Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Bu arada aksam konusurken iste yarin gidecegim diyorum. Cehenneme kadar yolun var. Oh diyor ev diyordun. Satilip iki ev alinsaydi ,Ustume yapilsaydi o da sana kalacakti. Iyi ki yapilmamis. Yaziklar olsun sana dedim ya. Ben babanin ustune olsun diye kac sefer dedim dedim. Ev alacaktik siz aldirmadiniz dedim.
Asil enisten bu kadar ince düşünüp de ev verildiginde hemen satip yeni ev alip, ustune yapan dedim. Ne oldu bir sene eve barka gelmemis, nolur kızımı bosamasin diye ev mi vermis hemen sizinkiler dedim. Aynen oyle diyo.

Siz kendiniz gibi sanmayin lutfen beni. Babamin mali yeter kardesime de bana da, cocuguma da. Hepinizi Allaha havale ediyorum. Insallah helallik isteyecek duruma gelirsiniz. Insallah gozlerimle gorurum dustugunuz durumu dedim.

Ben seni havale ediyorum diyor daha 🤭
Bir de evi satıp yeni mi aldılar 🙄 aynen dediğin gibi ev enişte ve görümcenin. Vay be. Gıkı çıkmıyor o tarafa .. Gücü hamile karısına yeten hanzo.

Ne saçma insanlar bunlar ya. Adamın çocuğu olacak, baba adayı. Buna rağmen çocuğunu taşıyan kadına neler yapıyor. Böyle zamanda bunu yapan normalde neler yapar. Onu geçtim kaynana hiç demiyor ki benim torunum olacak. Benim canım kanım. Yok kadının umurunda değil. Millet torunu için canını verir bu hamile kalmasaydın diyor... Bunlar ailece psikopat. Hayatlarında hiç iyilik güzellik yok. Her şeyleri hırs, ego.

Konu sahibi sana tavsiyem en kısa zamanda ama ennn kısa zamanda (ama seni zor durumda bırakmayacak şekilde) bunlardan uzaklaş. Arkana bakmadan kaç. Şiddet görmüşsün tehdit almışsın dahası yok. Şuan olayların içindesin diye tam anlamıyorsun farkındayım ve bunu çok iyi anlıyorum. Genelde kadınlar olayın içindeyken anlamıyor. Ama biz dışarıdan bakan gözler olarak dehşet içindeyiz. Sende o durumdan çıkınca çok daha iyi anlayacaksın, inanamayacaksın ben neyin içinden çıktım diye.

Normalde ben çocukların anne babayla büyümesini daha sağlıklı bulurum. Ama böyle bir ailenin içinde büyüyen çocuk psikolojik olarak sağlıklı büyümez. En iyisi kendin tek başına ve ailenin desteğini alarak büyütmen. Annen demiş zaten torunum yanımda büyür daha iyi diye. O bile anneannelik moduna girmiş, içinde şefkat var. Babada ve babaannede gram şefkat yok. Çocuk şefkatle büyür, en büyük gıdası budur.

Bak benim kaynanam manyak, ağır sorunlu, hatta evliliğimizin ilk dönemlerinde bizi boşatmaya çalıştı. Ama hamile kaldığım an kadına babaanne sevgisi yüklendi. Yine manyaklıklar yapar ama hep dua eder torunum anne babasıyla büyüsün diye. Şuan boşanmaya kalksak ikimizi de ayrılmayalım diye döver öyle söyliyim. Çünkü beni sevmese de torunu söz konusu.

Sana tavsiyem en kısa zamanda davayı aç, çekişmeli yada değil, bilmiyorum. Bu konuda bilgili arkadaşlar yönlendirsin. Ama seni hastaneye götürmesini falan şefkat algılama. Öyle biri olsa seni kolundan tutup oradan oraya savurmaz, tehdit etmez. O evde güvende değilsin. Tehdit basit birşey değil inan bana. Açık açık yapacağım diyor dahası var mı?

Kendin ve çocuğun için uzaklaş oradan.
Benim yengem anneme lohusalıktan 8 dakkalık küfür etmediğinin kaldığı bir ses kaydı attı. Hemde ne ses kaydı. Bana bak anne ile başlayan size saygı göstermeyeceğiml biten ve tehtit eden bir aes kaydı. Abimden gizli atılmış. Anneme dedim sus anne bırak lohusadır emziriyor bebeğe yazık. Annem kan kustu şerbet içti. Tek kelime etmedi abime de söylemedi. Taaa ki yengem abime “ annen kardeşin benle muhattap olmuyor” diyene kadar. Mecbur söyledik böyle böyle dedik. Onda bile araları bozulunca abim kızdı çünkü benim de numaramı sildi ilaç kullanıyor antidepresan. Baktık aile huzurları kalmadı sustuk annem haklıyken bile özür diledi. Kapattık konuyu. Bebek var dedik. Aile dağılmasın dedik. O yüzden anlayamıyorum. Hadi gelin yazdı etti birşeyler yaşandı sus kadın hamile ya sus. Oğlum tamam hata etti de. Kızım kırıldık ama neyse de. Sus yani.

Benim yengem anneme lohusalıktan 8 dakkalık küfür etmediğinin kaldığı bir ses kaydı attı. Hemde ne ses kaydı. Bana bak anne ile başlayan size saygı göstermeyeceğiml biten ve tehtit eden bir aes kaydı. Abimden gizli atılmış. Anneme dedim sus anne bırak lohusadır emziriyor bebeğe yazık. Annem kan kustu şerbet içti. Tek kelime etmedi abime de söylemedi. Taaa ki yengem abime “ annen kardeşin benle muhattap olmuyor” diyene kadar. Mecbur söyledik böyle böyle dedik. Onda bile araları bozulunca abim kızdı çünkü benim de numaramı sildi ilaç kullanıyor antidepresan. Baktık aile huzurları kalmadı sustuk annem haklıyken bile özür diledi. Kapattık konuyu. Bebek var dedik. Aile dağılmasın dedik. O yüzden anlayamıyorum. Hadi gelin yazdı etti birşeyler yaşandı sus kadın hamile ya sus. Oğlum tamam hata etti de. Kızım kırıldık ama neyse de. Sus yani.
terbiyesiz. erkekler de öyle kör oluyor ki hep haksızdan yana oluyorlar efsunlu gibi. çok afedersiniz çirkeflere iyi kv iyilere çirkef kv denk geliyor. iyi olan taraf alttan aldıkça empati yaptıkça diğer taraf daha da şımarıyor. hiç ortası yok mu bu işin...

Allah annenize cennet nasip etsin.

Kimse adamına düşmüyor ki :KK43:

terbiyesiz. erkekler de öyle kör oluyor ki hep haksızdan yana oluyorlar efsunlu gibi. çok afedersiniz çirkeflere iyi kv iyilere çirkef kv denk geliyor. iyi olan taraf alttan aldıkça empati yaptıkça diğer taraf daha da şımarıyor. hiç ortası yok mu bu işin...
Öyle canım. Üstüne bir de anneme saygı göstermeyeceğini söylediği için bende mesafe koydum. Onun içinde abime şikayet etti. X beni aramıyor böyle yapıyor diye. Sonra numaramı sildi. Kendi bilir diyip hayatıma baktım ama o evde huzur vermemiş abime. Ses kaydıylada yetinmeyip annemden özür dilettirdi. Abimin telefonlarına bakmadı. Kendine ya da çocuğa zarar verir diye korktuk. Abim hatrım için yutun evimde huzur kalmadı dedi. Yuttuk annemle. Annem hala takıp söylenmesin diye arada arar. Laf yesede bazen canı istediğinde dönsede aman kızım boşver çocuk var Allan görüyor der.
Biz yengeme terbiyesiz dicez cevap vericez aman Allahım yerler bizi ☺️

Allah annenize cennet nasip etsin.

Kimse adamına düşmüyor ki :KK43:
Tüm annelerimize canım. Hakeden tüm annelerimize inşallah. Abimle yengem annemin yanında birbirine girdiler geçen sene. Sebebi de neymiş babam yengemin ailesine yemeğe gitmiyormuş. 1 gün izinli babam onlar taa istanbulun bir ucunda. Davet edende yok bu arada. Cenazeye diye 10 kişiyle gidilen yere yakındı evleri. Neymiş uğramamış babam. Yedi bizi yengem. Kaç kere laf soktu anneme. Gelebilirdiniz gelmiyordunuz bilmem ne.

Neyse dedik uyma anne. Yok tekrar laf soktu. Yetmemiş abimi yemiş gelmiyor etmiyor babann diye. O zaman burdalarda notmalde 700 km var arada tatilde geldiler. Abim kavga kıyamet annemi çağırmış anne sustur şunu dayanamıyorum yemeğe mi gidiyorsunuz gidin yeter artık bıktım diye. Annem de ne oluyor kızım diye sorunca klasik cevap gelmiyorsunuz babam alınıyor. Annemde “ çağıran yok ki kızım baban çalışıyor denk gelmedi gideriz babana müsait olmadığımızı söyleyebilirsin babanlar bize kaç kere geldi herkesin işi gücü var kavga etmeyin” diye ortamı yumuşatmış. Yengemde abime “ annene bişey desene susmasana” diye söylenmiş. Abimde şiddet göstermemek için kumandayı kırmış çıkmış.
Yani annem istese ateşleyebilir. Ailesini arayabilir. Bana bile kaç gün somra anlattı annem tipimden belli olmasın bildiğim diye. İnsan istese karı kocanın arasını bozar istese düzeltir. Konu sahibin kaynanası bir de çomak soktu.

Öyle canım. Üstüne bir de anneme saygı göstermeyeceğini söylediği için bende mesafe koydum. Onun içinde abime şikayet etti. X beni aramıyor böyle yapıyor diye. Sonra numaramı sildi. Kendi bilir diyip hayatıma baktım ama o evde huzur vermemiş abime. Ses kaydıylada yetinmeyip annemden özür dilettirdi. Abimin telefonlarına bakmadı. Kendine ya da çocuğa zarar verir diye korktuk. Abim hatrım için yutun evimde huzur kalmadı dedi. Yuttuk annemle. Annem hala takıp söylenmesin diye arada arar. Laf yesede bazen canı istediğinde dönsede aman kızım boşver çocuk var Allan görüyor der.
Bence izin vermeyin annenizin bu kadar ezilmesine. Abiniz de ne hali varsa görsün

Bunu dedi zaten. Yukarıda da belirttiğim gibi kaynanamin instagram ve face paylaşımlarını görseniz benim kocam dünyanın en iğrenç evladı. Bugun de dayanamadı o paylaşımların uzerine. Arabayi verecegini söyledi. Sonra biz girdik birbirimize.
Kaynanama yazsam mı? Tepkimi belli mi etsem? Gerçi sonra ben kötü gelin damgasi yiyeceğim.
siz böyle onlarin olur olmaz herseyini kabullendikce verdikce onlarda sinirlarini astikca asacaklar simdi durdurabilirseniz en azindan birdakine istemeyemezler isteselerde bilirler sonuc hayir oldugunu esiniz verirsede artik birdakine vermediginizde simdikinin fazlasiyla nefret kusacaklardir

Sizin tercihiniz tabi ama ben çok yanlış buldum her şeyi alttan almanızı hele de abinizin evimde huzur kalmadı diyip annenize özür diletmesini.
Çocuk elindeki silah mı ki her dediğini her istediğini yaptırıyor. Ne münasebet. Muma çevirmiş annenizi, ne hakla?

Abiniz gibi evladım olsun istemezdim.
Özür diletmesini çok yakışıksız buldum.
Karısının ağzının içine hobi olarak yine baksın tabi de, sizden uzakta baksın. Yok karım da karım, çocuğum var yutun her şeyi demek nedir.
Hayır anneniz mesafe koymuş yine olmamış.
İyice psikopata yatmış gelin.
Evlerden ırak.

Sizin tercihiniz tabi ama ben çok yanlış buldum her şeyi alttan almanızı hele de abinizin evimde huzur kalmadı diyip annenize özür diletmesini.
Çocuk elindeki silah mı ki her dediğini her istediğini yaptırıyor. Ne münasebet. Muma çevirmiş annenizi, ne hakla?

Abiniz gibi evladım olsun istemezdim.
Özür diletmesini çok yakışıksız buldum.
Karısının ağzının içine hobi olarak yine baksın tabi de, sizden uzakta baksın. Yok karım da karım, çocuğum var yutun her şeyi demek nedir.
Hayır anneniz mesafe koymuş yine olmamış.
İyice psikopata yatmış gelin.
Evlerden ırak.
Sorun abide gelinde değil...

Yerinizde olsam temiz bir delirirdim. Bazıları var araya mesafe koymak ister ama konudaki kişi öyle değil galiba. Susanı ezerler maalesef bu böyle. Sevmese bile size karşı saygı duyması lazım madem abinizi seviyor bunu yapması lazım. Davet edilmeyen yere biz size yemeğe gelecek miyiz denir mi? Ne istediğini bilmeyen biriyle karşı karşıyasınız Allah sabır versin.

Yerinizde olsam temiz bir delirirdim. Bazıları var araya mesafe koymak ister ama konudaki kişi öyle değil galiba. Susanı ezerler maalesef bu böyle. Sevmese bile size karşı saygı duyması lazım madem abinizi seviyor bunu yapması lazım. Davet edilmeyen yere biz size yemeğe gelecek miyiz denir mi? Ne istediğini bilmeyen biriyle karşı karşıyasınız Allah sabır versin.
Evet tam olarak ne istediğini bilmiyor. Ben zaten tepki koydum. Numaramı sildiğinde de “ hayırdır yenge sorun ne “ dedim. Destan yazmış bana. O mesajda bile annemi kötüleyip narsist demiş. Tutamadım kendimi annemi sevmediğini ama çocuğunun babannesi ve halası olarak hep hayatında olucağımı saygı duyması gerektiğini söyledim. Hanımefendi abim gelince ağlamış ben anneni seviyorum x bana bunları dedi diye. Keyfin fikir ekleme numaramı ben mutlu olurum ama sen olamazsın yanlış yapıyprsun dedim. Abime zehir etti hayatı. Abim konuşmaya çalıştığında telefonları kapatarak cezalandırdı. “ abim 24 saat nöbetteyken hiçbirimiz ulaşamadık”. Abim birşey yaptı kendine çocuğa diye korktu. Nasıl akıl sağlığı yerinde değilse. Yalvardı abim nolur bak mesaj at kapatın konuyu dedi. Pardon abi dedim beni silmiş ben ne yazıcam karına ? Ay sormayın delirsenizde kadın anlamıyor ki. Geçen sene ramazan ayıydı. Tekrar ekledi numaramı mesafeli devam ediyorum. Merhaba merhaba.
Yetmemiş kardeşleri de silmiş beni. Görünce bende sildim gidp abime “ kardeşin kardeşlerimi” sildi demiş. 😄 ay dedim valla yeter abi senide yengemide kardeşlerimi topluca yakarım😄

X