Korktuğum halde hic birine zarar verecek bir sey asla yapamam. Dertlerini anlatacak durumda değiller bize muhtaçlar, kollamak zorundayız hepsini

Aynen haklısınız belki ilerde çocuğum olursa onun sayesinde bende yenerim korkumu.

Ben sanirim artik etkiledim bile cocuklarimi.yanlarinda yapmayayim diyorum elimde degil ki.benim esim de buna kiziyor hakli olarak.

Merhaba. Biz de kedi sahiplenmeyi düşünüyoruz.Ben de kılı kirk yariyorum. Kac gundur sirf bu konu hakkinda arastirma yapiyorum. Universite yillarimda sahipsiz,hasta sokaktaki kedilere sahiplenilene kadar geçici yuva olurdum hep. Bir kere de anneleri ölmüş 5 yavruyu bahcemizde buyutup sahiplendirmistim. Onun disinda deneyimim yok. 2 yillik evli bir ciftiz ve bebek dusunuyoruz ayni zamanda. Birlikte buyusunler istiyoruz. Dogu da ikamet ettigimiz icin evimizde kullanilmayan 3 oda var. Birini kedimize verecegiz. Sadece ona ait olacak. Ama tekirler çok hareketli sanirim..Ben burdaki yorumlari okuyorum..Dayanamadim ,başkasina verdim.Eşyalarimi mahvetti. Evimi mahvetti..Evden kaçti gibi. Ben cok duygusal bir insanim. Peluş oyuncagimi bile tutup başkasina veremem. Cok baglaniyorum her şeye. Bu yuzden tekir dusunmuyorum. Bebegimde olucak. Ona zarar vermeyecek,evime,eşyalarima zarar vermeyecek bir kedi istiyorum.British,scottish ya da iran alicam buyuk.ihtimal..Satin almayi kesinlikle dusunmuyorum.Terk edilen bir suru yavru var malesef.

Benim kedim cins kedi (sokaktan buldum) ama ikinci bir kedi alacak olsam kesinlikle tekir alırım. Uzun süre scottishe de baktım ama inanın fark etmiyor. Zaten küçükken alırsanız çok daha uysal olurlar. Cinsine çok da bağlı değil yaramazlıkları karakterleri önemli o da çocuk işinde olduğu gibi şans. İran kedisinin de gözleri ve burnu çok akıyor. Kulakları akıyor. Sürekli temizlik gerektiriyor. Sokakta bulduğum kediyi umursamadan ağzını burnunu öpsem de iran kedisine bunu hiçbir zaman yapamadım.
Kedi odası dahi yapsanız tek odaya kapatmayın o zaman hem mutsuz hemde agresif olurlar.

Merhaba..Ben de tekir dusunuyordum. Cunku daha once geçici de olsa ilgilendigim bir kedi cinsi ama burda yazilanlari okuyunca biraz çekindim. Fikir degiştirdim. Tek odada olmayacak kontrollu sekilde diger odalarda da bulunacak. Yarim gun calisiyorum saat 1 e kadar. O surede odasinda durur sadece. Sonra cikaririm.Dedigim gibi ben burda yazilanlari okuyunca cekindim.Esyalara zarar veriyorlar,evimi mahvetti. Sabrimi taşirdi tarzi.Ben boyle bir durum olsa bile birakamam. Kendimi biliyorum.

Sizin baktiginiz kedi hangi cins? Eksileri ,artilari neler? Bana bilgi verebilir misiniz?

Benim kedim yeri geliyor evde terör estiriyor. Evde kırılmadık eşya bırakmıyor. Odamda patlamış mısır film keyfi yapmak istesem bana ortak çıkmaya çalışıyor uyuduğu zamanlar gizli gizli yiyorum. Kapılar asla kapalı olmayacak. Mutfakta hep bizimle yemek masasında olacak. Ama biz sonsuz derecede seviyoruz. Onunla tanıştığım güne dönsem yine evimize alırdım.
Van kedisi ve sağır. Karakteri, sağır olması bir de önceki travması yüzünden böyle zor bir kedi olduğunu düşünüyorum.
Her şeye rağmen sırf gece uykusunu uyumak için beni bekleyip beraber uyuduğumuz için bile ona tekrar tekrar aşık olabilirim.

Bir tane yasadigim sehirde 1.5 yasinda van kedisi var. Sahibi bakamamis. Evden gondermek istiyor. Bu kedilerin ozelliklerini biliyor musunuz?

Bir tane yasadigim sehirde 1.5 yasinda van kedisi var. Sahibi bakamamis. Evden gondermek istiyor. Bu kedilerin ozelliklerini biliyor musunuz?
Tüyleri uzun olan cinsten mi?
Sağır olma ihtimalleri yüksek. Bu sebepten biz tasmasına zil taktık. Bir yere saklandığında bulmak kolay oluyor.
Yine duymadığından dolayı çok güvensiz ve ürkek oluyorlar.
Çok uzun tüyleri taranmadığı zaman dolaşıyor ve çok tüy döküyor.
Baya oyuncu oluyorlar. Çok sırnaşık bir kedi değil kedim. Evde bir tek benimle yatar, bana kucağa gelir öptürür. Ben yoksam anneme babama ısınmak amaçlı yanaşır kullanır onları
Malesef biz çok şımarttık ve çok kıskanç olduğundan dolayı ikinci kediyi eve sokturmuyor. Ama beraber köpekle bile yaşayan van kedileri gördüm.

Fotograftan gordugum kadariyla kisa tuylu. Sahibi diger hayvanlarla ozellikle kopeklerle anlasamadigi icin evden gonderildigini soyledi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…