Kedim cok hareketli ya da yaramaz?

2 tane kedim var ellerinizden öper :)
Ikisi de erkek .
Ilkini 25 günlükken arka bahçede buldum ellerimle besleye besleye dana kıvamına getirdim su an 7 aylık..
Ama geldiği günden beri kuduruk
Benden başka kimseye kendini sevdirmez,atlar zıplar,döker,saçar,ısırır..
7.aya gelirken biraz olsun duruldu ama sadece biraz ...
Ikinci kedimi geçen hafta buldum .
O kadar uysal ki insanın canı aciyor
Tüy yumağı gibi .
Benim zır deliden korkuyor ama alışacaklar
Demem o ki sanırım karakterleri böyle .
Biri çok usluyken diğeri manyak olabiliyor .
Ikisi de benim canım

Hayir ama hasta olacak diye aklim cikmiyor degil :)

haha minnoşlardan bende de var.büyük olan sakin de küçük henüz 5 aylık o yüzden tam bir kuduruk.1 yaşından sonra uslanıyorlar.6. aydan sonra bi miktar daha sakinliyorlar.kediyi odada kapalı tuttuğundan bahsetmişsin.bu olay çıldırtır hayvanı, kapısı açılıp insan görünce çıldırır.benim minnoşlarımda asla kendi yataklarında yatmaz, benimle uyur uyanırlar.benim iki kedim de sokaktan sahiplenilme.biri alerji yaparken öteki yapmıyor tamamen pisiden pisiye değişen bir durum yani.eve gelince yarım saat bir saat koştura koştura oyun oyna pestili çıksın yatar.

Yerim onları :)

Çocuğunuz gibi oluyor.
Ben ilk kedimi buldugumda açlıktan bağırsakları çalışmıyordu ve kaka yapamıyordu.
Onun kıçına pamuklarla z.yagi sürdüm.
Ağzına siringayla besledim .
Aslında kalp atışını duymazsam sanırım korkudan ölebilirim..

Ooooyyyyyyyyyyy, masallaaaahh onlara!!! Bende bekleyecegim o zaman mesajlardan oyle anlasiliyor :) Ev odevimi de aldım, biraz yormam gerekli sanırım, aslında ev arkadasım benden daha az yogun o ilgileniyor, ozellikle annesi buradayken cok yorulup uyuyordu. Evet maalesef ben okuldayken bunu yapmak zorundayım, evde ek kalsam asla kapatmazdim ama giren cikan cok arkadas var unuturlar kapı pencere acik kalir da gider diye aklim cikiyor. Evhamliyim birazcik :)

Doğrudur evde kedi besleyen arkadaşım eve koşarak giderdi beni bekliyor sıkılır kedim diyebende cok seviyorum kedileri ve köpekleri ama uzaktan mama falan alır bırakırım. Bazen süt bırakırım kapla içsinler diye. Ama hepsini korkuyla yapıyorum biraz dursam bacaklarıma yapışıyorlar aklım gidiyor korkudan. İnsallah korkumu yenerim bir gün

Ogrencilik yasamamis birinin ogrencileri anlamasi mumkun degildir hicbir zaman. Son sinifta oldugunuza gore gelisim psikolojisi dersi almissinizdir ki bende aldim. Karsisindaki insani tanimadan, dinlemeden, empati yapmadan kendi kafalarindaki kurduklari onyargilardan cevreyi gozlemleyemeyecek kadar kor olan ve hakaret sayilabilecek seviyedeki dusuncelerini sagda solda hönküren insanlarin aslinda sorunlarinin ne seninle nede herhangi bi ogrencinin hayvan sahiplenmesiyle degil yasadigi bazi donemlerdeki "guvene karsi guvensizlik" evresiyle yani kendisiyle alakali oldugunu ikimizde biliyoruz. Iste buyuzden bu tur insanlari duymana bile gerek yok, sen guzel bir sey yapiyorsun, kedinle cok iyi ilgilenecegini ben hissediyorum, benim ogrencilikte sahiplendigim kedimi bende tek odada besledim evet okuldayken yapayalniz beni bekledi ama onu sahiplenmeyerek sokakta ölüme terk etmedim. Ben 1 tane onu kurtardim. Eger herkes birer tane kurtarabilse imkani oldugunca gerek bahcesinde gerek tek goz odasinda gerek hanlarinda hamamlarinda sokakta elleri ayaklari kesilen tecavuze ugrayan veya acliktan olen hayvan olmazdi. Sen kedinle bol bol guzel ani biriktir

Nasil guzel uyuyorlar, ve ne kadar iyi bakmissiniz :) Cok mama yiyiyorlar mi? :)

7 aylık olan yiyor evet :)
Yeni bulduğum ancak kendini toparliyor şimdi.
Iyi baktım mi bilemiyorum umarım mutlulardır.
Veteriner kontrolleri tam .
Ucuz mama vermiyorum.
Sürekli sevgimi göstermeye calisiyorum .
Yapabildiklerim bunlar

Korkunuza ragmen boyle seyler yapmaniz harika, sizi cani gonulden tebrik ediyorum :)

Wow, sorumsuzlukla itham edilecegimi hic dusunmemistim, cunku 24 yıllık hayatımda ilk kez boyle bir ithamla karsılasiyorum, dusuncelerinize saygım var fakat yazdıklarınızın hicbirini kabul etmiyorum ne yazık ki...
Ogrencilik yasamamis birinin ogrencileri anlamasi mumkun degildir hicbir zaman. Son sinifta oldugunuza gore gelisim psikolojisi dersi almissinizdir ki bende aldim. Karsisindaki insani tanimadan, dinlemeden, empati yapmadan kendi kafalarindaki kurduklari onyargilardan cevreyi gozlemleyemeyecek kadar kor olan ve hakaret sayilabilecek seviyedeki dusuncelerini sagda solda hönküren insanlarin aslinda sorunlarinin ne seninle nede herhangi bi ogrencinin hayvan sahiplenmesiyle degil yasadigi bazi donemlerdeki "guvene karsi guvensizlik" evresiyle yani kendisiyle alakali oldugunu ikimizde biliyoruz. Iste buyuzden bu tur insanlari duymana bile gerek yok, sen guzel bir sey yapiyorsun, kedinle cok iyi ilgilenecegini ben hissediyorum, benim ogrencilikte sahiplendigim kedimi bende tek odada besledim evet okuldayken yapayalniz beni bekledi ama onu sahiplenmeyerek sokakta ölüme terk etmedim. Ben 1 tane onu kurtardim. Eger herkes birer tane kurtarabilse imkani oldugunca gerek bahcesinde gerek tek goz odasinda gerek hanlarinda hamamlarinda sokakta elleri ayaklari kesilen tecavuze ugrayan veya acliktan olen hayvan olmazdi. Sen kedinle bol bol guzel ani biriktir [/QUOTE]

Destekleriniz icin ne kadar tesekkur etsem az, pozitif yorumlarda bulunan ve bilgisini, ilgisini eksik etmeyen tum kadın arkadaslarıma tesekkur ederim :)

Ben o ders ile formasyon sayesinde tanıstım, normalde yabancı bir dil okuyorum, edebiyat ogrencisiyim. Yorum yapan arkadasa kızmadim bile, haddim degil onun dusuncesi, cevabımı da saygı cercevesi icinde vermeye calistim. Gecen yıl Erasmus yapıp bahsettigi Avrupayı da gormus biri olarak soyluyorum, kendisine katılıyorum fakat sartlarımız bambaska. Oradaki arkadasimin cogunda kedi ya da kopek vardı ama evleri mustakil idi, ne yazık ki bizimkisi oyle degil, sartlarımıza uygun olarak elimden gelen herseyın en iyisini yapmaya calisiyorum. Evet enerjik bir kedi olabilir, sabahlara a-kadar oyun da oynarım, ama uyumasını tabiiki beklerim, kedinin her turlu seyıyle ilgilenmek zorundayım aynı surede kendi hayatımı da aksatmamalıyım. Benim kedim de sokakta olume terk edilmis bir yavruydu, almasaydık belki olecekti, kendisine gore sartlarım Avrupa sartlarıyla uygun degil diye sirt donmem daha mi makul olurdu acaba?

İkisi de inanilmaz iyi gorunuyor, masallah. Topac gibi denir bizim orda :) :)
Sizi tebrik ederim.
Ben de fotograf koymayı denedim ama beceremedim :)

Destekleriniz icin ne kadar tesekkur etsem az, pozitif yorumlarda bulunan ve bilgisini, ilgisini eksik etmeyen tum kadın arkadaslarıma tesekkur ederim :)

Ben o ders ile formasyon sayesinde tanıstım, normalde yabancı bir dil okuyorum, edebiyat ogrencisiyim. Yorum yapan arkadasa kızmadim bile, haddim degil onun dusuncesi, cevabımı da saygı cercevesi icinde vermeye calistim. Gecen yıl Erasmus yapıp bahsettigi Avrupayı da gormus biri olarak soyluyorum, kendisine katılıyorum fakat sartlarımız bambaska. Oradaki arkadasimin cogunda kedi ya da kopek vardı ama evleri mustakil idi, ne yazık ki bizimkisi oyle degil, sartlarımıza uygun olarak elimden gelen herseyın en iyisini yapmaya calisiyorum. Evet enerjik bir kedi olabilir, sabahlara a-kadar oyun da oynarım, ama uyumasını tabiiki beklerim, kedinin her turlu seyıyle ilgilenmek zorundayım aynı surede kendi hayatımı da aksatmamalıyım. Benim kedim de sokakta olume terk edilmis bir yavruydu, almasaydık belki olecekti, kendisine gore sartlarım Avrupa sartlarıyla uygun degil diye sirt donmem daha mi makul olurdu acaba?[/QUOTE]
Valla ben oyle bilip bilmeden bos konusanlara sinirleniyorum , cok merak ediyorum benim deliyi ona gondersem benim kadar sabredip benim kadar iyi bakabilirmi .

Valla ben oyle bilip bilmeden bos konusanlara sinirleniyorum , cok merak ediyorum benim deliyi ona gondersem benim kadar sabredip benim kadar iyi bakabilirmi .[/QUOTE]

Hahaha hayir!!!! :)

Cnm bebek ya ondan:))Geçer bir yaşından sonra merak etme.O da bütün gün seni bekliyor oynamak için sen yokken uyuyodur muhtemelen:)

Ben çok kedi gördüm geçirdim. Kesinlikle karakter denen birşey var.
Ve bir kedinin enerjisi zamanla azalsa da karakteri asla değişmiyor

Benim kedim mesela çok ezik korkak ve asosyal bir kedi. Evdeki en ufak değişiklik, evin nüfusu tamken çalan kapi zili onu hemen etkiler, saklanacak yer arar. Ailesi dışında herkesten ölümüne tiksinir

Eski kedim tam bir şımarık yosma birseydi . Herkese tepeden bakar, hiçbirimizi beğenmez, pahalli mama dışında mama-et asla yemezdi. Tek hataya günlerce küser,küsünce seni üzmek için çiçek yer Kusardi.

Bir başka kediyi yolda buldum, tanıdığım birine sahiplendirdim. O kadar munisss, iyi huylu,insan sever bir kediydi ki. Büyüdü böyle devam etti

Bir başka kedi arkadaşımın canavarı. O daha bebekken bir gece onlarda kalmıştım. Kedi her saniye deli dana gibi koşuyor diye Ranzanin üst katında yattım.yine de affetmedi, Perdeden tırmanıp geldi gecenin bir köründe benim ayağımı ısırdı! Salak salak hareketlerde bulundu :) büyüdü hala aynı, sadece daha tembel...

Bir başka arkadaşımın kedisi hırçın hareketlerde bulunuyordu, 'bebek ya dişi kaşınıyor,bebek ya tırnağı takiliyordur' dedik dedik, şimdi sekiz yaşında hala arkadasimin eli kolu ısırık yarası ...

Sizin kedi de böyle başlamış böyle gider. Ama bir süre sonra daha üşengeç olur bu enerjisi azalır. Enerjisi tavan olduğu vakitlerde elinize bir halat alın, yumak alın yarım saat oynatip iyice yorun kedicigi.
Bir de mama yedikce enerji depoluyorlar. Eğer eve gelince mamasını tazeliyorsaniz ondan aziyor olabilir. Sabah evden çıkarken verin mamasını . Bakın bir değişiklik oluyor mu...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…