Kedim cok hareketli ya da yaramaz?

Ben de kedimi 2 aylikken aldim. Of bir yaramaz bir yaramazdi her tarafi kurcalar gece uyutmaz bagirir cagirir gelir kafamin uzerine yatar beni uyandirirdi kerata

Simdi 1.5 yasinda yaramazligi biraz azaldi. Geceleri uyutmuyor hala gelip illede kollarimda uyuyacak o yuzden uyandiriyor biraz. Ama cok tatlilar alisirsin zamanla merak etme.

Bu yok tuyu zartu zurtu diyenlere de uyuz oluyorum. Her gun birlikte yattim oyuncak ayi gibi sarilarak bebegime hic de birsey olmadi en ufak bir nefes sorunu cekmiyorum. Ne bu hayvanlardan istediginiz ya??

Cok tesekkur ederim yorumunuz icin. Ailemin kedisi boyle olmadigi icin biraz garipsemistim ama normalmis demek ki :) Dediklerinize katılıyorum, hicbir zararını gormedim hatta o girlamasi yok mu... İlk zaman cigerlerinde sorun var zannetmistim hatta :) Simdi stresime, sıkıntıma birebir geliyor, yanına yatinca o girlamayı duyunca mutlu oluyorum adeta.

Valla canim benimki 3 yasina girecek hala ayni yaşlansada sakinlese diye bekliyorum ama olcak gibi degil. Emin ol deli bi hayvanla ugrasmak cok daha eglenceli

Asilari tamam olan bir kedinin tuyu ile kendi tuyunuz arasinda bir fark yok arkadaslar, iki senedir agiz agiza yatiyoruz bu durumda benim olmem gerekiyordu..

Konu sahibi henuz cok kucuk, yaramazligi ondan.. gel gelelim buyudugunde bir tik durulsa dahi tamamen uysallasmiyorlar mesela benim kedim gece illa ki yataga gelir, ayagim carparsa hic acimaz isirir ben ciglikla kalkarim bir donem buna bayildigi icin inadina isirir, ben kalkinca da gobegini acip miyavlamaya baslardi gece 3 de neyse yorgan mevsimi geldi de ayaklarimiz kurtuldu kediler cilgin hayvanlar ama dunyaya deger ya..

Bazi kediler cok sakin bazilari hiperaktif. Sorun yok kedinde yani merak etme ahahah
Cins kediler genelde daha sakin olur diyorlar ben de kedimi sokaktan sahiplendim tekir kendisi. Tekirlere de genelde daha yaramaz olur derler. Benim sadece tek bir kedim var o yuzden kiyaslama yapamam ama. Ne kadar yaramaz olursa olsun senin cocugun gibi oluyor, cildirmadim mi tabi ki cildirdim hala da cildiriyorum. Gecenin bir yarisi beyfendi biseyleri kirip devirip beni ziplatiyor mesela. Ama hemen geciyor sinirim, gelip bana bakmaya baslayinca . Hic merak etme o kadar alisicaksin ki sakin kaldigi zaman niye sakin acaba diye sorgulayacaksin

Valla canim benimki 3 yasina girecek hala ayni yaşlansada sakinlese diye bekliyorum ama olcak gibi degil. Emin ol deli bi hayvanla ugrasmak cok daha eglenceli

Ev adresinizi mi verseniz acaba benim keratayı yollasam bir enerjisini atsa yahuu... Su an ust kata cıkmıs arkadasımın odasında yatiyor mis gibi sıcak odası varken soguk yerlerde. Sesi de cıkmıyor, getiriyorum elimden kaciyor yine, gecen gun azmettim el mi yaman ben mi diye, pesinden kosarken ceketimin kolu yırtıldı oyle okula gittim. Universite son sınıf ogrencisiyim ogretmen olacagim, bazen ders anlatiyoruz, benim esyalar yırtık pırtık, kollar zaten hak getire, biri jilet atmis mubarek :)

Evet!!! Dediginiz cok dogru!! Benim kedim de tekir, teyzemin 2 cins kedisi var yerlerinden kalkmiyorlar, benimkisi cop karistiriyor. Sanki ac birakiyorum, baksaniz dolum tokumdur mamasi :) Gecen gun kustu apartopar veterinere goturdum asi yaptirdim, o kadar sakinlesti ki biz ev arkasimla o gece kafa dinledik resmen :) Hatta dedik delirince asiya mi gotursek ne yapsak diye... Tekrar degerli yorumunuz icin cok tesekkur ediyorum ve oglunuzla bir omuuuurr boyu tatli anlar yasayin!

Tebrik ederim sizi duyarlılığınız icin:))
Korkunun ecele faydası yok yüzünüze atlar burnunuzu ısırır yanaginizi yalar,saçlarınızla oynar , yorgandan ayağınız çıksa fare görmüş gibi üstüne atlar sabaha karşı uyandırır yüzünüze pofpof vurur:)))))

Canım benim , mamaları internetten alabilirsin :) bir sürü mama siteleri var. Misal Acil durumlar icin buzluğa bi paket tavuk ciğeri at. Ummadigin anda mama biterse tuzsuz haşlar, suyuna da ekmek dograr verirsin, hem günü kurtarmış olursun, hem de kedicik bayram eder :)Benden sana hayvancıklar konusunda çok tecrübeli bir abla tavsiyesi; eğer verme gibi bir fikrin varsa (yani her ne kadar çok zor durumda kalırsam desen de bu fikir var) onu bebekken vermen . Bebek kediler, büyükler tarafından hırpalansa da akılları etmediğinden oyun zannediyorlar , bu yüzden büyük kedilerde çok uzatmıyor bu hırpalama işini hem köpekte varmış, her kedinin karakteri başka , köpeginiz alışmış olabilir ama belki kedi bunu kabullenmez. Demem o ki kedi büyüdükçe herşey daha zor olabilir. .
Iyi düşün canım benim . Güzel kalpli insanlari görmek çok güzel. seni de minicik fareyi de öptüm

Hahaha kedi severlerin kacinilmaz sonu cizik kollar. Benim kollari gorenler kollarina ne oldu diye soruyo resmen jilet atmisim gibi. Gulumsuyorum ve evde kedi besliyorum diyorum. Bende eski kedimi universitedeylen sahiplenmistim. O daha uysal bir kediydi en azindan ben ders calisirken uyuyordu kucagimda, diger zamanlar kuduruyordu. Cok kez bilirim basimi tamamen yorganima gomup uyudugumu, yoksa basimi cikardigim gibi pati atardi suratima uyutmazdi. Simdikininde artisi var eksisi yok.

Son soylediginize kadar hepsini yapabilir ama uykuda üstüme sıçraması... Ben acayip korkagim, uykudan o şekilde uyandirilmak...bilemiyorum. evde bile tek kalıyorsam ışıklar açık uyurum mesela ama korktuğum hırsız falan değil chucky falandır öyle diyeyim ben size:)) artık baştan gece uyurken kapı kapalı bir şekilde uyurum sorun alısirsa sorun olmuyorsa... :)

Ben hayvan besleyen insanlara o kadar hayret ediyorum ki bravo diyorum diyebilirim.benim zaten buyuk bir fobim var hic yaklasamiyorum hayvanlara ama sasirdigim bu degil.anladigim kadariyla cocuk buyutmek gibi zahmetli.insan cocugunu buyuturken nasil zorlaniyor yipraniyor.bu islere uzak oldugum icin ben sanardim ki hayvanlar da bir sekilde evde buyuyup gidiyor ama anladim ki o da uyutmuyor bir suru bakim istiyor falan.sabirla bakiyorsunuz buna dayaniyorsunuz bravo valla.ben universite ogrencisiyken yatip kalkip keyfime bakmayi tercih ederdim herhalde

Ay ben onu yerim. :)

Yaşından dolayı öyle o. Oyuncak alabilirsiniz ona.
Bir de tahminen çok sıkılıyordur. Kedi tecrübemden gördüm ki, söz konusu genç veya çocuk kedilerse, iki kedi bir kediden iyidir. Eğer tek kedi olacaksa bir saat oynayın, yorun onu. Ben yorun dedim ama yorulmazlar yani. Siz yorulursunuz o yorulmaz. Ama siz yine de bir deneyin. :)

Bir sopanın ucuna ısırabileceği bir oyuncak bağlayın iple. Siz de sopadan tutun. Onun peşinde koştursun, yakalamaya çalışsın. :)

Karakterleri bazen fazla oyuncu olsa da bu yaşları tam bebeklik kudurukluğu. Zamanla durulur birbirinizin alışkanlıklarınızı öğrenirsiniz. Yormak için beraber oyun oynayın. :)
Bende kedimi 1 aylıkken bulmuştum ve çok hareketliydi. Geceleri uyumaya korkuyordum nereden saldıracak diye ama zamanla uyku düzenimiz bile aynı oldu. Geceleri beni bekler uyumak için geç gelirsem de trip atar odamı falan dağıtır. Ama yatınca gelip sırnaşır hiçbir şey olmamış gibi uyuruz. :)

Benimkiler perdelere tirmaniyodu hepsini yirttilar bide dolabin üstüne cikip inemiyoru miyav miyav bagiriyodu sonra alin beni diye.. tüg dökme konusunu banami yazdiniz bilmiyorum ama ben tüg dökmesinden yakinmadim hayvan stresd oldu dedim oglun cok mincikladigi icin üzüldüm dedim cünkü ikiside ayni yastaydi digeri dökmedi hic ama minciklanan cok döktü tüg meselesini bilerek bilincli aldim zaten evime pisileri

Ögrenciyken eve kedi alanlara cidden cok kiziyorum.
Yurtdisindaki gibi evcil sahiplenmeleri denetlenmeli uygun olmsyan sartlarda bakilanlara el koyulmsli ve gerekirse o kisiye bir daha evcil edinmeme yasagi gelmeli.

Hakkini vererek bakan çok çok az hele ogrencilerde durum daha beter ve genelde memlekete giderken o kedi ya atilir ya baskasina verilir, babasinin alerjisi astimi filan olur hep.

Madem zamanin ve yerin yok bakma. Saatlerce 1 odada nasil kapatirsin hayvani yahu? O kadar saat kapali kalip sen eve dondugunde de sessizce uyusun mu bu hayvan? Yetiskin kedi bile sıkılır bu durumdan ve bebek kediler ekstra enerjiktir. Okuldasin diye odaya kapatiyorsun gelince ders calisiyorum diye ilgilenmeye vaktin olmuyor. O zaman neden var?

Gercekten cok bencil ve sorumsuzsunuz. Ben boyle diyince zibilyon tane fedakarlik siralarsiniz ama bu asil sorumsuzlugunuzu degistirmiyor. Hayvan saatlerce odaya kapatilmaz tek basina.

Son düzenleyen: Moderatör:

Ailemden boyle gordum, hayvan sevgisi ile buyudum, dogal olarak edinmek ve sorumlugunu almak istiyorum. Maalesef universite hayatını hem akademik hem de sosyal anlamda sınırları dısında yasayan biri degilim :)

Wow, sorumsuzlukla itham edilecegimi hic dusunmemistim, cunku 24 yıllık hayatımda ilk kez boyle bir ithamla karsılasiyorum, dusuncelerinize saygım var fakat yazdıklarınızın hicbirini kabul etmiyorum ne yazık ki...

Evinde hayvan besleyenleri gercekten taktir ediyorum . Benim zaten fobim var mahalledeki kedilere bile mama bırakıp koşarak uzaklaşan biriyim konuyla pek alakası yok ama cok merak ediyorum kucağınıza falan aldığınızda o kalp atışını hissetmek korkutmuyor mu ? Birkaç kere alışmaya çalıştım ya ısıracak diye korktum yada tutarken fazla sıkıp canını acıtacağımdan korktum hele bir arkadaşımın kedisi var ona gittiğimde beni kovalıyordu resmen evin içinde . Meğer o da birkaç aylıkmış oyun oynamak istiyormuş . Bende beni ısıracak yada üzerime atlayacak diye evin içinde dört dönmüştüm kusura bakmayın konunun epey dışına çıktım ama okuyunca dayanamadım yazmak istedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…