Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

İyi ama daha 3 aylık hamileymişsiniz ve 2 haftalığına gideceklermiş. kendinizi taşıyacak kadar gücünüz vardır daha bebek mercimek kadar içeride. gayet otobüsle de gezebilirsiniz bayramlarda falan. boşuna aranızı bozmayın yarın bir gün ihtiyacınız olabilir. doğumdan sonra 2-3 saat dinlenmek birinin bebeğinize bakması bile mükafat gibi gelir insana o yüzden biraz ılımlı olun yapıcı olmakta fayda var. ben bu konularda biraz politik olunması taraftarıyım tabi sizi bilemem.
Onlar neden otobüsle köye gitmiyorlar da ceremesini 15 gün ben çekiyorum. Daha 8 aylik evliyim. Ve ben böyle herseylerine tamam anne, olur baba dersem kocam gibi daha cok üstüme binecekler. En baştan aslinda burnumu dik tutmaliydim. Ama zararin neresinden dönülür ise kar.
Hep ben yapıcı oldum. Ama onlarda göremedim. Yazin balayına gittik ogrendim ki görümcemler ve kaynanamlar kaldigimiz otele yakin apart bakiyorlarmis. Ben ona bile ses çıkarmadım 😊
Benim ailem asla esimle olan iliskime karışmaz. Eşim bile kac defa bizimkilrrin yapmadigini sizinkiler yapiyor. Allah senden de onlardan da razi olsun diyordu. Ilk defa bu sekilde sesimi cikardim diye neden ben kötüyüm?

Gecenlerde zaten muhabbet açıldı onlardayken. Teyzesi de vardı. Kaynanam artik dedi evi satıp iki tane ev alırız. Eşim de niye satiyoruz dedi. E kışın koyde ne yapacagiz oğlum soguk olur dedi. Eşim; anne bizde kalırsınız bir odayi size yapariz dedi. Ben de yanlarinda şaşkın şaşkın dinliyorum 😂. Nereye düştüm dedim içimden. Bunlar muhtemelen senaryoyu ben yokken yazdi ana ogul. Yanimda da oynadilar. E dedi kışın ay orda dogalgaz yok 4 ay kalacağız ortalama. Istemezsiniz belki dedi. Hic sesimi çıkarmadım. Bana bakiyor tepkimi olcmek icin. Teyzesi de ev ev ustunde ev olur mu hic dedi.
Esim ben kac senedir taksit ödüyorum. Ne diye sattirayim evi diye çıkıştı derken neyse hele bi emekli olayım da bakariza geldi konu.
Ah ahh en başında sesimi çıkarmalıydım. Bende de hata var.
Şu diyaloglardan bu evliliğin mutluluk getirmeyeceği belli üzgünüm. Nereli bu aile?

Sizce konuda ki kaynana kayınpeder boşanacak olmalarına üzülür mü birde altınlar ve bebek için oğullarını gaza getirirler birde sevinirler üstüne arabayı arada sırada alabiliyorduk artık eskisi gibi kapımızda duracak diye mutlu olurlar onlar alışmışlar oğullarıni kullanmaya ama eş bir süre sonra kafasını duvara vurabilir iyi vurursada güzel olur
Niyetim kafasını kırmasını sağlamak 🤭
Onlar zil takıp oynarlar. Ohh ev de bize kaliyor diye sevinirler. Dedim zaten getirince bosanma kağıtlarını, ben de kına alayım. Sizinkilere verirsin, yaksınlar sırayla 🤭

Gece gece huzurlari kacardi en azindan.
Hele birde konu sahibi isin icine nafaka tazminat katsaydi gör bak nasil etekleri tutuluyor. Mesela hep Para.

Umarim gercekden haklarindan vazgecmesin konu sahibi.
Su an tam olarak haklarımı bilmiyorum açıkçası. Ama ortalığı karıştıran ben olmayacağım. En ufak ağzımı acarsam ailesine suçlu ben gözükcem çünkü. Alttan girip ustten çıkıp eşimi de buna inandiracaklar. Yarin o gitmezse ben gitcem adliyeye. Ailesine de oglunuz beni bosamak istiyor diyecegim sadece mesajla.

Bizim ki geliri ortak görmüyor. Eşimin gelirine kendilerini ortak görüyorlar. Ayiptir soylemesi temmuzda evlendik. Karı koca olarak danaya girdiler. 6 7 kişilik kurbanlik et verdiler saolsunlar. 1 ay sonra et var mi yemege gelelim dediler. Bir sey veriyorlarsa ortak yapıp yiyoruz. Kalani eve götürüyorlar 🤭 bunlar mesela hep icime attıklarım. O zamanlar çok gözümde buyumeyenler.
Ben hepsini Allaha havale ettim.
Görgüsüzlük böyle bişey işte. Allah bildiği gibi yapsın

Merak etme boşanmaz güya seni susturacaklar böyle yaparak, ailesinin ağzına bakan adamdan hayır gelmez, ben olsam onu mahkeme kapısına kadar götürürdüm adam olana kadar , sakın ha geri adım atma yoksa daha kötü günler seni bekliyor olacak ...
Aynen aynenn. Benim de niyetim o. Gerekirse o mahkeme salonuna gircez. Dunya kaç bucak o zaman hepsi görecek.
Cok sakinim, cok alttan alırım. Olayların üstünü kapatırım. Gormezden gelirim. Ama damarima basıldığında ki cok fena bastı. Simdi farkli bir Burcu'yu görecek hepsi.

Eşiniz olayı baya bir abartmış siz sıkıntınızı söylemişsiniz evlilikte ilk yıllar hakikaten sıkıntı bir de uzun yıllardır tanıyormuşsunuz birbirinizi ama aynı eve geçince işler değişiyor maalesef. Blöf de yapmış olabilir öyleyse bile süründürün bir daha demeye cesareti olmasın.
Ailesi burnunu sokmasa tabiri caizse hic bir problemimiz yok. Kocamin aklina da gelmez oyle annemi babami arayayim edeyim. Ben derim hep hadi caya gidelim diye. Yeri geldiginde bizimkilere geldigimizde lafi olmasin diye o da 🤭. Ama annesi ile bi yanyana geliyor. 180 derecelik bir dönüş.

Evliliğiniz bir yılı doldurmamış anlaşmalı olmaz çekişmeli olur ünlüler boşanıyor tabi ona da bir avukat meslek sırrı demişti ne yapıyorlarsa artık. Benim en büyük pişmanlığım hemen hamile kalmak keşke bir iki yıl geçseydi eşimi iyice tanısaydım bizim çok büyük kavgalarımız oldu tabi aileler bilmiyor ama hep kendimi suçluyorum acaba bebeğim hissetti de ondan mı dayanamadı ben bu rahatsızlığı stresten mi buldum diye. Gerçekten kendinize stres yapmaya değmez ben yaptım da ne oldu hiçbir şey. Evlilikte bu ilk yıllar kritik gerçekten. Benim eşimin sınır çizememe problemimi var çevrem de nasıl çizecek diyor ben de eee naparsa yapsın ben uyardım modundayım benim aileme de gerekirse sınırını çek diyorum. Değişmezler ya sabredeceksiniz ya da harekete geçeceksiniz evlilik zaten bir kumar aynı eve girince çeşit çeşit özelliğini öğreniyorsun hayat arkadaşının.
Ailesi durmasi gerektigi yeri bilmiyor. Benimki de durun ne oluyor demiyor.
Dün ki tartismamiz da dedim. Benim ailem bu tarz bir sey yapsa gereken cevabı veririm. Benimkiler de benim canim, sen nasıl kiyamiyosan duskunsen. Ama nerede duracaklarini bilmesi gerekiyor herkesin, ki bu zamana kadar da sınırlarını bildiler bizimkiler. Sen o evden çıktın artik. Ailen var senin. Sen neden uyarmiyosun diyorum. Bi bakiyorum duvar var karsimda.

X