Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Esiniz araba benim diyemiyor mu? O zaman ne demeye evlenmis en az 35 yasinda adamlar da hala ergen modundalar ya sinir bozucu

Son günlerde " niye hemen çocuk yaptın"diye sorulduğunda kimi doktor kanser olduğunu söyledi diyor, kimi bir daha çocuğunun olmayacağını söyledi, kimi ise başka bahane buluyor. Ama ne ilginçtirtirki bu kadınların hepsi evlendikten 2-3 ay içinde hamile kalıyor.

İşine gelmiyor ama boşanalım demeyi biliyor çenesi açılıyor

Eee yani? Açtığım başlığın hamileliğim ile alakası bile olmamasına rağmen ilk basta kaza kurşunu deyip geçtim. Ardından bu tarz yorumlar fazlalasinca durumu kendi açımdan anlattım. Ve iyi ki de hamileyim. Teşekkürler. Allah isteyen herkese versin. Bana verdi şükürler olsun .

Aslan burcu olmam da etkili sanirim. Cok alttan alirim. Ama sonra dünyaları yakarım
Aminn aminn insallahhh.
Bu arada ben bugün evde mi kalayım yoksa annemlere mi geçeyim ona karar veremedim.
Eşinize göz dağı verip boşanmayı düşünmüyor iseniz ailenizi heyecanlandırmayın. Gidip kalabilirsiniz de ama ister istemez huylanırlar bir şey mi oldu diye. Aileniz arkanızda ise durumu paylaşıp (sükunetlerini koruyup sonrasında Eşinizden ve ailesinden nem kapmayacaklarsa) durumu o şekilde ilerletebilirsiniz. Çünkü aile girince işler kontrolden çıkabilir

Ben olsam söylerim o ayrı, aklını başına alsın onun annesi babası varsa benim de var diye :) ama ben geri adım atmama konusunda netsem yaparım. Çünkü bu işin yarını var ister istemez aile irite olacak eşine ve ailesine karşı

Aileme henüz anlatmadim. Sadece araba konusunu biliyorlar ve alttan almamı istiyorlar. Hatta babam siz tartışmayın benim araba sizde kalsın bile dedi.
Haklısınız. Yarın olsun bi. Belki blöf değildir. Değilse zaten isler son raddeye gelene kadar bizimkilere yine yansitmam cok fazla. Blöf ise bizimkilere durumu açıklarım.

Ee! Tamam işte " iyi ki hamileyim" demeniz zaten isteyerek hamile kaldığınızı fazlasıyla gösteriyor ne diye "kaza kurşunu" diyip insanların aklıyla dalga geçiyorsunuz.

Ayrıca siz konunuzda eşime " madem ailemden ayrimayacaktın yada onları bırakmayacaktın derseniz kusura bakmayın bizlerde 'sen neden hemen hamile kaldın' diye yorum yaparız.

Bizimkiler zaten irite olmus durumdalar. Ama bana yansitmamaya çalışıyorlar.
Eşim aileme çok düşkün. Ailem de eşimi cok seviyor. Annemlerin tek dedikleri annesi babasi yüzünden siz kötü olmayin.

İnsanlar konudan sapıp neden iki uc ayda hamile kaldin demeyi kendilerine hak gorebiliyorlarsa benim de bu hakkım var.
Esim ailesini birakmiyor diye ben neden hamile kalamiyorum? Bir daha olsam yine hamile kalırım.
Konu ile hamileligim arasında bir alaka göremiyorum.

Konu hamileliğiniz değil zaten konu insanlara sanki istemeyerek hamile kalmışsınız gibi doğruyu söylememeniz. Yoksa '34 yaşındayım anne olmak istedim' deseydiniz buna söyleyecek lafımız olmaz.

Olay erkekte bitiyor illa ki herkesin hatası oluyor erkeğin bunu kabullenmesi gerekir gelinin de oğlanın ailesine laf etmemesi gerekir. Eşiniz aile kuzusuymuş. Erkek aileleri niye böyle hiç anlamıyorum özellikle de kvler oğullarını gelinlerinden kıskanıyorlar diye düşündüm. Bir de riskli gebeliğiniz varmış gebelikte otobüs kullanımı pek önerilmiyor. Herhalde çocuk olmadan evli çiftleri aile olarak kabul etmiyorlar. Ne saçma bir düşünce. Kız aileleri çoğunlukla sınırlarını biliyorlar ama erkek aileleri fena.

Konu hamileliğiniz değil zaten konu insanlara sanki istemeyerek hamile kalmışsınız gibi doğruyu söylememeniz. Yoksa '34 yaşındayım anne olmak istedim' deseydiniz buna söyleyecek lafımız olmaz.
Anne olmak istemesinin sebebini burda neden açıklamak zorunda kalsın? Neden konuya odaklanamiyor kimse? Konu sahibi 7aylık değilde 7 senelik evliyim yazsaydı kim nerden bilecekti. İnsanlara neden hamile kaldın o adamı neden baba yaptın diye yazmaktan sıkılmadı burdaki bazı kadınlarımız.
Konu sahibi kendine güveniyor, istemessen kapı orda diyebiliyor. Ama ben hamileyim beni bırakma diye duygu sömürüsü yapmiyor, kısacası çocuğa kendide bakabilir bunun için sünepe kocaya ihtiyacı olmadığını belirtmiş, hala eeee sende koşa koş çocuk yaparsan olacağı buydu denmiş. Sanki hemen yapmasa seneye yapsa değişen birşey olacakmış gibi.

Hamile kalma sebebini bize tabiki açıklamak zorunda değil ama bize 'kaza kurşunuyla' oldu da diyemez dersde bizde ona göre yorum yaparız.

Ayrıca Bursa'daki bazı üyelerin neden bu adamı baba yaptın diye sormasının nedeni farkında mısınız bilmiyorum ama çocuğun bütün yükünü onların kadınların üzerinde olması ve sorumsuz banbalardan doğan çocukların hayatlarının berbat olması. Yoksa kime ne gitsin 10 tane dogursun kendi uğraşacak.

Dünyaya gelmiş çocuk için o adamı neden baba yaptın demek çok mantıklı, evet doğru. Öyle diyince o adama sihir değnek değiyor çünkü yada puff çocuk yok oluyor
Ayrıca kaza kurşunuda der, canım istedim yaptım der hata hamileliğimden size ne der? Diyemez derken tam olarak neyi kastettiniz anlamadım, yani hangi sıfatla diyorsunuz bunu bilemedim ama gayet de demiş gördüğünüz gibi

Aynen öyle diyeceğim
Dedigim gibi bu saatten sonra korksun benden hepsi

Yani bir de olan olmuş biten bitmiş. Bu yorumlar beni de aşırı rahatsız ediyor. Ne yapsın kürtaj mı olsun, düşük yapmak için mi çabalasın? Hamile işte. Niye hamile kaldın diye laflarla dövünce tam olarak konu sahibine ne faydası dokunuyor çok merak ediyorum

Sanki hamileligimle alakalı boyle bir bahane bulmuşum gibi lanse edip daha sonra konuyu carpitip neden kaza kurşunu dememe geldi olay ki bu konuya sizden önce ben değindim. Konunun bununla alakasi olmadigini, uzatmamak icin boyle deyip es gectigimi, bu tarz tepkiler (ne alaka ise) cogalinca aciklama yaptigimi dile getirdim.
Ben seve seve uğraşırım eger ugrasmak ise bu. Cocugumun hayatinin da berbat olacağını düşünmüyorum. Cunku kendime guveniyorum babasindan önce. Sirf annesinin agzina bakiyor diye de lanet olsun neden bundan cocuk yaptim diye düşünmüyorum asla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…