Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Muhtemelen kaza kurşunu demesinin nedeni insanların direkt neden hemen hamile kaldın diye polisliğe soyunması ben olsam bahane bulmaz bundan tam olarak size ne derdim. Burda böyle akım olmuş insanların evlenince kaç ayda hamile kalacağına karar vermeyi herkes bi kendine vazife bilmiş. Ya da niye çocuk yaptın, böyle bi evliliği çocukla taçlandırdın filan hep aynı cümleler. O konuda bu cümleleri ilk söyleyene madalya filan veriyorlar herhalde. Burada insanlar çevrelerinde anlatamadıkları dertlerini anlatmak için yazıyor kimse kimseden hayat koçluğu istemiyor emin olun. Sırf konu açtı diye de konu sahiplerinin yedi ceddine kadar sorgulama hakkı doğmuyor kimseye.

Sorumsuz babalardan çocuk yapıp canım istedi yaptım derse bizde canımızın istediği şekilde yorum yaparız.
Sizin yapılan yorumlardan sıkılmanız da sizi ilgliendiri.
Ayrıca siz mesajla hangi sıfatla savunmaya geçmişiniz,size ne mesela?

Aslan burcu olmam da etkili sanirim. Cok alttan alirim. Ama sonra dünyaları yakarım
Aminn aminn insallahhh.
Bu arada ben bugün evde mi kalayım yoksa annemlere mi geçeyim ona karar veremedim.
Ben olsam anneme giderim. Aileme söylemem ama evden gidince bi tutuşmaya başlar beyefendi. Sizin de arkanızda ailenizin olduğunu iyice anlasın.

Ben gerçekten merak ettiğim için soruyorum. Tam olarak mesela hamile kalmasıyla ilgili ne yapmalı? Yani bu tarz neden hamile kaldın yorumları yaptınız, o da başını taşlara vurdu çok üzüldü lanet etti kendine de hayata da her şeye de. Peki bunun faydası nedir? Neden hamile kaldın diye kızdığınızda ne olmasını istiyorsunuz? Ciddi anlamda merak ettiğim için soruyorum. Sadece siz değil, her konuda konu sahibine neden hamile kaldın diye sopa sallayan herkes yanıtlayabilir sorumu

Ilk basta ustte ki mesaji yazip sanki kanser hastaligi geçirdim dememin bahane oldugunu vurguluyorsunuz. Ardindan altta ki mesaji yazıyorum size.
Ardindan da vay efendim neden kaza kursunu dedin e geciyor olay. Amac ne ? Vurgulamak istediginiz ne ?

Vurgulamak istediğimiz neden yalan söyleme gereği duyduğunuz. Yoksa gidin doğurabildiğiniz kadar doğrun.

Konu sahibine neden yüklenildi çocuk konusunda? Yaşı küçük değil, durumu yerinde...

Kadın adam olmadan da gayet standart düşürmeden çocuğa bakabileceğini ifade ediyor, helal de olsun. Bugün bu imkan çoğu evliliği rast giden kadında bile yok.

Hani sorun olmasını es geçiyorum velev ki çocuk yapıp adamı boşayacak, canı evli olmak değil anne olmak istediği için çocuk yaptı bastı tekmeyi, bize ne yani?

Yani konu sahibinden bağımsız çocuk yapıp sonra şikayet eden kendileri oluyor. Ee doğal olarak insanlar sorgular.

Yani konu sahibinden bağımsız çocuk yapıp sonra şikayet eden kendileri oluyor. Ee doğal olarak insanlar sorgular.
Okuduğum konuların hiçbirinde çocuktan şikayet okumadım. Eşten, ailesinden falan şikayet var. Ve hamile olduklarına da üzülmüyorlar benim gördüğüm. İstedim yaptım tek tutunağım bebeğim diyenler bile var. Yani bu durumda neden çocuk yaptın diye yargılayınca ne faydası oluyor anlamıyorum

Benim de okuduğum bütün konularda eş ve eş ailesinden şikayet ediliyor ve çocuk için katlandıkların söylüyorlar.

Vurgulamak istediğimiz neden yalan söyleme gereği duyduğunuz. Yoksa gidin doğurabildiğiniz kadar doğrun.
Yalan söylemedim. Korunmadım. Olursa olur gözü ile baktık. Ki olacağını sağlık sorunlarim sebebi ile düşünmedik. 5. Ayda hamile kaldim. Bir nevi kaza kurşunu. Ilk gun de kalsaydım tüh demeyecektim kezaa.
Tekrar tekrar söylüyorum vurgulamak istediginiz konuyu sonradan carpittiniz. Ilk basta hastalığımın yalan oldugunu vurguladıniz. Ordan vuramayinca vay efendim neden kaza kursunu dedinize geldi olay.

Keyfimin kahyası istedi yazdım, asıl bundan size ne?

Zaten eşimle tanışana kadar evlilik uzak bir dusunceydi bana. Ama hep bir bebegim olsun istiyordum. Bir çocuk buyutmek icin kocaya ihtiyacim yok. Ya da hayatimda hep bir erkek olsun beni pohpohlasin diye bir gereksinim duymadim, duymam da. Gayet kendi ayaklarim ustunde durabilen biriyim dediginiz gibi. Bosanalim lafini da ben soylemedim. Aaa asla geri dönmem eşime, o bosanmazsa ben bosanirim da demiyorum. Ama ona bosanalim demenin bedelini odetcem.
Cok tesekkur ederim yorumunuz için

Bu arada kozların süper.
Akıllı davranırsan kocan sürünür ömrü billah.
Asla alttan alma.
Go girl!
Yok yok asla alttan almayacağım. Normalde bugun ailemde kalayim diye düşünmüştüm. Ama eve geldiginde ona soylucem annesine gitmesini . Ben neden gidiyorum ki. Bosanalim diyen o.

Ee!! Bizde aynı nedenden yazdık desek bundan size ne?
Demiyorsunuz ki, yok o öyle derse bizde sorgularız tarzı komik bir yaklaşımınız var!
Sanki mahkemeye çıkmış konu sahibide size hesap vermek zorundaymış gibi
Paşa gönlü istemiş yapmış çocuğu, güle güle büyütür inşallah. Sünepe babasıda kendi annesinin memesinden ayrılabilirse eşlik eder yada etmez, kendi bilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…